Esileht Lapse ootamine 2 toaline korter

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 2 toaline korter

Postitas:

Tere

Paljud teist elavad 2 toalises korteris ja ootavad või on juba saanud lapse?

Kas plaanite kunagi suurema kodu soetada või saate selles 2 toalises leidlikult hakkama?

 

M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasime lapse kolm esimest eluaastat kahetoalises, laps magas meiega ühes toas. Hakkama saime, aga ruumi üleliia palju just ei olnud. Peale korterit ostsime korterist 3x suurema maja ja on ikka palju mugavam, kui lapsel on oma tuba ja ruumi ringi joosta-mängida. Ka laps vajab privaatsust ja kahetoalises korteris seda just palju ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame 2-toalises 2 lapsega, kolida veel ei plaani. Meil on suht avarad ruumid, lapsed ka ühest soost ja mahuvad ilusti ühte tuppa. Privaatsusvajadus pole veel teemaks tulnud, aga kui tuleb, eks saab kolida siis. Lapsed on nüüdseks mõlemad kooliealised ja ühel puberteet ka paistab.

Ma lisatoa asemel võtaks pigem ühe tualettruumi juurde. Kuna meil on vannituba-wc koos, siis paratamatult tuleb arvestada ootamisega. Eriti kui hommikuti on kõigil 4-l pereliikmel vaja samaaegselt uksest välja astuda.

Me lihtsalt hoiame oma kodukandi kinnisvaraturul silma peal, kui midagi sobivat tekib, saab tegutseda.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kahene tuba. Laps kahene. Ei tunne, et sest midagi hullu oleks. Pigem vaatsn, et laps palju enesekindlam kui näiteks mu õe laps, kellel privaatsust omajagu. Oleme mõelnud suurema peale, aga siis, kui laps kolis käima hakkab, et oleks omaette ruum siis, kui õppima peab hakkama. Siis võib sagimine keskendumist häirida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 2 last ja kolmene. Pisem magab meiega samas toas, tal ei ole oma tuba. Suuremal oma tuba. Elutoas kõik mänguasjad. Alguses see pole tähtis, et oleks oma tuba. Mulle niikuinii meeldib last jälgida, tekki peale panna öösel jne. Meeldib, et tema voodi minu voodi lähedal. Aga nii u 3-4-aastaselt võiks küll juba oma tuba olla, saaks elutoast ka osad asjad lapse tuppa. Põhimängimine hakkab niikuini käima elutoas, see on alati nii neil, on seal, kus vanemadki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 lapsega pole hullu elada paar aastat 2-toalises aga kindlasti mitte rohkemate lastega või kauem.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:02; 07.02 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu on kaheses ühe lapsega ok, sest aasta-kaks magab laps üldiselt vanematega samas toas. Kui te alles plaanite selle 2-toalise ostu ja samal ajal ka last, siis küll kahetoalist ei ostaks ise, parem võtaks odavama 3-toalise.

Ise kujutaks pikemas perspektiivis 2-toalises elamist koos lapse või lastega ette ainult siis, kui toad oleksid eraldi, ei tahaks magada läbikäidavas elutoas. Uutes majades pole selliseid eraldi tubadega 2-toalisi küll kohanud.

Ise elame 3-toalises, lapsi on kohe 2. Hiljemalt suurema lapse koolimineku ajaks on plaanis kolida, sest lastetuppa ei mahu kirjutuslaud nii, et kaks last seal korraga istuda saaksid ja tahaks neile õppimiseks paremaid tingimusi. Lisaks ei kujutaks ma ette, et elame kunagi selles korteris koos kahe teismelise neiuga, kes soovivad lisaks mulle vannituppa oma asju mahutada, seal pole juba praegu eriti ruumi ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:32; 20.11 12:37; 06.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuli just teine laps 2-toalisesse. Niipea kolida küll plaanis pole. Kui teismeiga käes, siis peab mõtlema vb. Küll on plaan suurem, mitme akna ja küttekehaga tuba pooleks ehitada.

 

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:10; 05.02 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et oma vanematega elasime kahetoalises viiekesi, vanemad magasid elutoas. Kui olime väiksed, siis käis ikka teisi lapsi külas, aga natuke vanemaks saades ei tahtnud enam eriti kedagi külla kutsuda, piinlik oli, et me nii kitsalt elasime. Kuigi me tegelikult ei olnud vaesed. Ajad olid muidugi natuke teised, aga teised tuttavad inimesed üldiselt ei elanud siis enam nii.

