Esileht Väikelaps 2 aastase uneprobleemid..

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 2 aastase uneprobleemid..

Postitas:
Kägu

Mul mure pojaga kes paari ndl pärast saamas 2 aastaseks…
Nimelt tema magamisega.
Reziim hetkel selline, et E-N käib hoidja juures 12.000 – 17.00 kus 13.30-16.00 või 16.30 magab ideaalselt – läheb sealsesse nn reisivoodisse ise magama ja uni ideaalne.

Kodus on aga põrgu – nii ööunedega kui päevaunedega…
Päeval kodus voodis magama saamine on pmtst võimatu (tõime tagasi ka vana võrevoodi, mille äärestasin tekkidega aga ka seal keeldub magamast päeval). Olen seni trikitanud – et kas jääb autos või kärus magama linnas… ok, lõunauned elaks veel üle..

Aga ööuned – nüüd viimased 3 nädalat on nii, et paneme 2-2,5 tundi teda magama. Alates 21-21 30-st. Kell peatselt 12 öösel saamas, ma olin 2h temaga, nüüd võttis mees üle..kuulen nuttu. Ta lihtsalt ei jää magama…

Mida teha? Kas lapsehoidjale öelda, et ajagu varem üles?

Suur probleem on ka öised ärkamised. (olen veel siiani õhtul-öösel tissitanud, ja plaan 2 aastaseks saades täielikult võõrutada). Septembrist magan tema toas, et harjutada teda eraldi tuppa. Aga pmtst, kuna ta ärkab kordi öösel…ärkan hommikul ikka tema kõrval, sest ei jaksa edasi-tagasi pendeldada. Nüüd on tunne, et ma ei harjuta teda mitte oma tuppa vaid minuga koos magama. (Kui oli 1,5a siis magas võrekas 1 külg maas meie magamistoas voodi kõrval ja kui ärkas, tissitasin ta magama seal…niiet oli oma voodis, mitte kaisus)

Mida soovitate? Kuidas saada laps kodus lõunaunne ning ööunne norm ajal – hiljemalt 22.00. Ideaalis nii, et magab terve öö oma toas ja saaksin kah lõpuks oma magamistuppa minna.
Momendil täitsa lootusetu tunne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk laps ei taha nii palju magada või ei väsi õhtul piisavalt? Mis kell ta hommikul ärkab? Palju tal ööpäevas und kokku tuleb? Kui ta päevaund teeb kaks-kolm tundi, ja ärkab ütleme 16:30, siis pole ime, et ta ei taha kell 21 magama jääda – ta pole ju viite tundigi järjest üleval olnud. Arvestada võiks vast nii, et laps on viis-kuus tundi korraga üleval ja siis uni (olgu siis öö- või päevauni).

Minu arvamus tuleneb sellest, et mul endal on laps, kelle magamisega on üks rist ja viletsus. Imikuna tegi mul 40-minutilisi päevauinakuid, öösiti ärkas iga paari tunni tagant. Unepaanikat oli meil kaua. Ta oli pooleteiseaastane, kui ta enam päeval magama eriti jääda ei tahtnud, ja 1a7k ma lihtsalt loobusin teda päeval magama panemast, sest kui see juba 1,5-2 tundi oli võtnud, polnud asjal enam mõtet, sest ega siis õhtul enam normaalsel ajal magama ei oleks saanud. Kui sõime läks, siis muidugi hakkas uuesti päeval magama, sest siis oli vaja hommikul vara ärgata ja kõik käis ilusti kellaaegade järgi. Aga ma püüdsin siis pidevalt korraldada nii, et ta oleks umbes 6 tundi üleval ja siis magama. Vähemaga ta lihtsalt ei tahtnud veel magada. Samas lapsel seda puhkamist vaja oli küll, tal lihtsalt võtab rahunemine kuidagi kaua aega. Emotsionaalne laps, ja korrapära on talle tegelikult väga hea. Aga kodus päevase magamise lõpetas ta päris varakult ikkagi ära.

Selle jutuga tahan öelda, et kõik lapsed ei magagi ideaalselt, ja ehk on sinu oma nüüd jõudnud sellisesse vanusesse, et ta ei taha enam NII palju magada. Kui ta alles 12ks hoidu läheb, siis kui kaua ta enne seda juba on üleval olnud? Parem oleks, kui laps oleks nt 7-8st üleval, magaks u 12:30-15 ja siis jõuaks ta õhtuks ka väsida. Unevajadus on muidugi lastel erinev, aga ööpäeva jooksul kokku peaks nii 2-aastane väidetavalt saama kuni 13 tundi magada. Eks siis selle järgi peaks seda magamise ja ärkveloleku aega reguleerima. Aga kui ta edaspidi lasteaeda peaks minema, siis seal on päevane magamine just enamasti nii 12:30-15 ringis.

Muidugi võiba probleem vabalt olla hoopis milleski muus. Magamapanemise protseduuris näiteks. Aga selle koha pealt ei oska mina küll nõu anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõunaunest hiljemalt 15.00 või 15.30 üles. Siis jõuab õhtuks rohkem ära väsida. Õhtupoolikul veel näiteks õueskäik ja alates ca poole 8st rahulikumad mängud ja hämaram valgus. See valmistab lapse ette selleks, et varsti magamaminekuaeg.
Kui ta poole viieni magab, siis tõesti ei pruugi kell 21 uni tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane laps lasteaeda ja saad korraliku rütmi kätte. Loomulikult ei maga laps 3 h lõunaund. Ise magad või? Palju temaga õues käiakse või mängitakse? Lasteaias on kindel kava ja tegevused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2aastase kohta läheb väga hilja ööunne. Sellises vanuses võiks laps juba kell 19.00 voodis olla, siis ei teki üleväsimust. Ülejäänud uned saab selle järgi sättida. Võibolla ärkab natuke varem hommikul üles ja siis saab teda jälle varem lõunaunne panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee unekooli, toimib alati. Praegu rikute seal iseenda ja lapse närve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps jättis kodus päevauned 2-aastaselt ära ja lasteaias käies oli kogu aeg unega probleeme. Kui seal magas, siis kodus enne 11-12 magama ei jäänud, teinekord läks kauemgi. Tõusis lasteaiapäevadel 7-st. Ongi väikese unevajadusega laps.
Ei kujuta ette lapsi, kes 19-st magama lähevad, kas nad tõusevad 4-5 üles? Kodus olles sobis mulle rohkem, kui laps magas oma une 11-12 ajal magama minnes 9-10-ni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Looge lapsele režiim,võtab aega aga toimib.
Ilmselgelt on praegune lõunaune aeg liiga pikk ja õhtuks pole ta piisavalt väsinud.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps 2 aastase uneprobleemid..