Esileht Imetamine 2-kuune imik väänleb rinna otsas

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 2-kuune imik väänleb rinna otsas

Postitas:

Laps nutab rinnal. Toidan praegu iga 1.5h tagant, kuna nii soovitas imetamisnõustaja, kes käis kodus. Käisin 2x ka Pelgulinnas imetamisnõustaja juures, kes olid samal arvamusel. Seda, mis toimub praegu, on raske söömiseks nimetada. Laps rabeleb, tirib rinda, imeb, võtab lonksu, laseb jälle lahti, nutab vahele. Täielik hüsteeria.
Esimese kuu kaaluiive oli väga hea – 600g, kuid teisel kuul ainult 300g. Vahepeal andsin süstlaga lisatoitu. Piima tundub olema mul vähe -laps võtab toidukorraga juurde 50g, kuid imetamisnõustaja sõnul pidi 12× päevas 50g saava imiku vedelikuvajadus olema täidetud ja parem on, kui ta imeb rohkem. Siit ka veel küsimus – kui kiiresti peaks siis rinnapiima maht tõusma?
Kui laps sai 1-kuuseks, tõusis mul 39 palavik, kestis 2 päeva, muude sümptomiteta. Alates sellest andis alla parempoolne rind, laps muutus ka virilamaks ja sealtmaalt alates on olnud kaalu suhtes 2 sammu edasi, 1 tagasi ning iga päev selline tsirkus söömisega. Kõige raskemaks muutub peale 15 päeval, kuni 22ni. Need tunnid on mõnel päeval sellised, et ei saa enam aru, millal 1 söögikord lõppeb ja teine algab, nutab palju ja tahab rinda. Mähkmed on samas üsna rasked peale igat söömist.
Kui arsti juures käisin, avastati uriinist leukotsüüte (tulemus 70). Peale AB-kuuri Bactrimiga ei olnud leukotsüütide arv vähenenud. Nüüd ootame külvi vastust, et edasi otsustada.
Vaevu tuleb see päevane 20g juurde, läbi suure purssimise. Ma nii väga sooviksin oma lapsele rohkem rinnapiima pakkuda. Kas kellelgi olnud sama juhtum?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:22; 15.10 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas laps magab, kui iga 1,5 h toidad?

Anna rinda, seejärel vajadusel rpa ja las laps magab korralikult. Järgmine kord toida, kui laps näljast nutab – ehk sööb isukamalt. Pigem pikenda vahed 2-3h, et laps saaks magada ja kõht tühjaks minna.

 

Mina ka algil tegin nõustajate järgi ja igavene jant oli. Siis vaatas mu vanakooli ema, et täitsa opakas, ei lase lapsel magada ja topin suvalisel ajal rinnale, kui laps ei küsigi süüa. Hakkasin toitma, kui laps küsis nuttes süüa – tulid umb 3h vahed. Kiiresti sain rpa-st lahti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegi ka laps nii, kui kõht oli täis (tagasivaadates söötsin ka liiga tihti). Enne-pärast kaaludes sain aru, et toidunorm ikkagi käes. Kui nibu näo ees, ta nagu ei osanud keelduda ja nö “rahuldatuks jääda” nagu igal pool kirjutakse.

Lisaks, tihti söötes saab ta rohkem eelpiima, mis on kalorivaesem ja lisaks võib seedimist ärritada.

Kui pissib palju, saab ta ka ilusti piisavalt piima. Samas meil ei olnud kaalujama – kui nüüd võtad nõu vastu, siis jätka palun ka kaalujälgimist – kui asi läheb hullemaks niipidi, siis võib-olla nõustaja pakutu oli parem variant. Või räägi perearstiga.

Ps! Võid proovida teda enne toitmist ka sellises asendis mähkmeta poti kohal hoida, osadel imikutel on tugev instinkt ema lähedal mitte pissida, ja see võib neid endast välja ajada. Muidugi säti asend nii, et ta peal-kaelal mugav oleks.

Avastasin selle alles nüüd oma 7-kuusega

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaah, katsetasinn nüüd paar päeva nii, et rpa-ga söötsin kõhu täis (lisaks rinnale). Esimene uni vankris on alati 3h, rahulik. Siis jõuame koju u 12-13 aeg ja hakkab trall pihta. Kordan täpselt sama, mis hommikul – rind, krooksud välja, pudel RPA-d. Mängime natuke (pool tundi max). Hakkan uinutama.  Ja magab 20-30 min. Püüan tagasi magama kussutada, ei õnnestu. Nutab ja punnitab midagi, kuulen kogu aeg “eh” häälitsust, krõnksutab jalgu terve päev. Gaasid? Nii läheb selline tsükkel välja kella 22ni õhtul, ainult, et rinda ei võta absoluutselt. Ainult rabeleb ja kohe kui tissist lahti on saanud, otsib uuesti.  Hakkasin ka soodaveega suud puhastama, eks näis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:22; 15.10 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta kindlasti talle, ta aitas mind selle teemaga väga hästi ja beebi sööb juba mitu kuud kenasti rinda..

http://Www.imetamisnoustamine.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine 2-kuune imik väänleb rinna otsas