Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 2 lapse vanusevahe

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 2 lapse vanusevahe

Postitas:

Ma kyll ei tea millise teema alla see läheb, nii panin selle siia.
Mul küsimus, et teie kes te tahtsite kahte last lähestikku, kui ruttu uuesti planeerima hakkasite? Mul syndis detsembris 1.laps ja kuna vanus on juba kolmekümnendates (keskel) tahaks ka teist last.
Kui ruttu keha yldse valmis on uueks raseduseks?
Ise arvan et umbes detsembris planeerima hakata, imetada plaanin sygiseni.
Loen meelsasti teie kogemustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese ja teise lapse vanusevahe tuleb 2 aastat ja 7 kuud. Peale esimese lapse sündi (nov 2015) ei kasutanud ühtegi rasestumisvastast vahendit. Tsükkel taastus 6 kuud pärast lapse sündi. Esimest korda rasestusin juuli 2017 – katkes. Teist korda kaks tsükklit hiljem ja hetkel jookseb 17. nädal.

Imetamise lõpetasin kui käimasolevast rasedusest teada sain, laps oli 1a11k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kyll ei tea millise teema alla see läheb, nii panin selle siia.
Mul küsimus, et teie kes te tahtsite kahte last lähestikku, kui ruttu uuesti planeerima hakkasite? Mul syndis detsembris 1.laps ja kuna vanus on juba kolmekümnendates (keskel) tahaks ka teist last.
Kui ruttu keha yldse valmis on uueks raseduseks?
Ise arvan et umbes detsembris planeerima hakata, imetada plaanin sygiseni.
Loen meelsasti teie kogemustest.

Kui katkemisega EMOs käisin siis arst ütles, et peale sünnitust võiks vahe olla vähemalt aasta mil uut beebit kandma hakkad, sest muidu lihtsalt ei jõua ära kanda, rauavarud saavad enne otsa. Ma isegi ei tea, miks ta seda ütles, sest minu laps on neljane 😀 ja ma ei küsinud ka. Küsisin vaid, millal peale katkemist võib uuesti proovima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimesel ja teisel on 2a ja nüüd kolmandaga tuleb ka 2 a.
Aga jah küsimisele vastuseks siis soovituslik on vähemalt 1a kui sündis loomuliku sünnituse käigus. Organism peab taastuma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pallju sõltub ju, et kui väikese vahega tahad 🙂

Mina oleksin soovinud vanusevahet kuskil 1a6k-1a10k. “planeerima” (st rasedustesti tegema) hakaksin siis, kui esimene laps oli umb 7kuune. Mul muidugi päevad ei käinud siis veel, aga igak sjuhuks tegin kord kuus rasedustesti, et äkki olengi rase juba 😀

Kuna mul oli kindel soov, et vanuse vahe jääks alla 2 aasta, siis kui laps oli 9kuune, lõpetasin imetamise, et ovulatsioon hakkaks toimuma. Uuesti rasestusin mingi 4-5kuud peale imetamise lõppu, laste vanusevahe tuligi 9 päeva alla 2 aasta 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel-teisel 3 aastat, teisel-kolmandal 4,5 aastat. Oleks tulnud väiksemad vahed, aga sünnituste vahel oli ka katkemisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitan märtsi lõpus teise lapse, esimesega vanusevahe siis 2a1k. Rasedaks jäin KOHESELT esimesel katsel. Esimene kord võttis aega 6 kuud. Minu keha oli/on igati valmis. Raseduse on imelihtne olnud senini, kaalutõus väga väike, vaevusi väga vähe. Esimene rasedus oli igas mõttes julm, algusest lõpuni välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sain 30ndate eluaastate keskel pärast mitmeaastast triibupüüdmist ja mitut peetumist, nii et teisele andsime rohelise tule selle arvestusega, et väiksem võimalik vanusevahe oleks 1,5 aastat. Lootuses, et siis on esimene laps juba veidi asjalikum kõndija, et saab kasutada nt seisulauda, et saaks esimest last peaaegu aasta imetada, enne kui teine rasedus peale tuleb jne. Nii et triibupüüdmiseks läks, kui esimene laps oli 10,5-kuune, järgmisel kuul jäingi rasedaks. Väiksem vahe oleks alguses natuke probleemne olnud kasvõi lastega liikumisel, meil sellega vedas, et kui teine laps sündis, siis esimene kõndis juba tublisti, samuti ei tahtnud tema vankris püsida, nii et seisulaud hakkas talle kohe meeldima. Imetamisega läks ka, nagu plaanisin, et esimene laps sai peaaegu aasta aega rinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:34; 10.02 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks tulnud 1,5 aastat aga rasedus peetus/katkes. Proovima hakkame kohe kui tsükkel taastub, loodan et vanusevahe jääb alla 2he aasta ikka????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid ütlevad üldiselt, et aasta peaks keha ikka enne taastuda saama. Seda siis enne rasedust, mitte sünnitust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul varasemalt mitu katkemist, hakkasime proovima juba siis, kui esimene oli 6 kuud vana ja rasestusin, kui oli 7 kuud vana. Teine rasedus oli iseenesest okei, muidugi olin väsinud pidevalt, toitusin ülitervislikult + vitamiinid, et keha ikka vastu peaks ja arstid küll veidi vaatasid veidra pilguga, et juba jälle rase, aga saime ilusti hakkama, üldse ei kahetse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul varasemalt mitu katkemist, hakkasime proovima juba siis, kui esimene oli 6 kuud vana ja rasestusin, kui oli 7 kuud vana. Teine rasedus oli iseenesest okei, muidugi olin väsinud pidevalt, toitusin ülitervislikult + vitamiinid, et keha ikka vastu peaks ja arstid küll veidi vaatasid veidra pilguga, et juba jälle rase, aga saime ilusti hakkama, üldse ei kahetse.

