Esileht Pereelu ja suhted 200 eurot kuus raha.

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: 200 eurot kuus raha.

Postitas:
Kägu

RE: 200 eurot kuus raha.

Rikas pole see, kes palju teenib, vaid see, kes vähe raha välja annab. Meil on oma maja puuküttega ning puud on nii öelda \”tasuta\” jooksvalt kogutud, s.t. pole vahet kas on talv, kevad või suvi, seda kommunaalkulu nagu eriti polegi. Jah, ahjukütmine on ebamugavam, kui tulla lihtsalt korterisse ning tuba on juba soe, kuid ahjuküte ventileerib hästi õhku ning annab mõnusa lõhna ja tunde tuppa. Tegelikult meeldib meile ahju kütta, see on selline mõnus tegevus. Jah, maja pidime ka osta, sest pikas perspektiivis puukütet kasutada on mõistlikum, kui maksta iga aasta kallinevat toasooja, hetkel ca 80-300¤, kellel kuidas, olevalt objektist, kuid selge on see, et 50 a peale teeb ca 10000 ¤ rohkem maksmist, aga kuna hinnad iga aasta tõusevad ning trassid vananevad, siis ma arvan, et maksma peab ikka sadades kordades rohkem, kui \”tasuta puudega\”. Mett ostan hulgi, s.t. suvel ning ühekorraga rohkem, kartuleid saab maalt, jah peab ka ise midagi tegema, ega need kartulid ise ju kasva, jälle ebamugavam tegevus, kui poest noppimas käia. Õunad kasvavad aias, neid peab sügisel palju korjama ning osaliselt mahlaks teha, mugavam on käia poes letilt korjamas käia aastaringi, kuid see maksab jälle sadu kordi rohkem. Marjad kasvavad põõsastel nendelt saavad lapsed suvel-sügisel marju süüa. Kui nüüd edaspidi aega rohkem jääb, siis saaks ka Elekter, sai pandud 2 tariifse peale ning veeboiler ning muud asjad töötavad ainult öösel. Jah, 2 tariifsele üleminek ka maksis midagi, kuid pikas perspektiivis … . Varem töötasin nagu teised tavakodanikud. Viimased kolm aastat olen töötanud ca 2800 tundi aastas, eelmine aasta oli natuke mõistlikum ca 2500 tundi aastas, tavaline töökoormus on ca 1800 tundi aastas, s.t. töötan ca 40-50% rohkem, kui tavakodanik. Sellel aastal tuleb töötunde ca 2200. Jah mul pole kedagi, kes ütleks, et tee nüüd nii palju või naa palju ning töö ei tule ise mu juurde, vaid selle eest tuleb ka vaeva näha, jah ma annan endale ise tööd ja leiba. Eesmärk on mul töötada ca 4 tundi nädalas, ehk ca 200 tundi aastas ning see on võimalik, kuid sinna läheb ca 10-15 aastat veel, sest noored nagu me oleme, pensioni me ei saa, sest riiklik pension kaob niivõi teisiti 20-30 a. pärast ära, sest 1 töötaja ei suuda nii palju tööd teha, kui 1 pensionär kulutada, siis pole enam 5 töötajat pensionäri kohta. Kuid algus on alati raske, miks peakski kerge olema. Töö pole kedagi tapnud. Tegelikult on nii, et see kellast kellani töö väsitas mind tunduvalt rohkem, s.t. kell 17:00 õhtul olin juba täiesti väsinud aegajalt, aga praegune töö tegemine, see on rohkem selline tegevus, et teen nii palju kui tahan ning vahest õhtul 23:00 pole ka väsinud ning vaatan vee lringi, mida saaks veel ära teha, sest teen seda mis mulle meeldib. Aega ma eriti interneti, tv ja ajakirjanduse peale ei kuluta, sest need on väga ajamahukad tegevused ning ca 90% uudised on negatiivsed, otsin