Esileht Ilu ja tervis 2 nädalat peale puuki palavik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: 2 nädalat peale puuki palavik

Postitas:
Kägu

Appi, ma olen niii mures. Sain täpselt 21.juunil puugi. Puuk oli mu küljes max 15 min. Polnud veel päris kinni hakanud. Pühkides tuli ära. Ei mõelnudki midagi tol hetkel. 4 juulil tundsin külmavärinaid. Kraadides oli palavik 38. Kuna mul samal ajal valutas ka hammas kõvasti, siis läksin ruttu hambaarstile ja kirjutas mulle antibiootikumid. Hambas pidi olema nii tugev põletik ja ennem välja tõmmata ei saa kui põletik välja ravitud. Arvasin, et palavik ehk hambast. Antibiootikumid kirjutati viieks päevaks 2 tabletti päevas. Teisel päeval oli juba hambavalu kadunud kuid palavik oli ikka. Alles kolmandal tableti päeval enam palavikku ei olnud. Palavik kestis kokku 5 päeva. Köha ega nohu midagi ei ole. Ja sis hakkasin mõtlema, et äkki see kõik on puugist.  Googeldasin end lolliks. Samas puugi laiku mul ei ole. Ühtegi teist sümptomit peale palaviku ei olnud. Enesetunne ka väga kehva ei olnud palavikuga. Läksin siis eile emosse ja kurtsin seal. Igaskjuhuks võeti üldveri.  See näitas põletikunäitu 40. See võib olla samas ka viiruslik või põletik. Ma nüüd ei teagi. Esmaspäeval lähen arstile ja räägin oma puugi murest. Mina loll aga vaatasin netist ja kardan et nüüd on entsefaliit tulemas. Pidigi olema et 1-3  nädalat peale puuki tekib nädalane palavik ja kehv enesetunne. Siis kuni 8 päeva tunned end tervena. Ning siis entsefaliit tugeva peavalu ja kõrge palavikuga jne..tegin ka 40 eurise kiiresti borellioosile. No see test näitas küll täitsa metsa. Ei saanud ma sealt midagi aru. See vedelik kuivas sinna nii kihiliselt et midagi aru ei saanud. 40 euri taevast. Ja nüüd muretsengi end lolliks ja ootan millal entsefaliit pihta hakkab 🙁  Ei usu ka et hambast see palavik. Kunagi pole hambavalu pärast palavikku tekkinud. Ja ükski viirushaigus ju pole kaa ühegi teise sümptomita kui vaid palavik. Tahtsin lihtsalt kurta. Edaspidi ei astu enam murule ka mitte 🙁

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja puugivaktsiini tegemine on muidugi mõttetu ja nõme?

Puugilaik on borrelioosil. 15 min järel borrelioosi ei teki. Entsefaliit … no kui palavik on ainus sümptom, siis võta rahulikult.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja puugivaktsiini tegemine on muidugi mõttetu ja nõme?

Puugilaik on borrelioosil. 15 min järel borrelioosi ei teki. Entsefaliit … no kui palavik on ainus sümptom, siis võta rahulikult.

15 min järel ei teki ? Mul tuttav ütles et tal pole kunagi kehal puuki olnud, ometi sai borellioosi. Puuk võib ka üle kõndida ja haigestud ikkagi.

+12
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja puugivaktsiini tegemine on muidugi mõttetu ja nõme?

Puugilaik on borrelioosil. 15 min järel borrelioosi ei teki. Entsefaliit … no kui palavik on ainus sümptom, siis võta rahulikult.

15 min järel ei teki ? Mul tuttav ütles et tal pole kunagi kehal puuki olnud, ometi sai borellioosi. Puuk võib ka üle kõndida ja haigestud ikkagi.

Et haigus verre satuks, peab puuk ikka hammustama. Ju su tuttav lihtsalt ei märganud puuki enda keha küljes.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millisest allikast pärineb info, et viietestkümne minutiga borrelioosi ei teki?

