Esileht Väikelaps 2 aastasel k6ht koguaeg kinni… mida teha?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 2 aastasel k6ht koguaeg kinni… mida teha?

Postitas:

Palun n6u mul on juba m6istus otsas. Arstile panin aja aga puhkab ja alles järgmine nädal saame vastuv6tule. P6nnil on k6ht pidevalt kinni, kuigi jälgin hoolega toitumist. Saab palju juurviljatoite,pudrusid ja jogurtit, kohupiima jne… lisaks erinevaid puuvilju. ma ei tea enam mis värk see on, alates eelmise aasta l6pust olen täheldanud, et kakamine ei lähe enam nii ladusalt kui vanasti. nyyd viimasel ajal on aga päris jama, poisist kahju kohe, muidu käis ikka igapäev korra vahest ka kaks, hetkel aga kisub asi nii et kakab ylepäeva rohkem… ja siis ongi algul kaka hästi k6va kui osa väljas läheb kaka ka pehmemaks. Aga mul ikkagi mure nii ei saa see enam jätkuda. kardan et lapsel tekibki pärast hirm kakada ja hakkab kinni hoidma. M6tlen ikkagi et mis seda p6hjustab, kui laps ei söö ju kuivi v6ileibu….Sellest aastast on muutunud menyys ainult niipalju et ei sa enam ööseks lutipudelist Tuttelit. Ylejäänud menyy on ikka sama mis ennmalt. paluks n6u kel olnud sama mure… kas peaksin hakkama lisaks hetkel andma Duphalaci v6i pöörduma kiiremas korras m6ne spetsialisti poole.ette tänades

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:56; 27.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta korraks piimatooted ja eriti kohupiim üldse ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
minul kaks last(4 ja 2.a.) Väga viletsad kõhud. Vanem saab nüüd ise hakkama ja ei kurda vähemalt. 2-aastane on hädas. Kui näen, et kõht läbi ei käi, annan ploomimahla juua ja lõpuks aitab.
Kui esimene laps oli pisem, pidime pidevalt MicroLaxi kasutama ja see aitab koheselt. Aga ei soovitata tihedalt kasutada.
Arsti tasub ikka ära kuulata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nagu minu eest oleksid kirjutanud 😉
Meil täpselt sama mure ja samast ajast.
Poiss muidu igapäevane kakaja, nüüd teeb ülepäeviti ja see on tema jaoks juba pikk aeg.
Kuna kõht kinni ja kaka kõva, on tal kakades ilmselt väga valus olnud. Tulemuseks hoiab nüüd kakat kinni ja kakatud saamegi tõesti viimases hädas.
Seni on lugu selline, et nii kui kakahoog tuleb, viskab ennast põrandale pikali, laps on kakahäda ajal väga viril.
Nii ta siis hoiabki kakat kinni, kuni mina enam ei suuda ja teeme microlaxi või kuni tema enam ei suuda tagasi hoida ja kakab valust röökides potil.
Ja ongi nii, et esimene kaka on selline kuiv ja puine, tükiline. Saab selle eest ära, siis on juba pehmem.
Kasutasime kuni eelmise nädalani Duphalaci, aga see ei andnud meie puhul mingit tulemust. Nüüd poiss keeldub seda võtmast ja vägisi ka ju ei anna.
Olen ära jätnud enamus piimatooted, st. et piima ta ei saa, saab keefiri ja juustu. Samas ei jäta ma muidugi pastakastmesse kohvi/vahukoort panemata.
Olen andnud ploomimahla, rosinaid.
Arst soovitas peeti pakkuda, see nüüd ootab kapis oma aega. Olen enam, kui kindel, et seda ta ei söö – ta on mul väga kehva sööja.
Samuti ei ole laps söönud võileibu või palju kommi… et teaks millest jamad pihta hakkasid.
Enne seda oli kakamine nagu kellavärk ja kaka ilus, pehme.
Olen samuti juba hullumas, väga valus on oma last sellisena näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema. Sai kasutatud ka Duphalaci (see pidi sama targalt välja tulema, kui sisse läheb, seega suht ohutu). Kuid kui aus olla, ei mäleta, et see oleks suurt aidanud. Siis keetsin rosinavett, pidi aitama. Ja linaseemned. Ja kiivi, ploom jne. Kui need asjad leevendavad olukorda, on tore. Meil käis ka Microlax paaril korral abis, kui ikka juba 4-5 päeva polnud hädast lahti saanud.
Nüüd on laps juba 4-aastane, kuid ilmselt siiani tollest ajast väike võbin sees, et eriti kakale minna ei taha. Niheleb ja \”tantsib\” viimase piirini. Õnneks ei ole enam nii kinni ja valulik. Siis oli ikka päris jube karjuvat last vägisi poti peal hoida.
Soovitan alguses proovida eelnimetatud rosinakeeduvee ja muude selliste seedimist soodustavate asjadega. Microlax aitab küll koheselt, kuid see paar päeva ei ole veel nii kriitiline, et Microlaxi kasutada, ma leian.
See nn kakaprobleem on väga paljudel selleealistel lastel, ma olen aru saanud. Lohutan Sind sellega, et kõik läheb kiirelt mööda ja meelest 🙂 Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta vaselinõli,seda saab väikese kogusega ilma retseptita.Ei imendu organismi,olen nii lastele andnud kui ka tarbin ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka proovida piimatoodete mõneks ajaks välja jätmist, vaata, kas laheneb.
Kalstsiumi saab laps senikaua ka munast, brokkolist, kui sööb siis ka kapsastest.
Kui asi jälle kontrolli all, anna rohkem hapendatud piimatooteid, mitte rõõska piima.

