Esileht Väikelaps 1a7k laps plökerdab

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 1a7k laps plökerdab

Postitas:
Kägu

Sööb oma väikese laua taga põrandal ja segaduse vältimiseks olen hakanud temaga koos sööma ja lusikat suunama. Ta lihtsalt paneb lusika toidu sisse ja juba siis takerdub suur kuhi lusikale, mille ta siis üritab suhu panna. Supp on üleüldse teema, mis mul ihukarvad püsti ajab, ma ei kujuta ette, millal peaks nt kanasupi, mis on päris vedel, söömine mäkerdamisvabaks tegevuseks saama? Palun abi, kuidas ruttu puhtalt sööma saada? Mu toidud, nt pudrud, ei tule alati ka ideaalse konsistentsiga.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei lase tal harjutada, kuidas ta siis peaks paremini sööma õppima?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sööb oma väikese laua taga põrandal ja segaduse vältimiseks olen hakanud temaga koos sööma ja lusikat suunama.

Mmm, sööb põrandal? Miks ta ei söö laua taga koos teistega? Miks peaks segadust vältima, kui ta tahab ise harjutada söömist?

Mulle tundub, et pead hoopis enda ja oma ootustega tööd tegema. Ootad 1a 7k puhtalt söömist, aga endale lubad eksimusi, kus pudru konsistents ei tule alati sama?

See mäkerdamise aeg läheb seda rutem mööda, mida vähem ise sekkud tema püüdlustesse. Panedki mingi kiirelt puhastatava kile/mati põrandale, kui vaja ja lased tal laps olla ning söömist harjutada. Pärast kõik koos pesema.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mmm, sööb põrandal? Miks ta ei söö laua taga koos teistega?

Teemaalgataja kirjutas:

Sööb oma väikese laua taga põrandal

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mmm, sööb põrandal? Miks ta ei söö laua taga koos teistega?

Teemaalgataja kirjutas:

Sööb oma väikese laua taga põrandal

Aga ma ei saagi aru sellest. Sööb oma väikese laua taga põrandal? Mis see tähendab?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei saagi aru sellest. Sööb oma väikese laua taga põrandal? Mis see tähendab?

Näiteks selline (madalamas asendis) https://www.tipatapa.ee/detailid.php?5845#
Madala söögilaua/-tooli kasutamine võib lapse jaoks isegi turvalisem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps plökerdas oma isu enne aastat täis ja kusagil 1a 4-5k sõi juba üsna puhtalt(va supp, lusikas käis siis veel tagupidi suhu, sellega aitasin).
Öeldakse ju, et harjutamine teeb meistriks.
Las harjub, sa võid lusikat koos tema käega suu juurde suunata aga las ta siis plökerdab veidi, muidu ei õpigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omast kogemusest ütleks, et see laps kes hakkas varem ise söömise vastu huvi tundma, hakkas ka varem puhtamalt sööma. Harjutamine teeb meistriks. See plökerdamise periood tuleb lihtsalt üle elada. Võtke laps perega ühise laua taha ja sööge võimalusel alati samal ajal, eeskuju on oluline. Mul 1,5a sööb juba tükk aega üsna puhtalt, sest hakkas vara harjutama, aga kuni 1a2k oli ikka pärast iga toidukorda läbu tema tooli raadiuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta sõigi meil kuskil pool aastat oma kõrges toolis meiega sama laua taga, aga otsustasin just hiljuti, et tahan muutust. Seda tema kõrget söögitooli oli hästi halb puhastada, igasugugseid õnarusi oli, kahjuks enne ostu ei osanud sellele tähelepanu pöörata.

Eks tuleb jah lihtsalt aega anda vist. Mõtlesin, et äkki saan teda aidata kiiremini “puhtalt” sööma. Kahvlit talle ei meeldi kasutada, sp üritab ka makarone lusika peale ajada.. loomulikult see ei lõpe hästi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta sõigi meil kuskil pool aastat oma kõrges toolis meiega sama laua taga, aga otsustasin just hiljuti, et tahan muutust. Seda tema kõrget söögitooli oli hästi halb puhastada, igasugugseid õnarusi oli, kahjuks enne ostu ei osanud sellele tähelepanu pöörata.

Eks tuleb jah lihtsalt aega anda vist. Mõtlesin, et äkki saan teda aidata kiiremini “puhtalt” sööma. Kahvlit talle ei meeldi kasutada, sp üritab ka makarone lusika peale ajada.. loomulikult see ei lõpe hästi.

Mulle tundub, et pead hoopis iseendaga tööd tegema ja leppima sellega, et elu väikelapsega ongi veel mõnda aega üsna plögane

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda tema kõrget söögitooli oli hästi halb puhastada, igasugugseid õnarusi oli, kahjuks enne ostu ei osanud sellele tähelepanu pöörata.

Ikea Antilop tooli on lihtne puhastada, aga minu meelest  söögilaua ääres natuke liiga kõrge. Stokke Tripp-Trapp või sellelaadne on parem tavalise laua taga ja kasutada saab ülikaua, sest turvakaart eemaldades saab sellest juuniortool. Meil istus laps selles kuni 4,5-aastaseks saamiseni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu probleemipüstituse tuum oli pigem selles, et kas lastele on nö sisse programmeeritud huvi mingit tegevust puhtalt teha? S.t et saab ju söödud ka nii, et veerand toitu on pluusil/laual? Et kui ma last ei suuna, kas tal on siis ikkagi ise kalduvus/tahe see oskus meisterlikult selgeks saada?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu probleemipüstituse tuum oli pigem selles, et kas lastele on nö sisse programmeeritud huvi mingit tegevust puhtalt teha? S.t et saab ju söödud ka nii, et veerand toitu on pluusil/laual? Et kui ma last ei suuna, kas tal on siis ikkagi ise kalduvus/tahe see oskus meisterlikult selgeks saada?

