Esileht Pereelu ja suhted 20+ aastat abielu

Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )

Teema: 20+ aastat abielu

Postitas:

Kui kõik naised korrapealt lahutaksid, kelle mees nende sünnipäeva on unustanud, siis oleks meie lahutus% veel paaalju priskem, et mitte ütelda, et 20-aastasi abielusid siis ei eksiteerikski. Tänapäeval on vähemalt telefonis meelespead, taevas tänatud!
Minu jaoks on see küll kõrvaline teema, hoolimist (või mittehoolimist) näidatakse välja iga päev ja sellest järeldused teen ka jooksvalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ja nüüd vaata, millest mina oma algses postituses rääkisin, mille sa tsiteerides veel ise boldiks tegid.
Miks sina sünnipäeva unustamisest rääkisid, jääb arusaamatuks. Loomulikult teab mu mees, mis kuupäeval ja aastal ma sündinud olen.

Kui juba varasematest postitustest rääkida, siis sina ise hakkasid rääkima *sünnipäeva* *kingitustest* kui küsisin, kas tähistate tähtpäevasid. Kuna see oli sinu vastus sellele konkreetsele küsimusele, võis eeldada tõesti, et eriti siis ei tähista.
Nüüd toonitad konkreetselt kingituse aspekti, niiet tahaks kohe täpsustada, et te siis tähistate sünnipäevasid, aga ilma kingitusteta?
*Lisan veel, et teemast lähtuvalt mina pidasin tähtpäevade all üldse silmas teie kui paari tähtpäevi (nt pulma-aastapäev või mõni muu suhtele oluline sündmus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.07 08:59; 29.07 09:35; 29.07 13:05; 29.07 14:15; 30.07 12:31; 30.07 12:46; 30.07 13:15; 30.07 14:05; 30.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ja nüüd vaata, millest mina oma algses postituses rääkisin, mille sa tsiteerides veel ise boldiks tegid.

Miks sina sünnipäeva unustamisest rääkisid, jääb arusaamatuks. Loomulikult teab mu mees, mis kuupäeval ja aastal ma sündinud olen.

Kui juba varasematest postitustest rääkida, siis sina ise hakkasid rääkima *sünnipäeva* *kingitustest* kui küsisin, kas tähistate tähtpäevasid. Kuna see oli sinu vastus sellele konkreetsele küsimusele, võis eeldada tõesti, et eriti siis ei tähista.

Nüüd toonitad konkreetselt kingituse aspekti, niiet tahaks kohe täpsustada, et te siis tähistate sünnipäevasid, aga ilma kingitusteta?

*Lisan veel, et teemast lähtuvalt mina pidasin tähtpäevade all üldse silmas teie kui paari tähtpäevi (nt pulma-aastapäev või mõni muu suhtele oluline sündmus)

Mina pidasin algusest peale silmas sünnipäevakingitusi, need sõnad on mul nimelt teadlikult kokku kirjutatud.
Sinu silmis on meie suhtumine kuupäevadesse vist üldse katastroof – me nimelt ei tea üsna tihti, mis nädalapäev või kuupäev üldse täna või homme on, elu on lihtsalt nii paigas, et neid ei pea iga päev meeles pidama ega kalendrist vaatama. Meile selline stressivaba elu, kus midagi eriti kuupäevadest ei sõltu, sobib.
Vahel tõesti tähistame ka sünnipäevi, aga sead peamiselt sõprade ja sugulaste pärast, kellele see on oluline ja päeval, mis meile sobib, vahel korraldame peo nt kuu või paar hiljem.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 28.07 10:04; 28.07 17:06; 29.07 09:27; 29.07 09:47; 29.07 10:06; 29.07 10:13; 29.07 12:17; 29.07 12:34; 29.07 12:38; 29.07 12:48; 29.07 12:52; 29.07 12:54; 29.07 13:14; 29.07 13:17; 29.07 13:48; 30.07 10:36; 30.07 10:42; 30.07 12:01; 30.07 12:44; 30.07 12:51; 30.07 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu silmis on meie suhtumine kuupäevadesse vist üldse katastroof – me nimelt ei tea üsna tihti, mis nädalapäev või kuupäev täna või homme on, elu on lihtsalt nii paigas, et neid ei pea iga päev meeles pidama ega kalendrist vaatama. Meile selline stressivaba elu, kus midagi eriti kuupäevadest ei sõltu, sobib.