elult ainult positiivsusi, negatiivsust on niigi palju. Kui olla loomult laisk, siis pole ka mingit rikkust ei materjaalset ega vaimset loota. Parem loen raamatu läbi kui tv vaadata. Tegelikult on Eestis väga hea elada, näit. Indias teenib inimene ca 1,1 eurot päevas, 30 päeva tööl ning väga hea palk on 80 eurot kuus ja neid inimesi on ca 0,5 miljardit inimest või rohkem. Selge on ka see, et töötus maailmas suureneb, ca 20 aasta pärast on ca 4-5 miljardit inimest töötud selle maamuna peal (Eesti inimesed k.a.) ning neid pole lihtsalt vaja, sest ülejäänud 3 miljardit inimest teevad kogu töö ära, sinna pole midagi teha. Kui olen noor, siis ma ju suudan kiiresti joosta, kui ma olen juba 60a ja vanem siis mu jooksmise kiirus väheneb. Kahju on vaadata: üks klient on mul 82a ning rõõmsameelne, kuid ütles, et näe ei tulnud enam rahaliselt välja, pidin tööle minema, s.t. tööd on küll, kuid paljud lihtsalt ei viitsi teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mees, naine ja alla aastane laps. peale maksude-laenude tasumist jääb kätte ca 700, sellest bensiinile kulub ca 150. idee järgi peaks ilusti välja tulema, aga enne palgapäeva näpud alati põhjas. ja ei osta poest kõike, mida hing ihaldab. igasugused ootamatud väljaminekud vist söövad raha ära (sünnipäevakingid, ootamatult vaja autot remontida, mingi vidin läheb kodus katki ja uut vaja vms). ja muidugi ravimid neelavad hulka raha, kui keegi peres juhtub haigeks jääma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil peres mees, naine, kaks last, üks neist tita. Meil sissetulekud võrreldes siinkirjutajatega vist paremad. Aga olen arvestanud kokku meie kulusid ja alla 800 euro kuus (siia pole arvestatud maksud:küte, el, vesi, tel arved jne) kuidagi välja ei tule. Aga kuna plaanis suur ost, siis tuleb hakkama saada ehk mitu aastat nüüd oluliselt väiksema summaga. Teie, kes te tulete siin toime paarisaja euroga kuus, ehk viitsite kirjutada, mis te sööte, joote, kuidas majandate. Äkki saaksin õppust võtta, sest tundub, et ikka raiskame liialt raha. Ja ma üldse imetlen inimesi, kes oskavad osavalt majandada ja seejuures veel optimismi säilitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka imetlen emasid, kes suudavad nii vähese rahaga majandada. Mina saan toidule ja esmatarbekaupadele (sh ka riided jms) kulutada kuus 300¤. Kulutajaks mina ise ja 12a poeg. Ja ma ei tule enam välja selle rahaga 🙁 Poisil on kasvuaeg, kogu aeg kõht tühi. Lõunaks on alati meil soe toit – kartul lihaga, ühepajatoit, supp, vormiroog jms. Hommikul puder ja õhtul ka mingi kergem vormiroog. Laps käib iga päev trennis, ma ei saa teda hoida ainult säästuka makaronidieedil. Ikka korralikku toitu peab sööma. Olen minagi teinud suvel kõik moosid, mahlad ise, korjanud metsas päevade kaupa metsmaasikaid – vereloomele väga head. Aga laps kasvab riietest/jalanõudest paari kuuga välja, trenniriideid ka vaja, ¨ampoone, seepi, hambapastat jms. Ise käin tööl pükstega, mis sai ostetud 6a tagasi, tagumik üsna viledaks kulunud, aga ei saa kulutada ka 5¤, et kaltsukastki midagi osta…

