Esileht Koolilaps 2. klassi (ja suuremate) aktused

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: 2. klassi (ja suuremate) aktused

Postitas:

Ilmselt rumal küsimus, aga kas 2.klassi esimese koolipäeva aktus on koos vanematega või siis juba pigem lastele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:48; 14.08 09:03; 14.08 20:33; 16.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka lastele ainult. Esimese klassi aktus on vanematele-sugulastele, toimub kooliperre vastuvõtt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka lastele ainult. Esimese klassi aktus on vanematele-sugulastele, toimub kooliperre vastuvõtt.

Hästi. Arvasingi nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:48; 14.08 09:03; 14.08 20:33; 16.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb ikka väga palju koolist/õpetajast, meil on alati innustatud vanemaid aktusele tulema ja õpetaja kutsus kõik aktusele tulnud vanemad alati klassi ka. tallinn, põhikool.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:01; 14.08 15:11; 14.08 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb koolist. Minu lastel on aktused kooliastmete kaupa aulas. Vanemad sinna küll enam ei mahuks. Aga kui tegu on väiksema kooliga või aktus kogu koolile on õues, siis on ju teine lugu.
Ja omaette küsimus on ka see, kas laps üldse tahab vanemaid aktusele.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:33; 14.08 15:30; 14.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on väga soositud, et vanemad tuleksid. Tahetakse väga hoida kogukonnatunnet, et ka teised pereliikmed oleksid võimalikult palju kaasatud, et vanemad omavahel suhtleksid jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb jah, koolist. Meil koolis saadetakse kutsed kõigile ja alati toonitatakse, et oodatakse ka emasid-isasid ning ka muid sugulasi (vanemad ja isad, tädid-onud)

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 13:43; 15.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja omaette küsimus on ka see, kas laps üldse tahab vanemaid aktusele.

vaat selle 2. klassi lapse tahtmisega on täpselt nii, nagu üldine meelsus teda kallutab – kui ikka nii mõnelgi lapsel on ema või isa kohal ja kool ning õpetaja on positiivselt meelestatud, küll see laps ka tahab (sest sisimas tahab ju iga selles vanuses laps, alati ei julgeta seda lihtsalt välja näidata). ja kui ülejäänud vaatavad viltu ja teevad nalju või sarkastilisi märkusi, siis muidugi ei taha ükski laps oma ema aktusele.

aga mul on hea meel lugeda, et nii mitmel kommenteerijal on olnud positiivseid kogemusi – kõik koolid võiks kogukonna osalust väärtustada.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:01; 14.08 15:11; 14.08 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ga mul on hea meel lugeda, et nii mitmel kommenteerijal on olnud positiivseid kogemusi – kõik koolid võiks kogukonna osalust väärtustada.

Et siis praeguse viie aktuse (4 kooliastet + esimene klass) võiks minu laste kool teha neid aktusi 10 või rohkemgi? Sest füüsiliselt ei mahu aulasse terve kooliastme jagu lapsi koos vanematega.
Ja lisaks paluks mitte ära unustada, et esimene september (sel aastal siis teine), on enamustel inimestel siiski tööpäev ja sugugi mitte kõigil pole võimalik tööajast aktustel käia ja sugugi mitte kõik tööandjad ei anna kõigile lapsevanematele õppeaasta alguse puhul vaba päeva.
Omaette teema on veel nende vanematega, kel lapsi rohkem kui üks ja kes juhtuvad erinevates koolides käima.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:33; 14.08 15:30; 14.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ga mul on hea meel lugeda, et nii mitmel kommenteerijal on olnud positiivseid kogemusi – kõik koolid võiks kogukonna osalust väärtustada.

Et siis praeguse viie aktuse (4 kooliastet + esimene klass) võiks minu laste kool teha neid aktusi 10 või rohkemgi? Sest füüsiliselt ei mahu aulasse terve kooliastme jagu lapsi koos vanematega.

