Esileht Väikelaps 1a8k laps ei räägi.

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: 1a8k laps ei räägi.

Postitas:

Kõige hullem, mida mu ema soovitas – ära enne anna lapsele soovitud asja, kui ta sõna ütleb. Ma küsisin seepeale vastu, et kas lasen lapsel janusse surra, kui ta ei oska sõnadega juua küsida. Aga tõesti mõni arvab, et sõnu saab vägisi sundida

Kusjuures seda ma oma lapsel küll mingi hetk sundisin, aga see oli öösel voodis. Oskas öelda küll, et “juua” (või “kassi”), aga ikka tegi suuga joomishäälitsust. Siis naaksusin, kuni midagi ütles.

Aga öösel voodis joomine pole ka mingi hädavajalik tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 2,5 ja arusaadavaid sõnu on 5. Seega ma ei saa üldse aru, miks alla kaheste vanused muretsevad, eriti veel, kui mõned sõnad on olemas. Aru saab väga hästi ja areng on eakohane. Perearst, neuroloog ei muretse – ütlevad, et nii väiksega polegi muud teha kui hästi palju rääkida ja oodata. Ise hakkan juba vaikselt muretsema.

Aga muretseda võib ka varem. Muretsesin juba enne 2a ja kui sama seis oli ka 2,5a, olin väga suures mures. Laps sai ka kõigest aru, oli nutikas ja raamatuid lugesime hunnikutes.  Õnneks ei jäänud ootama ja ei leppinud rahustamisega, et küll tuleb ja kolmeseni aega küll. Lapse kõne areneb kõige paremini kuni 3,5a, aga kui 3a hakata asju ajama, jõuabki heal juhul 3,5a sobiva logopeedi juurde. Saime imelise logopeedi juurde, juba esimesel kohtumisel tuli esimene sõna. 2 kuud hiljem (2a8k) algas silmnähtav areng ja nüüd aasta hiljem ei saa asjaga mitte kursis olevad inimesed arugi, et lapsel oli, on ja jääb kõnepuue, mille tõttu ei oleks ta arvatavasti ise suutnud normaalselt rääkima õppida. Selleks ei pea olema perearsti saatekirja, et lasta tasulisel logopeedil last hinnata ja siis saab juba selle tulemusega perearsti jutule minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 2,5 ja arusaadavaid sõnu on 5. Seega ma ei saa üldse aru, miks alla kaheste vanused muretsevad, eriti veel, kui mõned sõnad on olemas. Aru saab väga hästi ja areng on eakohane. Perearst, neuroloog ei muretse – ütlevad, et nii väiksega polegi muud teha kui hästi palju rääkida ja oodata. Ise hakkan juba vaikselt muretsema.

Aga muretseda võib ka varem. Muretsesin juba enne 2a ja kui sama seis oli ka 2,5a, olin väga suures mures. Laps sai ka kõigest aru, oli nutikas ja raamatuid lugesime hunnikutes. Õnneks ei jäänud ootama ja ei leppinud rahustamisega, et küll tuleb ja kolmeseni aega küll. Lapse kõne areneb kõige paremini kuni 3,5a, aga kui 3a hakata asju ajama, jõuabki heal juhul 3,5a sobiva logopeedi juurde. Saime imelise logopeedi juurde, juba esimesel kohtumisel tuli esimene sõna. 2 kuud hiljem (2a8k) algas silmnähtav areng ja nüüd aasta hiljem ei saa asjaga mitte kursis olevad inimesed arugi, et lapsel oli, on ja jääb kõnepuue, mille tõttu ei oleks ta arvatavasti ise suutnud normaalselt rääkima õppida. Selleks ei pea olema perearsti saatekirja, et lasta tasulisel logopeedil last hinnata ja siis saab juba selle tulemusega perearsti jutule minna.

Kas sa ütleksid selle hea logopeedi nime? Läheksin võimalusel ka oma lapsega. Millest see kõnepuue teil tingitud oli?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 22:12; 01.05 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapse pealt võin öelda, et hakkas alles 3a rääkima ja järsku ja nii hästi, et lausa ime. Kui mu teine laps 1,5a ühtki sõna ei rääkinud, siis ostsin hunniku laste raamatuid piltidega. Rääkisin igatepidi, mis see on, mida ta teeb. Mis see on, see on karu, karu on peidus, peidus on karu jne. Praegu on 2a ja räägib nii ladusalt ja teab nii palju sõnu. Soovitan ka raamatuid ja ise tuleb juurde jutustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps 1a8k laps ei räägi.