Esileht Väikelaps 1a3k lapse söömine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 1a3k lapse söömine

Postitas:
Kägu

Tere

Mure 1a3k lpse söömisega. Laps saab päeval harva rinda, 1-2x päeval. Öösel nõuab rohkem, umbes 3-4x. Proovin vaikselt rahumeelselt võõrutada.

Aga probleemiks siis see, et mulle tundub nagu ta sööks vähe või ei saa vajalike kaloreid.

Laps sööb hommikul 8-9 ajal mõned ampsud kas võileiba, jogurtit või kohupiima. Kella 11-12 ajal sööb (2dl vedelikku, 1dl helbeid) kas tatra- või kaerahelbe putru(tema lemmikud) ja vahest juurde jogurtit või kodujuustu mõned ampsud. Kella 15-16 ajal sööb veidi eelmise õhtusöögi jääke koos minuga ning õhtusööki sööb Kella 18-19 ajal koos meiega sama sööki, kas siis riis, makaronid, kartul, koos erinevate lihadega/kastmetega.

Aga last ennast vaadates nagu jääb aina kõhnemaks ning toidu kogused ei ole suured. Hakkab lõpuks loopima toitu ja lollitama.

Kas mõtlen üle või peaks midagi muutma päevakavas?

Täpsustan, et rinda saab õhtul peale õhtusööki ning hommikul 7-8 vahel kui voodis veel oleme. Ja teeb päeval 1 une ning ööunne läheb 20-20:30 ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise kirjutad, et päeval saab 1-2 x rinda ja öösel 3-4 x. Ja siis lõpus, et ainult õhtul ja hommikul. Mitte midagi ei saa aru.

Lapse kaalu ja pikkust saab ju kasvukõvera abil kontrollida, kas on graafikus ja kui palju mis aja jooksul juurde on võtnud.

Kui oled söömise ja kaalu pärast mures, võta perearstiga ühendust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja.

Päeval saab hommikul ja õhtul ning lisaks öösel. 3 kuuga pole laps praktiliselt juurde võtnud, kui siis 1-2kg max. Erinevate kaaludega erinevad numbrid olnud. Kui palju nad üldse sellised vanuses juurde võtma peaksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama vana poiss ja sööb samamoodi ja kaaluga sama asi. Mina annan rinda täpselt ristivastupidi- tahan öisest söömisest üldse võõrutada ning öösel saab 1-2 korda. Arst ei öelnud, et vähene kaal on probleem, peaasi, et areneks ilusti ja näeks terve välja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja.

Päeval saab hommikul ja õhtul ning lisaks öösel. 3 kuuga pole laps praktiliselt juurde võtnud, kui siis 1-2kg max. Erinevate kaaludega erinevad numbrid olnud. Kui palju nad üldse sellised vanuses juurde võtma peaksid?

Selles vanuses ei võetagi enam niipalju juurde, ca 200-300g kuus on ok. Pane googlesse lapse kaalukõver ja tuleb erinevaid tabeleid. Hetlel sellel mis leidsin tundub ok 12 kuud 9-14 kg, 18kg 9.5-15kg ja 24k 10-16kg.

Aga kui tundub, et kaalu kaotab siis soovitatakse ka lihtsalt kaloririkkamaid asju kasutada – nt võid, õli jne lisada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teema algataja.

Päeval saab hommikul ja õhtul ning lisaks öösel. 3 kuuga pole laps praktiliselt juurde võtnud, kui siis 1-2kg max. Erinevate kaaludega erinevad numbrid olnud. Kui palju nad üldse sellised vanuses juurde võtma peaksid?

Selles vanuses ei võetagi enam niipalju juurde, ca 200-300g kuus on ok. Pane googlesse lapse kaalukõver ja tuleb erinevaid tabeleid. Hetlel sellel mis leidsin tundub ok 12 kuud 9-14 kg, 18kg 9.5-15kg ja 24k 10-16kg.

Aga kui tundub, et kaalu kaotab siis soovitatakse ka lihtsalt kaloririkkamaid asju kasutada – nt võid, õli jne lisada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, sellises vanuse jääbki kaal nö seisma. Neil maailma avatamisega nii palju tegemist, et ei taha oma väärtuslikku aega söögi peale kulutada.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mõtlen üle või peaks midagi muutma päevakavas?

Isu aitab muidugi tõsta füüsiline aktiivsus.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei söö vähe ja kaal on suure tõenäosusega normaalne. Võiksid küll öisest söömisest võõrutada, seda on liiga palju mitmel põhjusel ja miks peakski siis päeval rohkem sööma.
Selles vanuses, milleks üldse mitu korda traumeerida – ehk juba kaaluda üldse rinnaga toitmise lõpetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 1a3k lapse söömine