Esileht Pereelu ja suhted 200 eurot kuus raha.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: 200 eurot kuus raha.

Postitas:

Peres: mees, naine ja 3-aastane laps.
Kas sellega tuleksite toime? Kui kaua suudaksite selliselt elada? Kuid? Aastaid?
See 200 eurot jääb kätte peale maksusid. Laenusid meil ei ole, küll aga on kommunaalid, korteriüür.
Kas 200 euroga suudaksite osta kütust autole, mõnikord harva riideid vastavalt vajadusele, hambaid ravida ja muidugi süüa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 21:39; 27.02 21:46; 27.02 22:01; 27.02 22:08; 27.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 last, pangalaen, kommunaalid. parematel kuudel ehk 400(tavaliselt 300-350) euri käes, millest siis see kõik maha läheb ja kätte jääb max 50-70 euri, millest siis söök-jook-riided vahel. elu kui lill 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:45; 27.02 21:46; 27.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahjaa, nii olen elanud aastaid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:45; 27.02 21:46; 27.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]2 last, pangalaen, kommunaalid. parematel kuudel ehk 400(tavaliselt 300-350) euri käes, millest siis see kõik maha läheb ja kätte jääb max 50-70 euri, millest siis söök-jook-riided vahel. elu kui lill :)[/tsitaat]
Elu kui lill??? See oli ilmselt irooniaga öeldud? Või on Sul imesahver kuskil??? Mis ma elan mingil teisel planeedil või? Aga leian, et selle rahaga 4 inimest söödud-joodud ja riidesse pandud ei saa. Kui tõesti ei ole tasuta juurikad, kartul ja liha kuskilt võtta…. AValda palun oma saladus. Mul näiteks juhtus mehe hambaga see, et vaja parandada. Käis riiklikus. November, jaanuar ja veebruar. Iga kord ca 30 eurot kord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 21:39; 27.02 21:46; 27.02 22:01; 27.02 22:08; 27.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 200¤ on peaaegu täpselt toimetulekupiir. Reaalselt selle eest midagi peale kesise toidukorvi ei saa, kõik muu tuleb toidu arvelt. Ise oleme enamvähem niimoodi elanud juba üle kolme aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, see oli iroonia, kuid ma lihtsalt ei luba masendusel tulla, sest ad maksavad ka palju ja selleks enam raha ei jagu. Ma ei teagi, kuidas ma hakkama olen saanud, isegi imestan. Võlgu pole, ei varasta ka. poest enamasti jah ostan allahinnatud toiduaineid ja riided enamasti kellegi teise vanad, aga korralikud ja suht moekad. Ja maiustusi- näkse saame haruaharva lubada, reisil soojal maal pole iial käinud. Eks see võib ju olla eksisteerimine, mitte elu, aga õnneks suudan enamasti siiski naerda ja olla positiivene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:45; 27.02 21:46; 27.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, see oli iroonia, kuid ma lihtsalt ei luba masendusel tulla, sest ad maksavad ka palju ja selleks enam raha ei jagu. Ma ei teagi, kuidas ma hakkama olen saanud, isegi imestan. Võlgu pole, ei varasta ka. poest enamasti jah ostan allahinnatud toiduaineid ja riided enamasti kellegi teise vanad, aga korralikud ja suht moekad. Ja maiustusi- näkse saame haruaharva lubada, reisil soojal maal pole iial käinud. Eks see võib ju olla eksisteerimine, mitte elu, aga õnneks suudan enamasti siiski naerda ja olla positiivene.[/tsitaat]
Tubli oled! Palju tublim kui mina! 🙂 Mõni kohe on hädaldaja. Mina vist ka 🙁 Õudu. Sinu juttu lugedes hakkas mul enda pärast väga piinlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 21:39; 27.02 21:46; 27.02 22:01; 27.02 22:08; 27.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame niimoodi juba tükk aega. Aga me kasvatame oma ninaesise suurelt jaolt ise. 500 m2-s tibatillukeses linnaaias, kus enamus inimesi ainult muru ja paari lille peavad. Meil on sellisel taskurätisuurusel lapil kasvuhoone ja kurgimaa, lapp varajase kartuli jaoks, õunapuud, marjapõõsad, vaarikad, supiroheline, kõrvitsapeenargi vanal kompostihunnikul. Hoidistamishooajal ostame puudujääva ja nii on meil talvel omad hoidised kurgist pangesalatini, mahlast hapukapsani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me elame niimoodi juba tükk aega. Aga me kasvatame oma ninaesise suurelt jaolt ise. 500 m2-s tibatillukeses linnaaias, kus enamus inimesi ainult muru ja paari lille peavad. Meil on sellisel taskurätisuurusel lapil kasvuhoone ja kurgimaa, lapp varajase kartuli jaoks, õunapuud, marjapõõsad, vaarikad, supiroheline, kõrvitsapeenargi vanal kompostihunnikul. Hoidistamishooajal ostame puudujääva ja nii on meil talvel omad hoidised kurgist pangesalatini, mahlast hapukapsani. [/tsitaat]
Jällegi tublid! Uskumatu, kui tublisid inimesi on olemas. Mina istun ja hädaldan ainult. Kuigi, siin üürikorteris elades läheks vist kaklemiseks, kui tahaksin hakata peenramaad hoovis tegema…Ma ei teagi, mida teha. Aga teie, kes te nii kokkuhoidlikult hakkama peate saama, kas teil käib ainult üks inimene peres tööl? Miks teine ei käi? Ei leia tööd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 21:39; 27.02 21:46; 27.02 22:01; 27.02 22:08; 27.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ja mina. 400 eur kuus. Tallinn. Kommunaalid talved 130 eur.pluss sellele tv., mobl., elekter, küte autosse,lapse mähkmed, riided, toit endale ja lisatoit lapsele.
Alla 400euri ma ei oska toime tulla. Kui keegi nõustaksin oleksin tänulik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:09; 27.02 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis soost sul laps on ja kus kandis elad? Palun vasta kindlasti võin sulle saata kotitäie riideid, väga korralike ja vajalikke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:14; 28.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me elame niimoodi juba tükk aega. Aga me kasvatame oma ninaesise suurelt jaolt ise. 500 m2-s tibatillukeses linnaaias, kus enamus inimesi ainult muru ja paari lille peavad. Meil on sellisel taskurätisuurusel lapil kasvuhoone ja kurgimaa, lapp varajase kartuli jaoks, õunapuud, marjapõõsad, vaarikad, supiroheline, kõrvitsapeenargi vanal kompostihunnikul. Hoidistamishooajal ostame puudujääva ja nii on meil talvel omad hoidised kurgist pangesalatini, mahlast hapukapsani. [/tsitaat]
Jällegi tublid! Uskumatu, kui tublisid inimesi on olemas. Mina istun ja hädaldan ainult. Kuigi, siin üürikorteris elades läheks vist kaklemiseks, kui tahaksin hakata peenramaad hoovis tegema…Ma ei teagi, mida teha. Aga teie, kes te nii kokkuhoidlikult hakkama peate saama, kas teil käib ainult üks inimene peres tööl? Miks teine ei käi? Ei leia tööd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 21:39; 27.02 21:46; 27.02 22:01; 27.02 22:08; 27.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis soost sul laps on ja kus kandis elad? Palun vasta kindlasti võin sulle saata kotitäie riideid, väga korralike ja vajalikke.[/tsitaat]

