Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 2. katkemise ootuses :(

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 2. katkemise ootuses :(

Postitas:

simene rasedus aasta tagasi katkes 6+, nüüd sain kaks nädalat rõõmustada triibulise rasedustesti üle, 1. vereproov oli korras ehk normaalne, 2. vereproov 4 päeva pärast näitas, et HCG oli tõusnud kuid prgesteroon langenud, määras mulle Duphastoni. Sain seda 2 päeva võtta kui läksin uuesti vereproovi andma ning selle järgi oli prolaktiin ka korrast ära (ei suutnud meelde jätta, kas rohkem või vähem kui vaja).

Arst ütles, et see rasedus ka katkeb (et oli keemiline rasedus – oli vist selline väljend) ning ma võin duphastoni võtmise lõpetada….et siis nüüd jään ootama jälle verejooksu. Kuigi mees ütleb, et äkki ikka ei katke, kuid arst ju näeb must-valgel vere näitajaid ja kogemuse põhjal ilmselt teab täpselt ning ei ole mõtet imet oodata… loodetaavsti see verejooks tuleb siis millalgi kiiresti…2 aastat proovimist ja 2 katkemist…nii kurvaks teeb :(. Nüüd 2 nädala pärast aeg arsti juurde – ta rääkis midagi et kilpnäärme proove me ei olnud ju teinud. Kuigi mul on 7 a tagasi olnud kilpnäärme ületalitus, mis sai välja ravitud aga rasestumist peaks raskendama alatalitus…ja seda ma arvan, et mul ei ole (enesetunde järgi).
Oeh jah…ma sain juba paar nädalat rõõmustada ja loota ja nüüd siis jälle samamoodi kehvasti kui eelmine kord. Siis mind vereproovidega nii täpselt ei jälgitud, kuna ei kahtlustatud, et mul võib mingeid probleeme olla… Ma ei tea, kas kellelgi veel sarnaseid probleeme olnud ja mis on lõpuks lahenduseks tehtud/leitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea täpselt neid analüüsitulemusi. Küll aga tean, et duphastoni äkiline ärajätmine võib küll raseduse katkemise tuua. Keha on harjutatud progesterooni tootmisel ravimi abile ja kui see ära jätta, siis hakkabki katkema.

Ma ise oleks arstilt küsinud, et äkki on siiski mõttekas veel nädal-paar duphastoni võtta ja siis ultraheliga kontrollida, kas midagi on. Kui muidugi verejooksu enne ei hakka. Aga võimalik muidugi, et see oleks olnud mõttetu.

Mul endal 2 katkemist, üks õnnestunud rasedus ja praegu ka rase (21+). Vereproove hormoonide määramiseks raseduse ajal pole kordagi tehtud.