Huvitav jah, et osades riikides on seadustes kirjas, kui palju peab inimese kohta elupinda olema või mis vanusest alates ei tohi erisoolised lapsed enam ühes toas elada, aga Eestis võib piltlikult öeldes 1-toalise lapsi täis sünnitada. Ei ürita väita, et kõik 2-toalises mitut last kasvatavad pered on kodutunde pered, aga vanemad ei mõtle minu hinnangul sellises olukorras tihti laste peale, vaid ainult enda peale, et kuidas nende enda jaoks ok on. St et keskendutakse sellele, et neil on unistus saada palju lapsi, vahet pole, mis tingimustesse, aga kas lapsed tahavad niimoodi karjas koos elada, sellele ei mõelda.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:32; 20.11 12:37; 06.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame kahetoalises korteris. Esimene laps praegu 1,5 aastat vana ja uus beebi sünnib märtsi alguses. Usun, et kuidagimoodi suudame alguses ära mahtuda, aga sooviks vōimalikult ruttu kolida. Hetkel kolimine viibib, sest tahaks oma kodu osta, aga esimese lapse emapalk just lõppes ja uueni on veel aega. Ja polegi üldse kindel, kas pangad annavad emapalgal olevale inimesele laenu. Loodan parimat igal juhul ja loodetavasti poole aasta-aasta pärast oleme juba suuremas kodus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Lisan veel, et oma vanematega elasime kahetoalises viiekesi, vanemad magasid elutoas. Kui olime väiksed, siis käis ikka teisi lapsi külas, aga natuke vanemaks saades ei tahtnud enam eriti kedagi külla kutsuda, piinlik oli, et me nii kitsalt elasime. Kuigi me tegelikult ei olnud vaesed. Ajad olid muidugi natuke teised, aga teised tuttavad inimesed üldiselt ei elanud siis enam nii.

Huvitav jah, et osades riikides on seadustes kirjas, kui palju peab inimese kohta elupinda olema või mis vanusest alates ei tohi erisoolised lapsed enam ühes toas elada, aga Eestis võib piltlikult öeldes 1-toalise lapsi täis sünnitada. Ei ürita väita, et kõik 2-toalises mitut last kasvatavad pered on kodutunde pered, aga vanemad ei mõtle minu hinnangul sellises olukorras tihti laste peale, vaid ainult enda peale, et kuidas nende enda jaoks ok on. St et keskendutakse sellele, et neil on unistus saada palju lapsi, vahet pole, mis tingimustesse, aga kas lapsed tahavad niimoodi karjas koos elada, sellele ei mõelda.

</p>
Ma vaidleks vastu, et vanemad siin puhul isekad. Minu parim sõber elab kahetoalises, lapsi kaks, erinevast soost, vanused mõlemal 10+. Mõtlesid ka vahepeal, et peaks ehk suurema korteri ostma, aga siis oleks paljust muust pidanud loobuma ja just lastele mõeldes otsustasid sesa praegu siiski mitte teha. Suurema korteri asemel panevad selle raha lastele mälestuste loomiseks. Sõidavad Eestis palju ringi, matkavad ja telgivad, teevad Euroopas terve perega autoretkesid jne. Ehk siis elavad aktiivset elu terve perega, lapsed käivad trennides ja neil on kõik vajalik olemas. Suurema korteriga kaasnevad suuremad kulud ja siis teedki valiku, mida sa tahad lastele elus kaasa anda, kas oma toa või lai silmaring ja rohkem elukogemust.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Lisan veel, et oma vanematega elasime kahetoalises viiekesi, vanemad magasid elutoas. Kui olime väiksed, siis käis ikka teisi lapsi külas, aga natuke vanemaks saades ei tahtnud enam eriti kedagi külla kutsuda, piinlik oli, et me nii kitsalt elasime. Kuigi me tegelikult ei olnud vaesed. Ajad olid muidugi natuke teised, aga teised tuttavad inimesed üldiselt ei elanud siis enam nii.

