Minu teooria: loetud päevade jooksul pärast sündimist saab beebi aru, et ta jäetakse aeg-ajalt / alati uinudes üksi, ja see on talle äärmiselt frustreeriv, lausa hirmus.
Üksi = kehakontaktita, sest vahemaadest ei saa imik aru.
Ma arvan, et see on evolutsiooniliselt sisse kirjutatud – beebid, kes kehakontaktita olemisega ei leppinud, olid lihtsalt palju edukamad ellujääjad.
See, et tulid talud, põllud, toad, on inimese arengus vaid silmapilgutus, enamuse oma evolutsioonilises elus oleme olnud loomad nagu kõik teised, rändajad, järglased üsna püsivalt keha külge sätitud (kuna nad on meil alguses nii saamatud).
Seega kõige rahulikum beebi on tõenäoliselt see, keda ei panda magamise ajaks kunagi eraldi. Mõni beebi lepib kaisutamise illusiooniga (sisse mähkimine, lutt), mõni mitte.
Loomulikult ei ole see tänapäeva 2-liikmelisele perele, kellel on tihti mitu olmetööd kukil kuigi mõistlik ega saavutatav eesmärk. Veel enam, et tihti on väikelapse ja kodu eest hoolitsemine ainult ema teha, millisel puhul on lapse enda külge kleepimine lausa absurdne idee.
Seega lihtsalt püüdsin kaasa mõelda, et mida mõtleb ja soovib selline endast väljas beebi, ilma niigi väsinud emadele kohutavaid ootusi seadmast. Pidage vastu, vanemana nad saavad asjast paremini aru!