Pole vaja oletada 🙂 Ühesõnaga, te ei tähista pulma-aastapäeva?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.07 08:59; 29.07 09:35; 29.07 13:05; 29.07 14:15; 30.07 12:31; 30.07 12:46; 30.07 13:15; 30.07 14:05; 30.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu silmis on meie suhtumine kuupäevadesse vist üldse katastroof – me nimelt ei tea üsna tihti, mis nädalapäev või kuupäev täna või homme on, elu on lihtsalt nii paigas, et neid ei pea iga päev meeles pidama ega kalendrist vaatama. Meile selline stressivaba elu, kus midagi eriti kuupäevadest ei sõltu, sobib.

Pole vaja oletada ???? Ühesõnaga, te ei tähista pulma-aastapäeva?

Ei tähista, me oleme ametlikus abielus olnud alles paar aastat, 18 aastat elasime vabaabielu, kas peaks tähistama? Mida täpsemalt?
Ehk valdaval osal meie kooselust lihtsalt pole olnudki seda päeva, mida tähistada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 28.07 10:04; 28.07 17:06; 29.07 09:27; 29.07 09:47; 29.07 10:06; 29.07 10:13; 29.07 12:17; 29.07 12:34; 29.07 12:38; 29.07 12:48; 29.07 12:52; 29.07 12:54; 29.07 13:14; 29.07 13:17; 29.07 13:48; 30.07 10:36; 30.07 10:42; 30.07 12:01; 30.07 12:44; 30.07 12:51; 30.07 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tähista, me oleme ametlikus abielus olnud alles paar aastat, 18 aastat elasime vabaabielu, kas peaks tähistama? Mida täpsemalt?
Ehk valdaval osal meie kooselust lihtsalt pole olnudki seda päeva, mida tähistada.

Aga miks te abiellusite?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.07 08:59; 29.07 09:35; 29.07 13:05; 29.07 14:15; 30.07 12:31; 30.07 12:46; 30.07 13:15; 30.07 14:05; 30.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tähista, me oleme ametlikus abielus olnud alles paar aastat, 18 aastat elasime vabaabielu, kas peaks tähistama? Mida täpsemalt?

Ehk valdaval osal meie kooselust lihtsalt pole olnudki seda päeva, mida tähistada.

Aga miks te abiellusite?

Vaata, lapsuke, see ongi pikaajaliste suhete saladus – pole vaja pisiasju liialt üle tähtsustada ja veel vähem selliste asjade pärast draamat teha.
Milleks klammerduda mingite kuupäevade külge? Olles kord maitsnud vabadust olla ajast sõltumatu, vaatan mina kalendrit ja kella hoopis teise pilguga.
Kooselu ja abielu 20+ aastat.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, lapsuke, see ongi pikaajaliste suhete saladus – pole vaja pisiasju liialt üle tähtsustada ja veel vähem selliste asjade pärast draamat teha.

Selge, tädike 🙂
Pole vist mõtet mainida, et mitte mina ei tähtsusta kuupäevasid üle, vaid sina ja need vastajad, kes muust loetelust just selle tähtpäevade märkuse üles noppisid ja toonitama peavad, kuidas need ikka üldse olulised pole 🙂
Aga teiselt käolt küsisin, mis pani abielu vormistama peale 18 aastat, uudishimust. Millegipärast vastasid sina, kuigi üldse mitte küsimusele.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.07 08:59; 29.07 09:35; 29.07 13:05; 29.07 14:15; 30.07 12:31; 30.07 12:46; 30.07 13:15; 30.07 14:05; 30.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

22 aastat koos. Olen üks vähestest, kes tõepoolest on leidnud enda kõrvale Teise Poole.
Armastuse pärast ei pea võimlema ega võitlema, see lihtsalt on – aga pole iseenesestmõistetav.
Mu kaasa on minu parim sõber ja usaldusalune, ta laseb mul olla mina ise.
Tütre sõbrannad imestasid kord, et me käime käsikäes. Nende vanemad nii ei tee. Väike asi, aga imestust kui palju.
Meil on sarnane huumorimeel, ellusuhtumine ja oskus asju lihtsalt hinnata.
Luigepaar.????.
Kui elu algaks pääle surma uuesti, teeksin temaga teise ringi veel.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tähista, me oleme ametlikus abielus olnud alles paar aastat, 18 aastat elasime vabaabielu, kas peaks tähistama? Mida täpsemalt?