Huvitav jah, et osades riikides on seadustes kirjas, kui palju peab inimese kohta elupinda olema või mis vanusest alates ei tohi erisoolised lapsed enam ühes toas elada, aga Eestis võib piltlikult öeldes 1-toalise lapsi täis sünnitada. Ei ürita väita, et kõik 2-toalises mitut last kasvatavad pered on kodutunde pered, aga vanemad ei mõtle minu hinnangul sellises olukorras tihti laste peale, vaid ainult enda peale, et kuidas nende enda jaoks ok on. St et keskendutakse sellele, et neil on unistus saada palju lapsi, vahet pole, mis tingimustesse, aga kas lapsed tahavad niimoodi karjas koos elada, sellele ei mõelda.

</p>

Ma vaidleks vastu, et vanemad siin puhul isekad. Minu parim sõber elab kahetoalises, lapsi kaks, erinevast soost, vanused mõlemal 10+. Mõtlesid ka vahepeal, et peaks ehk suurema korteri ostma, aga siis oleks paljust muust pidanud loobuma ja just lastele mõeldes otsustasid sesa praegu siiski mitte teha. Suurema korteri asemel panevad selle raha lastele mälestuste loomiseks. Sõidavad Eestis palju ringi, matkavad ja telgivad, teevad Euroopas terve perega autoretkesid jne. Ehk siis elavad aktiivset elu terve perega, lapsed käivad trennides ja neil on kõik vajalik olemas. Suurema korteriga kaasnevad suuremad kulud ja siis teedki valiku, mida sa tahad lastele elus kaasa anda, kas oma toa või lai silmaring ja rohkem elukogemust.

Ma eelistaks iga kell privaatsust mingile lõputule vanematega matkamisele, seega tundub et vanemad siiski enda pealt otsustasid, et neile meeldib rohkem lastega matkata, kui neile ruumi pakkuda.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd natuke segaduses. Mitmed on jaganud kogemust kus a’la kaks last ja mõlemad veel 10+aastased ja elatakse 2-toalises korteris. Kahetoaline korter on ju selline kus on köök + veel kaks tuba? Ehk siis üldiselt üks on elutuba ja üks magamistuba.. kus need mõlemad lapsed siis magavad?

Ei mõtle pahaga, mul lihtsalt tekkis kerge segadus et kas saan õigesti aru 😀

Muidu olen ka ise lapseootel, elan veel 2-toalises üürikas ja ilmselt enne lapse sündi ei jõua suuremat kohta ka soetada. Hakkama saab esialgu kindlasti aga juba asjade äramahutamise mõttes väga ei kujuta ette et see pikemat aega ka kenasti toimiks.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame samuti 2-toalises korteris, mis on küll suur, kuid läbikäidavate tubadega. Ootame oma esimest last. Mõtlesime kolimisest juba ammu, kuna lapsi plaanis 2-3. Hetkel (vist peamiselt minu soovide tõttu) seda siiski ei tee – ühe lapsega mahub veel mõnda aega ilusti ära ning uue kodu otsimine ja kolimine on nii stressirohked tegevused, et pigem püüaks esialgu uue ilmakodaniku tulekuks valmistuda ja tema esimeste elukuudega hakkama saada.

Mis puudutab kahte last ja kahetoalist korterit, siis need pered, kellega mina kokku puutunud olen, on lapsed ühte tuppa pannud ja vanemad on siis teises, nn elutoas. Tihti on vanematel lahtikäiv diivanvoodi. Midagi priisata ei ole, aga üldiselt mulle tundub, et seal ei ole midagi nii ulmelist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame ka mehega kahetoalises juba pikka aega ja tekkimas on perelisa. Hetkel ära mahtumise pärast ei muretse – plaanime korda teha ühe vana maamaja ja linnast veidi eemale kolida, siis peaks ruumi laialt olema ja selle eelneva kitsikuse elame üle. Pigem muretsen kuidas beebi kõrvalt maja renoveerimist/ehitustöid organiseerida jõuame ja mitu aastat see kõik võtab…

