Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?

Postitas:
Kägu

Keegi teadjam, finantsiliselt arenenum inimene, kes on jälginud viimaste aastate pensionite marignaale, kas tasuks minna 2 sambaga Swedist üle Luminori või LHV-sse ?

 

Mind võeti poes  nö rajalt maha ja näidati puust ning punaselt ette, et LHV ja Luminor on oma näitudega muudest pea  isegi  2 kordses…tõusus ja seda pikki aastaid ning mina istun lihtsalt mugavustsoonis, ei teeni oluliselt midagi.

Mis te arvate ? Tasub ?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskõik, kuhu sa lähed oma pensionisambaga, siis vaata, et tegemist oleks INDEKSFONDIGA (see on mingi indeksi põhjal koostatud, mitteaktiivselt juhitud fond ehk et mingid fondihaldurid isikuliselt ei tee seal ostu-müügi otsuseid) mitte aktiivselt juhitud fondiga (mida poes poisid sulle meelalt pähe määrisid), kuna indeksfondi tasud on võrreldes aktiivselt juhitud fondide tasudega oluliselt väiksemad, mõjutades nii lõppkokkuvõttes ka sinu tootlust.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus eelkõnelejaga. Vaata erinevate fondide tootlust pensionikeskuse lehelt ja pane indeksfondi ette ka linnuke. Sealt näed aastate jooksul kõige kasumlikumad fondid ära.  Ise olen seb indeks 100 fondis.

https://www.pensionikeskus.ee/statistika/ii-sammas/kogumispensioni-paevastatistika/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et LHV-d ja Luminori te indeksfondiga ei soovitaks ?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasin ka ennast LHV-l ära tinistada vist 2021 aasta kevadel ja see see osa, mis sambast LHV-s on kenasti enamuse ajast miinuses olnud.  Swedi oma on suures plussis. Kui meelde tuleb, siis liigutan samda tagasi Swedi jälle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vot mulle ei ole antud finantsmõtlemist, lasingi ennast ära rääkida, ilusaid tõusunumbreid näidati, a-la 2 panka nii tõusus, aga mul nii väike tootlus aastaid, sisusse pole ma niiväga rohkem süvenenud, polnud aega ja aus olla ka teadmisi/oskusi ja ei tea neid indeksasju jmt.

Siiamaani Swedis olnud algusest peale.

Mõtlengi, et mina kui mittefinantsinimene, kes termineid ei tea ja usaldab head suurt panka, oleks mõistlik jääda vanade liistude juurde, mul mõttekoht. Samas igaüks tahaks veidi rohkem teenida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin ka kohustuslikus teises sambas pikki aastaid, ilma et oleks süvenenud, millises fondis ja millise tootlusega. Olin seb progressiivses ja see on ikka väga madala tootlusega. Paar aastat tagasi muutsingi agressiivsemasse fondi, indeks 100. Lühiajalisel miinusel ei tasu end heidutada lasta, vaadata tuleks just pikemat perioodi.

Õnneks saab fonde lihtsalt muuta, seega ära sellepärast muretse. Kui praegune fond on kehv, saad selle lihtsalt ümber muuta. Mingeid lisatasusid sellega ei kaasne (nagu vanasti oli).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on instagram, siis kasulikku infot saab kristiinvesteerib kontolt. Tal on salvestatud storyd II ja III samba kohta, kus vastab inimeste küsimustele.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel pole finantsmõtlemist, siis vaevalt ta ise seda raha kuidagi asjalikumalt investeeriks. III sammas on hetkel hea viis juurde kogumiseks, tänu riigipoolsele tulumaksutagastusele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tiksub mingi LHV Pensinifond L juba aastaid ja näitab 23,68% kasumit …

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis numbreid sa vaatad, aga 5-10 aasta tootlus on sellel alla 5%. Vaata pensionikeskuse andmeid mitte panga enda mingeid imelikke numbreid. Sellise tootlusega pole pikaajaliselt ükski fond.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis numbreid sa vaatad, aga 5-10 aasta tootlus on sellel alla 5%. Vaata pensionikeskuse andmeid mitte panga enda mingeid imelikke numbreid. Sellise tootlusega pole pikaajaliselt ükski fond.