Me oleme okei, suur aitäh pakkumast. Meil on kõik VAJALIK olemas. Ma olen osav, mind lihtsalt huvitas, et kuidas siiski tullakse toime veeeel väiksema rahaga. Neile peaks pakkuma..200 euri kuus.
Me ju lapsega kahekesi..nojah, kommunaalid on hetkel seoses kütteperioodiga haiged aga see möödub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:09; 27.02 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan ka!
Ise pole ka heal järjel, kasvatan kahte last, aga tänu minu vanematele on neil uued riided seljas, kartul, mesi, õunad ka muidu.
Ise jõuan vaid makse maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te olete kõik nii tublid, et saate nii vähesega hakkama.Imetlen selliseid naisi.Minul sellist osavust ei ole kuna mul ei ole seda kunagi vaja olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka imetlen selliseid naisi…müts maha!
Ise õnnetuseks pole niisugune, võtan AD-sid ja kohati langen ikka masendusse, kui parim sõbranna soojamaareisilt tuleb-päevitunud ja särav.
Mul oleks kõrvale vaja positiivset meest elukaaslaseks, kes õpetaks kuidas elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mõistan.Meie elame veel kahekesi, laps suvel tulemas.Talvekuudel ei jää meil sedagi maksudest alles, tuleb krediitkaarti pealt võtta ja suvel tagasi panna. Korter on küll laenuga aga võtsime laenubuumi ajal siiski mõistliku hinnaga korteri, kuumaks 200 ¤ 20 aastat,viga oli aga see, et oleks pidanud ostma kallima korteri aga vaatama, mis firma kütet kasutatakse ja parema asukohaga. Ei ütleks, et oleks lõhki laenand. Kuna oleme siiani erikohtadesse tööle käinud ja elame suht kolkas, siis 2 autot (odavad pannid ja laenuta). Kui poleks Avotermi keskkütet, oleks elu normaalne. Talvel pole mehel ka tööd olnud ja see on suhted väga sassi löönud, teenin ise ka, kuid paljuks sellest jagub, kui kõik aina kallineb. Kuna mees ei ole suuteline vähesega leppima, siis on pinged koguaeg õhus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:29; 08.03 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu toidulaud koosneb enamasti kartulist ja hakklihakastmest. Hakklihakastet saab teha mitut moodi. Lisan kas tomatit (suvel kasvatasin aknal ja panin sügavasse) või seeni (ise korjasin ja soolasin) või hapukurki (sügisepoole juba jagati tasuta ja ise marineerisin) või ohtralt küüslauku (seda tõi jõuluvana). Õunamahla veel on, aga moos hakkab lõppema (õunu hankisin väravataha jäetud kastidest).
Riietest ei tea midagi, päris alasti veel ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et Te ei soovi neid riideid….Pikemat aega otsin just inimest, seda õiget keda aidata:( Riideid oleks pakkuda poisslapsele. Asun Tallinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:14; 28.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]2 last, pangalaen, kommunaalid. parematel kuudel ehk 400(tavaliselt 300-350) euri käes, millest siis see kõik maha läheb ja kätte jääb max 50-70 euri, millest siis söök-jook-riided vahel. elu kui lill :)[/tsitaat]Kui sa nimetad sellist elu lilleks, siis see tähendab seda, et sa ei teagi mis real life on ! Sa tead vaid seda, et kuukaart on vaja osta ja naabrinaisel saab tasuta külas käia!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sellega tuleksite toime? Kui kaua suudaksite selliselt elada? Kuid? Aastaid?
See 200 eurot jääb kätte peale maksusid. [/tsitaat]