Teemasse naastes – ka minu vanematel oli kahetoaline, kui nad esimese lapse said.. ja ka teise – elasime seal noorima kooli minekuni. Kordagi ei mäleta, et oleks olnud kitsas või piinlik. Vanemad magasid elutoas, meie õega eraldi magamistoas, täiesti tore oli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe lapsega on vähemalt kolmanda eluaastani kahes toas täiesti okei. Edasi sõltub juba korterist ja lastest (Sama sugu? Temperament on jms). Meil hetkel 2 tuba, imik ja 2,5…. Ei tea, ei kurda. Kes asjade rohkuse üle kurdab, tasuks möelda sellele, kas kogu seda kola ka tarvis on v asjade paigutusele. Vähem on rohkem.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:10; 05.02 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kohe aastane laps ja elame kahetoalises korteris ja minu jaoks on kõige suurem ära mahtumise nipp selles, et asju ei tohi kokku kuhjata. Kui lamamistooli aeg läbi sai siis see sai kohe ära müüdud ja kõikide asjadega on nii, midagi toa nurka seisma ei jäta. Mänguasju on ostetud niipalju, et tuba sassi ajada ei saa, aga samas oleks lapsel ikka millega mängida, vanavanematel lapsele mõttetud asju kokku kuhjata ei lase, kui tahavad midagi osta siis hoiavad enda juures ja laps käib seal nende asjadega mängimas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Lisan veel, et oma vanematega elasime kahetoalises viiekesi, vanemad magasid elutoas. Kui olime väiksed, siis käis ikka teisi lapsi külas, aga natuke vanemaks saades ei tahtnud enam eriti kedagi külla kutsuda, piinlik oli, et me nii kitsalt elasime. Kuigi me tegelikult ei olnud vaesed. Ajad olid muidugi natuke teised, aga teised tuttavad inimesed üldiselt ei elanud siis enam nii.

Huvitav jah, et osades riikides on seadustes kirjas, kui palju peab inimese kohta elupinda olema või mis vanusest alates ei tohi erisoolised lapsed enam ühes toas elada, aga Eestis võib piltlikult öeldes 1-toalise lapsi täis sünnitada. Ei ürita väita, et kõik 2-toalises mitut last kasvatavad pered on kodutunde pered, aga vanemad ei mõtle minu hinnangul sellises olukorras tihti laste peale, vaid ainult enda peale, et kuidas nende enda jaoks ok on. St et keskendutakse sellele, et neil on unistus saada palju lapsi, vahet pole, mis tingimustesse, aga kas lapsed tahavad niimoodi karjas koos elada, sellele ei mõelda.

</p>

Ma vaidleks vastu, et vanemad siin puhul isekad. Minu parim sõber elab kahetoalises, lapsi kaks, erinevast soost, vanused mõlemal 10+. Mõtlesid ka vahepeal, et peaks ehk suurema korteri ostma, aga siis oleks paljust muust pidanud loobuma ja just lastele mõeldes otsustasid sesa praegu siiski mitte teha. Suurema korteri asemel panevad selle raha lastele mälestuste loomiseks. Sõidavad Eestis palju ringi, matkavad ja telgivad, teevad Euroopas terve perega autoretkesid jne. Ehk siis elavad aktiivset elu terve perega, lapsed käivad trennides ja neil on kõik vajalik olemas. Suurema korteriga kaasnevad suuremad kulud ja siis teedki valiku, mida sa tahad lastele elus kaasa anda, kas oma toa või lai silmaring ja rohkem elukogemust.

Sina räägid ju nende laste vanemate seisukohast ikkagi. Kas laste arvamust ka tead?