Please wait...
Postitas:
Kägu

wow. elame mehe ja aastase lapsega, ainuüksi toidu peale kulub kuskil 300 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

peres mina, 9-aastane laps ja 9-kuune laps. Sissetulek 230 euri kuus, kuna korter on oma siis üüri maksma ei pea, kommunaalid hoiame miinimumis ja 100 euri on jäänud igakuiselt söögile. Oleme hakkama saanud, kuna suuremal lapsel koolis söömine ka. Jah, raske on, aga nälga pole kordagi tundnud ja tihti on mul üks tuttav perekond kus mõlemad vanemad lastel olemas ja üks neist käib tööl päris ok palga eest, isegi laenu küsinud 10-20 euri kuus. Uusi riideid pole ma ammu endale ostnud, aga vanad on ka väga hästi hoitud ning laste riided on tulnud sõbrannade kaudu kelle oma lapsed neist välja kasvanud. Sente peab lugema ja restorani, kinno ning ujulasse ei lähe, aga suvel meres saab käidud ja suuremale poisile tilluke taskurahagi vahel antud kui kooliga mõni väljasõit. Jah, väiksem kui paljudel aga päris ilma ta jäänud pole. Vahel paneb turtsatama see, kui mõni arvab, et kui mehel ja naisel töö olemas ja mõlemal 500 euri kätte sisse tuleb siis sellest jääb väheks kui üks laps ka peres. Ühesõnaga, 2 last ja mina saame 230ga hakkama küll ja seda Tallinnas. Suuremale on bussi kuukaart ka alati hangitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul jääb koos kahe lapsega peale kõikide kulude tasumist järgi 300¤. see siis toidu, majapidamise, riiete, autokütuse (elame maalkohas) jms. jaoks. ei tule välja.

olen endale õnneks leidnud väikese lisatöö otsa, kus sõltuvalt kuust tuleb juurde 100-200¤ ja selle eest siis saame lubada muu vajaliku. teeks hea meelega rohkemgi, aga esiteks läheks see juba laste arvelt ja teiseks pole kedagi, kellele teha. olen otsinud, kuid minusuguseid on palju, kes seda lisatööd teevad.

kevadel on küttepuid vaja osta uueks talveks, ma ei julge sellele hetkel isegi mõelda.
kedagi aitamas ei ole, ise peame hakkama saama ja seni oleme saanud õnneks.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ka mul tuleb kuus hakkama saada 200euriga vahel vähemaga.märts on täielik krah,sest komunaalid on jubedad see kuu.omale oleks vaja tosse,kuid pole võimalik osta,käin hetkel katkiste tossudega.
kes sa pakkusid poiste riideid,mis suurusele need on?oleksin huvitatud neist.[/tsitaat]