Ehk valdaval osal meie kooselust lihtsalt pole olnudki seda päeva, mida tähistada.

Aga miks te abiellusite?

Tõsiselt võetavat põhjust polnudki, tahtsime sugulasi ja häid sõpru, kes on valdavalt abielu usku, üllatada, et mitte öelda šokeerida selle põrutava uudisega – nad kõik olid veendunud, et me ei abiellu kunagi. Korraldasime sel puhul ka uhke eksklusiivse peo. Ja lähimad naissugulased, sh meie tol ajal peaaegu täiskasvanud tütar ja sõbrannad korraldasid mulle sellise tüdrukute õhtu, mis igavesti meelde jääb. Ühesõnaga põhjus oli lihtsalt fun ehk rutiinist välja ehk tahtsime vaadata, mis juhtuma hakkab.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 28.07 10:04; 28.07 17:06; 29.07 09:27; 29.07 09:47; 29.07 10:06; 29.07 10:13; 29.07 12:17; 29.07 12:34; 29.07 12:38; 29.07 12:48; 29.07 12:52; 29.07 12:54; 29.07 13:14; 29.07 13:17; 29.07 13:48; 30.07 10:36; 30.07 10:42; 30.07 12:01; 30.07 12:44; 30.07 12:51; 30.07 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul on “saladuseks” lihtsalt vedamiste jada. Mingit erilist meiepoolset oskust või imenippi pole. Lihtsalt juhus, et niimoodi kokku sattusime ja sobinud oleme. Mõned eeldused aga:

* olime kohtudes kohutavalt armunud. Ma arvan, et pikemalt püsivad ikkagi sellised suhted, kus ollakse koos armumisest, mitte lihtsalt soovist, et oleks keegigi.

* oleme pärit väga sarnastest peredest. Mu ema ja ämm on üsna ühtmoodi inimesed ja lastekasvatuspõhimõtted, väärtushinnangud ja hoiakud on sarnased.

* oleme sarnase temperamenditüübiga – mõlemad väga rahulikud ja tolerantsed, ei sae teineteise kallal.

* oleme mõlemad sellised… no tavalised, harju keskmised nii suhtlusoskuselt kui välimuselt. Mu abikaasa on minu meelest väga ilus inimene nii seest kui väljast ja arvan, et mina tema jaoks ka, aga see pole meis kummaski nii ilmselge ja teisi ligitõmbav, et peaksime pidevalt olema konkurentide piiramisrõngas või väliste ahvatluste turmtules.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei olegi mingit saladust ega nippi, et elada koos “kuni surm meid lahutab”. Eks loete siitki, et pärast 20, 25 või 30 aastat kooselu on suhe purunenud. Ei tea needki naised, kes siin täna nõuandeid jagavad, kas homme on nad veel õnnelikus suhtes või juba lahutatud. Olles ise kõrvalt näinud mitme 25+ abielu purunemist, ütleksin, et pigem oleneb sellest, kas teie vanapässi veel mõni naine tahab või ei. Kui tahab, on suur tõenäosus, et see läheb veel värskust ja liblikaid otsima, kui elu liiga rahulikuks ja üksluiseks muutub. Olenemata vanusest.