Suudaks elada sellistes oludes täpselt nii kaua, kuni leiaksime mehega mõlemad tasuvama töö. Sellise summaga on elu paras virelemine ja ma hakkaks otsekohe otsima võimalusi olukorra parandamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu grupi raha 224 euri. Olen üksi talus. Isa käib poes sööki ostmas (oma raha eest), ma raiskaks ise. Juurikad ise kasvatatud, õunaaed, mesi.Talust käin piima ostmas. Kogun raha.

Ma nagu ei saaksgi last lubada endale, kuigi raha jääb üle..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle 200 euro eest saaksin ma ehk 4-5 korda toidupoes käia.

tahaks ikka iga kuu mõned riideesemed ka perele osta, lapsele mänguasju jne. usun, et 200 eurot on täielik vaesus.

ma arvan, et mu naine jätaks mu kohe maha kui ma nii vähe teeniks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka mul tuleb kuus hakkama saada 200euriga vahel vähemaga.märts on täielik krah,sest komunaalid on jubedad see kuu.omale oleks vaja tosse,kuid pole võimalik osta,käin hetkel katkiste tossudega.
kes sa pakkusid poiste riideid,mis suurusele need on?oleksin huvitatud neist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 00:53; 04.03 15:56; 04.03 16:35; 05.03 00:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ka imetlen selliseid naisi…müts maha!
Ise õnnetuseks pole niisugune, võtan AD-sid ja kohati langen ikka masendusse, kui parim sõbranna soojamaareisilt tuleb-päevitunud ja särav.
Mul oleks kõrvale vaja positiivset meest elukaaslaseks, kes õpetaks kuidas elada.[/tsitaat]