Kilpnäärme kontrollimine ei tee kindlasti paha. Minu arst kontrollis veel mingeid maksanäitajaid ja insuliinitaset ja veresuhkrut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 13:36; 13.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just ühes postitutes vaatasin, et oled minust natuke eest raseduse suurusega. Nii kahju, et sellise uudise said. Kas sul UH üldse ei tehtud?, sealt ju arst ka näeb, et kas lootemuna emakas olemas ja kas kasvab. Ausalt, olen kuulnud tuttava ämmaemanda käest, et on olnud selliseid olukordi, kus leitud, et raseduse peetumine ja oodatud pisut, et ise katkeks, aga hoopis laps ikkagi lõpuks sündinud. Kas sul teise arsti arvamust ei ole võimalik küsida ja UH-s ka käia, enne kui Duphi võtmise katkestad? Minul näiteks täna täpselt 5 nädalat päevade järgi ja UH ilusti näitas, et lootemuna emakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aki,
UH tegi arst esimesel visiidil, siis ta nägi, et oli emakas ja 4mm oli vist läbimõõt (tiba väiksem kui päevade järgi oleks pidandu olema)…aga nüüd rohkem ei ole UH olnud (peale seda on 3 vereproovi tehtud)…ma ei teagi, ma justkui ei kahtleks oma arsti sõnades, usaldan teda…kuid kuidas ma teise arsti arvamust saaksin küsida? Hormoone rohkem niisama ei tahaks ka sisse süüa, kui enam midagi päästa nagunii ei ole… erakorralisse ka nagu natuke naljakas minna, kui ei valuta ega ole verejooksu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tallinnas ja rahamuret väga pole, mine dr ¨oisi erapkrasisesse konsultatsiooni. Sinna saab suht kiirest aja + arst on väga tasemel ja sümpaatne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen Tallinnast jah, ja arst on dr Zupping pelgust, kes on just olnud selle ala spetsialist…ja kaalusin just siin, kas minna teist arvamust küsima, kuid ilmselt ei ole mõtet. Dr Zuppingul on selliste juhtumitega vast kõige pikem kogemus Eestis ning ma pean teda lihtsalt usaldama ja ei ole mõtet hakata torkima ning temas kahtlema, sest usun tõesti, et tema räägib tõtt…millest on kahju, kuid ma pean leppima. Kui ta oleks öelnud, et \”vaatame, kuidas edasi läheb\”, oleks mul lootust olnud, kuid ilmselt on näha et 100% see rasedus katkeb, ja sedasi ta ütleski et \”kahju küll seekord\”….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dr Shoisi kogemused UH vallas on kindlasti kõige tugevamad. Ja aparatuur tal ka parem. Muidugi hind on kõrge …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on väga hea arst. Aga see on muidugi huvitav väljend, mida sa nimetasid \”keemiline rasedus\”, et nagu rasedus oli kenasti olemas ja siis vereproovi andmed näitavad, et rasedus ei arene/ei saa areneda/on lõppenud? Oeh, mul on nii kahju, et sul niimoodi seis on. Oskan vaid seda öelda, et meditsiin ka ju koguaeg areneb ja tuleb uusi teadmisi juurde. Minulgi varasemalt 3 katkemist ja põhjusi ei leitud, kui otse küsisin, siis öeldigi, et võib olla palju põhjusi ja ilmselt ka midagi geneetilist. See oli 10 a tagasi. Nüüd paar aastat tagasi saadi minu katkesmistele vastus, et see oli vere hüübivussüsteemis ja oletas seda dr. Haldre. Määrati ravi ja viimane rasedus kulgeski kenasti, probleemideta. Soovin sulle vaprat võitlemist ja järjekindlust vastuste saamisel, sest kõige raskem ongi ju see küsimus,et miks? miks see katkemine juhtub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kui palju ma ka oma arst ei usaldaks (see võiks ka mu enda ema olla) ei kahtleks ma minna ja saada mingit teist arvamust. Eriti sellise tähtsa \”asja\” puhul nagu laps. Me kõik oleme inimesed ja seega eksimine ka loomulik. Ükskõik kui pädev mõni arst ei ole, võib ka tema eksida või ei pruugi ikka kõike teada. Soovitan oma südame rahuks ikka minna teise arsti vastuvõtule ja saada teine arvamus. Hiljem kahetsed ja mõtled, et äkki ikka oleks võinud, aga siis on juba hilja…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Shois isegi teeb sellist varajast ultraheli, mille järgi ta hindab loote elujõulisust, see protseduur mõeldudki neile, kel tihedad peetumised/katkemised. Ma üldse ei sea dr. zuppingu pädevust kahtluse alla, aga kui ikka mitu katkemist oleksin üle elanud, siis peale vereproovide tahaksin ka ekraanilt reaalselt näha, mis seal sees toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiline rasedus on selline rasedus, et test nagu oleks positiivne ja vereproovis hormoonid nagu tõuseks, aga emakas ei ole mitte midagi. Kuna algatajal saan aru, et emakas miskit siiski juba nähti (vähemalt siin ta väidab nii, et miski 4mm, mis nädalatest väikem), siis ma ei saa pidada \”keemiline rasedus\” diagnoosi õigeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 13:36; 13.01 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurmenukuke, mina ka ei annaks enne alla kui vähemalt UH-s nähtud, et mingit muutust võrreldes eelmise UH-ga ei ole. Seni võtaks duphastoni edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks jah, seekord läks kehvasti…reedel jätsin duphastoni võtmise järele ning laupäeva päeval hakkas kõhuvalu ning õhtul ka verejooks. Ehk siis katkemine kõige lihtsamas tähenduses. Ma usun, et UH-ga vaatamisega ei oleks saanud enam midagi päästa – see on puhas minu asjatundmatu arvamus. Kui kolmest hormoonist kaks juba on näidanud langustendentsi, siis vist ei ole sedasi, et saaks süüa neid sisse ja ikka rasedus jääks püsima – või töötavad mingid rohud sedasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 2. katkemise ootuses :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.