Sulle juba vastati, et tänu sinu sekkumisele läheb lapsel selle võrra kauem aega ise seda selgeks õppida. Harjutamine teeb meistriks, aga ta ei saa harjutada, kui sa kohe appi tormad ja söötma ja suunama hakkad. Kalduvuste jutt unusta üldse ära.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu probleemipüstituse tuum oli pigem selles, et kas lastele on nö sisse programmeeritud huvi mingit tegevust puhtalt teha? S.t et saab ju söödud ka nii, et veerand toitu on pluusil/laual? Et kui ma last ei suuna, kas tal on siis ikkagi ise kalduvus/tahe see oskus meisterlikult selgeks saada?

Kui vana sa oled?
Kustkohast see lapsele “sisse programmeeritud” peaks olema?
Laps ei ole robot.
Laps õpib läbi katsetamise ja eeskuju (jäljendamise)
Ma arvan, et otsi ja loe hoopis mõni raamat väikelapse arengust läbi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul see laps on muidu? Ostnud nukk diivani peale istuma, alati puhas ja üldse ei mäkerda.
Kas sul muidu väikelapse motoorsest ja kognitiivsest arengust õrna aimugi on? Kui sind pistetakse nt lennuki juhtpuldi taha ja öeldakse, et hakka lendama ja õhus trikke tegema, kas saad kohe nipsust puhtalt hakkama või kukud puruks ja mäkerdad kõik ära?

P.S. Ei, lapsel ei ole mingit puhtalt tegemist sisse programmeeritud. Lapsel on täiesti ükskõik, et su supike on vaibal, purud põrandal, moos juustes ja et tema ema natuke napakas on.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned teemad veel

1. 2 aastane tahab mänguväljakul kühvlit, autot, ämbrit- mis ei ole tema oma.

2. 3 aastane tahab võtta kõik lemmikkaisukad igalepoole kaasa

3. 4 aastane paneb asju rivvi, saapaid, autosid, komme…

4. 5 aastane küsib iga asja peale: miks? Vastuseks lühilausest piisab.

5. 6 aastane hoiab pliiatsit valesti või värvib üle ääre.

jne jne

13. 12 aastane ei räägi pooltest asjadest sulle, kuuled 3 kuu pärast kui Selveris sõbra ema näed

14. 13 aastasele on sõbrad tähtsad kui ta pere. Vabalt jätab vahele vanaema sünnipäeva või isa reisilesaatmise.

15. 15 aastane teeb õhtul pikki telefonikõnesid ja sa ei tea, kes on teisel pool traati.

22. Su laps on ülikooli esimesel kursusel ja ta joob viina 3 korda nädalas, sa ei tea seda või noh aimad aga katsud mitte mõelda sellest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta juba soravalt loeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu probleemipüstituse tuum oli pigem selles, et kas lastele on nö sisse programmeeritud huvi mingit tegevust puhtalt teha?

See vist oleneb konkreetsest mudelist. Minu lapsed igatahes tulid kindlasti ilma selle programmijupita, ma pean isegi 10-aastasele veel meelde tuletama, et proovigu näit. jäätist süüa ikka nii, et suu kõrvuni sellega koos ei oleks või siis vähemalt mingu pärast pesema – tema jaoks on see täiesti ebaoluline. Aga olen näinud ka lapsi, kes kohe, kui käsi millegagi kokku saab, pesema tormavad ja pisikese plekikese pärast särgil selle ära vahetavad – ega see ka väga hea variant ei ole tegelikult.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ka samasugust pere, kes umbes sama vana lapsega kui TA laps tegid mökerdamisest probleemi ja üritasid seda igati ära hoida. Tulemuseks see, et 3-aastane laps sööb ainult ekraani taustal ja ema-isa toidavad teda ise. Ei ole just asi, mille poole püüelda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias õpivad küll ise sööma ja üsna ruttu, sest keegi seal neid ei sööda. Koristatakse pärast ära, mis maha läks ja päev läheb edasi. Las plökerdab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest mida vähem söömisest jms argiasjadest probleemi teha, seda parem.

Ma küll plökerdamist pidasin loomulikuks, aga esimese lapsega kippusin kohe kööki lapi järele lippama, kui midagi oli. Ta tahtis ka sellepeale muidugi laua tagant ära, aga mina ju tahtsin, et ta sööks rahulikult lõpuni ega tegeleks samal ajal muude asjadega, nii et tuli harjuda pärast sööki koristama.

Minu lastel OCD-programmijuppi sees ei ole, ka ühe asjaga korraga tegelemist tuleb meelde tuletada. Ennast nad suudavad märksa puhtamana hoida kui lauda ja lauaalust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on ka erinevad. Mõnel pole veel kümneseltki ühtegi lauakommet, pudrurida laual pidevalt (vähemalt koristab enda järelt), aga teine ei lähe kolmeselt paljajalu murule, kui väike supiplekk pluusil, on kohe vaja suure kisaga uut, näpp läheb mustaks, tormab pesema jne. Tean, kuna 2 sellist äärmuslikku varianti olemas. Aga 1,5a on veel vara öelda, kuhu poole kaalukeel kaldub, aga ehk tuleb normaalne kuldne kesktee 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps 1a7k laps plökerdab