Esileht Väikelaps 2 ja 5 aastane ühes voodis?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 2 ja 5 aastane ühes voodis?

Postitas:
Kägu

Mida arvate mõttest, et 2 ja  5 aastane laps (poisid) lastetoas ühes voodis magaksid.

Enne noorema tulekut saime vanema poisi oma tuppa ja voodisse magama aga kui väiksem vend tuli, siis keeldus. Magamine on olnudki nii, et mina (ema) väiksemaga ühes- ja isa suuremaga teises toas. Nüüd tahaks abikaasaga ikka koos magama hakata ja mõte oli selline, et üks suur voodi lastetuppa viia, unejutuga mõlemad magama panna (üks ühel ja teine teisel pool) ja siis vahelt minema hiilida. Siis saame mehega ka vaheldumisi “vabasid õhtuid” magamapaneku osas.

Kuidas selline süsteem on toiminud? Pole nagu eriti kuulnud, et lapsed ühes voodis magaks.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nari äkki on neile endale ka põnevam ja innustab rohkem oma tuppa “suurte poiste” kombel. Vanema paneks ülesse ja väiksema alla. On ka täitsa normaalse kõrgusega narisi, kui on kartus, et ülevalt alla kukkuda võib.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paneks nari ja mõlemale voodile veel ka kardinad.  Et põnevam oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks mitte 2 eraldi voodit? Kui minu lapsed on kuskil hotellis või külas maganud, siis suurem kisub alati väiksemalt teki pealt ära isegi kui kummalgi on eraldi tekk. See kaisus magama jäämine tuleks nagunii ühel hetkel välja harjutada.

Mina paneks 2 lastevoodit ja voodite vahele tugitooli, kus saab magama panemise ajal istuda ja kummalgi käest kinni hoida. Või kui noorem on ikka veel totaalne kaisukas, siis paneks 2 voodit L-tähena, et saab nooremal kaisus olla, aga samal ajal vanema lapse käest kinni hoida vmt.

Nari on suht riskantne võrk, kui ei tea, kas lapsel võiks tekkida vajadus öösel ema-isa kaissu minna. Siiani on mõlemad kaisus maganud, ei ole välistatud, et nad hommikuks mõlemad teie voodis on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lastel nari, mille alumine voodi on laiem, une- ja muude juttude jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühes toas jah, aga ühes voodis küll mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paneks vabalt, kui nad niimoodi paremini magavad. Absoluutselt ei huvitaks, er “nii pole kombeks” jms.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostaks kaks eraldi vooodit, siis on rohkem võimalusi manööverdamiseks. Esialgu võib neid kokku üheks suureks voodiks panna, hiljem eraldi paigutada. Või kaks madratsit põrandale ja karkassid osta hiljem juurde.
Nari ainult juhul kui muudmoodi ühte tuppa ei mahu – ei ole turvaline, mugav, võtab visuaalselt palju ruumi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks arvamus, et suurem just nii tahab väiksemaga ühes voodis magada? Ta ei maga ju hetkel nii. Kui küsimus on laste eraldi tuppa panekus, siis loomulikult eraldi voodisse. 2-aastane on liiga pisike, et 5-aastasega ühes voodis magada (too ju sipleb ja segab, mõlemad teevad seda)
Ühte tuppa, eraldi vooditesse kui juba mingit manööverdamist siin plaanis on.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sõbranna lapsed (sarnase vanusevahega nagu teil) magavad koos ühes suures voodis ja neile selline variant sobib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paneks 2 voodit ja nende vahele põrandale pehme, pestava võimlemismati moodi madratsi. Esiteks, harjutab, et ema on nagu uinumise ajal kohal, aga siiski mitte päris kaisus. Teiseks, pehmendab esialgu võimalikku voodist välja kukkumist. Kolmandaks, kergem minema hiilida kui kaisust. Neljandaks, päeval oleks mõnus poolpehme ja müramist turvav mängukoht.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostaks kaks eraldi vooodit, siis on rohkem võimalusi manööverdamiseks. Esialgu võib neid kokku üheks suureks voodiks panna, hiljem eraldi paigutada. Või kaks madratsit põrandale ja karkassid osta hiljem juurde.