Ja lisaks paluks mitte ära unustada, et esimene september (sel aastal siis teine), on enamustel inimestel siiski tööpäev ja sugugi mitte kõigil pole võimalik tööajast aktustel käia ja sugugi mitte kõik tööandjad ei anna kõigile lapsevanematele õppeaasta alguse puhul vaba päeva.

Omaette teema on veel nende vanematega, kel lapsi rohkem kui üks ja kes juhtuvad erinevates koolides käima.

miks nii ründav? keegi ei ole ju kuskil öelnud, et need aktused on vanematele kohustuslikud. ja mitte iial ei ole kohal kõigi laste mõlemad vanemad, nii et jutt mingist kümnest aktusest on selgelt üle pingutatud. minu laste koolis on üks aktus 2.-8. klassidele (igas klassis on kolm paralleeli) ja kuigi saal on väike, mahuvad soovijad alati ära. mul on lapsed juba suuremad, aga kui nad algklassides olid, oli meie klassist kohal vast 6-7 lapse vanem(ad). see ei kesta ju igavesti, ikka algklassides (tõsi, paljudel on 2-3 last samas koolis ja siis kukub küll välja nii, nagu käiks emps ka kaheksandiku aktusel 😉 aga keegi pole kunagi pahaks pannud).

kooliellu panustamine on ikka ja alati vabatahtlik, nii ka aktusele minek. nii nagu meie ei vaata viltu neile, keda aktusel ei ole, ärge teie ka meie peale viltu vaadake, eks.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:01; 14.08 15:11; 14.08 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolis on üks aktus 2.-8. klassidele (igas klassis on kolm paralleeli) ja kuigi saal on väike, mahuvad soovijad alati ära.

Kiire arvutus näitab, et see saal peaks mahutama vähemalt 500 õpilast. Tundub päris suur saal olevat.

kooliellu panustamine on ikka ja alati vabatahtlik, nii ka aktusele minek. nii nagu meie ei vaata viltu neile, keda aktusel ei ole, ärge teie ka meie peale viltu vaadake, eks.

Mina ei vaata kellelegi viltu. Pole minu asi kui mõni lapsevanem oma lapse aktusele läheb. Ma tõin välja põhjused, miks ei minda.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:33; 14.08 15:30; 14.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgajata olen. Mulle pigem sobib, et vanemaid ei ole. Eks aktusejärgselt ikka läheme lapsele vastu, ilmselt õpikuid ja töövihikuid palju korraga. See kogukonnavärk ei ole minu teema, ei tunne selle järele üldse vajadust.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:48; 14.08 09:03; 14.08 20:33; 16.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb koolist, meil toimub aktus lauluväljakul kogu kooliperele korraga ja vanemad on oodatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vanemana isegi ei tahaks minna. Aktused on tobedad. Kooliajal neid küll ja küll nähtud. Normaalne on käia 1. klassi aktusel, 9. ja 12. klassi omal ja kui mingi kõrgkool õnnestub lõpetada, siis sinna olen ka nõus minema. Aktused on sellised uinamuina-väike kõne-luuletus-laul istung, täiesti tarbetu ajakulu lapsevanemale. Ja mis 2.-8. 3 paralleeli ja hulk vanemaid koolisaali mahub ulmejuttu siin aeti- meil ei mahu lõpetajad ja nende vanemadki korralikult saali ära.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja omaette küsimus on ka see, kas laps üldse tahab vanemaid aktusele.

