Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )

Teema: 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

Postitas:

Mul on bruropalk nõks alla 1600 euro. Panin TM vabaks 200. Igal aastal saame ka preemiat, kuid selle suurust ette ei tea. Seega las see määr olla pigem väiksem. Hea veebruaris tagasi saada.

Kuidas sa pea 1600-se püsipalgaga TM vabaks ainult 200 said? Arvutades, kui kasutada numbrit 1600, tuleb see 278, kui lisada ka nt mõningane oletatav preemia, siis veel suurem.

Ma tahan kindel olla, et veebruaris midagi juurde maksma ei peaks. Ja mulle sobib siis ka korraga suurema summa tagasi saamine, sest laste pealt tuleb ju ka ????

Kust sa tead, et täiendav maksuvaba tulu laste pealt jääb järgmisel aastal kehtima ja seda ära ei muudeta?

Sest ma aeg-ajalt ikka kuulan uudiseid.

Ja uudiste põhjal eeldadki, et poliitikud alati täidavad oma lubadusi või räägivad seda, mida mõtlevad? Naiivsus kuubis!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 11:50; 14.11 17:34; 21.11 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti hakkab nii olema?
Ma just lootsin kasutada mõlemas töökohas 500eur tulumaksuvaba miinimumi ja siis veebr tehakse tasaarveldus, nii nagu seni?!

Jah. Nii hakkab olema. Aga kui su palk on ühes kohas ainult 1200 ja teises ka, siis võib läbi minna su trikk, v.a kui neil töökohtadel pole just sama raamatupidaja.

Pole see ju mingi trikk, täiesti normaalne oleks, kui inimene saab kogu oma maksuvabastuse igas kuus ära kasutada, mitte ei pea deklaratsiooniga midagi tagasi saama. Imestan, et senini pole see kõigile kättesaadav võimalus olnud, põhjendatakse sellega, et tavaline kodanik on ju idioot ja petis kindlasti ka pealekauba, nt hakkaks vanemad lapsi kindlasti igasse töökohta üles andma ja siis jäävad veebruaris riigi ees suurtesse võlgadesse jms jama.
Aga näib, et enamikule sobibki selline suhtumine ????

Praegu on ju hoopis teine olukord. Isegi kui inimene kasutab ühes töökohas maksuvabastust, võib ta veebruaris halva üllatusena avastada, et riigile tuleb (tagasisaamise asemel) koguni 1200 eurot korraga JUURDE maksta. Selleks pole aga tavalisel inimesel, kellel on vähene ettenägemisvõime ja puuduvad säästud, siis lihtsalt raha. Riigile võlgu jäädes tuleb aga maksta intressi ja arvestada, et ühtäkki ei saa enam kõige lihtsamatki järelmaksu vormistada, kui näiteks pesumasin ütleb üles.

Täpselt see ju, millest ma kirjutasin. Tavaline kodanik on sinu meelest vastutustundetu arvutusoskuseta idioot, kellel hoolimata “kõrgest” sissetulekust (vähemalt 2100 eurot kuus, sest muidu ei saa sinu poolt mainitud võlga ju tekkida) ei ole võimalik maksuametile seda 1200 eurot mitme kuu jooksul tasuda.
Kui see tõsi on, siis ju lausa oleks parem, kui selline inimene ei saaks järelmakse vormistada ????

Selline võlg saab tekkida ka muud moodi. Inimene töötab kahes kohas ja saab mõlemast kohast palka 500.- eur. Kirjutab mõlemas kohas, et soovib kasutada maksuvaba tulu 500.- eur. ja 2019. aastal 2018 aasta tuludeklaratsiooni tehes ongi tekkinud võlg 1200.- eur. Nii üllatav kui see ka ei ole, siis 1000.- eur ja suurema sissetulekuga inimesed elavad ka väga paljud palgapäevast palgapäevani ja ei ole võimelised seda 1200.- korraga tagastama. Kodulaenud, korteri üürid, autoliisingud ja muud kulud on väga suured. Seetõttu on inimestel, kellel pole reserve, ega plaani seda raha kasutada justkui tulu teenimiseks, mõtekas pigem väiksem tulumaksu summa panna ja saada tagasi/või mitte maksta juurde hiljem raha tulumaksu deklaratsiooniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätkan seda meetodit, et tulumaksu võetakse esimesest sendist alates. Saab niiviisi järgneval aastal hea summa tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline võlg saab tekkida ka muud moodi. Inimene töötab kahes kohas ja saab mõlemast kohast palka 500.- eur. Kirjutab mõlemas kohas, et soovib kasutada maksuvaba tulu 500.- eur. ja 2019. aastal 2018 aasta tuludeklaratsiooni tehes ongi tekkinud võlg 1200.- eur.

