Esileht Pereelu ja suhted 2. laps – kas majanduslikult/emotsionaalselt ikka hea mõte

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: 2. laps – kas majanduslikult/emotsionaalselt ikka hea mõte

Postitas:

Nii kaua kui olen mäletanud, olen 2 last tahtnud.

Mul (33.5 aastane juba) 1 laps olemas (7 aastane) ja on mõttes saada 2. laps. Lapsega oli selles mõttes raske, et 2-3 aastaselt olid tal kuid öised kriiskamised. Muidu tubli ja hea laps.
Lisaks, mees oli vahepeal võimatu, olime lausa aastaid lahus. Nüüd 9 kuud juba ilusti koos (ptüi ptüi ptüi) ja tema ka nagu tahaks, samas üliemotsionaalne ta sel teemal pole 😉

Elame minu ema korteris, 2-toaline (ema elab mujal). Palka just palju ei saa, sisusliselt ots-otsaga tuleme välja, võlgu ei ela.

Olen miinuseid ja plusse üritanud välja kirjutada ja 1 kindel plus – MA TAHAN NII VÄGA.
Miinused:
1) ruumipuudus
2) taas väsimus/lapse nutt (kas kordub mehe jalga laskmine nagu esimesega – kuigi sel korral ma arvan, et ma olen ise tugevam ja enam ei kurvasta nii väga. Kuigi koos oleks parem. Varem kartsin paaniliselt üksikemadust).
3) mis mu töökohast saab – eelmine kord sündis laps mais, septembrist olin nö tööl tagasi (töötan kodus arvutis) (mu oma soov, et poleks vaja võtta asendajat). Kardan koguaeg, et pärast ei taheta mind enam tagasi 🙁
4) rahaliselt raskem
5) 1. laps läheb just kooli – kuidas ma jõuan. Kuidas laps reageerib.

Mis mõtted/kahtluseid teil on olnud, kui otsustasite saada 2. lapse? Just töö/väsimuse suhtes. Või vastupidi – miks olete kindlalt otsustanud, et 2. ka kindlasti!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:01; 17.04 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin kindel, et kaks last mul peab olema, ise kaalun kas 3. saada oleks mõistlik. Minu arust on just hea beebi saada siis kui 1. laps läheb kooli, saab last toetada õppimisel jne. 1. eluaasta on küll raske beebiga nagu ikka, aga 2. laps on ses mõttes lihtsam, et rutiin ei tapa, sest kõik on juba tuttav ja esimene laps on sul juba nii suur, et temaga saab kõiki asju kenasti rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka on hea, kui lapse kooli minemisel oled ise kodune. Koolilapsel ju alguses lühikesed päevad ja siis hea, kui emme kodu ootamas ja aitamas. Suurem on juba arukas, ta saab ikka väga paljus juba ise hakkama, talle on vaja lihtsalt, et sa tema jaoks ikka olmas oleksid (kuulaksid, räägiksid – nagu ikka), seega saad piisavalt pühenduda ka beebile. Kitsas teil vähemalt esialgu ei ole – häid lambaid mahub palju. Meie elame ka neljakesi üsna kitsikuses, aga palju seda õhtust aega, mil kogu pere koos, ikka on – ongi siis tore kõik ninapidi koos olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa saad vajadusel üksi kahe lapsega kenasti hakkama, nii MAJANDUSLIKULT kui emotsionaalselt, siis miks mitte. Kui sa selles kindel pole, siis kindel EI!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majanduskitsikus ühtehoidvas peres oleks veel ületatav, aga selline mees, kellele iga ilmaga kindel ei saa olla, paneks kahtlema. Kui tõesti näed ennast tulevikus ka üksi kahe lapsega hakkama saamas, siis muidugi, miks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EIIIIIIIII
milleks saada veel üks laps kehva suhtesse ja vaesusesse virelema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled valmis kasvatama 2 last üksi, siis go, girl, go. mitte et nii minema peaks, aga – juhul kui läheb. kõige olulisem on see, et saa NII tahad :). ma olen ka NII tahtnud ja üle selle ei võta miski. ja veel – olen tähele pannud, et lapsed tulevad vaheldumisi \”raske\” ja \”kerge\” laps. kui sul eelmine oli raske, siis teist vast ei märkagi :). aga jah – raha ja emotsionaalne pool, selle pead ise välja mõtlema. kuigi, ma ka imestan, et kodulaenu ei ole, 2 inimest käivad tööl ja napilt tulevad välja. midagi siin ei klapi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 17:08; 17.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kullakene, sul pole isegi omaette elamist ja tahad siin uusi ilmakodanikke tegema hakata?
Sul on esimene laps alles noor ja ei ole veel aru saanud kui kulukas on teismelise ülevalpidamine.
Majanduslikult väga ebapraktiline lüke. Lõppude lõpuks kannatab ju sinu laps selle all, isegi kui sina kitsama olukorraga lepid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
kuigi, ma ka imestan, et kodulaenu ei ole, 2 inimest käivad tööl ja napilt tulevad välja. midagi siin ei klapi.