Meie koolis on kõigile korraga (väike kool kah) aktus ja kool soosib vanemate tulekut. Küsisin just ükspäev oma laste käest (5. ja 7. klass), et kas nad soovivad, et ma tulen. Vaatasid mind suure silmadega, ütlesid, et muidugi tule ja küsisid, et miks küsin üldse sellist asja.
Eelmine aasta oli kuuenda klassi alguse puhul meil emade- isadega piknik õues. Jah, osadel on siis keerulisem kui on mitu last aga mitme lapsega ongi üritused keerulisemad (emadepäevad jms)

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 13:43; 15.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on aktus ainult 1. ja 12.klassile koos vanematega. Koolis, kus ise töötan, on samamoodi. Kuigi on väike kool (põhikool pealegi), siis saali ei mahuks füüsiliselt ära muudmoodi. Kui 1.-9.klass on korraga saalis, siis on saal puupüsti täis, lapsevanemaid ei mahuks. Vahel mõne lapse vanem on, kokku kooli peale ehk nii 10-15 vanemat, mul on loomulikult õpetajana hea meel, sest see suurendab lapse ja vanema ning kooli ja vanemate sidet ja suhtlust, aga kahjuks kutsuda vanemaid ei saa, lihtsalt saali ei mahuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka suures koolis. Esimese klassi aktused vanematega koos ja needki kahes vahetuses. Suur kool, suured klassid aga väike saal aktustele.
Vanemate klasside aktused toimuvad hoopis staadionil ja vanematest eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vanemana isegi ei tahaks minna. Aktused on tobedad. Kooliajal neid küll ja küll nähtud. Normaalne on käia 1. klassi aktusel, 9. ja 12. klassi omal ja kui mingi kõrgkool õnnestub lõpetada, siis sinna olen ka nõus minema. Aktused on sellised uinamuina-väike kõne-luuletus-laul istung, täiesti tarbetu ajakulu lapsevanemale. Ja mis 2.-8. 3 paralleeli ja hulk vanemaid koolisaali mahub ulmejuttu siin aeti- meil ei mahu lõpetajad ja nende vanemadki korralikult saali ära.

Meie koolis on õppeaasta avaaktus ja lõpuaktus alati õues, kui ilm vähegi lubab ja need on ülilahedad üritused. Uinamuinast on asi valgusaastate kaugusel. Aga noh, meil on üliäge kool ka!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogukond on lspsed. Kui nüüd täiskasvanud ehk õpetajad ja vanemad hakkavad seal onavahel kogukonnatunnet looma, jäävad loomulikult tähelepanuta lapsed,eriti need, kelle vanemaid pole kohal.
Way to go lastele kogukonna loomisel. Kohe esimesel päeval on nad out.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:17; 16.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toimub aktus õues ning võivad tulla kõik, kes soovivad. Olen kõik 4 aastat käinud ka. Esimesel aastal nagunii, teisel aastal laps palus, et tuleksin, kolmandal aastal sattus lihtsalt vaba päev olema ja läksin aktust vaatama, neljandal aastal oli uus klassijuhataja, kes palus 1. septembril tulla koos vanematega klassijuhataja tundi ja jäin siis loomulikult juba aktusele ka. Nüüd viiendal aastal ei tea veel kas lähen, iseenesest võiks. Järgmine aasta läheb väiksem laps kooli ja algab jälle otsast pihta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogukond on lspsed. Kui nüüd täiskasvanud ehk õpetajad ja vanemad hakkavad seal onavahel kogukonnatunnet looma, jäävad loomulikult tähelepanuta lapsed,eriti need, kelle vanemaid pole kohal.

Way to go lastele kogukonna loomisel. Kohe esimesel päeval on nad out.

Sa ei saanud üldse aru. Loomulikult on esimesel kohal sellel päeval lapsed, aga kogukonnatunnet ergutab see vanematel omavahel (siin oli isegi lahti kirjutatud – et innustada vanemate omavahelist suhtlemist). Ei loe keegi üle, et see on nüüd selle, see tolle ema-isa, aga on üldine tõdemus – meie lapsed käivad ühes klassis.
Pole mõtet sellest end puudutatuna tunda, kui see üks kord ei saa osaleda. See on üks, aga kaugelt mitte ainus ühine tegevus ühes kogukonnas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:26; 16.08 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaksid vanemad omavahel suhtlema? Mu meelest vanemad ja nende omavaehlised suhted ei puutu üldse ju lastesse.

