Esileht Väikelaps 1a3k lapse öine tissitamine – kas lõhub lapse hambaid?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 1a3k lapse öine tissitamine – kas lõhub lapse hambaid?

Postitas:

1a3k laps saab veel öösel rinda paar korda. Mulle tundub, et ega ta sealt süüa väga ei tahagi (pisut nosib) aga pigem olen aru saanud, et ehk soovib ema lähedust, turvatunnet… ma täpselt ju muidugi ei tea. Ühesõnaga pole mul talle öösel rinna andmise vastu mitte midagi kui ta ise seda soovib ja see talle oluline on. Aga olen mõelnud, kuidas see ta hammastele mõjuda võiks? Hambaarstidest tuttavatel on erinevad arusaamad: üks arvab, et ei oleks vaja öösel rinda anda, võib hambaid kahjustada ja teine arvab, et kui laps soovib ja ema ka nõus, siis ei saa see hammastele kuidagi halba teha, lase aga edasi! Mina laseks hea meelega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 09:16; 27.02 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide lapsele saab anmda turvatunnet ka teisiti, kui teda tissitada. Aga nii vanalt peaks laps juba õppima öö läbi magama, rinda andes ei õpi ta seda ära. mina tegin sama vea, laps ajas 2-3x öösel söögi pärast üles, nii kui võõrutasin – magas öösel nagu nott 10 tundi järjest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps sai rinda 2,5 a, öise tissitamise lõpetas ära 1,5 a. Hetkel piiga saamas 4 a ja hambumus super ja hambad lumivalged, hambaarstilt oleme iga kord kiita saanud:) Teine laps hetkel 1,4 a ja saab öösel mitu korda rinda, sest ta ei ole luti ega lutipudelilaps olnud:) Ka tema hambumus super ja hambad lumivalged. Mõlemad lapsed pesevad 2 korda päevas hambaid:))) Kui laps veel mõned kuud soovi avaldab, siis tissitan teda veel edasi:)) Kõike head:) Kes tahab miinustada, andke minna:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muide lapsele saab anmda turvatunnet ka teisiti, kui teda tissitada. Aga nii vanalt peaks laps juba õppima öö läbi magama, rinda andes ei õpi ta seda ära. mina tegin sama vea, laps ajas 2-3x öösel söögi pärast üles, nii kui võõrutasin – magas öösel nagu nott 10 tundi järjest.[/tsitaat]

Ma ei saa aru, miks seda postitust on miinustatud. Nii vana laps tõepoolest ei vaja öösel süüa. Pigem magagu terve öö ja las magu ka puhkab. Turvatunnet annab ka lihtsalt lähedal olemine. Mugavam on jah tõesti lapsele tiss suhu torgata, kui end kokku võtta ja laps ära võõrutada.
Minu lapsel oli alates aastaseks saamisest viimane söök õhtusöök, peale seda hambad puhtaks ja magama. Magas ilusti hommikuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee see hammastele midagi, lase aga edasi kuni ise jaksad, lapsele teeba inult head. Ise olen imetanud tütreid (2 tütart 5-aastase vahega) natuke kauem kui poolteist aastat. Siis olime valmis lõpetama. Mõlemad võõrdusid tissist suhteliselt rahulikult. Kuiva luti viskasid mõlemad metsa juba aastaselt. Ja imetasingi ainult öösiti ja varahommikul, õhtul magama jäädes imetasin esimest last, teist mitte ja teine võõrdus lõpuks eriti rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin öise tissitamise 1 aasta ja 3 kuu vanuse lapsega ära just seetõttu, et hambale tekkis kaaries ja hambaarst oli kindel, et kui kogu aeg hambad mingi söögiga koos on, siis ei saa nad \”puhata\”. Ise olen lugenud nii ja naa-pidiseid arvamusi – teaduslikke, külafilosoofilisi jms. Igatahes oli see siiski piisav motivaator öine söötmine ära jätta.
Samas esimene laps sai poolteist aastat öösel rinda ja ei mingeid hambaprobleeme siiamaani (nüüdseks juba neljane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mirta78 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saa aru, miks seda postitust on miinustatud. Nii vana laps tõepoolest ei vaja öösel süüa. Pigem magagu terve öö ja las magu ka puhkab. Turvatunnet annab ka lihtsalt lähedal olemine. Mugavam on jah tõesti lapsele tiss suhu torgata, kui end kokku võtta ja laps ära võõrutada.
[/tsitaat]

Olen teemaalgataja. Kindlasti ei anna ma talle tissi mugavusest vaid ikka sellepärast, et olen veendunud, et see on lapsele parim. Pigem on mugavus see, kui saad kogu öö magada ja ei pea öösel tissitamiseks ärkama kuigi minu puhul pole see mingi probleem.

Tänud kõigile vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 09:16; 27.02 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mul on vastupidine kogemus. Laps on mul 2 a ja 3k ja sai öösel rinda kuni 1,5-aastaseni. Ja kahjuks tema esihambad lagunesid. Samas kahel tuttaval lapsed said samuti öösel rinda (kuni 2 a) ja nendel lastel pole hammastel midagi viga. Öine imetamine võib kahustada, kuid ei pruugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud väga hullult rikutud hammastega väikelapsi, kuid kõik minu nähtud lapsed on olnud luti ja lutipudeli sõbrad. Omal pole ühelgi lapsel selliseid probleeme olnud, kuigi rinda on saanud mõni kauemgi kui enamus perekoolikaid kõlbulikuks tunnistab. Luti pole keegi heaks sõbraks pidanud, lutipudelit meie peres ei tunta. Kui laps rinnast võõrutamisega öö läbi magama hakakb, on super, kuid kui rinna asemel lutipudel kaaslaseks saab, siis eelistaks mina pigem rinna andmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 1a3k lapse öine tissitamine – kas lõhub lapse hambaid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.