Paraku see tõesti nii on. Kuigi naljakalt öeldud – vanapäss 🙂 Tegelikult võib 50a mees olla väga heas ja kenas vormis – palju paremas kui tema sama vana naine. Paljudele, ka märksa noorematele naistele sümpatiseerib ka hallikas juuksefassong:) Olen üksik – ja ma ei saa lubada, et mõni teie “päss” minu enda algatusel minu poolele üle ei jookse…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saladus on siis selles, et mõlemad peavad olema sellised plassid keskmikud, et keegi kolmas neile tähelepanu ei pööraks. Siis on lootust.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 09:47; 30.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsiselt võetavat põhjust polnudki, tahtsime sugulasi ja häid sõpru, kes on valdavalt abielu usku, üllatada, et mitte öelda šokeerida selle põrutava uudisega – nad kõik olid veendunud, et me ei abiellu kunagi. Korraldasime sel puhul ka uhke eksklusiivse peo. Ja lähimad naissugulased, sh meie tol ajal peaaegu täiskasvanud tütar ja sõbrannad korraldasid mulle sellise tüdrukute õhtu, mis igavesti meelde jääb. Ühesõnaga põhjus oli lihtsalt fun ehk rutiinist välja ehk tahtsime vaadata, mis juhtuma hakkab.

Aitäh vastuse eest. See kõlab päris ägedalt 🙂
Ja täiendav vastus ka teemaalgatusele – rutiini tuleb aeg-ajalt murda

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 29.07 08:59; 29.07 09:35; 29.07 13:05; 29.07 14:15; 30.07 12:31; 30.07 12:46; 30.07 13:15; 30.07 14:05; 30.07 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama. Suur armastus sai tal otsa, kui teise naise otsa komistas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe lugeda, et samasus hoiab koos. Enda suhte kohta saan öelda vastupidist – hea tiim moodustub erinevatest indiviididest, kus 1+1 puhul moodustub 2,5 vähemalt.

Meil erinevad sotsiaalsed taustad, erinev suhtlusstiil või *-vertsus. Erinevad huvid, erinev hilisem haridus (äri vs humanitaar), kõik erineb.
Ühised on huumorisoon, pikkus (mõlemad pikad), ausus, soov rääkida ja asju lahendada ning muusikamaitse.

Äkki aitas kaasa see, et me ei leppinud kordagi kokku, mis sest suhtest saab. Keskkooli lõpus suhe algas, oli põnev. Sattusime samasse ülikooli, no kellega ikka koos elada, odavam ju. Lapsed, kinnisvara ja olme justkui tekkisid. Kõik toimis suure kärata. Tõsi, on olnud pikemaid arutelusid selle üle.
Aga äkki aitas see kaasa, et polnud sõrmust või väga kindlat fookust, et mida see suhe kui selline lõpuks tähendab. Mõlemad said mingi aja heas vees lihtsalt kulgeda, teineteist aidata heas ja halvas.

Täna magame endiselt kaisus ja hoiame käest kinni. Ta paneb mind naeratama ja on mu majakas, kui siht hakkab kaduma. Seda tuge saab kas suure raha eest või pigem üldse mitte.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 14:25; 31.07 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, meil pole teineteise jaoks aega kuigi palju vaja läinud, meie ühine prioriteet on olnud kogu aeg meie ühised lapsed, on praegugi.
Teineteise puudutamised on alati olnud spontaansed ehk tulnud kirest või isiklikust soovist armastatut puudutada. Ma isegi ei kujuta ette, et ma puudutan teist teadlikult eesmärgiga armastust säilitada – see oleks absurd. Sünnipäevakingitused teineteisele tõesti sageli ununevad, no ei ole need armastuses kuidagi olulised.
Jah, see kõik ongi suhteliselt erakordne, sest tõelist armastust kogevadki vähesed, enamik elab illusioonis, et armastatakse.

abi(koos)elud, mille ühine prioriteet on lapsed, kipuvad paraku purunema suht kiiresti peale seda, kui lapsed pesast oma elu peale lähevad. siis avastatakse, et pole enam midagi, mis koos hoiaks. lastelemb mees otsib siis uue noorema naise, kellega uued lapsed teha.
kui praeguseks kooselu veidi üle 20 aasta, siis lapsed veel koolilapsed, kuid mis saab siis, kui koolid läbi ja kodust lahkuvad? hoiate vähemalt üht last kodus kinni, et abielul mingi mõte säiliks?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 09:58; 31.07 18:18; 02.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

abi(koos)elud, mille ühine prioriteet on lapsed, kipuvad paraku purunema suht kiiresti peale seda, kui lapsed pesast oma elu peale lähevad. siis avastatakse, et pole enam midagi, mis koos hoiaks. lastelemb mees otsib siis uue noorema naise, kellega uued lapsed teha.