Vaktsiin ju borrelioosi eest ei kaitse.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, ma olen niii mures. Sain täpselt 21.juunil puugi. Puuk oli mu küljes max 15 min. Polnud veel päris kinni hakanud. Pühkides tuli ära. Ei mõelnudki midagi tol hetkel. 4 juulil tundsin külmavärinaid. Kraadides oli palavik 38. Kuna mul samal ajal valutas ka hammas kõvasti, siis läksin ruttu hambaarstile ja kirjutas mulle antibiootikumid. Hambas pidi olema nii tugev põletik ja ennem välja tõmmata ei saa kui põletik välja ravitud. Arvasin, et palavik ehk hambast. Antibiootikumid kirjutati viieks päevaks 2 tabletti päevas. Teisel päeval oli juba hambavalu kadunud kuid palavik oli ikka. Alles kolmandal tableti päeval enam palavikku ei olnud. Palavik kestis kokku 5 päeva. Köha ega nohu midagi ei ole. Ja sis hakkasin mõtlema, et äkki see kõik on puugist. Googeldasin end lolliks. Samas puugi laiku mul ei ole. Ühtegi teist sümptomit peale palaviku ei olnud. Enesetunne ka väga kehva ei olnud palavikuga. Läksin siis eile emosse ja kurtsin seal. Igaskjuhuks võeti üldveri. See näitas põletikunäitu 40. See võib olla samas ka viiruslik või põletik. Ma nüüd ei teagi. Esmaspäeval lähen arstile ja räägin oma puugi murest. Mina loll aga vaatasin netist ja kardan et nüüd on entsefaliit tulemas. Pidigi olema et 1-3 nädalat peale puuki tekib nädalane palavik ja kehv enesetunne. Siis kuni 8 päeva tunned end tervena. Ning siis entsefaliit tugeva peavalu ja kõrge palavikuga jne..tegin ka 40 eurise kiiresti borellioosile. No see test näitas küll täitsa metsa. Ei saanud ma sealt midagi aru. See vedelik kuivas sinna nii kihiliselt et midagi aru ei saanud. 40 euri taevast. Ja nüüd muretsengi end lolliks ja ootan millal entsefaliit pihta hakkab ???? Ei usu ka et hambast see palavik. Kunagi pole hambavalu pärast palavikku tekkinud. Ja ükski viirushaigus ju pole kaa ühegi teise sümptomita kui vaid palavik. Tahtsin lihtsalt kurta. Edaspidi ei astu enam murule ka mitte ????

Pöördu perearstile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millisest allikast pärineb info, et viietestkümne minutiga borrelioosi ei teki?

Vaktsiin ju borrelioosi eest ei kaitse.

Borrelioosi tekkimiseks peab puuk olema küljes vähemalt 12 tundi. Tõenäoliselt kauemgi.
https://www.tai.ee/en/node/12546

https://puugiinfo.ee/puugioht/

Mul tuttav ütles et tal pole kunagi kehal puuki olnud, ometi sai borellioosi. Puuk võib ka üle kõndida ja haigestud ikkagi.

Mu tuttav ütles, et ta nägi Leninit. Ma ei arva, et tal õigus oli. Sinu tuttav ilmselt ei tea, et tal puuk oli. Üle jalutamisega saab entsefaliidi, aga mitte borrelioosi.

 

+5
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Just oli mingi artikkel, et tänavu on tuvastatud 2 entsefaliidi juhtumit. Kui suur on tõenäosus, et teemaalgataja on kolmas? Ilmselt mitte väga suur. Perearst kindlasti lahendab olukorra.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on praegult borrelioosilaik jalal. Käisin arsti juures näitamas. Söön antibiotse. Puuki oma keha küljes näinud ei ole. Jala peal ju ometi oleks näinud 12 tunni jooksul, aga pole üldse kuskilehal olnud mul puuki.

Täpselt selline laik on. Vereproovi ei tehtud, et olevat niigi selge, et borrelioos.

