Esileht Koolilaps 1kl poisi spordiriided

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 1kl poisi spordiriided

Postitas:

Poiss siis sügisel esimesse klassi minemas.Lasteaias meil spets spordiriideid vaja ei läinud.Nüüd mõtlesin aga hakata vaikselt riideid varuma.Mida siis täpsemalt vaja oleks?
Kas nt 2 paari t-särke,lühikesed püksid(kas puuvillased,libedast materjalist või võrkvoodriga?),pikk dressikomplekt(puuvillane või võrkvoodriga?),tossud õue ja saali? Kas k/s jahedamaks ajaks pikkade dressipüksete peale pigem softshell jope?Tuuletõkkefliisiga hakkab vast palav sporti tehes?Kas plätusid/sandaale ka väljas kasutatakse või pigem soojemal ajal võrktossud?Et hiljem jääks need siis saalitossudeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda kogemused on siis sellised. Sisse lühikesed dressid, parem kui nii pluus kui püksid on spets spordiriided, kuivavad kiiresti, ei lähe kortsu, kerged tassida. Õue sobib pigem võrkvoodriga komplekt ja v-olla ühed tavalised dressipüksid ka. Lisaks õuetossud ja sisetossud. Plätusid kehalises ei kasutata. Oleneb koolist, meil nt oli vaja ka suuski, spets suusariideid siiski mitte, sai need olemasolevatest kombineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ühed spordijalanõud, lihtsalt kui sees tunnid algavad peseme tallad (või täielikult) puhtaks.
Lühikeste riiete osas mingid T-särgid ometi suvest jäävad ja lühikesi pükse saab ka suveks juba sportlikumad osta.
Välisdress peaks olema selline, et laps saaks sporti teha – kaugust hüpata, täiskiirusega joosta jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile öeldi koolis konkreetselt, et vaja läheb nii lühikest kui ka pikka dressi. Kuna lasteaiast oli üle mitu paari lühikesi pükse ning kümneid t-särke, siis neid lisaks ei ostnud. T-särki ei tohi minu laps koolis niisama üldse kanda, vaid peab olema kraega pluus(triik-või polosärk) ning tundus ideaalne, et need vanad pluusid saab kehalises mustaks kanda ja minema visata.
Sügise algul ostsime juurde siis korralikud üldtreeningu tossud, pikk dress(puuvillane, sest laps ei tahnud seest võrguga ja minu meelest oli see mõnus ja pehme ning laseb nahal hästi hingata). Õues treenimiseks ostsime lisaks pikale dressile ka imeõhukese tuulejope.
Kuna minu lapsel on kehaline vaid kord nädalas, siis on nendest riietest enam kui küll. Niisama kappi seisma mitut paari pole mõtet, sest laps kasvab ju kiiresti ning kui need erilist kasutust ei leia, siis on see lõpuks lihtsalt maha visatud raha. Ning kui sinu lapselgi on kehaline vaid kord nädalas, siis saad ju vajadusel need nädala jooksul pesta ja uuesti kaasa panna.

Talvisel ajal toimus ka suusatamine, kuid siis kandis laps tavalist talvejopet ning pakse pükse. Pigem katsu koolist uurida, kas teie koolis toimuvad ka suusatunnid ning kuna praegu hakkab suusahooaeg vaikselt lõppema ning suusavarustus on kindlasti varsti allahinnatud, siis usun, et ehk saad praegu suusad uueks hooajaks üsna odavalt ära soetada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel käib kodus poiss küll t-särkide ja lühikeste pükstega aga nende kooliajal kasutamisele ei panustaks(elame maal-võililleplekid,grillimisest rasvaplekid,puuotsas ronimisest augud jne),lisaks veel on enamus suurte piltidega(Cars,Spiderman jne).Hetkel olemas üks soodukaga spordipoest ostetud t-särk.Ühed gore-tex tossud olen ka ette ostnud kooliskäimiseks aga samade jalanõudega ju koolis ja kehalises ei käi.Ühed siis vaja sügisel juurde osta.
Suusatunnid on meie koolis küll aga olemas võimalus suuski laenutada.Samas ostsin poisile jaanuaris uues suusakomplekti millega peaks ka järgmisel talvel veel hakkama saama(v.a suusakepid).Samuti ostsin talveks ette ära suusajope ja püksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga ei panustaks ette ostmisele. Pigem pane praegu iga kuu mingi summa raha kõrvale (kasvõi 30¤) ja osta asju jooksvalt nii nagu vaja. Meile ntx oli plikal lasteaia lõpupeo ja kooli alguse kinganumbri vahe kaks numbrit (lasteaia lõpetas nr34 jalanõudega, kooli läks nr36 jalatsitega ning suusasaapad ostsin talvel üldse juba nr37). Ka hiljem on ette tulnud hetki, kus tehakse lihtne kasvuspurt – kogu aeg enam vähem ja siis hops, kuu ajaga 4-5cm pikem.

Lisaks on elu näidanud, et tegelikult ei ole igas koolis kõike vaja. Meil näiteks esimene klass pidas kehalise tunde sees. Lapsed selles vanuses käivad veel vabast ajast õues mängimas jasisetunnid andsid hea võimaluse rõhuda tugevamalt distsipliinile ja koordinatsioonile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll nii varakult ette ei julgeks asju osta. Mul on mõlemad poisid teinud suvel sellised kasvuspurdid, et kõik ajad on vaja sügisel uued osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps 1kl poisi spordiriided

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.