Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2 meertit vahet

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 2 meertit vahet

Postitas:
Kägu

Kuidas te käitute inimestega, kes teile kasvõi toidupoes liiga lähedale tulevad? Kas palute selge sõnaga eemale hoida? Tunnistan, et mulle tundub pisut veider täiskasvanutele märkusi teha, kuidagi ikka nagu eeldan, et inimesed peaksid ise aru saama. Aga kogemus näitab, et ei saa, meie maapoes ei jälgi vähemasti suurt keegi, kui lähedal üksteisele ollakse, kuigi lausa märgised on põrandale kleebitud. Ok, riiulite juures võin ju hetke passida, kui teised eemal, aga kassasabas pean ikka seisma. Ehk siis kuidas käitute, kui näete, et kaaskodanikud lähenemise keeldu millekski ei pea?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult ütlen. Ma olen samuti täiskasvanud inimene ja julgen/tihkan küll. Kui sa muidu ei julge, siis võta Ratas appi – ütle, et vab.valitsus on pikivahet TUNGIVALT soovitanud.

Imelik, et inimesed omaenda tervise suhtes nii leiged on ja mingi võltshäbi pärast pigem kannatavad, aga ei julge selge ja konkreetse häälega öelda: “Palun ärge tulge nii lähedale, meil on suur viiruseoht kogu vabariigis”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

köhin 😀

ja see võib ka abiks olla: https://tartu.postimees.ee/6932917/poltsamaa-ehituspood-pakub-koroonatorje-toigast?fbclid=IwAR0N5ZceoezY83V71lPJAFmNQvnNycQJJESRzkp0WPHIfZN4zm5-waFmIcw

Please wait...
Postitas:
Kägu

saab ju ka ise eest ära minna

Please wait...
Postitas:
Kägu

saab ju ka ise eest ära minna

Ei tea, kuhu? Maksmata kassast läbi või?
Mina käisin täna poes sinise maskiga (Tartu üks väiksem toidupood). Nägin välja sünge ja olin kurja pilguga. Nagu pahas tujus Nuuskmõmmik muumidest. Sellele vaatamata ronis üks neiuke oma kahe krõpsupakiga mulle sõna otseses mõttes selga, mina alles ladusin oma kaupa lindile, kui tema ronis mulle taha ja pani oma krõpsupakid lindi alguskohta selle metallosa peale, mis ei liigu. Selle asemel, et oodata, kuni ma kassiiri juurde nihkun. Meie vahe oli umbes 20 cm. Anna abi, ausõna.
Järgmine kord tõesti pööran ringi, võtan maski eest ja köhin sellise poole.

Please wait...
Postitas:
Ilus Elu

Nagu pahas tujus Nuuskmõmmik muumidest. Sellele vaatamata ronis üks neiuke oma kahe krõpsupakiga mulle sõna otseses mõttes selga,

Ma olen see samasugunune Nuuskmõmmik.

Natuke vihane ka, sest need neiukesed on mul tõsiselt juba üle visanud. Mõistust neil pole, mitte midagi pole.

Aga nad ei saa aru, ikka ronivad selga.
Ja siis kui halvasti ütled, siis solvuvad. Osad polegi enam neiukesed, oma 70 eluaastat tuleb ära, aga mõistus täiesti puudub.

Ok, sa vaatad uudiseid, et ON koroonaviirus ja sa ei usu, et on, aga TÕMBA MINEMA, sest mina usun, et on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu meelest poes on seda 2-meetrist vahet väga raske hoida. Ma usun, et inimesed trügivad järjekorras sinna vahele, kui 2 meetrit eemal olla. Ja kui keegi maksab iseteeninduskassas ja seal on vabu kassasid, siis mina tahaks ikka minna ja oma kauba eest ära maksta. Ja ma ei viitsi piimaletis ka oodata kuskil x kohas, kuni üks oma piima valitud saab, et siis alles sukelduda oma piima järele. Selle aja peale võib teiselt poolt juba keegi teine minna piima valima ja ma jäängi sinna munade juurde munema nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned inimesed on tõesti erinevad minust ja teist. Mõni ei saa nii hästi jutust ega kirjast ka aru. Laske natuke settida ja selgineda. Küll siis kõik laabub ja proovige ise ka oma käike veelgi vähendada ja jääge kasvõi seisms või astige teelt, kui näete, et teine ei reageeri seda tegema või distantsi hoidma.

