Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?

Postitas:
Kägu

Kõvad pensionifonditargutajad, isegi seda ei tea, et see 4% , mis praegu makstakse teise sambasse riigi poolt, tuleb sinu esimese samba arvelt. Esimene sammas saab tulevikus olema u.20% väiksem kui ilma teise sambata oleks. Tõesti keegi arvab, et see 4% sulle lihtsalt kingitakse riigi poolt?

Kommenteerisin siin ka seda teemat, aga see, et raha võetakse inimese 1. sambast oli teada ju juba selle süsteemi käivitamisel. Mina kogun 2. sambasse põhjusel, et kui ma näiteks pensionini ei ela (või suren peatselt peale penionile jäämist), saavad pärijad vähemalt midagigi. 1. samba puhul seda ei ole. Teiseks ei ole ka 1. samba sellises tempos kasv sugugi garanteeritud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina võtsin oma 15 tuhat igatahes välja ja ostsin selle eest oma suvekodu kõrvalt maatüki ära. Usun, et maa on kindlam sammas. Telekaost on niisama loll mõnitus. Aga tõsi ta on – ega pensioni eest, sambaga või ilma, enam telekat ei osta ka. Milleks siis mõnitada? Nagu ma enne ütlesin, ei ole teil, tarkpeadel ja 2. samba patriootidel 25 aasta pärast sellest sambast muhvigi järel.

See jutt on ju samuti jama. Enamusel kogujatest piisab 2. samba rahast heal juhul paari hektari maa ostuks. Miks ei võiks olla võimalik pensioni eest telekat osta? Mul on äi neid mitu tükki ostnud (just pensionil olles). Millele tugineb usk, et 25. aasta pärast ei ole 2. sambast midagi järel? Tegelikkus on pigem see, et kui see nii ka on, on see sel hetkel küll üks väiksemaid probleeme.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma peaks hakkama 8 aasta pärast pintsi saama, loodan sisuluselt ainult oma sammastele. Ma ei tea kas ôige vôi mitte, lapsi on ainult 2. Juurde vist ei hakka ka neid tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2. pensi sambaga 40-selt Luminori või LHV-sse ?