Esileht Väikelaps 1a5k lapse söömine, rinnast võõrutamine.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 1a5k lapse söömine, rinnast võõrutamine.

Postitas:
Kägu

Näen meeletult vaeva  et laps normaalselt sööks. Hea meelega ta ripuks ainult rinna küljes.

Olen proovinud kaerahelbeid, võiga ilma, juustuvõileibasid juustuga singiga- istub söögitoolis  hakkab rapsima, jalgadega siputama pead ära keerama  rusikaid suu ette toppima. Hambad kõik suus , uusi tulemad pole. Nädal on nohu kimbutanud  muid vaevusi pole.

Terve päeva kõnnib , jookseb ringi peaks nagu kaloreid saama kuskilt.

Nüüd õhtal ssin 4 tl purgitoitu sisse, oma viga et talle kurgityki näppu andsin,  bäike tykk läks kurku, tuli ka see suure vaevaga antud söök ka välja.

Nüüd magama pannes nõudis rinda, mida ma loomulikult ei andnud.

 

Mida nüüd edasi teha? Üritan võõrutamist edasi?

Läks vaeseke tühja kõhuga magama?

Kas valmistan piimasegu kui peaks ärkama?

Kaua peab vastu ilma rinnapiimata ja kuni söök maitsema hakkab?

Täiesti ahastuses.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei annaks nii vanale piimasegu, pigem siis juba tavalist piima. Ja maitsega harjutamiseks lisaks võimalusel veidi rinnapiima juurde 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei annaks nii vanale piimasegu, pigem siis juba tavalist piima. Ja maitsega harjutamiseks lisaks võimalusel veidi rinnapiima juurde ????

Jätkupiimasegus on rohkem toitaineid kui lehmapiimas, eriti kui muud toitu väga alla ei lähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harjutasime RPAga pudelist, läks väga kergelt. Algul sai hommikul peale ärkamist natuke, kõht jäi tühjaks, sõi kõike, mis kodus oli. Mõne suutäie teisele lapsele tehtud putru, mõne ampsu endale tehtud omletti, mõne ampsu eelmise õhtu ühepajatoitu, makarone, kala või salatit. Kõike pakkusime, juustu, tomatit, kaalikat. Miski meeldis, miski mitte, harjus. Õhtul enne und jõi pudelitäie RPAd. Andis ise tühja pudeli ära ja pani pea padjale ja silmad kinni. Kui on piisavalt toitu laual, siis nii vana laps nälga kindlasti ei jää. Pannkoogid, kanafilee, kalapulgad, kartulisalat, hakklihakaste, kartuli- või bataadipuder, mulgikapsas, pitsa ja lihapirukad, ahjujuurviljad, kõik puuviljad ja marjad – kõik läksid loosi. Hapukurk ja verivorst samuti. Kama ja hapukoor, popkorn, ahjulõhe, hernesupp ja talusupp, maksakaste ja kapsahautis – kõike andsime proovida. Kui ka paar ampsu sõi, tore. Päris kiirelt sai ju teada, et peedisalatit sööb meelsamini kui lillkapsast ja paprika on parem kui kurk. Aga hapukurk meeldib küll. Alustasime võõrutamist aastaselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oleks mõeldav tavatoidu sisse oma rinnapiima segada? Mul laps oli küll korraliku isuga, aga alustasime uute toitude tutvustamist sellest, et segasin alguses s 1-1le ja pärast kas vähendasin kogust või üldse jätsin ära. Ainus, et tasub meeles pidada, et ei tasu oma piima kuumutada (ehk lisad mitte keevale pudrule vaid natuke hiljem kui juba soe).

Võõrutamise seisukohast – õige on siis kui sa ise tunned, et on. Ainus, et seda on lihtsam teha kui muu ei vaeva. Alustad sellest, et vähendad kordi ja siis lõpuks üldse lõpetad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtul enne und jõi pudelitäie RPAd. Andis ise tühja pudeli ära ja pani pea padjale ja silmad kinni.

Aga hambad…?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võõrutasin 1a3k vanuselt päeva pealt. Minu jaoks see järk järgult võõrutamine tundus liiga pika ja piinavana.
Ega enne ka eriti meie toitu ei tahtnud. Öösel oli ka rinna otsas. Nüüd sööb hästi.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles vanusest väheneb söödava toidu kogus samuti, lapsed hakkavad järjest aeglasemalt kasvama. Minu omad on ca aastaselt kõige rohkem söönud ja peale seda hakanud vähem sööma.

Võib olla su laps saabki kolmest lusikatäiest kõhu täis. Kuni pissib kakab ja on rõõmus, ära koguste pärast muretse. Kui rp-d ei saa, õpib ise muu toidu kogust reguleerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd magama pannes nõudis rinda, mida ma loomulikult ei andnud.

Karistad last mittesöömise eest sellega, et ei anna rinda? Kui rinnapiim mängib lapse menüüs olulist rolli, siis mõtle ikka, millega see asendatakse (piimasegu, keefir vm). Kui asendust, mida laps aktsepteeriks, ei ole, siis on väga vale aeg rinnast võõrutamiseks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.s. Üks minu lastest hakkas paremini sööma kui loobusin söötmistoolist. Tal lihtsalt ei olnud huvi ega kannatust selles olla. Kolisime madalama diivanilaua taha, kus laps sai ampsude vahel liikuda, ja asi läks paremaks. Selgus, et ta vihkas söötsimtooli, mitte söömist kui sellist 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2 last hakkasid päevapealt imehästi sööma, kui rinnast võõrutasin.

Nüüd neljandaga on nii et, paar nädalat sööb tublisti, siis paar nädalat jälle puristab enamus toitu välja. Ehk käibki niimoodi üles-alla. Pooleteiseselt muidugi tekib paljudel lastel tugev neofoobia – ei taha ühtki võõrast maitset.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtul enne und jõi pudelitäie RPAd. Andis ise tühja pudeli ära ja pani pea padjale ja silmad kinni.

Aga hambad…?

Mis nendega siis pidi juhtuma? Mu üks laps ainult RPAd sõigi, üks auguke 7-aastasena ühes piimahambas oli.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ikka – tohutult raske on nõu anda, kui ei tea, kuidas on lisatoiduga alustatud ja mida te tegelikult süüa pakute.

1,5aastane ei peaks sööma enam purgitoitu – need on ikka päris beebidele, sh ka 12k märkega toidud ongi mõeldud umbes aastastele, kellele päris kõik kodune toit veel ei sobi või väljasõidul olles, kui restoranitoit on liiga soolane.

Kahjuks ma saan soovitusi anda ainult selle pinnalt, mida kirjutad. Ja kirjapandu järgi ei pakuta lapsele korralikku kodust toitu – kaerahelbepuder, singivõileib ja beebitoit ei ole korralik kodune toit. Laps võibolla seetõtu ei söögi, et ta tahab süüa lihtsaid normaalseid asju nagu näiteks kartul kastmega, ahjukala, kotletid, omlett jne.

Paku lapsele lihtsaid koduseid toite ning võõruta rp-st (jäta näiteks ööune-eelne alles soovi korral, aga päevane võõruta, kui laps ei söö – kui tal on kõht täis rp-st, siis ta ei hakkagi sööma)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps 1a5k lapse söömine, rinnast võõrutamine.