Please wait...
Postitas:
Ilus Elu

jääge kasvõi seisms või astige teelt,

Noh, eks me siis jääme seisms või asitgem teelt.

Aga sellest ma küll ei saa aru, miks sa oma postituse siia tegid.
Sa ei oleks pidanud.
Ja sa pole ka kellelegi eeskujuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ega ma tegelikult ei eeldagi, et igas poes see 2 m tõesti võimalik on – mõtlen lihtsalt üksteisest eemale hoidmist. Näha on, et paljusid inimesi see lihtsalt ei huvitagi. Eks võtan end kokku ja hakkan tõesti ütlema, õnneks nädalakese veab veel välja enne järgmist korda poodi minemist. Äkki selleks ajaks on inimestel rohkem aru peas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand jumal, te olete ikka korralikult ära vasardatud.
Kui Juht ütleb, et 2m, siis see on jumalasõna. Ei tohi sentimeetritki lähemal olla.
Otsige abi, te õnnetud orjad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pange siis omale hularõngas ümber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Juht ütleb, et 2m, siis see on jumalasõna. Ei tohi sentimeetritki lähemal olla.

Selles see probleem ju ongi, et kui nii edasi läheb, ei saa enam mitte keegi abi, sest pole ruumi ega abipakkujaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pange siis omale hularõngas ümber.

Sellel mehel on parem idee:

https://www.popularmechanics.com/science/a31490476/coronavirus-giant-cardboard-donut-guy-social-distancing/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tekkis peale tänast poekülastust Tartu ühes kaubanduskeskuses sama küsimus. Ma ise võin seda vahet hoida aga paljud inimesed ei jälgi seda üldse. Eriti suur probleem oli juurikate ja piimatoodete osakonnas. Kaalun oma juurvilju kui tunnen, et keegi hingab kuklasse. Piimalettide ees oli inimesi ka päris tihedalt. Samal ajal kostab poe kõlaritest tekst kus loetakse ette valituse eriolukorra otsus, 2m vahet jne. Inimesed ostlevad ikka harjumuspäraselt edasi.
Ma ei arvagi, et peab nagu Ringvaates mõõdulingiga koguaeg täpselt 2m vahet hoidma,aga päris külje alla ka ei peaks teisele inimesele ronima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui keegi maksab iseteeninduskassas ja seal on vabu kassasid, siis mina tahaks ikka minna ja oma kauba eest ära maksta.

Poed võiks siinkohal mõelda ja iseteeninduskassad hõredamalt laiali tõmmata. Tavakassade arvu võiks niikuinii vähendada ja nende arvelt iseteeninduse ruumi suuremaks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel sinu sündroomil on muide täitsa nimi ka (esineb peamiselt lastel ja noorukitel). Kui igasuguste autoriteetide korraldustele tuleb tingimata mitte kuuletuda ja risti vastupidi teha, isegi kui tead, et need on mõistlikud korraldused:

https://en.wikipedia.org/wiki/Oppositional_defiant_disorder

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned inimesed on tõesti erinevad minust ja teist. Mõni ei saa nii hästi jutust ega kirjast ka aru. Laske natuke settida ja selgineda. Küll siis kõik laabub ja proovige ise ka oma käike veelgi vähendada ja jääge kasvõi seisms või astige teelt, kui näete, et teine ei reageeri seda tegema või distantsi hoidma.