kas tõesti kannad talvel tosse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Rikas pole see, kes palju teenib, vaid see, kes vähe raha välja annab. Meil on oma maja puuküttega ning puud on nii öelda \”tasuta\” jooksvalt kogutud, s.t. pole vahet kas on talv, kevad või suvi, seda kommunaalkulu nagu eriti polegi. Jah, ahjukütmine on ebamugavam, kui tulla lihtsalt korterisse ning tuba on juba soe, kuid ahjuküte ventileerib hästi õhku ning annab mõnusa lõhna ja tunde tuppa. Tegelikult meeldib meile ahju kütta, see on selline mõnus tegevus. Jah, maja pidime ka osta, sest pikas perspektiivis puukütet kasutada on mõistlikum, kui maksta iga aasta kallinevat toasooja, hetkel ca 80-300¤, kellel kuidas, olevalt objektist, kuid selge on see, et 50 a peale teeb ca 10000 ¤ rohkem maksmist, aga kuna hinnad iga aasta tõusevad ning trassid vananevad, siis ma arvan, et maksma peab ikka sadades kordades rohkem, kui \”tasuta puudega\”. Mett ostan hulgi, s.t. suvel ning ühekorraga rohkem, kartuleid saab maalt, jah peab ka ise midagi tegema, ega need kartulid ise ju kasva, jälle ebamugavam tegevus, kui poest noppimas käia. Õunad kasvavad aias, neid peab sügisel palju korjama ning osaliselt mahlaks teha, mugavam on käia poes letilt korjamas käia aastaringi, kuid see maksab jälle sadu kordi rohkem. Marjad kasvavad põõsastel nendelt saavad lapsed suvel-sügisel marju süüa. Kui nüüd edaspidi aega rohkem jääb, siis saaks ka Elekter, sai pandud 2 tariifse peale ning veeboiler ning muud asjad töötavad ainult öösel. Jah, 2 tariifsele üleminek ka maksis midagi, kuid pikas perspektiivis … . Varem töötasin nagu teised tavakodanikud. Viimased kolm aastat olen töötanud ca 2800 tundi aastas, eelmine aasta oli natuke mõistlikum ca 2500 tundi aastas, tavaline töökoormus on ca 1800 tundi aastas, s.t. töötan ca 40-50% rohkem, kui tavakodanik. Sellel aastal tuleb töötunde ca 2200. Jah mul pole kedagi, kes ütleks, et tee nüüd nii palju või naa palju ning töö ei tule ise mu juurde, vaid selle eest tuleb ka vaeva näha, jah ma annan endale ise tööd ja leiba. Eesmärk on mul töötada ca 4 tundi nädalas, ehk ca 200 tundi aastas ning see on võimalik, kuid sinna läheb ca 10-15 aastat veel, sest noored nagu me oleme, pensioni me ei saa, sest riiklik pension kaob niivõi teisiti 20-30 a. pärast ära, sest 1 töötaja ei suuda nii palju tööd teha, kui 1 pensionär kulutada, siis pole enam 5 töötajat pensionäri kohta. Kuid algus on alati raske, miks peakski kerge olema. Töö pole kedagi tapnud. Tegelikult on nii, et see kellast kellani töö väsitas mind tunduvalt rohkem, s.t. kell 17:00 õhtul olin juba täiesti väsinud aegajalt, aga praegune töö tegemine, see on rohkem selline tegevus, et teen nii palju kui tahan ning vahest õhtul 23:00 pole ka väsinud ning vaatan vee lringi, mida saaks veel ära teha, sest teen seda mis mulle meeldib. Aega ma eriti interneti, tv ja ajakirjanduse peale ei kuluta, sest need on väga ajamahukad tegevused ning ca 90% uudised on negatiivsed, otsin elult ainult positiivsusi, negatiivsust on niigi palju. Kui olla loomult laisk, siis pole ka mingit rikkust ei materjaalset ega vaimset loota. Parem loen raamatu läbi kui tv vaadata. Tegelikult on Eestis väga hea elada, näit. Indias teenib inimene ca 1,1 eurot päevas, 30 päeva tööl ning väga hea palk on 80 eurot kuus ja neid inimesi on ca 0,5 miljardit inimest või rohkem. Selge on ka see, et töötus maailmas suureneb, ca 20 aasta pärast on ca 4-5 miljardit inimest töötud selle maamuna peal (Eesti inimesed k.a.) ning neid pole lihtsalt vaja, sest ülejäänud 3 miljardit inimest teevad kogu töö ära, sinna pole midagi teha. Kui olen noor, siis ma ju suudan kiiresti joosta, kui ma olen juba 60a ja vanem siis mu jooksmise kiirus väheneb. Kahju on vaadata: üks klient on mul 82a ning rõõmsameelne, kuid ütles, et näe ei tulnud enam rahaliselt välja, pidin tööle minema, s.t. tööd on küll, kuid paljud lihtsalt ei viitsi teha.[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]peres mina, 9-aastane laps ja 9-kuune laps. Sissetulek 230 euri kuus, kuna korter on oma siis üüri maksma ei pea, kommunaalid hoiame miinimumis ja 100 euri on jäänud igakuiselt söögile. Oleme hakkama saanud, kuna suuremal lapsel koolis söömine ka. Jah, raske on, aga nälga pole kordagi tundnud ja tihti on mul üks tuttav perekond kus mõlemad vanemad lastel olemas ja üks neist käib tööl päris ok palga eest, isegi laenu küsinud 10-20 euri kuus. Uusi riideid pole ma ammu endale ostnud, aga vanad on ka väga hästi hoitud ning laste riided on tulnud sõbrannade kaudu kelle oma lapsed neist välja kasvanud. Sente peab lugema ja restorani, kinno ning ujulasse ei lähe, aga suvel meres saab käidud ja suuremale poisile tilluke taskurahagi vahel antud kui kooliga mõni väljasõit. Jah, väiksem kui paljudel aga päris ilma ta jäänud pole. Vahel paneb turtsatama see, kui mõni arvab, et kui mehel ja naisel töö olemas ja mõlemal 500 euri kätte sisse tuleb siis sellest jääb väheks kui üks laps ka peres. Ühesõnaga, 2 last ja mina saame 230ga hakkama küll ja seda Tallinnas. Suuremale on bussi kuukaart ka alati hangitud. [/tsitaat]