[/tsitaat]
Kui saavad mõlemad alla keskmise palka, siis ei anta ju laenu. Lisaks ei kogune ju ka kuidagi sissemaksuks. Auto on küll tõesti liisitud 🙂

Eks ma ise olen ka mõelnud, et lapse isa nii ja naa…. aga no lootus sureb viimasena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:01; 17.04 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koguma PEAB. ja sind korra reetnud mehe puhul peaks koguma nii, et tema ei tea. tundub jah tõesti jõhker soovitus, aga ühel päeval võid mõelda, et pagan ma seda ei teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 17:08; 17.04 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest teemaalgatajal on üks aspekt vaatamata. Nimelt vaata ikka siiski titeeast (ja ka 2-3a vanusest) kaugemale. Kas tahaksid pikas perspektiivis 2 tiinerit majandada? Kas tahaksid vanemana 2 täiskasvanud last või 1 oleks ok?

Otsuste tegemiseks on sul aega no max 10a. Parem oleks otsustada järgneva 1.5a jooksul, see sünnitamiseks parem vanus. Asja mõte siis selles, et kui sa lähima 10a jooksul (tegelt vist on aega veidi vähemgi) last ei saa, siis hiljem pole seda last enam kuskilt võtta.

Samas suhte tingimused jms ei ole just ideaalsed. Olete 9 kuud kenasti koos elanud 🙂 See pole just pikk aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõtlen edasi, kui oled näiteks 60-70. Ainuke poeg on oma elu peal. Võibolla pole tal selleks ajaks veel naist ja peret, võibolla on aga sa ei saa miniaga mingil põhjusel läbi… sa oled siis täitsa üksi. Meestega on nii et on nagu on. Ja millega sa oma õhtuid täidad, teed sporti, istud sõbrannade juures.
Laps on üks, külas käib harva, võibolla pole lapselapsigi. Kuidagi kurb.
Ja kui sa siis tagasi mõtled sellesse aega kus oled praegu – kas oleks võinud veel ühe lapse saada, kas oleks jaksanud üles kasvatada? Kas paar aastat magamata öid kaalub üles täiskasvanud lapse kes sind toetab, kuulab, seltsiks on siis kui sina juba vana? Lapselapsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kullakene, sul pole isegi omaette elamist ja tahad siin uusi ilmakodanikke tegema hakata?

[/tsitaat]

Halloo.
Kui laste saamiseks on vaja oma elamist, siis oleks eesti rahvaarv kindlasti palju-palju väiksem. Kui paljudel on oma kodu? Ma ei mõtle panga oma, vaid ikka päris oma.
2 last ja ei oma oma kodu, elame mehe vanemate majas. Ja pole hullu midagi. Vanemad on nagunii välismaal ja kui peaksidki tagasi tulema, pole ka probleemi, ruumi kõigile.