Perearst: puugihammustuse puhul tuleb jälgida seisundit - Tervis

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on praegult borrelioosilaik jalal. Käisin arsti juures näitamas. Söön antibiotse. Puuki oma keha küljes näinud ei ole. Jala peal ju ometi oleks näinud 12 tunni jooksul, aga pole üldse kuskilehal olnud mul puuki.

Täpselt selline laik on. Vereproovi ei tehtud, et olevat niigi selge, et borrelioos.

Aga kirjuta sinna Tervise Arengu Instituuti, et mis nad, paganad, valetavad niimoodi, sina tead paremini.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa miinuseid laksid faktide esitamise eest? See, et borrelioos ei saa nakata enne 12 tundi, on fakt, sest just nii kaua läheb puugil vähemalt aega enda sisseimemiseks ning vere jõudmiseni tema kõhtu. Enne lihtsalt protseduuriliselt ei ole võimalik, et borrelioositekitaja tema kõhust sinu vereringesse jõuaks.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millisest allikast pärineb info, et viietestkümne minutiga borrelioosi ei teki?

Vaktsiin ju borrelioosi eest ei kaitse.

Borrelioosi tekkimiseks peab puuk olema küljes vähemalt 12 tundi. Tõenäoliselt kauemgi.

https://www.tai.ee/en/node/12546

https://puugiinfo.ee/puugioht/

Mul tuttav ütles et tal pole kunagi kehal puuki olnud, ometi sai borellioosi. Puuk võib ka üle kõndida ja haigestud ikkagi.

Mu tuttav ütles, et ta nägi Leninit. Ma ei arva, et tal õigus oli. Sinu tuttav ilmselt ei tea, et tal puuk oli. Üle jalutamisega saab entsefaliidi, aga mitte borrelioosi.

Üle jalutamisega ei saa nii entsefaliiti kui ka borrelioosi. Haigustekitajad peavad sattuma verre, st puuk peab hammustama selleks.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle jalutamisega ei saa nii entsefaliiti kui ka borrelioosi. Haigustekitajad peavad sattuma verre, st puuk peab hammustama selleks.

Kui kehas on haav ja puuk sellest üle jalutab, siis entsefaliidi jaoks võib selleks mingil erandjuhul piisata. Borrelioosi jaoks on aga pikka sisseimemist vaja.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kirjuta sinna Tervise Arengu Instituuti, et mis nad, paganad, valetavad niimoodi, sina tead paremini.

Mina ei tea paremini, sellepärast arsti juurde läksingi, et tehku vereproov. Arst ütles seda laiku vaadates, et pole mõtet teha, see on borrelioosilaik. Aga puuki mu küljes pole olnud. Äkki siis näksas mind ja kukkus maha, või mina ka ei tea.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja ühtegi miinust pole ma kellelegi pannud. Ma niigi mures, et kui ilma hammustamata ja küljes olemata borrelioosi ei jää, siis mis laik mu kehal on ja miks ma siis kangeid antibiootikume pean sööma 2 nädalat 3x päevas kui mul ei saagi borrelioosi olla?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal vastaval lehel kirjutatakse, et borrelioosi bakter võib puugilt inimesele kanduda ka lühiajalise kontakti korral.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal vastaval lehel kirjutatakse, et borrelioosi bakter võib puugilt inimesele kanduda ka lühiajalise kontakti korral.

Loe eespool toodud linke ja ära väida enam kunagi elus midagi nii rumalat.

Arst ütles seda laiku vaadates, et pole mõtet teha, see on borrelioosilaik. Aga puuki mu küljes pole olnud. Äkki siis näksas mind ja kukkus maha, või mina ka ei tea.