Kui sul on väike laps, siis saad ju ka emapalka, kuidas teie sissetulek siis nii väike saab olla?
Samuti peab kolme inimese peale jääma kuus peale maksude maksmist ca 200 eurot, kui ei jää, saad ju toetust küsida.
Ma parem ei hakka küsimagi, kus on laste isa(d) ja elatis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ma kannan talvel tosse,sest muud mul pole.Need viimasedki on katki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas tõesti kannad talvel tosse?[/tsitaat]
mina käisin ka mitu talve peamiselt tossudega, kuigi saapad kapis olemas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
roosad tulbid

Mina ei tea nüüd. Kindlasti saan miljon miinust, aga ma ei suuda küll kuidagi imetleda selliseid inimesi, kes siin kirjutavad. Mis on siin imetlusväärset? Minu arvates ei suuda need vaesed emad ju oma laste eest vastutada. Mis vastutamine saab olla 200 euriga 3-4 inimese peale?
See on masendav, kuidas te elate ja siis olete veel justkui uhked ka või?
Tuleb õppida, omandada eriala, mis toidab, ja siis hakata lapsi tegema. Need lapsed siin teemas on ju (varjatud) nälguse all kannatavad. Lihtsalt see ei paista alati otse näost välja. Ma arvan, et lastekodulapsed toituvad kah paremini. Minul on 2 tõukassi. Häbi küll, aga needki söövad kallimalt kui need teie vaesed lapsed.
Ja kui õpitud eriala ei toida, noh, siis tuleb teha midagi muud. Need on ju kõik teie endi valikud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jah ma kannan talvel tosse,sest muud mul pole.Need viimasedki on katki.[/tsitaat]
kus linnas elad ja mis numbrit kannad? mul riiulis paar paari, mis kunagi ostetud, aga endale enam jalga ei lähe ja ära ka ei raatsi visata. number peaks olema 38-38,5. annaks kellelegi, kel vaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh pakkumast,kuid mulle need on väiksed.Mulle sobivad suuruses 44-45 jalatsid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kahju, et Te ei soovi neid riideid….Pikemat aega otsin just inimest, seda õiget keda aidata:( Riideid oleks pakkuda poisslapsele. Asun Tallinnas.[/tsitaat]

Tere. Aga kes on sinu silmis see õige inimene just? Ja mis suuruses poisslapse riideid?
Kui riided on ca 110-116 suuruses, siis äkki käiks meie pere ka selle õige alla? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Rikas pole see, kes palju teenib, vaid see, kes vähe raha välja annab. .[/tsitaat]

ei ole. mina teenin palju, kulutan palju ja olen ikka rikkam kui miinimumi teeniv, kes midagi ei kuluta. Küll aga aitab selline mõtteviis vaeseks jäädagi. Rikkaks saamisel aitab: \”Kui väljaminekud hakkavad sissetulekuid ületama, tuleb sissetulekuid suurendada\”. Ja see on 99% juhtudest täiesti võimalik ning lihtsam, kui niigi miinimumini viidud väljaminekuid veelgi vähendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kellegil on pakkuda poiste riideid 130-135cm võtan hea meelega vastu,samuti jalatsid 33 kuni 34.