Kui vaadata erinevaid numbreid, siis ongi tulemused erinevad. Pensionikeskus näitab fondi aastast tootlust. Periood 10 aastat tähendab, et fond on aastas teeninud 5%, mitte 10 aastaga 5%. Panga aruandes näitab tootlus seda, kui palju on fondi väärtusest saadud osaku väärtuse kasvust. Alati tasub meeles pidada, et fondi makstakse igal aastal teatud summa juurde. Olen enam kui kindel, et nii mõnelgi väljavõtjal on need asjad segi nagu pudru ja kapsad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi teadjam, finantsiliselt arenenum inimene, kes on jälginud viimaste aastate pensionite marignaale, kas tasuks minna 2 sambaga Swedist üle Luminori või LHV-sse ?

Mind võeti poes nö rajalt maha ja näidati puust ning punaselt ette, et LHV ja Luminor on oma näitudega muudest pea isegi 2 kordses…tõusus ja seda pikki aastaid ning mina istun lihtsalt mugavustsoonis, ei teeni oluliselt midagi.

Mis te arvate ? Tasub ?

Tuleb siiski vaadata konkreetseid fonde. Lisaks võib alati jätta kogutud raha praegusesse fondi ja edasi koguda kuskile mujale. Üldjuhul on mõistlikum koguda indeksfondi. Pensionikeskuse lehel tootlused olemas (igasugu tasud on sealt juba maha arvutatud).

https://www.pensionikeskus.ee/statistika/ii-sammas/kogumispensioni-paevastatistika/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis numbreid sa vaatad, aga 5-10 aasta tootlus on sellel alla 5%. Vaata pensionikeskuse andmeid mitte panga enda mingeid imelikke numbreid. Sellise tootlusega pole pikaajaliselt ükski fond.

Kui vaadata erinevaid numbreid, siis ongi tulemused erinevad. Pensionikeskus näitab fondi aastast tootlust. Periood 10 aastat tähendab, et fond on aastas teeninud 5%, mitte 10 aastaga 5%.

Ma ei olegi väitnud, et 10 aastaga kokku 5%. Sealt lihtsalt joonistub välja erinevate fondide keskmine tootlus. Näiteks automaatselt määratud Seb progressiivne fond on üks mõttetumaid. Ise eelistaks ka ikka neid, mis statistika kõrgemas otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei olegi väitnud, et 10 aastaga kokku 5%. Sealt lihtsalt joonistub välja erinevate fondide keskmine tootlus. Näiteks automaatselt määratud Seb progressiivne fond on üks mõttetumaid. Ise eelistaks ka ikka neid, mis statistika kõrgemas otsas.

Ok. Kummaline on see, et inimesed ei tunne üldse huvi oma vara vastu. Samas teadsid kõik väljavõtjad, et raha on sambas põlenud. Alustasin ka SEB-s, aga vahetasin juba 2. või 3. aastal, sest nende tootlus oli olematu võrreldes parimate fondidega. Nüüd kogun juba aastaid Tulevas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tiksub mingi LHV Pensinifond L juba aastaid ja näitab 23,68% kasumit …

Mul on üle 26%

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea mis numbreid sa vaatad, aga 5-10 aasta tootlus on sellel alla 5%. Vaata pensionikeskuse andmeid mitte panga enda mingeid imelikke numbreid. Sellise tootlusega pole pikaajaliselt ükski fond.

Kui vaadata erinevaid numbreid, siis ongi tulemused erinevad. Pensionikeskus näitab fondi aastast tootlust. Periood 10 aastat tähendab, et fond on aastas teeninud 5%, mitte 10 aastaga 5%. Panga aruandes näitab tootlus seda, kui palju on fondi väärtusest saadud osaku väärtuse kasvust. Alati tasub meeles pidada, et fondi makstakse igal aastal teatud summa juurde. Olen enam kui kindel, et nii mõnelgi väljavõtjal on need asjad segi nagu pudru ja kapsad.