Näksamisest ei piisa, nagu me just allikatest lugesime. Ju ta sul ikka seal oli mõnda aega. Puuke on ka imeväikesi, nümfid on nii väikesed, et ei näegi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli puuk sees veidi üle nelja tunni, borrelioosiks ikkagi piisas. Ja kuumav punane laik hammustuskoha ümber oli kohe olemas, mis paari päevaga järjest laienes. Peavalu ja gripisarnased sümptomid tulid neljandal päeval. Siis pani perearst ka foto ja kaebuste järel diagnoosi. Ravi kestis kolm nädalat.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatumisrisk sõltub puugiga kontaktis oleku kestusest. Risk suureneb, mida kauem on puuk nahas olnud, aga paraku võib nakatuda ka lühiajalise kokkupuute korral.

 

https://www.regionaalhaigla.ee/et/borrelioosi-ehk-lyme-tobi-salakaval-haigus

 

Ja on ka juhtumeid kus lihtsalt puuk jalutab üle ja võid ka siis nakatuda borrelioosi, mis te olete siin viroloogid kõik koos ?

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja on ka juhtumeid kus lihtsalt puuk jalutab üle ja võid ka siis nakatuda borrelioosi, mis te olete siin viroloogid kõik koos ?

A kui metsas puuk sinu poole vaatab, millised siis ellujäämise võimalused on?

Sa ikka saad aru, et igal nakatumisel on omad mehhanismid ja jutt, et “aga ta ju ainult jalutas” või “puuk pole mind üldse hammustanud” on jaburad, kui on selgeks tehtud (st. teaduslikult tõestatud), et haigus tekib alles x tundi peale hammustamist? Mida te vaidlete, aru ma ei saa. Jäid borrelioosi, järelikult oli puuk su küljes kauem kui 15 min, eks.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et borrelioos ei saa nakata enne 12 tundi, on fakt, sest just nii kaua läheb puugil vähemalt aega enda sisseimemiseks ning vere jõudmiseni tema kõhtu.

Mida te vaidlete, aru ma ei saa. Jäid borrelioosi, järelikult oli puuk su küljes kauem kui 15 min, eks.

No see imeväike puuk tõmbab ju ka ennast verd täis ja polegi enam nii väike. Oleks ikka märganud ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on praegult borrelioosilaik jalal. Käisin arsti juures näitamas. Söön antibiotse. Puuki oma keha küljes näinud ei ole. Jala peal ju ometi oleks näinud 12 tunni jooksul, aga pole üldse kuskilehal olnud mul puuki.

Täpselt selline laik on. Vereproovi ei tehtud, et olevat niigi selge, et borrelioos.

Perearst: puugihammustuse puhul tuleb jälgida seisundit - Tervis

Mis asi on pildil, käsi, jalg koos häbemega?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema algataja oleks vaja saata Seewaldi rahunema.Närvid on tal täiesti läbi. See on juba suurem probleem.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et borrelioos ei saa nakata enne 12 tundi, on fakt, sest just nii kaua läheb puugil vähemalt aega enda sisseimemiseks ning vere jõudmiseni tema kõhtu.

Mida te vaidlete, aru ma ei saa. Jäid borrelioosi, järelikult oli puuk su küljes kauem kui 15 min, eks.

No see imeväike puuk tõmbab ju ka ennast verd täis ja polegi enam nii väike. Oleks ikka märganud ju.

12 tunniga jõuab ta alustada vere imemist, mitte end täis imeda. Ja nümf on ka täisimenuna imeväike.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vereproovi ei tehtud, et olevat niigi selge, et borrelioos.

Kui süda rahu ei anna, siis Synlabis saab borrelioosi testi teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks, kui ravi on juba määratud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks, kui ravi on juba määratud.

Selleks, et diagnoosi (ja seega ka ravi õigsust) kinnitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võid ka siis nakatuda borrelioosi, mis te olete siin viroloogid kõik koos ?

Mis on ühist borrelioosil ja viroloogial?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab ikka õnnetu olema, et siia mures inimesi mõnitama tulla. Kaastunne!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab ikka õnnetu olema, et siia mures inimesi mõnitama tulla. Kaastunne!

Kes? Kus? Keda mõnitati?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Ilu ja tervis 2 nädalat peale puuki palavik