Please wait...
Postitas:
Revalia

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei tea nüüd. Kindlasti saan miljon miinust, aga ma ei suuda küll kuidagi imetleda selliseid inimesi, kes siin kirjutavad. Mis on siin imetlusväärset? Minu arvates ei suuda need vaesed emad ju oma laste eest vastutada. Mis vastutamine saab olla 200 euriga 3-4 inimese peale?
See on masendav, kuidas te elate ja siis olete veel justkui uhked ka või?
Tuleb õppida, omandada eriala, mis toidab, ja siis hakata lapsi tegema. Need lapsed siin teemas on ju (varjatud) nälguse all kannatavad. Lihtsalt see ei paista alati otse näost välja. Ma arvan, et lastekodulapsed toituvad kah paremini. Minul on 2 tõukassi. Häbi küll, aga needki söövad kallimalt kui need teie vaesed lapsed.
Ja kui õpitud eriala ei toida, noh, siis tuleb teha midagi muud. Need on ju kõik teie endi valikud?
[/tsitaat]

Kallis inimene, sina elad küll kusagil mujal kui reaalses maailmas.Tõesti arvad, et kõik inimesed sünnivad siia ilma ühesuguste briljantsete ajudega?Et kõik on ühtmoodi võimekad tegema tööd ärimaailmas, teadusmaailmas, kultuurimaailmas vm.
Kui see nii oleks, ei töötaks küll enamus inimesi lihttöökohtadel, kus miinimumpalk.

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

[small]Revalia kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]roosad tulbid kirjutas:[/small]

Kallis inimene, sina elad küll kusagil mujal kui reaalses maailmas.Tõesti arvad, et kõik inimesed sünnivad siia ilma ühesuguste briljantsete ajudega?Et kõik on ühtmoodi võimekad tegema tööd ärimaailmas, teadusmaailmas, kultuurimaailmas vm.
Kui see nii oleks, ei töötaks küll enamus inimesi lihttöökohtadel, kus miinimumpalk.[/tsitaat]

Nojah.
Niisiis – kui oled madalapalgaline viriseja, siis ei maksa süüdistada Ansipit, Savisaart, Eesti Vabariiki, panku ja ümbritsevat maailma tervikuna, vaid tuleb selgelt ja otse öelda, et \”olen vaene, sest olen loll\”.
Sellega võiks siis teema lukku panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Revalia kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]roosad tulbid kirjutas:[/small]

Kui see nii oleks, ei töötaks küll enamus inimesi lihttöökohtadel, kus miinimumpalk.[/tsitaat]

keegi pole midagi sellist siin öelnud. Muidugi osad inimesed on andekamad, töökamad või lihtsalt veab neil rohkem. Aga praktiliselt kõik inimesed saavad midagi ära teha selleks, et oma elu paremaks muuta.
Mul on omal tuttav, kes muudkui kaebab, kui raske on ja kui vähe raha on. Kui talle lahendusi pakkuda, siis oskab ta leida 101 põhjendust, miks ta midagi muuta ei saa. Kui ta sama energia suunaks lahenduste otsimisele, siis mingi variandi leiaks ikka.