Et siis ainult lastetud ja ups-lastega abielud püsivad kaua? Miks ma ei usu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 14:50; 29.07 13:35; 31.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme sarnase sotsiaalse taustaga.
Ta on minu tüdrukupõlve unistuste mehe välimusega 🙂
Me oleme teineteise parimad sõbrad.
Me peame teineteisest lugu.
Me ei nääguta teineteise kallal. Nagu siin juba on öeldud, saiapuru laual või valesti seotud kingapaelade pärast ei tõmba kumbki tüli üles. Vahel ma kuulen, mis tühiste asjade pärast mõnel sõprade paaril tüli käima läheb, ja lihtsalt õudne hakkab.
Lapsed pole olnud kunagi meie abielu prioriteediks. Mina vapustasin kunagi perekooli sellega, et kirjutasin, et lapsed on meie elus külalised. Just seda on meie lapsed (olnud) – on poputatud, on saanud parimad palad ja neile on pööratud ekstra tähelepanu. Aga meie kaks olime enne ja oleme ka pärast külaliste lahkumist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult saabki kõik kahte sõnasse ümber võtta: Õige inimene(kah 20+ õnnelikult koos)

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel ma kuulen, mis tühiste asjade pärast mõnel sõprade paaril tüli käima läheb, ja lihtsalt õudne hakkab.

See tühine asi on väline ärritus, piisk, mis karika üle ääre ajab. Selle tühise asja all või taga on sügavam rahulolematus kas enda või suhte või mõlemaga, mida sageli ei taheta endale tunnistada. Siis kanaliseeritaksegi see rahulolematus saiapurusse või kingapaeltesse – need on vähemalt silmale nähtavad ja ei saa öelda, et seda pole.
Minu tähelepanek.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 10:25; 29.07 17:18; 31.07 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei sae teineteise kallal ja oleme teineteisele alati piisavalt vabadust andnud – mees võib iga kell üksinda või koos lastega (st ilma minuta) oma vanematekodu jm sugulasi külastada ja mina sõprade või töökaaslastega väljas käia:)

Siiamaani on toiminud, sel aastal tuleb 35.pulma-aastapäev.

Võib…üksi…oma…vanemaid…külastada?

Vau. Milline vabadus.

Irw. Ma ka mõtlesin, et tõepoolest väga võrdne asi, ise käin sõpradega pidu panemas ja mees võib vabalt samal ajal lastega vanaema-vanaisa juures käia 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on õnneliku suhte (kooselu, abielu) saladus kui oled koos olnud oma kaaslasega 20+ aastat? Kuidas hoida suhet sellisena, et see toimiks ning mõlemad pooled oleks õnnelikud ja rahulolevad?

Mitu aspekti.

Esmalt see perekooli jaoks ebapopulaarne mõte, et enne perekonna loomist peaks olulised asjad läbi rääkima. Näiteks see, kas soovitakse ideaalis elada korteris või majas, maal või linnas. Kui palju umbes lapsi võiks olla, kas pigem 1 või pigem 5. Kas kui vanemad vanaks jäävad, võetakse nad pigem enda juurde elama või ei. Kuidas kodutööd? Kas eraldi näuteks spaas käimine on mõeldav või on kummalgi erinev arvamus? Kas koduloomi soovitakse? Kas saab olema kummagi eraldi raha või ühine rahakott ja mida selle all mõelda? Kas teist inimest perse saata on ok?

Loomulikult teeb elu omad korrektiivid, aga elus olulised asjad peavad partneriga varakult selged olema.

Ja teiseks edaspidi tuleb olla austav, viisakas ja abivalmis. Ei mingit kuskile saatmist, hääle tõstmist, käratamist, solvamist vms. Tülitsedagi saaab viisakalt 🙂 🙂

Sellest piisab. Ilma teatud tuhmumiseta ei pääse ja siis on hea, kui abikaasa on ka parim sõber.