Jumal kui tuttav hala. Mul on sõbranna selline. Teeb iga kord mingi eludraama, kui mõnel midagi hästi on. Miks peaks sõbranna soojamaareis sind masendusse ajama, ei saa aru? Minu sõbrannal on kogu aeg samasugune soig, et näe, kõigil läheb hästi, aga minul nii-nii halvasti. Ja ka temal on peamine jutt, et leiaks ikka mehe, siis oleks tuju rõõmus ja raha rohkem. Kogu selle negatiivse mõtlemise asemel võiks ise midagi ette võtta, et rohkem teenida ja rõõmsam olla. Kogu ise raha ja mine sinna soojamaareisile vms, mitte ära kadesta sõbrannat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jumal kui tuttav hala. Mul on sõbranna selline. Teeb iga kord mingi eludraama, kui mõnel midagi hästi on. Miks peaks sõbranna soojamaareis sind masendusse ajama, ei saa aru? Minu sõbrannal on kogu aeg samasugune soig, et näe, kõigil läheb hästi, aga minul nii-nii halvasti. Ja ka temal on peamine jutt, et leiaks ikka mehe, siis oleks tuju rõõmus ja raha rohkem. Kogu selle negatiivse mõtlemise asemel võiks ise midagi ette võtta, et rohkem teenida ja rõõmsam olla. Kogu ise raha ja mine sinna soojamaareisile vms, mitte ära kadesta sõbrannat.[/tsitaat]

Esiteks: kuskohast sa hala välja lugesid? Võrreldes PK keskmisega pole halast haisugi, inimene konstanteerib oma viletsat olukorda lihtsalt!
Ja soe soovitus. Korja ise 200-st eurost kuus paari lapse kasvatamise ja kommunaalide kõrvalt reisiraha kokku!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see viimase soovitus on ikka tõeliselt \”geniaalne\” ettepanek. Ise ka aru saad, mida soovitasid. Aga teisi ära kadesta vaid tunne rõõmu, et sul on tore laps ja mees ning ära kaota lootust, et kunagi tulevad ka sinule paremad päevad. Usk ja lootus surevad viimasena ninga oska rõõmu tunda ka sellest piskust mis olemas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda on ju väga vähe! aga igav vist ei hakka, muudkui nuputa ja rehkenda, et kus ja mis…
endalgi see etapp olnud, kus pea oli paks mõtlemisest, et kuidas siis täna ja mure, et jummala eest miski ei puruneks.
küll see oli raske, aga mina ei arvanud kunagi, et see nii jääb ja masenduses ka polnud iial.

aga te peaksite ikka edasi püüdma, või saab sellega ka harjuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mees, naine ja alla aastane laps. peale maksude-laenude tasumist jääb kätte ca 700, sellest bensiinile kulub ca 150. idee järgi peaks ilusti välja tulema, aga enne palgapäeva näpud alati põhjas. ja ei osta poest kõike, mida hing ihaldab. igasugused ootamatud väljaminekud vist söövad raha ära (sünnipäevakingid, ootamatult vaja autot remontida, mingi vidin läheb kodus katki ja uut vaja vms). ja muidugi ravimid neelavad hulka raha, kui keegi peres juhtub haigeks jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka imetlen emasid, kes suudavad nii vähese rahaga majandada. Mina saan toidule ja esmatarbekaupadele (sh ka riided jms) kulutada kuus 300¤. Kulutajaks mina ise ja 12a poeg. Ja ma ei tule enam välja selle rahaga 🙁 Poisil on kasvuaeg, kogu aeg kõht tühi. Lõunaks on alati meil soe toit – kartul lihaga, ühepajatoit, supp, vormiroog jms. Hommikul puder ja õhtul ka mingi kergem vormiroog. Laps käib iga päev trennis, ma ei saa teda hoida ainult säästuka makaronidieedil. Ikka korralikku toitu peab sööma. Olen minagi teinud suvel kõik moosid, mahlad ise, korjanud metsas päevade kaupa metsmaasikaid – vereloomele väga head. Aga laps kasvab riietest/jalanõudest paari kuuga välja, trenniriideid ka vaja, ¨ampoone, seepi, hambapastat jms. Ise käin tööl pükstega, mis sai ostetud 6a tagasi, tagumik üsna viledaks kulunud, aga ei saa kulutada ka 5¤, et kaltsukastki midagi osta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted 200 eurot kuus raha.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.