Väljavõtjad enamjaolt on harimatud inimesed.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

Jh, alustasin mõned aastad tagasi 15000 euroga, tänaseks kasvanud kuuekohaliseks ja toodab mulle iga kuu teise palga lisaks.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jh, alustasin mõned aastad tagasi 15000 euroga, tänaseks kasvanud kuuekohaliseks ja toodab mulle iga kuu teise palga lisaks.

Selge see.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tiksub mingi LHV Pensinifond L juba aastaid ja näitab 23,68% kasumit …

Mul on üle 26%

Mul tiksub LHV Pensinifond L aastast 2002 (kui IIsammas loodi) ja kasum on 49%

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

Ei maksa unustada, et selle võrra on tulevikus esimene sammas väiksem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

Ei maksa unustada, et selle võrra on tulevikus esimene sammas väiksem.

Miks ta väiksem on? See on ju minu raha mille sinna sambasse kogun. Oma sammastele ainult loodan. Lapsi mul piisavalt ei ole, et riigile loota saaksin.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jh, alustasin mõned aastad tagasi 15000 euroga, tänaseks kasvanud kuuekohaliseks ja toodab mulle iga kuu teise palga lisaks.

Ära ole nii tagasihoidlik oma rahast rääkides.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

Ei maksa unustada, et selle võrra on tulevikus esimene sammas väiksem.

Mis loll jutt. Kust see info pärineb, palun viidet.

https://raha.geenius.ee/blogi/luminori-blogi/puust-ja-punaseks-kuidas-kujuneb-sinu-tulevane-pensionisumma/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskõik, missugune. 25 aasta pärast pole sul seal nii või teisiti sentigi. Teine sammas on smoke and mirrors.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, palju mõistlikum on see välja võtta ja uus telekas ja muud pudipadi osta. Küll siis vanaduspõlves saab rõõmustada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mul oli oidu mitte liituda mingi sambaga, kohustuslikust jäin ka napilt välja. Selle ajaga olen ise suutnud ennast ära kindlustada ja võiksin juba praegu pensionile jääda.

P.s kui praegu oleks teine sammas, siis võtaks sealt raha välja.

Selle miski 10 tuhandega, mus teised fondi panid, suutsid end ära kindlustada? Meil pani riik sinna veel paarkend tuhat otsa, sulle vist ei pandud????

Ei maksa unustada, et selle võrra on tulevikus esimene sammas väiksem.

Mis loll jutt. Kust see info pärineb, palun viidet.

https://raha.geenius.ee/blogi/luminori-blogi/puust-ja-punaseks-kuidas-kujuneb-sinu-tulevane-pensionisumma/

Kõvad pensionifonditargutajad, isegi seda ei tea, et see 4% , mis praegu makstakse teise sambasse riigi poolt, tuleb sinu esimese samba arvelt. Esimene sammas saab tulevikus olema u.20% väiksem kui ilma teise sambata oleks. Tõesti keegi arvab, et see 4% sulle lihtsalt kingitakse riigi poolt?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, palju mõistlikum on see välja võtta ja uus telekas ja muud pudipadi osta. Küll siis vanaduspõlves saab rõõmustada.

No mina võtsin oma 15 tuhat igatahes välja ja ostsin selle eest oma suvekodu kõrvalt maatüki ära. Usun, et maa on kindlam sammas.

Telekaost on niisama loll mõnitus. Aga tõsi ta on – ega pensioni eest, sambaga või ilma, enam telekat ei osta ka. Milleks siis mõnitada? Nagu ma enne ütlesin, ei ole teil, tarkpeadel ja 2. samba patriootidel 25 aasta pärast sellest sambast muhvigi järel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?