Teemaalgatja:
Kui arvad, et saaksid 2 lapsega üksi hakkama, siis miks mitte. Kui sul mehega niigi juba probleemid olnud ja sa pole kindel, et ta ka tulevikus su kõrval, siis mõtleksin oma tahtmise üle ikka korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üksikemana kasvatasin oma ühte poega.
Uus suhe oli väga ebakindel ( pikaajaline siiski) ja pigem olin üsna kindel et pean ka kahe lapsega üksi hakkama saama.
Mina ka niiväga tahtsin veel ühte last. Jäin poolkogemata rasedaks ja otsustasin sünnitada – tuleb mis tuleb.
Hetkel olengi üksi – mitte selle pärast, et mees meiega elada ei tahaks, vaid vastupidi. Eelistan olla oma lastega omaette, kuna lapse isaga on väga pingeline koos elada. Siiani olen hakkama saanud – küllap saan ka edasi.
Ei kahetse oma otsust – vastupidi!
Eks sa tead ise oma võimalusi ja tunned ennast, et kas saad hakkama. Meestega arvestada pole eriti hea mõte. Eriti kui on juba praegu ebakindel suhe.
Ema korteris saad ilmselt rahulikult ka edasi elada. Niiet kodu muret ei tohiks olla.
Mõtle, kas praegu saaksid üksi hakkama, kas see oleks ok, kui peaksite majanduslikult natuke kehvemini elama kui täna.
Võib olla mees sai oma veast aru eemal oldud ajal ja hindas asju ümber ja hakkas väärtustama peret. Ehk ei lasegi seekord jalga.
Kui ikka väga tahad, siis tasuks laps muretseda, aga kindlasti mitte vastu mehe tahtmist. Tema peab nõus olema sinu otsusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie suhe mehega on ebakindel,mees arvab,et kui tal raseke siis jalutab minema.
Laps läheb esimesse klassi..see on suur asi ja väsinud,just sünnitanud kodune ema imikuga ei saa just kõige parem tugi lapsele olla.Ikkagi jääb ta tahaplaanile.
Kitsas elamine ise ajab juba stressi,mina ei sünnitaks mingil juhul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teise lapse soov väga suur.
Esimene laps tundis end ka üksildasena.
Ja kuna ise olen pärit suurest perest ja tean kui äge on omada õdesid/vendi, siis soovisin, et mu oma lapsel oleks ka pisut vahvam-õde või vend.
Otsustasime mehega siis teise lapse saada.
Meilgi väike elamine, vanem laps läks kooli kui tita sündis. Minu meelest on parim aeg teine laps saada kui vanem kooli läheb. Vanem laps suurem, iseseisvam, saad sel ajal kodus olla ja ka vanemat last esimestel kooliaastatel toetada, mis on äärmiselt oluline.
Aga palju oleneb ka inimese oma isikuomadustest.
Ma pole ka eriline stressaja, et kui beebi on väiksena väga nutune, siis suudan end talitseda ja olen (omast arust ja ka mehe arust) väga positiivse ellusuhtumisega olnud alati.

AGA lähtudes teemaalgataja pereelust:
– kindlasti oleks mul lapse saamise ees suur ebakindlus, kui mehega vahepeal lahku elatud ja pole teab mis kindel suhe.
– kindlasti tuleks hakata igal võimalikul moel säästma kui see lapsesaamise soov teoks peaks saama. Et juhul kui mees minema jalutab, siis on midagi, millest mõnda aega elada. Tore oleks tõesti, kui mees sellest \”säästmisest\” midagi ei teaks.
– juhul kui see lapsesaamise soov saab teoks, siis teise lapse tulekuks vanemat last kindlasti pisut \”ette valmistada\”. Alguses võib armukadedus tekkida aga kui sul omal niipalju mõistust ja suhtud neisse ühtemoodi nagu võrdsetesse, siis ei tohiks probleemi tekkida. Minu vanem laps nuttis beebina palju, oli rahutu, noorem laps aga beebina oli vaikne rahu ise. Nii et lapsed on ka väga erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu nimekirja lugedas siis EI OLE sa valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oih, kui ma nii oleksin mõelnud, poleks mul praegu kolme kõrgkoolis õppivat last. Keskkooliealine laps oleks, tema oleksime saanud lubada. Aga viienda lapse, koolieeliku, poleks terve mõistusega võttes(vanusevahe vanima ja noorima vahel üle 20 aasta) pidanud valmis meisterdama. Ühe lapsega piirdunult, elaksin praegu rahaliselt vägagi lahedalt. Aga kui vaesed ma oleksime kui meil poleks nii mõnusat seltskonda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teil ei ole päris oma kodu. praegu elate ema korteris aga mis siis juhtub, kui ema peab oma korterisse (misiganes) põhjusel tagasi pöörduma? Sul on veel ca 6 aastat aega, t oodata 2. lapsega. See aeg kasutage olemasoleva lapsega tegelemise ja oma kodu hankimise peale. praegu ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa saaks hakkama täiesti üksi, ilma abita ?
Mis siis kui mees saab lapseootamisest stressi ja leiab, et ta pole ikka valmis ja et kusagil on keegi kes tema jaoks koguaeg olemas on ????
Nagu keegi siin teemas ka ütles, nii ei pea minema, aga võib minna. Rasedusi on väga erinevaid, lapsi on väga erinevaid. Kas mees on valmis kogu oma tähelepanu ja jõu lapsele pühendama. Ise tead, kui palju ta on hoidnud ja hoolinud oma vanemast lapsest. Samuti tuleb majanduse mõttes läbimõelda ka variant, kus toime tuleb saada väga väheste võimalustega. Kes läheb poodi kui sina ei jaksa ?Kes teeb süüa kui sina ei jaksa? Kes koristab kui sul pole jaksu ? Kui siiani oleks jaksanud kõike üksi, siis ollakse sellega harjunud. Ja kas selles korteris on ruumi ka emale kui ta peab tagasi pöörduma ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootaks veel natuke, vaataks, kuidas suhe mehega ajale vastu peab. 9 kuud on ikka suhteliselt väike aeg otsustamiseks. Ürita parem lapsesaamiseks midagi kõrvale panna ja uuri emalt, mis korterist saab, kas ta ehk ei tahaks selle sinu nimele kirjutada?
See hirmutamine \”tiinerite\” teemal on minuarust väga veider. Mul on vanemad lapsed 16 ja 19, mingeid ulmesummasid neile võrreldes väikeste lastega küll ei kulu. Ja kui teemaalgataja laste vahe on vähemalt 8 aastat, siis selleks ajaks, kui väiksem teismeikka jõuab, on suurem juba täisealine ja saab endale vajadusel ka ise taskuraha teenida.
Mul on 4 last ja olen oma otsusega väga rahul. Ei kujuta ette, et ainult ühe lapsega oleksin jäänud. Ma muretseks ennast vist hulluks selle ühe ja ainsa lapse pärast ja oleksin ta vist täiesti ära rikkunud ja hellitanud.

