Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

Postitas:

Kuidas teete tööandale avalduse, kellel palk 1201- …`?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 11:58; 13.11 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin avalduse tulumaksuvabamiinimumi mitte kasutamise kohta.
Mul on kaks töökohta, sissetulekud varieeruvad iga kuu 1400-2100 vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen avalduse mitte kasutamise kohta. Palk 1800, lisaks väike üüritulu. Aga kuna võib juhtuda, et saan ka näiteks preemiat või dividende, siis parem mitte kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska otsustada mida teha. Mul on bruto 1170, aga see võib igal hetkel tõusta. Samuti on võimalikud preemiad mitmeid kordi aastas. Tean, et saab avaldust igakuiselt muuta, kuid vaatamata sellele olen segaduses. Üks ütleb, et pane ikka 500 eur, teine ütleb, et pane igaks juhuks 450 või 400. Kolmas ütleb, et ära võta midagi, siis saad aasta lõpus korraliku lisa. Ma ei oska miskit arvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 11:58; 13.11 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tee esialgu mingeid avaldusi. Eks see ole siis näha, kui kunagi tulevikus tuludeklaratsiooni täidan, et kuidas süsteem rehkendab, kas tulemus on pluss või miinus. Siis otsustan, kas ja kui suure summa peale avaldus teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 12:51; 22.11 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele
Ja kuidas raamatupidaja peab siis teadma? Arvestab 500 maksuvaba ja pärast kirud, et nii palju tagasi vaja maksta. Kuhu sa aasta pärast avalduse teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.11 16:09; 14.11 19:24; 19.11 07:00; 02.12 10:51; 04.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 17:02; 14.11 16:20; 14.11 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin oma ootuspärased tulud kalkulaatorisse ja panin sellest summast, mis kalkulaator näitas, tsipa väiksema Kui sissetulekud peaksid üllatuslikult suurenema, teen uue avalduse, aga kui kukub mingi hull summa sülle, siis saan sellest ju tagasi maksta ka kevadel, kuigi… vaevalt seda nüüd oodata on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 19:25; 15.11 04:50; 20.11 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töötaja töötab ainult ühel töökohal ja mingeid muid sissetulekuid pole, siis arvutab üle 1200 EURise palga puhul raamatupidaja ise õige TM vaba miinimumi välja. TSD ei lase kasutada suuremat TM vaba miinimumi kui see, millele õigus on. Sellisel juhul pole vaja ka TM vaba avaldust uuesti esitada. Muidugi juhul, kui selles pole mainitud summat 180 EUR.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd siis ei saagi enam nii, et aasta jooksul võetakse kogu tulumaks maha ning hiljem saad tuludeklaratsiooni täites enammakstud osa tagasi. Mina olen alati nii teinud ja ei ole vaevunud mingit arvet ise pidama. hea kogumise viis ka, saad korraga suure summa kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-

loomulikult saab ka nüüd loobuda tulumaksuvaba miinimumi kasutamisest ja enammakstu tuludeklariga tagasi.

Lihtsalt kõik inimesed ei soovi oma raha hoida “riigi kukrus” vaid soovivad kohe kasutada, üldjuhul raha väärtus ajaga muudkui väheneb st hinnad tõusevad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.11 11:42; 19.11 11:54; 20.11 13:21; 20.11 19:16; 20.11 21:05; 20.11 22:05; 05.12 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele
Ja kuidas raamatupidaja peab siis teadma? Arvestab 500 maksuvaba ja pärast kirud, et nii palju tagasi vaja maksta. Kuhu sa aasta pärast avalduse teed?

Raamatupidajad (st programmid) peavad hakkama kontrollima iga kuu st kui ikka palk on üle 1200 eur kuus, siis 500 eurot tulumaksuvaba rakendada ei saa, üks kõik, mis avalduse töötaja teinud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd siis ei saagi enam nii, et aasta jooksul võetakse kogu tulumaks maha ning hiljem saad tuludeklaratsiooni täites enammakstud osa tagasi. Mina olen alati nii teinud ja ei ole vaevunud mingit arvet ise pidama. hea kogumise viis ka, saad korraga suure summa kätte.

ikka saab. kirjutad tööandjale avalduse, et ei soovi maksuvaba tulu arvestamist.
normaalsed tööandjad ilmselt lähemal ajal pakuvad töötajatele välja avalduse blanketi, millel saab kolme erineva võimaluse vahel valida.

