Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2 kodulaenu – kas võimalik?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: 2 kodulaenu – kas võimalik?

Postitas:

Kindlasti lähen panka ka, aga uurin siit, kellelgi äkki kogemusi.

Mul on eluasemelaen, korter kesklinnas, laenu tagasimakseid jäänud 14000 euro eest, 5 aastat. Sooviksin osta 1-toalist korterit (oma emale, kes maakodus enam nii palju olla ei saa, vanuse tõttu). Kas on võimalik saada teist eluasemelaenu veel? Tagatiseks oleks maamaja Harjumaal (mereäärne), praegune korter kesklinnas (kuigi samas see on ju laenuga?). Sissemakset ei oleks. Kuigi mul kasvhuhoiusel on teatud summa, siis ikkagi sissemakseks seda ei kulutaks. Sissetulek on 1500 eurot neto, lisaks lapsetoetused (110), lisaks laste isa poolt igakuine raha (450, ei ole ametlikud alimendid, aga otsekorraldusega nii juba mitu aastat).
Seega sissetulekud kokku pisut üle 2000 euro. Praeguseid laenumakseid 230 eurot kuus.

Kas mul on üldse mõtet minna laenu osas küsima ja läbi rääkima?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 19:15; 06.06 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018 tahtsime mehega tütrele korterit osta ja öeldi, et kahte kodulaenu ei saa. Pakuti teiseks mingit investeerimislaenu, mille intress oli muidugi kõrgem ja loobusime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ja tema mees just nüüd (2019) said. I on võetud mõned aastad tagasi 1toalise korteri ostuks, praegune 3-toalise perekorteri jaoks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 19:15; 06.06 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ja tema mees just nüüd (2019) said. I on võetud mõned aastad tagasi 1toalise korteri ostuks, praegune 3-toalise perekorteri jaoks.

Need on 2 inimest.

Teemaalgataja, vaevalt. Sissemaksuta ei saa tänapäeval midagi, pluss nn kodulaenule on riigi poolt soodustus. Üks soodustus ühe inimese kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on 2 inimest.

Teemaalgataja, vaevalt. Sissemaksuta ei saa tänapäeval midagi, pluss nn kodulaenule on riigi poolt soodustus. Üks soodustus ühe inimese kohta.

Mis soodustus on kodulaenule riigi poolt? Ma olen aru saanud et sissemaksuta saab kui on lisatagatis (mul on 3-toaline korter, mille 20-aastasest laenust 15 on makstud; ning renoveeritud maamaja Harjumaal).

SEB-i lehel on nt info, et kodulaenu maksed ei tohi olla üle 50% sissetulekust. See tähendaks minu puhul, et laenumaksed võiksid olla 1000 eurot. Hetkel on 230, kui saaks laenu 300-400 eurose kuumaksega, siis summaarselt oleks laenumaksed max 600-700. Elamiseks jääks 1300 eurot.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis soodustus on kodulaenule riigi poolt?

Kodulaenu intressi pealt saad tulumaksu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis soodustus on kodulaenule riigi poolt?

Kodulaenu intressi pealt saad tulumaksu tagasi.

Ok, see nii vähe ju, st nüüd on summeeritud kõik, kui on laste koolituste kulud jm, siis kõik läheb ühte patta.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ja tema mees just nüüd (2019) said. I on võetud mõned aastad tagasi 1toalise korteri ostuks, praegune 3-toalise perekorteri jaoks.

Me ka saime (3-toaline oli ja ostsime maja), aga meil on kohustus 3-toaline 6 kuu jooksul maha müüa või vormistatakse see investeerimislaenuks (päris krõbe intress). Kahte kodulaenu ei saa. Oleme mehega mõlemad kummagi laenu kaastaotlejad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab. Aga kõik oleneb sissetulekutest ja muudest kohistustest. Me ostsime praegu mehega maja kahepeale. Mul oli eelnevalt 2-toaline korter(üksi ostetud masu alguses) ja selle laenumakse on nii väike, et isegi laenuhaldur ütles, et olen selle korteriga ” või sees” ja see laenumakse alla 100€,et see las kindlasti jääb. Praegu korteris üüriline ja üür 300€, seega tõesti – 3 x kasum kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, vaevalt. Sissemaksuta ei saa tänapäeval midagi, pluss nn kodulaenule on riigi poolt soodustus. Üks soodustus ühe inimese kohta.