Minu vanematel oli ka mingi põhjus, miks me seal 2-toalises elasime ja kolisime alles siis, kui olime põhimõtteliselt juba täiskasvanud, aga see ei tähenda, et see õige otsus oli. Ma olen oma vanemate käest uurinud täiskasvanuna, miks me seal nii pikalt elasime ja sain teada, et meil oleks olnud võimalik kolida 3-4 toalisesse korterisse, aga vanemad eelistasid, et lastel oleks oma aias olemise võimalus. Kui ma mõtlen tagantjärele sellele, milliseid pingeid meie peres tekitas see kitsastes oludes elamine, siis ma ei mõista oma vanemate otsuseid absoluutselt.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:32; 20.11 12:37; 06.02 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame kahetoalises korteris. Korter on suuremapoolsem (63,5 m2), köök-elutuba on avatud planeeringuga ja magamistuba on L-kujuline ja 22 m2. Korteril on ka oma aed, mis on suur pluss muidugi. Lastele on õues kiik, liumägi, liivakast ja piisavalt ruumi. Tulekul on meie esimene laps ja ei plaani nii pea siit ära kolida. Peale esimest last plaanis ka võimalikult ruttu teine. Laps/lapsed saavad magamistoast endale nurga esialgu ja tulevikus vajadusel kolime mehega ise diivanile ümber ja anname lastele terve magamistoa. Plaanis on enda maja osta, aga see plaan pigem umbes 5 aasta pärast. Asi ei ole isegi rahas. Lihtsalt siin on vähem kohustusi kui majas ja mulle vähemalt kergem. Ka meil on plaan linnast välja oma majja kolida, kuid sellega kaasnevad omad kohustused. Plaanis samuti vanem maja korda teha aga pigem teeks seda siis kui lapsed on lasteaias. Meil saab siin kahetoalises lõbus olema muidugi. Meil siin veel kass ja koer ka. Aga siiski ei näe, et väike laps kohe enda tuba vajaks. Olin ise ka 6-aastane kui enda toa sain. Ei mäleta, et oleks mingit privaatsust taga igatsenud :D. Ka peale enda toa saamist olin seal enamasti ainult magamiseks. Vanemad väidavad ka, et neid selline elukorraldus ei häirinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koolini magas laps meiega koos samas toas, oli eraldatud oma magamisnurk. Mänguasjad, joonistamise laud jne olid elutoas. Kõigile jagus selle korraldusega nii privaatsust kui ruumi. Aga eks mugavus oleneb ka konkreetse korteri suurusest ja planeeringust.

Kui elada mitme lapsega kahetoalises siis magamistoa jätaks lastele ning elutuppa korraldaks vanemate magamisnurga, võimalusel eraldaks voodi sirmiga vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju ruutmeetritest. 2-toaline võib olla 70 ruutu või 40 ruutu. Teisel juhul ei mahu isegi imiku voodi magamistuppa ega vanker esikusse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, miks pereisad ilaste nägudega igalt poolt seksi otsivad. Kodus magavad kõik pead-jalad koos, ei mingit paarisuhte intiimsust.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat okei elada ühe lapsega 2-toalises. Nagunii laps alguses ju samas toas. Kui pole võimalust suurema vastu vahetada siis koliks mingi hetk ise elutuppa magama ja lapsele jätaks oma toa. Siis pole ka mänguasjad kõik elutoas jne.

Rohkemate lastega küll ei kujuta elu ette 2-toalises. Hakkama saab aga no mis elu see on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:02; 07.02 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, miks pereisad ilaste nägudega igalt poolt seksi otsivad. Kodus magavad kõik pead-jalad koos, ei mingit paarisuhte intiimsust.

Vaesed pereisad küll ikka. Keegi keelab pereisal perele suuremat korterit, maja osta? Vägisi sunnitakse nii elama ve? Või kes üldse sundis lapsi tegema? Vaesef ilaste nägudega pereisad…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasime kahe lapsega kahetoalises (elutuba ja magamistuba), kuni lapsed oli 6 ja 4. Siis kolisime 5-toalisesse, lapsed said kahepeale kaks tuba (mängu/õppimistuba ja magamistuba), teismeeas triivisid lahku. Praegune seis on selline, et meil on elutuba, töötuba, 18a lapse tuba, 16a lapse tuba, ja siis magamistuba, kus magame neljakesi koos 5a ja 2a lapsega, ehk et peaaegu teismeliste lapsepõlve kordus. Väikelaste mänguasjad ja raamatud on elutoas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 23:07; 10.02 11:23; 02.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kolisime 5-toalisesse, lapsed said kahepeale kaks tuba (mängu/õppimistuba ja magamistuba), teismeeas triivisid lahku.

Küsiks kohe juurde, meil on kolimine ees, samas vanuses tütred saavad samamoodi kahepeale kaks tuba (praegu on neil üks tuba). Just mõtleme, kas panna uues kohas samamoodi ühte tuppa magama ja teine tuba jääks neile aja veetmiseks õppimiseks või kohe eraldi toad. Suurem läheb sügisel kooli.
Kuidas teil see hilisem “lahku triivimine” kujunes, mis vanuse paiku eraldi tubadesse mindi, kas laste enda initsiatiivil?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kolisime 5-toalisesse, lapsed said kahepeale kaks tuba (mängu/õppimistuba ja magamistuba), teismeeas triivisid lahku.

