Esileht Koolilaps 2. klass ja ladus lugemine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 2. klass ja ladus lugemine

Postitas:

2. klassi laps. Küsin nõu, kas kellelgi sarnast kogemust. Õpetaja väidab, et laps on hakanud ette lugedes rohkem sõnu ja silpe kordama. Kodus lugedes vahel tõesti loeb umbes nii, et “koer läks kuu-u-ti ma-agama” ehk  täishäälikute kohad nagu hakib ära. Kordab nagu eelmise silbi lõpu täishäälikut. Õpetaja vihjab, et kokutamisega probleem ja soovitab kindlasti tegeleda, muidu hakkavad teised narrima. Samas nendib ka ise, et muul ajal ei märka, ainult lugedes.

Ma ei oska kuhugi pöördudagi, sest kogelemine see ju otseselt pole. Või on? Rääkides pole mingit muret ja ka lugedes pole see kodus küll pidev probleem, ainult vahest. Inglise keeles lugedes näiteks pole ma kordagi kuulnud, et hakiks. Kodus veel rohkem valjul häälel lugeda on ainus, mida ma oskaks teha. Logopeedi teema see ju pole? On üldse mingi spetsialist olemas, kelle juurde sellise murega pöörduda? Ärevust kahtlustasin, aga laps ise väidab, et ta ei karda ette lugeda ja ise üldse probleemi ei märkagi, kuigi muidu on enda suhtes üsna nõudlik.

Muidu tekstist saab aru kenasti, vaikselt omaette lugedes mõistab matemaatika tekstülesandeid, jutu sisu jääb meelde. Seega ma nagu ei näegi muud probleemi, aga see väide, et hakatakse narrima, on muretsema pannud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:17; 15.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise kogelen ja lapsed ka. Ning see väljendub näiteks selles, et lastel tuleb ka lugemine aeglaselt ja hakkides aga see läheb aja jooksul harjutades üle. Minul endal näiteks ei tule vahel sõnad meelde, samas loen ülikiiresti ja teised ei saa aru, et kogelen, sest kasutan siis sünonüüme. Kogelemisi on erinevaid, erineva raskusastmega. See ei ole midagi hullu, meie seas on palju kogelejaid, lihtsalt enamasti me ei pane kergema kogelemise puhul seda tähelegi, et teine kogeleb.

Kogelemise puhul saab abi logopeedilt. Kui võimalik, loomulikult kasuta logopeedi abi, lapsel on seda lihtsam, mida varem sellele probleemile jälile saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on päris kogeleja ja keegi ei narri. Narrimine ei ole okei ega paratamatus.

Aga kirjelduse järgi on pigem mingi püüdlikkuse teema?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:37; 15.02 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on päris kogeleja ja keegi ei narri. Narrimine ei ole okei ega paratamatus.

Aga kirjelduse järgi on pigem mingi püüdlikkuse teema?

Selles asi ongi, et ma ei tea. Arvan, et püüdlikkus, aga samas ma ju ei tea, pole spetsialist. Veidi üllatas, et õpetaja mainis just narrimise võimalikkusega seoses. Mitte loetust arusaamisega, õppimises edasiminekuga vms. Narrimise ärahoidmiseks koolis saan mina teha ju vaid teatud osa, teine osa on õpetaja jälgida, mind koolis kohal ei ole. Tõesti tekkis tunne, et kui 100% ladusalt lugema ei hakka, siis ongi nagu paratamatu, et hakatakse narrima. Samas lastelt siiani mingit reaktsiooni pole olnud.

Uurisin juba logopeedide hindasid ka, kuna siin siiski arvati, et logopeedist võiks abi olla. Selle 50 euri konsultatsiooniks leian, saan ehk vähemalt teadmise, kas on üldse logopeedilist abi vajav probleem või mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:17; 15.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasingi seda silmas, et klassiõpetaja ei peaks narrimist paratamatusena võtma.

Logopeed on väga õige mõte, sujuvuse tõstmiseks on toimivad tehnikad, sõltumata sellest, mis olukorras sujumatus ilmneb või millest tuleneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:37; 15.02 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. klassi lapsed on ju nii erinevad oma lugemisega veel. Annan koolis tundi 2. klassidele ja ei saa kohe kuidagi nõuda ja eeldada, et kõik oskaksid ladusalt lugeda. Sul laps pelgab lugeda kõvasti ette ja kardab eksida. Parem julgustage last, õpetaja ja vanem. Kui tal kaob hirm eksida ja teab ning tunnetab, et kõik on hästi, saab laps sellest üle. Õpetajal on suur roll, kuidas ta klassi ees käitub. Mina teen lastele pai ja siis mängime vahepeal hoopis, loosiga saavad vastata ja neil on see nagu mäng ja kaob pinge ära. Ja lapsed keegi ei nori ega kiusa, kui mõni laps veel nii hästi hakkama ei saa. Rahulikku meelt vaja. Ei jää keegi neist nii lugema:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka teises klassis laps, kes käib siiani kooli logopeedi juures, esimesest klassist alates. Lugemine on praeguseks sorav, kohati on loetu mõistmisega raskusi. Aga tahtsin lisada, et kui kordab sõnu ja silpe, siis minu omal oli see faas, kus ta veeris häälikud kokku ja seejärel logopeed just palus omaette korrata, et sõnast paremini aru saada. Kokutamine see kindlasti pole, pigem alateadlik ärevus kui peab õpetajale lugema, sooritusärevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps 2. klass ja ladus lugemine