Enamus inimesi ei tööta muide miinimumpalgalistel töökohtadel, miinimumpalga saajate osakaal on u 7-20% – see 20 on maksuametis deklareeritu kohaselt ning paljud nendest ametlikult miinimumpalgalistest saavad veel päris palga ümbrikus lisaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina ei tea. Võibolla olen ma lihtsalt väga hea majandaja, aga meie kolmeliikmelisel perel kulubki kuskil 200 eurot kuus söögi + muude tarvilike asjade peale. A.la lapse mähkmed, pesuvahendid jne. Ja ei virele. Suudame endale lubada korraliku toitu. Liha, kana, midagi meelepärast näksimist jne. Jah, meil on oma kartul, meil on oma kurgid, kompotid, kapsad purki tehtud. Aga neid saab väga odava hinnaga talunike käest ka. Tuleb vaid viitsida otsida. Ja mina teen vähemalt nädala menüü ette, et poleks poe vahet tilberdamist. Vahel on lausa 2.nädala menüü. Ja küpsetan ise leiba. Võibolla tundub mõnele seegi täielik virelemine, et ei saa poest leibagi osta ja peab ajusid ragistama pikalt, et mida mitmeks päevaks süüa teha. Aga ei. See teeb elu palju lihtsamaks. Mul on kindel plaan, ma tean täpselt mida tegema hakkan. Mitte ei pea istuma,kappi vahtima ja mõtlema, mida nüüd siis teha. Ja leiva küpsetamine… Seda ei tee ma mitte seetõttu,et on odavam(muidugi on) vaid seetõttu,et ma ise tahan. Minu jaoks on see nii mõnus tunne, et ma saan perele pakkuda oma tehtud leiba. Ma tean mis seal sees on, tean et on puhtam kraam. Samamoodi on juurikatega. Kui mul kodus miski otsa saab, lähen uurin, kellelt osta saab. Sest ma tahan aiamaal kasvatatud kraami, mitte masstoodangut poeletilt. Ja ma pole sugugi mitte väga vana ja elu näinud proua, kel on aega nagu muda. Olen kõigest 25.aastane noor naine. Aga minu saladus peitub selles, et kolisin maale elama 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No mina ei tea. Võibolla olen ma lihtsalt väga hea majandaja, aga meie kolmeliikmelisel perel kulubki kuskil 200 eurot kuus söögi + muude tarvilike asjade peale. A.la lapse mähkmed, pesuvahendid jne. Ja ei virele. Suudame endale lubada korraliku toitu. Liha, kana, midagi meelepärast näksimist jne. Jah, meil on oma kartul, meil on oma kurgid, kompotid, kapsad purki tehtud. Aga neid saab väga odava hinnaga talunike käest ka. Tuleb vaid viitsida otsida. Ja mina teen vähemalt nädala menüü ette, et poleks poe vahet tilberdamist. Vahel on lausa 2.nädala menüü. Ja küpsetan ise leiba. Võibolla tundub mõnele seegi täielik virelemine, et ei saa poest leibagi osta ja peab ajusid ragistama pikalt, et mida mitmeks päevaks süüa teha. Aga ei. See teeb elu palju lihtsamaks. Mul on kindel plaan, ma tean täpselt mida tegema hakkan. Mitte ei pea istuma,kappi vahtima ja mõtlema, mida nüüd siis teha. Ja leiva küpsetamine… Seda ei tee ma mitte seetõttu,et on odavam(muidugi on) vaid seetõttu,et ma ise tahan. Minu jaoks on see nii mõnus tunne, et ma saan perele pakkuda oma tehtud leiba. Ma tean mis seal sees on, tean et on puhtam kraam. Samamoodi on juurikatega. Kui mul kodus miski otsa saab, lähen uurin, kellelt osta saab. Sest ma tahan aiamaal kasvatatud kraami, mitte masstoodangut poeletilt. Ja ma pole sugugi mitte väga vana ja elu näinud proua, kel on aega nagu muda. Olen kõigest 25.aastane noor naine. Aga minu saladus peitub selles, et kolisin maale elama ;)[/tsitaat]

Nagu ma aru saan, elate siis sellises kohas, kus ei ole autole kütet vaja osta, rääkimata remondist? Siin peetakse ka transporti jooksvaks kuluks ja tööle on ju vaja saada igast Eestimaa nurgast. Minul kulub lõviosa palgast küttele (ilma muude sõitudeta, neid ma endale lubada ei saa) ja sealt jääbki ilusast summast alles miinimumpalk. Siis alles edasi maksud ja söök.

Kirjutad, et talunike käest saab soodsalt aiasaadusi, tood ehk mõne näite, oleksin väga huvitatud, turu peal on kõik veel kallim kui poes ja tuttavad tahavad ka kartulikilo eest rohkem pappi kui poes maksab. Rohelist köögivilja pole enam ammu endale lubada saanud. Sügavkülmas on vaid saadused, mida igaüks metsast kätte saab.

Leiva küpsetamiseks on aga mingisugustki ahju vaja, ootan siiamaani helgemat aega, kuna tekkiks võimalus ahjuga pliit osta.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Pereelu ja suhted 200 eurot kuus raha.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.