Küsiks kohe juurde, meil on kolimine ees, samas vanuses tütred saavad samamoodi kahepeale kaks tuba (praegu on neil üks tuba). Just mõtleme, kas panna uues kohas samamoodi ühte tuppa magama ja teine tuba jääks neile aja veetmiseks õppimiseks või kohe eraldi toad. Suurem läheb sügisel kooli.

Kuidas teil see hilisem “lahku triivimine” kujunes, mis vanuse paiku eraldi tubadesse mindi, kas laste enda initsiatiivil?

Laste endi initsiatiivil, kui nad olid… eh, siis, kui kolmas laps oli 2, ehk et just siis, kui ma hakkasin mõtlema sellele, et suuremad ühte tuppa kokku panna ja väike magamistoast välja kolida, aga siis sain aru, et teismelistele on oma tuba vaja kõvasti rohkem kui öösiti ikka veel kaissu ronivale väikelapsele. 13 ja 15 järelikult olid teismelised. Algas see mingi haigusega – meil oli kombeks, et kui üks oli palavikus, kolis teine mängutuppa diivanile, no ja siis ükskord see teine jäigi sinna magama, ja ka päeval hängis üks ühes, teine teises toas, ja lõpuks (kui nad olid nii juba mitu kuud elanud) vahetasime ühe voodi ühe koolilaua vastu. Riided kusjuures on siiamaani ühes toas ja raamatud teises. Meil on need kaks tuba ka väga erineva suurusega, aga see, kumb väiksemasse tuppa jäi, oli nõus, nii et mis siis ikka.

Meil oli siia kolimise ajal ka nii, et vanem laps kartis öösiti igasuguseid varje ja asju, nii et üksi ta poleks ilmselt olnudki nõus magama (kui me rääkisime, et saavad oma toad, kas pole tore, siis ta arvas, et on tore jah, aga magada võiks ikka kõik samas toas edasi 😀 ), ja teine asi oli see, et kui toas ei olegi midagi peale voodite ja riidekapi, ei mingeid põrandal vedelevaid mänguasju näiteks, siis on neid kahtlasi varje ka kohe palju vähem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 23:07; 10.02 11:23; 02.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elanud 2 toalises st 53m2. Algul oli üks laps kuni 4a siis sündis 2 laps magamistuba oli magamistuba kõik 3 voodit mahtusid ära ja elutuba oli elutuba. Kui suurem laps sai 7 sai juba suurem elamine, lastel eraldi toad.

Hetkel elan aga ka sellise teistmoodi planeerinuga üüriks kus on 64m2.

Köök , söögituba – elutuba, 2 väikest magamistuba ja lapsed ühes toas .(6 ja 10a tüdrukud), ise mehega teises magamistoas ja planeerime ka last. Kuidagi muud moodi ka sättida ei saa, lihtsalt tuleb hästi mahutada asjad…

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaidleks vastu, et vanemad siin puhul isekad. Minu parim sõber elab kahetoalises, lapsi kaks, erinevast soost, vanused mõlemal 10+. Mõtlesid ka vahepeal, et peaks ehk suurema korteri ostma, aga siis oleks paljust muust pidanud loobuma ja just lastele mõeldes otsustasid sesa praegu siiski mitte teha. Suurema korteri asemel panevad selle raha lastele mälestuste loomiseks. Sõidavad Eestis palju ringi, matkavad ja telgivad, teevad Euroopas terve perega autoretkesid jne. Ehk siis elavad aktiivset elu terve perega, lapsed käivad trennides ja neil on kõik vajalik olemas. Suurema korteriga kaasnevad suuremad kulud ja siis teedki valiku, mida sa tahad lastele elus kaasa anda, kas oma toa või lai silmaring ja rohkem elukogemust.

See on jälle ainult sinu ja võib-olla nende vanemate arvamus. Lapsed ehk eelistaksis oma tuba, eriti teismeliseeas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jälle ainult sinu ja võib-olla nende vanemate arvamus. Lapsed ehk eelistaksis oma tuba, eriti teismeliseeas.

Tead sai kolmetoalises 2 õega tuba jagatud (üks 3a, teine 6a noorem), kordagi ei tulnud pähe et miks vanemad suuremat elamist ei vaadanud. No kui ei saa siis ei saa.

Ei tekkinud ühikasse kolides ka probleemi tuba jagada, sõbrad ikka kurtsid kui raske on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Lapse ootamine 2 toaline korter