Lohutuseks veel niipalju – esimene laps on tihti nn \”aia taga\” – kõige närvilisem ja ise ka närviline. Kõikide teist lastega olen saanud öösiti ilusti magada, esimene tegi mulle ikka parasjagu põrgut. Lisaks on piisavalt suurem laps teinekord ka hea abimees väiksema hoidmisel – kasvõi, et korraks poodi lipata, 10-aastane saab 2-aastasega ikka ilusti hakkama. Minu 11-aastane tütar oli mulle pärast kolmanda lapse sündimist ikka suureks vabatahtlikuks abiks, talle meeldis beebiga jännata (välja arvatud kakateema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on tänaseks 2 last ja ma mõtlen, et milleks nad üldse. ma tõesti kahetsen. mitte raha pärast. enda pärast. ma ei sobi ja mulle ei sobi ja….
ma ei mõista, tegelikult, miks need lapsed üldse.
et kui pole kirglikku soovi – jäta ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lapsed 4 ja 11, jubedelt kraaklevad omavahel. nädalavahetused on täielik põrgu, olen oma hälle ära karjunud nende peale, rahulik seletamine ei mõju absoluutselt, räägi nagu seinaga. joon veini õhtuti, see rahustab, muidu lähen hulluks, see ei ole normaalne elu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 2 last läinud kooli nii, et olen olnud titega samal ajal kodune. väga hea oli.
aga pigem ei sünnitaks last ebastabiilsesse suhtesse. st kui nüüd mees ära läheb, pead hakkama saama depressioonis koolilapsega, titega ja ka iseendaga ja see võib olla palju.esimene kord olite kahekesi: laps veel ei saanud aru mis toimub.
ise läksin lahku (st mees kolis minema) kui laps oli 9-aastane (kusjuures oli just ka kooli vahetanud) ja kodus oli imik ja raskeimat aega ei mäleta oma elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, kui ma kordan kedagi siinkohal (ei lugenud kõiki vastuseid läbi), aga mittetoimivasse suhtesse ei tohiks lapsi sünnitada. Laps ei tee suhteid korda, enamasti vastupidi. See, et te olete 9 kuud koos olnud, ei näita, et mees ka järgnevad aastakümned sinuga koos on ja last kasvatab. Muud \”miinused\”, mis sa oled väljatoonud, on olematud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted 2. laps – kas majanduslikult/emotsionaalselt ikka hea mõte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.