Arst soovitab tõenäoliselt lahtisteid, need aga ajutiseks lahenduseks. Nõu küsi perearstilt aga ikka, see ei ole väga harv probleem, ehk saad abi.

Kirjutan, kuna allergia tõttu sai meil piim välja jäetud ja kaasnähuna lahenes ka kõhukinnisuse probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin tähele,et lapsel kaka muutus kõvaks,kui proovisin lutipudelist võõrutada. Seda põhjusel,et pudelist ta jõi ka morsii ja vett. Võõrutamisel päevane vedeliku kogus vähenes,tassist ta nii palju ei joonud. Võib olla peaks vedelikku rohkem tarbima,seda siis kujul,mis lapsele maitseb,vesi,morss,tee jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mustikate söömisest abi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma isegi kahtlustan et ehk talle ei sobi r66skpiim( tutteliga polnud probleeme) ja teiseks ongi see et vedeliku ei joo ta enam kindlasti nii palju kui lutipudelist millest me ta aasta l6pus v66rutasime( juba kaalusin siin m6tet lutipudel jälle kätte anda, iseenesest v66rutamine läks lihtsalt). Arstile läheme kindlasti ja loodan et suunatakse kuhugi saamaks selgust olukorras, et kas on piima talumatus… tänud k6igile kes head n6u andsid, hakkame otsast katsetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:56; 27.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks ka piimatooted välja jätta ja vaadata kas on tulemust. Teine asi, mis kõhukinnisusena avaldub on gluteenitalumatus. Talumatuse testile küsi kindlasti arstile saatekiri. Vastupidi üldlevinud arusaamale, ei ole piimatooted sugugi vajalikud kaltsiumi saamiseks. Kaltsiumirikaste toiduainete nimekirjas on piim alles ca 18 kohal. Enne tulevad paljud juur-ja köögiviljad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]evelinal kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastupidi üldlevinud arusaamale, ei ole piimatooted sugugi vajalikud kaltsiumi saamiseks. Kaltsiumirikaste toiduainete nimekirjas on piim alles ca 18 kohal. Enne tulevad paljud juur-ja köögiviljad.[/tsitaat]

palun, toitumisnõustaja, nende ca 17 juur- ja köögivilja nimekirja, kust rohkelt kaltsiumi saab. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaksin ka teada, millistes köögiviljades on rohkem kaltsiumit kui piimas.

Mina tean, et peale piima on kaltsiumit rohkelt:
maisihelbed (hommikusöögihelbed, valmiskujul) – 3333 mg / 100 grammis
tofu – ca 1229 mg/100 g
kaerahelbed – ca 1054 mg /100g
… ja seejärel tuleb kohe piim (enne seda on küll juustud seal maisihelveste ja tofu vahel)… ja mitu-mitu lehekülge allpool on alles esimesed köögiviljad:
– kartulid 311 mg/100 g
– spinat 210 mg/100 g
– lehtkapsas 205 mg/100 g
– naeris 190 mg/100 g
jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps 2 aastasel k6ht koguaeg kinni… mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.