26 aastat abielu, 28 aastat kooselu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed pole olnud kunagi meie abielu prioriteediks. Mina vapustasin kunagi perekooli sellega, et kirjutasin, et lapsed on meie elus külalised. Just seda on meie lapsed (olnud) – on poputatud, on saanud parimad palad ja neile on pööratud ekstra tähelepanu. Aga meie kaks olime enne ja oleme ka pärast külaliste lahkumist.

Ah, ei tea midagi. See mees võib ühel hetkel samuti külaliseks osutuda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 19:18; 30.07 10:57; 02.08 03:52; 02.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

abi(koos)elud, mille ühine prioriteet on lapsed, kipuvad paraku purunema suht kiiresti peale seda, kui lapsed pesast oma elu peale lähevad. siis avastatakse, et pole enam midagi, mis koos hoiaks. lastelemb mees otsib siis uue noorema naise, kellega uued lapsed teha.

Et siis ainult lastetud ja ups-lastega abielud püsivad kaua? Miks ma ei usu.

lapsed tulevad ja lähevad, nemad ei peaks kooselus prioriteet olema 🙂
lapsed on väga tähtsad, kuid kooselu prioriteet peaks olema enda ja kaaslase rahulolu ja ühised eesmärgid, huvid jne, sel puhul on lapsed ka õnnelikud, kui vanemad on omavahel õnnelikud. ühinen käoga, kelle arvates on lapsed meie elus külalised. õnnetud on need lapsed, kes on põhjuseks, miks vanemad koos püsivad. või arvad, et need lapsed seda ei taju oma vastutusena vanemate koospüsimise eest? mul on hea sõber selline, kes oli nö lepituslaps ja kuigi vanemad läksid enne tema kooli lõpetamist siiski lahku, tunneb tema end selles siiani süüdi, et ei suutnud vanemaid koos hoida (vanemad pole teda küll kunagi süüdistanud selles).
minu meelest püsivad kaua koos pered, kus vanemad väärtustavad ennast ja kaaslast ning lapsed on saadud seda kooselu täiendama, kuid ei ole muutunud kooselus prioiteediks. need vanemad ei klammerdu lapse külge, vaid leiavad ka tite kõrvalt aega teineteisele.
sellist elu on muidugi raske saavutada, kui rasedaks on jäädud suht esimesest jorsist, keda mõni kuu tuntud 😀

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 09:58; 31.07 18:18; 02.08 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei arva, et see oleks midagi nii erilist või vajalikku.

Aga kui inimesed lähevad pärast 20 aastast kooselu laiali, siis ma ütleks – no mis siis? Ongi ju ainult üks elu ja uhkustada sellega, et oled ühe inimesega 100 aastat koos elanud – hallooo. Mis selles nii ägedat on?

Tõepoolest, miks peetakse väga pikka kooselu millekski positiivseks?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei arva, et see oleks midagi nii erilist või vajalikku.

Aga kui inimesed lähevad pärast 20 aastast kooselu laiali, siis ma ütleks – no mis siis? Ongi ju ainult üks elu ja uhkustada sellega, et oled ühe inimesega 100 aastat koos elanud – hallooo. Mis selles nii ägedat on?

Tõepoolest, miks peetakse väga pikka kooselu millekski positiivseks?

Imestan ka selle üle (kuigi muidu ei ole eriline imestaja-kägu). Ma ka ei saa aru, mida on positiivset eluaeg ühe ja sama inimesega kooselamises. Kui lapsed suured, võiks ometi ellu midagi muud tulla, vaheldust, teistsugust. Või siis ütleme nii, et kui see juhtub – lapsed suured ja lahkuminek – siis ei näe ma selles stsenaariumis küll mitte midagi halba või masendavat. Tavaline elu, dünaamiline protsess, mitte staatiline, muutustega, erinevate etappidega.
Mulle meenuvad eelmisest töökohast need pensionile siirduvad kolleegid, kes uhkusevärinaga hääles teadustasid kollektiivi ees, et ‘on selles firmas samal ametikohal töötanud 40 aastat’. See kõlas päris jubedalt.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 19:18; 30.07 10:57; 02.08 03:52; 02.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted 20+ aastat abielu