Isik võib oma avalduses näidata, et tulumaksu kinnipidaja:
arvestaks maksuvaba tulu,
ei arvestaks maksuvaba tulu või
arvestaks maksuvaba tulu konkreetse summa, nt 100 eurot kuus (kui valemijärgne maksuvaba tulu summa on väiksem kui isiku avalduses näidatud summa, siis peab tulumaksu kinnipidaja lähtuma valemijärgsest maksuvaba tulu summast).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 11:46; 14.11 12:56; 16.11 10:39; 18.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 11:50; 14.11 17:34; 21.11 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

inimene soovibki ju väiksemat maksuvabastust kasutada? 200 peaks igati mõistlik olema, juhul kui preemia summa üle ühe kuupalga ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 11:46; 14.11 12:56; 16.11 10:39; 18.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska otsustada mida teha. Mul on bruto 1170, aga see võib igal hetkel tõusta. Samuti on võimalikud preemiad mitmeid kordi aastas. Tean, et saab avaldust igakuiselt muuta, kuid vaatamata sellele olen segaduses. Üks ütleb, et pane ikka 500 eur, teine ütleb, et pane igaks juhuks 450 või 400. Kolmas ütleb, et ära võta midagi, siis saad aasta lõpus korraliku lisa. Ma ei oska miskit arvata.

Minul palk 1160 ja tegin avalduse 500-le. Vahe muidugi selles, et mul ilmselt palk ei tõuse ja preemiat saan ühe korra, mille suurust juba tean. Kui peaks tõesti juhtuma olukord, kus saan suurema palgatõusu, siis esitan uue avalduse. Minu jaoks olulisem igal kuul 64 euri rohkem saada, kui hiljem korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

Ma tahan kindel olla, et veebruaris midagi juurde maksma ei peaks. Ja mulle sobib siis ka korraga suurema summa tagasi saamine, sest laste pealt tuleb ju ka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 17:02; 14.11 16:20; 14.11 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

Ma tahan kindel olla, et veebruaris midagi juurde maksma ei peaks. Ja mulle sobib siis ka korraga suurema summa tagasi saamine, sest laste pealt tuleb ju ka ????

Kust sa tead, et täiendav maksuvaba tulu laste pealt jääb järgmisel aastal kehtima ja seda ära ei muudeta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 11:50; 14.11 17:34; 21.11 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb ikka kehtima teisest lapsest 1848.- Mitte muidugi 6000.-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.11 16:09; 14.11 19:24; 19.11 07:00; 02.12 10:51; 04.12 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

Ma tahan kindel olla, et veebruaris midagi juurde maksma ei peaks. Ja mulle sobib siis ka korraga suurema summa tagasi saamine, sest laste pealt tuleb ju ka ????

Kust sa tead, et täiendav maksuvaba tulu laste pealt jääb järgmisel aastal kehtima ja seda ära ei muudeta?

Sest ma aeg-ajalt ikka kuulan uudiseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 17:02; 14.11 16:20; 14.11 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele
Ja kuidas raamatupidaja peab siis teadma? Arvestab 500 maksuvaba ja pärast kirud, et nii palju tagasi vaja maksta. Kuhu sa aasta pärast avalduse teed?

Raamatupidajad (st programmid) peavad hakkama kontrollima iga kuu st kui ikka palk on üle 1200 eur kuus, siis 500 eurot tulumaksuvaba rakendada ei saa, üks kõik, mis avalduse töötaja teinud on.

Kas tõesti hakkab nii olema?
Ma just lootsin kasutada mõlemas töökohas 500eur tulumaksuvaba miinimumi ja siis veebr tehakse tasaarveldus, nii nagu seni?!
ehk siis nagu keegi varem ütles, et ma ei taha hoida oma taha “riigi kukrus”, vaid enda käes. Ja kui tõesti pean veebr tagasi maksma, siis on see ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 23:23; 15.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti hakkab nii olema?
Ma just lootsin kasutada mõlemas töökohas 500eur tulumaksuvaba miinimumi ja siis veebr tehakse tasaarveldus, nii nagu seni?!

Jah. Nii hakkab olema. Aga kui su palk on ühes kohas ainult 1200 ja teises ka, siis võib läbi minna su trikk, v.a kui neil töökohtadel pole just sama raamatupidaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 19:25; 15.11 04:50; 20.11 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulumaksuvaba miinimumi tohib kasutada ainult ühes töökohas. Soovitavalt selles, kus palk on suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulumaksuvaba miinimumi tohib kasutada ainult ühes töökohas. Soovitavalt selles, kus palk on suurem.