Nari ainult juhul kui muudmoodi ühte tuppa ei mahu – ei ole turvaline, mugav, võtab visuaalselt palju ruumi.

Enamus narisid koosneb ka kahest eraldi voodist. St võib kasutada nii, et mõlemad voodid kõrvuti või kinnitada üksteise otsa. Kui hiljem näiteks on tuppa rohkem vaba põrandapinda vaja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul lapsed 1a ja 5a ning neid väga keeruline saada magama ühes toas kui nad üksteist näevad. Maakodus olen proovinud ka samas voodis magama panna, aga see polegi õnnestunud, hakkavad mängima, nalja tegema ja segavad üksteist. Kodus magavad nüüd ühes toas, aga naris, selliselt nad üksteist ei näe ja uinuvad üsna kergelt ka siis kui samal ajal magama panna nad. Ühes voldis võib olla turvalisem tunne ja tore, aga uinumise hetkel pigem on see segav faktor. Lisaks meil näiteks pesamuna selline, kes magamise ajal väga palju keerutab ja on võimaline unes ka teisele otsa ronima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu üritad sa üht kehva harjumust järgmisega asendada. Mina paneks nad küll ühte tuppa, aga eraldi vooditesse. Vanema kõrval uinumine on harjumus, mitte vajadus, sellest vabanemiseks peate ise jàrjekindlad olema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja taas

Leidsin sirvides oma vana teema juhuslikult 🙂

Läksime seda teed, et ikka suur madrats põrandal hetkel. Unejutu ajal mõlemad kaisus, siis tuli kinni ja unelaul. Uinuvad kaisus 10 minutiga tihti.

Jah, 2 ja 5 aastane soovivad mõlemad väga lähedust ning näen kui mõnus ja turvaline selline uinumine nende jaoks on. Miks ometigi arvab mõni ema, et see on halb harjumus? Lähedusevajadus on päris kindlasti päris vajadus.

Ma saan aru magamapaneku teemasid lugedes, et enamiku emade jaoks lapse kaisus olemine ja ootamine kuni ta uinub on midagi tüütut ja ebameeldivat… Minu jaoks on see alati olnud aeg kui saab lastega ühenduse taastada pärast tööd, lasteaeda jm olmetoimetusi. Väiksem jääb tihti varem magama, siis saan suuremat veel pisut rääkida sosinal. Küsida kas tal on mõni mure või räägib oma sõbrast või päeval juhtunust mis kurvastas. Tihti ongi see ainuke aeg kui saame südamest südamesse rääkida.

Hindamatu aeg mu meelest.

Oma lapsepõlvestki mäletan kui mõnus suviti maal olles oli vanaema voodis seljad vastamisi uinuda. Mingist vanusest kuidagi iseenesest tekkis soov omaette toas magada.

 

 

 

 

 

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 6a ja 4a küll eraldi voodid aga 99% ajast leian nad hommikul ikka üksteise kõrvalt. Kui nüüd uuesti möbleeriks, oleks kohe ühe suure voodi ostnud. Kurb neid igal hommikul kahekesi pisikeses voodis kokkupressitult leida. 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil olid 2,5a vanusevahega poisid mitu aastat sedasi suures voodis. Oli nari, aga pea iga öö olid lõpuks meie kaisus teises toas. Hakkasime siis ühte voodisse magama panema ja ise kolisime suurde tuppa. Praegu teine teises toas, ühel lai voodi, teisel kitsas, mõni öö kolib väiksem ikka suurema juurde voodisse peale öist vetsuskäiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nari on suht riskantne võrk, kui ei tea, kas lapsel võiks tekkida vajadus öösel ema-isa kaissu minna.

sellega, et narilt võib alla kukkuda, oskavad kõik lapsevanemad arvestada,
aga seda, kui raske on tervet tuba ära koristada, kui haigeks jäänud lapsuke otsustab nari teiselt korruselt üle terve toa oksendada, ma enne ei teadnud, kui see kätte jõudis.

oleks teadnud, poleks nari ostnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps 2 ja 5 aastane ühes voodis?