Mu laps sai esimesel kooliaastal endale 3 eriti head sõpra, käivad omavahel külas jne. Olen ainult veidi selle külaskäimise osas teiste emadega suhelnud. Reaalselt näost näkku pole kohtunud (vb lastevanemate koosolekul nad olid, aga nägusid ja nimesid kokku ei vii, nimesid isegi ei tea :), on ikka Mari ema vms). Mingit kogukonna värki ja ninnunännutamist loodan et ei pea viljelema hakkama. Mul on oma kogukond juba olemas. Lapsel ikkagi oluline oma sõbrad, mitte emmede omavaheline sussutamine.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 08:48; 14.08 09:03; 14.08 20:33; 16.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikus põhikoolis on aktus kogu koolile korraga, õues või võimlas sõltuvalt ilmast. Kokku koolis u 400 õpilast. Vanemaid on ikka ka, tõenäoliselt küll peamiselt algklassilaste omad.

Linnas gümnaasiumis (7.-12. klass), kus mu lapsed käivad, on aktus igale klassigrupile eraldi. Põhikooliosas on 4 paralleeli, gümnaasiumiosas 6 või 7, klassis 30+ õpilast. Vanemad minu teada seal ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaksid vanemad omavahel suhtlema? Mu meelest vanemad ja nende omavaehlised suhted ei puutu üldse ju lastesse.

Loomulikult ei *peagi*. See on lihtsalt võimalus nendele kokku tulla, kes soovivad seda teha. Kes ei soovi, ei pea. Miks sa end survestatuna tunned?

Aga kogukond ei tähenda mingit “ninnunännutamist” ja “sussutamist”.
Paar teemat allpool kurdab maal elav neiu, et ei leia võimalusi lähikondlastega kontakti loomiseks, sõprade-tutvuste leidmiseks…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:26; 16.08 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pisike kool ja on imelik, kui mõni laps täitsa üksi aktusele tuleb. Samas ise olen käinud suures koolis ja vanemad lapsed ka – sinna oli muidugi võimalik vanematel kah minna, aga polnud kombeks. Pigem oli imelik, et mõned vanemad olid kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogukond on lspsed. Kui nüüd täiskasvanud ehk õpetajad ja vanemad hakkavad seal onavahel kogukonnatunnet looma, jäävad loomulikult tähelepanuta lapsed,eriti need, kelle vanemaid pole kohal.

Way to go lastele kogukonna loomisel. Kohe esimesel päeval on nad out.

Sa ei saanud üldse aru. Loomulikult on esimesel kohal sellel päeval lapsed, aga kogukonnatunnet ergutab see vanematel omavahel (siin oli isegi lahti kirjutatud – et innustada vanemate omavahelist suhtlemist). Ei loe keegi üle, et see on nüüd selle, see tolle ema-isa, aga on üldine tõdemus – meie lapsed käivad ühes klassis.

Pole mõtet sellest end puudutatuna tunda, kui see üks kord ei saa osaleda. See on üks, aga kaugelt mitte ainus ühine tegevus ühes kogukonnas.

Ei tunnegi puudutanuna. Kirjutatagu siis kohe, et osad vanemad käivad niimoodi uusi tutvusi nillimas. Kas mingid vanemad minu lapse aktusel seda tegema peaks, on minu jaoks endiselt arusaamatu, aga ju on mõned meeleheitel.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:17; 16.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb koolist, oleneb olukorrast. üldiselt vist vanemaid ei kutsuta, aga kui saali mahub, siis välja ka ei visata. mina olen oma lapse suuremate klasside aktustel käinud näiteks siis, kui laps on seal esinenud. aga ei ole seal lapsega koos istunud, vaid ennast vaikselt kuhugi taharitta poetanud. muul juhul ei näe mingit põhjust, miks ma peaks sinna minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps 2. klassi (ja suuremate) aktused