Kodulaenuga seotud soodustusi on minu praeguse laenu kehtivusajal riigi poolt vist vähemalt 2 korda muudetud, väga oluliselt muudeti mingi aeg õppelaenuga seotud asju jne
Riigikogu istub neli aastat, sama valitsus enamasti vähem ja väga suuri muudatusi võidakse vaat et “päevapealt” teha, nagu alkoaktsiisi teema näitab.
Ühesõnaga – nendele soodustustele ei saa küll pikaajalist kohustust võttes tugineda, vaataks neid lihtsalt kui (potentsiaalselt ajutisi) boonuseid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 11:09; 09.06 21:27; 10.06 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahte kodulaenu ei saa olla.
Saab olla üks kodulaen ja teine siis muu, aga enamasti siis kõrgem intress.
Üks võimalus on võtta emaga nö kahesse, siis võib saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahte kodulaenu tundub, et ei anta, jah. Saab muu nimetusega laenu, mille intress ei pruugigi olla tohutult kõrgem – LHVs näiteks Eralaen 4,7%.
Aga alati sõltub laenuhaldurist. Abikaasal on neto 3000, kodulaen 250eur, autoliising 300eur. Tahtis teist autot veel liisingusse võtta ja SEB küsis käendajat. Ajas lausa naerma. Ilma kohustusteta oleks tal 2400eur neto ja siis küsitakse käendajat(?). Kuna suhtlus toimus maili teel, siis mees helistas haldurile, kokkuvõttes polnud mingit käendajat vaja, sai ikka niisama ka. Ehk et see on ikka täitsa õnneasi, millise halduri peale satud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:21; 10.06 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saad, sul on väike laenujääk, sisuliselt olematu ja selle kekslinna korteri väärtus on päris kõrge, jääks lisatagatiseks. Kusagil 10000 oleks soovitav siiski sissemaksuks kokku kraapida, saad paramad tingimused.
MÕlemad siis osta enda nimele, et siis lisatagatis ja ostetaval varal oleks sama omanik ainuisikuliselt.
Soovitan kõik pangad läbi käia, kahes öeldakse sulle, et oled peast soe, kahes ei viitsi keegi vastata ja kahes saad umbkaudse pakkumise, millelt siis edasi minna. Selline on elu, et keegi kindlasti ütleb, et ei saa kuid see ei tähenda, et tegelikult ka ei saa.

Soovin edu!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustalt makstud alimendid siiski panga silmis sissetuleku alla ei lähe.

Mina tean ka, et kahte kodulaenu samal ajal ei saa. Mingi teise laenu pead võtma, kui üldse antakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain teise kodulaenu alles siis kui esimene oli makstud. Maksingi esimese ennetähtaegselt ära ja võtsin uuesti kodulaenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustalt makstud alimendid siiski panga silmis sissetuleku alla ei lähe.

Mina tean ka, et kahte kodulaenu samal ajal ei saa. Mingi teise laenu pead võtma, kui üldse antakse.

kust otsast need alimendid tal mustad on, kui igakuiselt pangakontole laekuvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedist öeldi et ei saa, kuna praegune kodulaen ei ole nende pangast. Alimente (kuigi mitte ametlikud) nad oleks isegi arvestanud, sest need maksed juba aastaid laekuvad.

Käin veel teised pangad ka läbi.
Kui ei saa, siis pole parata, tuleb üürida.
Või lotot mängida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedist öeldi et ei saa, kuna praegune kodulaen ei ole nende pangast. Alimente (kuigi mitte ametlikud) nad oleks isegi arvestanud, sest need maksed juba aastaid laekuvad.

Käin veel teised pangad ka läbi.

Kui ei saa, siis pole parata, tuleb üürida.

Või lotot mängida ????

Küsi kõigepealt kodupangast. Nemad näevad su ajalugu ja saavad kasutada ka seda olemasolevat kodulaenu tagatist . Mujalt laenu võttes soovitakse ka sinu sissetulekuid sinna ja tagatiseks saad siis panna ostetava korteri ja lisatagatiseks maamaja. Vajadusel tee ka väike sissemakse nt 10%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi kõigepealt kodupangast.

Kodupangaks on Danske, seega sellega ei mängi eriti välja. Laenu ühest pangast teise ka vist ei saa viia? Samas kui saakski, siis oleks ilmselt täiesti uus laenuleping, uued tingimused. Mul laen aastast 2004, intress ülisoodne ja muud tingimused ka lepingus head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodupangaks on Danske

Kuhu su sissetulek praegu laekub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 11:09; 09.06 21:27; 10.06 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu su sissetulek praegu laekub?

LHV. Kolisin sinna üle kui Danske eraklientidest loobus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 19:12; 06.06 22:14; 06.06 23:11; 08.06 18:15; 09.06 20:09; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu su sissetulek praegu laekub?

LHV. Kolisin sinna üle kui Danske eraklientidest loobus.

…. nii? MIks sa siis vastasid, et su kodupangaks on Danske?
Pöördu ometi LHV poole, kus on nüüd sinu olemasolev laen ja palgalaekumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 11:09; 09.06 21:27; 10.06 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et laen on teemaalgatajal Danskes. Danske eraklientidega igapäevaarveldustes enam ammu ei tegele. Ainult laenud jäid Danskesse, ülejäänud toimingutega kolis teemaalgataja LHVsse. Kuna laekumised on nüüd sul LHVs, siis see ongi nüüd su kodupank. Varsti võtab LHV Danskelt eralaenud ka endale, aga see hetkel teemaalgatajat ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 19:21; 10.06 21:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2 kodulaenu – kas võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.