Mismoodi “tohib” kasutada vaid 1 töökohas – siiani tohtis ju ka kasutada igal pool, lihtsalt inimesed arvavad, et see pole neile “kasulik”, sest nii tore on ju veebr suur summa tagasi saada!!!???. Iseenesest ju oma asi, kui ma kasutan rohkem ja pärast tuludeklaratsiooni esitades maksan enamkasutatud tulumaksuvaba miinimumi riigile tagasi. Ma olen seda ka siiani praktiseerinud ja siiani töötab.
Kus seaduses see kirjas on, et raamatupidajad peavad seda järgima? ja kuidas on seda võimalik kontrollida, kui on 2 või rohkem töökohti? Mõlemas näiteks palk alla 1200??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 23:23; 15.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulumaksuvaba miinimumi tohib kasutada ainult ühes töökohas. Soovitavalt selles, kus palk on suurem.

Mismoodi “tohib” kasutada vaid 1 töökohas – siiani tohtis ju ka kasutada igal pool, lihtsalt inimesed arvavad, et see pole neile “kasulik”, sest nii tore on ju veebr suur summa tagasi saada!!!???. Iseenesest ju oma asi, kui ma kasutan rohkem ja pärast tuludeklaratsiooni esitades maksan enamkasutatud tulumaksuvaba miinimumi riigile tagasi. Ma olen seda ka siiani praktiseerinud ja siiani töötab.
Kus seaduses see kirjas on, et raamatupidajad peavad seda järgima? ja kuidas on seda võimalik kontrollida, kui on 2 või rohkem töökohti? Mõlemas näiteks palk alla 1200??

oot, kas praegu ei pea andma allkirja, et sa mujal tm vaba osa ära kasutanud ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.11 23:03; 18.11 22:45; 22.11 13:09; 24.11 12:21; 24.11 13:38; 24.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis allkirja?
tulumaksuarvestus on aastapõhine. deklaratsiooniga saad tagasi või maksad juurde, ülejäänud aasta võid teha nagu meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi minule nõu anda? Ei jaga seda asja absoluutselt.
Minu brutopalk on 1408 eurot kuus.
Mis on mulle kasulik? Kas pean tegema avalduse? Mis summa peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab keegi minule nõu anda? Ei jaga seda asja absoluutselt.
Minu brutopalk on 1408 eurot kuus.
Mis on mulle kasulik? Kas pean tegema avalduse? Mis summa peale?

kalkulaatori järgi on sinu maksuvaba tulu järgmisel aastal 384 eurot. võiksid teha avalduse nt 350 euro maksuvabastuse arvestamiseks, kui palk tõuseb või on vahel mingid preemiad vmt, siis isegi väiksema summa peale.

üks kalkulaator on siin: http://tulumaks.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.11 11:46; 14.11 12:56; 16.11 10:39; 18.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan artiklit-
https://majandus24.postimees.ee/4313619/puust-ja-punaseks-kuidas-ma-uuest-aastast-oma-tulu-arvestan?utm_source=pm&utm_medium=wallpost&utm_content=4313619&utm_campaign=fb_post

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti hakkab nii olema?
Ma just lootsin kasutada mõlemas töökohas 500eur tulumaksuvaba miinimumi ja siis veebr tehakse tasaarveldus, nii nagu seni?!

Jah. Nii hakkab olema. Aga kui su palk on ühes kohas ainult 1200 ja teises ka, siis võib läbi minna su trikk, v.a kui neil töökohtadel pole just sama raamatupidaja.

Pole see ju mingi trikk, täiesti normaalne oleks, kui inimene saab kogu oma maksuvabastuse igas kuus ära kasutada, mitte ei pea deklaratsiooniga midagi tagasi saama. Imestan, et senini pole see kõigile kättesaadav võimalus olnud, põhjendatakse sellega, et tavaline kodanik on ju idioot ja petis kindlasti ka pealekauba, nt hakkaks vanemad lapsi kindlasti igasse töökohta üles andma ja siis jäävad veebruaris riigi ees suurtesse võlgadesse jms jama.
Aga näib, et enamikule sobibki selline suhtumine 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:25; 20.11 21:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.