Ma ütleks ka, et teine rasedus oli esimese kõrval lust ja lillepidu. Esimesega oli igasugu terviseprobleeme (rääkimata eelnevate peetumiste ja mitmeaastase raseduseootuse pingest, mis kogu raseduse stressirohkeks tegi), iiveldas 18nda nädalani, olin täiesti läbi omadega.

Aga teine rasedus (rasestusin, kui esimene laps oli 10,5-kuune) kulges väga kergelt, ei saanud arugi, et rase olin. Väikesed terviseprobleemid tekkisid, kui teine laps oli umbes aastane, siis tundsin, et olen kurnatud ja väsinud (teistmoodi kui lihtsalt see lastega magamatuse väsimus), aga vereproovist selguski, et organismi rauavarud olid väga madalad, hemoglobiin oli korras, aga ferritiin väga madal. Hakkasin rauatablette võtma ja normaalne enesetunne taastus väga kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 16:34; 10.02 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel ja teisel lapsel on vanusevahe kaks aastat (hetkel 14 ja 12 aastased).
Teisel ja kolmandal lapsel on vanusevahe kaheksa pool aastat (hetkel 4 aastane).
Kolmandal ja neljandal lapsel tuleb vanusevahe neli pool aastat. Oodatavat last soovisime juba varem, et oleks ka kaks kuni kolm aastat vanusevahe aga läks niimoodi.
Tavaliselt öeldakse tõesti, et vahe võiks olla sünnituse ja uue raseduse vahel aasta. Pealekatkemist on arstid erinevatl seisukohtadel – pool aastat kuni aasta kehal taastumiseks jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisi ja tüdruku vahe on 1a4k. Kusjuures poiss sündis keiserlõikega, aga tüdruku sünnitasin ise. Alguses oli väga raske, aga kui noorem laps juba 3k oli, siis peale seda ideaalne vanusevahe. Pidevalt toimetatakse koos. Ka juba kooliealistena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimese lapsega planeerisin, et vahe võiks olla 1,5 aastat, tegelikult selgus, et keha ei ole enne rasestumiseks valmis, kuni ma imetan. Imetamise lõpetasin kui laps oli u 1a ja 2 kuud vana, laste vahe tuli umbes täpselt kaks aastat. Teise ja kolmand avahe täpselt samasugune. Päris hea vahe, kahe aastane siiski juba seisab omil jalgadel, käib potil jne. Tegutsevad ka nüüd kooliealistena kõik kenasti koos, nelja aastase vahega lapsed küll vähem omavahel, aga ka siiski päris palju. Konkurentsi ja kaklemist on ka muidugi parajalt. Aga ikkagi arvan, et õige valik, sest minu lapsepõlve helgeimad mälestused on ka seotud väikese vahega õega mängimisega, mis sest et me kogu aeg ka kaklesime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise ootel, vanusevahe teise lapse sündimise hetkeks 2aastat ja kuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus on ainult üks asi, palju raskem on kahe pisikesega toimetada. Minu laste vahe on 2a 1k, aga päris raske oli, sest olin mõlemaga kodune, soovisin imetada pikalt jne. Kui on hea tugivõrgustik, siis see lihtsustab. Ise arvan, et 3-aastane vahe oleks parem, aga üle 4 on juba palju, siis lapsed ei mängi koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on esimese kahe lapse vanusevahe 2a, teisel kahel tuleb 3a, nii et ma saan siis hiljem muljetada, kumb vanusevahe parem on. 😉 Aga kahe väikese lapsega on oma kolm-neli korda raskem kui ühe väikese lapsega kindlasti. Ja minu jaoks oli hirmus tülikas, kui vanem laps lasteaias käis, ma olin lausa õnnelik, kui sain ta nohu-köha ettekäändel jälle koju jätta.

Teemaalgatusele vastuseks: esimesel korral jätsime rasedusvastased vahendid ära, kui esimene laps oli pooleaastane, aga päevad taastusid alles siis, kui ta oli 10k. Teisel korral oli kolmas laps juba üle aasta, kui “ärkasime”, et on viimane aeg. Rasestusin pool aastat hiljem, see peetus, siis kulus veel mitu kuud praeguse raseduseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 2 lapse vanusevahe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.