Esileht Väikelaps 2.5 aastane agressiivne

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 2.5 aastane agressiivne

Postitas:

Palun emad, kes te olete oma lapsed juba suureks kasvatanud kooliealiseks, andke nõu kuidas oleks õigem käituda 2.5 aastasega.

Viimasel ajal läheb täiesti vihaseks ja hüsteeriliseks kui ei saa oma tahtmist. Näiteks ajab jonni pidevalt, keelamise peale ei lõpeta ära ja siis nutab, kuid pole nõus ise endal pisaraid pühkima. Nõuab, et mina pean swda tegema ja autoroolis või mustade kätega ma näiteks ei saa seda teha, siis röögib hüsteeriani ja vahepeal tahab mind vihast hammustada.
Peale suvepuhkust pidin töole minema ja lapse vanavanemate juurde minema. Seal on ka hommikul hüsteeria, karjub, et ei taha vanaema ja vanaisa ning löob jalgadega või käega.

Noomin teda sellise käitumise eest ja rõhutan, et nii ei tohi teha, see on valus. Peegeldan talle, miks ta nii võib käituda ja et mõistan et ta on vihane, et ei saa… Nt soovitud asja, pisarate pühkimist, emmega koos olla kuna ma lähen tööle.

Milline oleks õige käitumine nende vihahoogude puhul kus ta muutub vägivaldseks. Kas ma peaks teda eraldama? Kust ma saaks infot emotsionaalse arengu ja arendamise kohta.
Ta on mul ka selline üliaktiivne, ei suuda rahus olla. Koguaeg peab sahkerdama ja nihelema, juukseid näppima, silmi, paljas olles näpib tisse, jalgadega vehib magama minekul ja hoiab taldadest kinni siis nö”võimleb”.

Palun nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, aga miks lausa peab laps ise oma pisaraid pühkima?

See, et sina kui ema tal need pisarad kuivatad, näitab ju hoolimist. Samal ajal kui pühid, võiksid ju ta hellalt kaissu võtta ja seletada, et niimoodi ei ole ilus karjuda ja vihastada ja eriti veel lüüa või muud moodi hauget teha. Või lihtsalt midagi armast talle öelda. See aitaks tal ka rahuneda.

Kuidas lapse kõnega on? Agressiivsus võib tulla ka tähelepanu vajadusest ja liigsest keelamisest/näägutamisest/tänitamisest pisiasjade kallal(näiteks kui sa seda sama võimlemist ja nihelemist tal koguaeg keelad?). Mind ennast ajaks. Pane ennast lapse olukorda. Ma ka vihastaks, kui mind keelataks näiteks ennast sügada vms.
Või siis näiteks kui ma nutan, lähen otsin lohutust mehelt ja ta käratab mulle, et pühi ise oma pisaraid.

Lapsed nihelevadki. Mõni vähem, mõni rohkem. Ja nad näpivadki iseennast.
Mul 4a senimaani võimleb voodis magama minnes ja söögilaua taga on tal komme jalaga vastu tooli kopsida.