aka juhmid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui juht ütleb, et 2 meetrit, siis mõtlev inimene on võimaluse korral 4 meetri kaugusel. Tumba irvitab, et ei tea, millega ma nüüd mõõdan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poes on see värk raske, sest reeglina ei ole ka riiulivahed nii laiad, et üksteisest kahe meetri kauguselt mööduda! Mujal pole probleemi. Kusjuures meil oli poes iseteeninduskassad üle üle välja lülitatud, just selleks, et inimesed liiga lähedal ei asjataks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa siin settid js selgined?
Inimene, kes käib iseseisvalt poes ja majandab rahaga, ei pea juhisest arusaamiseks ja selle täitmiseks aastaid “settima”. Päevi on räägitud, nüüd ka sõnimid ja meilid saadetud ja sina leiad ikka, et ootame ja mõtleme ja peeretame veel mõne nädala? Ära kurat käi siis poes kui sa nii selgesõnalisest nõudest aru ei saa!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ümber elabki palju väiksema mõistmisvõimega inimesi, tuleb arvestada, et neile ei jõuagi kohale. Lihtsalt teedki ise kõik võimaliku, et ise mitte samasse viiruselevitajate punti sattuda. Kui käia kord nädalas poes ja seda ebatraditsioonilisel kellaajal, siis on igas poes võimalik hoida teistest eemale ja oodatagi eemal ära, kuni piimaleti juures teine ja kolmas ära valivad oma tooted, taganeda, ja minna teisest vahest, kui keegi troppis ees seisab ühes vahes jne. Ja see kaks meetrit ei ole ju sentimeetritäpsusega, reeglites öeldaksegi, et võimalusel. Riiulivahes sa 2 m ei saavuta, aga kui kumbki mööduja vahe erinevasse serva hoiab, on ka juba nakatumise tõenäosus oluliselt väiksem, kui siis kui kõik trügivad üksteisest mööda piima võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te räägite poest. Kaherealisel terviserajal kõndis meile üks eile pea vastu lapsevankrit, sest kindlasti on vaja kiirkõndi just ja ainult sõbranna kõrval teha. Üksteise selja taha võtta ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ühistranspordis selle 2 meetriga on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valitsuse e-mailis oli kirjas, et 2m kehtib juhtudel, kui see on võimalik. Ühistranspordis hoiad ka siis, kui see on võimalik.

Kas mina sain mingi teise kirja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul natuke aru peas oleks, siis mõtleksid ise viiruse levikuviiside peale, mitte, kes ütles või käskis. Hoian kaugemale kui 2 meetrit, kui vähegi võimalik. Mind pole testitud ja ma kindlasti ei taha kedagi nakatada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean end üsna chill-inimeseks, kuid eile käratasin kolme vene nooruki peale kes mulle bussipeatuses (!) selga ronisid (vahe oli alla meetri). Anna kannatust, ruumi on peatuses seista ligi 30 meetrit.
PS! Ise olen üks neist töötajaid, kes peab tööl käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu pahas tujus Nuuskmõmmik muumidest. Sellele vaatamata ronis üks neiuke oma kahe krõpsupakiga mulle sõna otseses mõttes selga,

Ma olen see samasugunune Nuuskmõmmik.

Natuke vihane ka, sest need neiukesed on mul tõsiselt juba üle visanud. Mõistust neil pole, mitte midagi pole.

Aga nad ei saa aru, ikka ronivad selga.

Ja siis kui halvasti ütled, siis solvuvad. Osad polegi enam neiukesed, oma 70 eluaastat tuleb ära, aga mõistus täiesti puudub.

Ok, sa vaatad uudiseid, et ON koroonaviirus ja sa ei usu, et on, aga TÕMBA MINEMA, sest mina usun, et on.

Aga miks sul on vaja halvasti öelda? Ütle ilusti siis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valitsuse e-mailis oli kirjas, et 2m kehtib juhtudel, kui see on võimalik. Ühistranspordis hoiad ka siis, kui see on võimalik.

Kas mina sain mingi teise kirja?

Ei, aga üks osa inimesi enne küsib, siis loeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidin täna hädapärast käima poes. No täielik õudus, seal pole inimesed vist kuulnud ega näinud mitte midagi 2m soovitusest. Krabatakse muna ja piima nagu viimnepäev oleks käes, et vaja teisele selga ronida. Karjakesi ühe toidukauba kallal, kuigi restid nähtavalt toidukraami hunnikutes täis. Mitte keegi isegi ei üritanud minust eemale hoida, seega püüdsin ise distantsi tekitada nii palju, kui võimalik selles olukorras oli. Kui ma sealt nüüd täna koroona sain pärast 2 nädalat kodus istumist, siis oi raisk…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2 meertit vahet