Lüüa ja haiget teha muidugi ei tohi aga 2.5-3 on selline vanus, kus nad kipuvad oma emotsioone ja vähest väljendusoskust ning rahulolematust just käte ja jalgadega väljendama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,5-aastase lapse puhul on see üsna loomulik. Lapse kõnemõistmine ja sõnavara ei ole veel väga suur. Selles vanuses lapsel ei teki kõnet kuuldes veel kujutluspilte. Sellest tingituna tunneb laps end halvasti, sageli on põhjuseks hirmutunne uute olukordade ees. Kui temaga riieldakse, ei saa ta aru põhjusest, vaid tunnetab, et talle tehakse liiga. Abi on sellest, kui lapsevanemad hakkavad uute olukordade puhul juba pikka aega ette selgitama, kuhu minnakse, kelle juurde, vaadatakse pilte seal eelmisel korral käimisest, tuletatakse meelde, mis ole seal tore ja vahva, andes kaasa lapsele positiivse emotsiooni. Kui teile tundub, et laps jonnib, rahustage ta maha, võttes ta tugevalt sülle, kuni laps on rahunenud. Siis hakake arutlema teema üle, soovitavalt koos talle eelnenust tuttavate eluliste näidetega , lisades emotsioone. Jutus kasutage lihtsat lauset. Olulisim – olge ise rahulik ja last toetav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsel on energia ülejäägid ehk. Kas talle lasteaias meeldis? kui on lasteaialembene laps, siis võib olla selles asi, et tunneb puudu suhtlusest. Mul laps küll aasat vanem aga just kuii nüüd suvepuhkusele jäi, muutus täiesti võimatukt – iga asja peale jonn, ta juba alustab lauset jonniga ilma et keegi oleks jõudnud keelduda (a la järsku hakkab nutma “juuuuuuuuuuaaaa”). Ma ei oskagi muuga seostada, kui et ongi liiga vähe aktiivsust sotsiaalse poole pealt. Nüüd oli paar päeva mehe 13aastane poeg meil külas, keda laps fännab ja kohe oli palju toredam laps jälle.

Pisaraid ma muidugi üldse enne ei pühi, kui jonnihoog möödas. Kui just laps tõesti mingist valust ei nuta (nt eile sai herilaselt) ja siis käib pisarate pühkimine lohutusega kaasas.

Miks ta ei tohi magamise ajal jalgadest kinni hoida? las hoiab, mul jäävad 1,5 ja 3,5a lapsed voodisse istuli raamatuid sirvima või noorem ka pma autodega mängima – kuni püsivad omas voodis ja väg suurt lärmi ei tee, nii kaua ma ei sekku (ma ei istu neil kõrval kui uinuvad)

Ja las ta näpib ennast, tema keha ju. Mis siis on, kui juukseid või nibusid näpib. Okei, silmi mustade kätega ei hõõru, aga juuksed, rinnad…

Mis puudutab läämist, siis mina saadan omalapse lihtsalt teise tuppa ja kui väga jonnakalt vastu haugub (meil tõesti mõnikord niimoodi lihtslt kriiskab vastu “aargh”), siis panen konkreetelt nurka seisma, kuni rahuneb. Mina ei toeta neid kasvatuspüshholoogiaid, et kõike saab lapsele seletada ja elu ongi lill – ei ole nii, seletamine toimib ainult rahulikele, arglikele lastele, sellistele flegmaatilistele ehk, mitte aga koleerikutele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta siis seal vanavanemate juures on kui ta seal olla ei taha? Miks sa teda siis lasteaeda ei pane? Mina oma last ei sunni küll olema kusagil kus ta olla ei taha. Samuti ei tohiks sina last noomida kui ta nutab või öelda “pühi oma pisaraid ise” kui ta otsib sinult tuge. Vastupidi, kui arvatakse, et 2,5a ei oska rääkida siis oskab küll. Kui hakkab nutma, küsidki “miks sa nutad? Kas midagi juhtus?” Minu laps suudab mulle küll rääkida kui ma ikka näen, et ta nutab ja on väga mures millegi pärast. Selguski, et lasteaias teine laps tegi talle liiga. Käisin ka direktori jutul. Mul on ükskõik, mida minust arvatakse. Minu jaoks on minu lapse mure suurem kui mu enda oma ja lahendada tuleb see igatahes. Rääkimata sellest, et peale direktori jutul käiku ei ole mu laps enam kurtnud selle lapse üle.

Rindade puutumisest pole ma küll kuulnud. Mul on sama vana poiss ja mingil ajal nn avastas oma noku, kuid mingit pidevat nappimist pole olnud.

Muidu ütleks, et üsna tavaline selleealine käitumine. Löömine ja jalgadega vehkimine samuti tavalised ning mööduvad nähtused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps 2.5 aastane agressiivne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.