Ja kuidas siin keegi teine, peale konkreetse isiku, süüdi on selles, et selline asi juhtus? Paha riik? Paha tööandja? Kapitalistid, rsk? Ikka ise peaks teatavat mõtlemisvõimet omama.

Nii üllatav kui see ka ei ole, siis 1000.- eur ja suurema sissetulekuga inimesed elavad ka väga paljud palgapäevast palgapäevani ja ei o

le võimelised seda 1200.- korraga tagastama. Kodulaenud, korteri üürid, autoliisingud ja muud kulud on väga suured.

Kuidas palgast-palgani elamine seostub eelneva jaburusega?

Seetõttu on inimestel, kellel pole reserve, ega plaani seda raha kasutada justkui tulu teenimiseks, mõtekas pigem väiksem tulumaksu summa panna ja saada tagasi/või mitte maksta juurde hiljem raha tulumaksu deklaratsiooniga.

No shit, Sherlock…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii segane teema. Palun vastake lühidalt, mis siis juhtub, kui ma ei tee mingit avaldust?

Mina olen aru saanud, et sellisel juhul saab iga kuu rohkem raha kätte. Muidugi tuleb see tagasi maksta, aga sellega on aega 2019 aasta jaanipäevani ja erinevalt pangast laenamisest või järelmaksuga ostmisest on selle raha kasutamine intressivaba, mis on veel eriti hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 12:51; 22.11 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen aru saanud, et sellisel juhul saab iga kuu rohkem raha kätte. Muidugi tuleb see tagasi maksta, aga sellega on aega 2019 aasta jaanipäevani ja erinevalt pangast laenamisest või järelmaksuga ostmisest on selle raha kasutamine intressivaba, mis on veel eriti hea.

kui on lisaks veel pangalaenu intressid või väärtpaberitulud, siis on aega lausa 1.oktoobrini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 12:58; 18.11 18:51; 18.11 19:47; 22.11 10:16; 25.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ikka aru saanud, kas ühisdeklar kaob ära ja kuidas on on lood täiendava maksuvabastusega laste pealt??
Kuna mina käin osalise koormusega tööl ja palk jääb napilt alla 500, abikaasal on palk keskmiselt 1700-1800 ning meil on kaks last, siis praegu tundub täiesti pointless mehel midagi prognoosima hakata. Kõige lihtsam variant paistab olevat see, et abikaasa jätab omale selle 500eurise maksuvabastuse, kannab iga kuu 100euri minu kogumishoiusesse vm investeerimisvarianti, kuna ka selliselt teenitud tulu pealt peaks ta tulumaksu maksma ja minu tulu nagunii 1200euri kuus ei ületa. Ja siis 1,5 aasta pärast vaatame, kui palju sellest kogumishoiusest riigile peame maksma.
Kõlab nagu plaan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:06; 22.11 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ikka aru saanud, kas ühisdeklar kaob ära ja kuidas on on lood täiendava maksuvabastusega laste pealt??

kehvasti on. eriti kehvasti on siis, kui üks ei töõta ja veel kehvemini on koolituskuludega siis, kui üks ei tööta ja teise palk on üle lubatud maksimumi.

ma tõstatasin mõni aeg tagasi selle teema, otsin sulle lingi kohe.

lubasin küll, aga mul polnud aimugi, et pk otsing nii mõttetu on, seega pead ise otsima. mingi tulumaksuteema oli, kust asi arenema hakkas, st pealkirjas minu meelest ei olnud viidet ühisdeklaratsioonile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.11 23:03; 18.11 22:45; 22.11 13:09; 24.11 12:21; 24.11 13:38; 24.11 19:19;
To report this post you need to login first.

Nii segane teema. Palun vastake lühidalt, mis siis juhtub, kui ma ei tee mingit avaldust?

Mina olen aru saanud, et sellisel juhul saab iga kuu rohkem raha kätte. Muidugi tuleb see tagasi maksta, aga sellega on aega 2019 aasta jaanipäevani ja erinevalt pangast laenamisest või järelmaksuga ostmisest on selle raha kasutamine intressivaba, mis on veel eriti hea.

täiesti vastupidi. kui avaldust ei tee, siis tähendab mingit maksuvaba ei kasuta ja tm arvestatakse kogu palgalt. Ehk – iga kuu saad vähem raha kätte, ja deklariga saad tagastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:23; 22.11 13:27;
To report this post you need to login first.

Pole ikka aru saanud, kas ühisdeklar kaob ära ja kuidas on on lood täiendava maksuvabastusega laste pealt??
Kuna mina käin osalise koormusega tööl ja palk jääb napilt alla 500, abikaasal on palk keskmiselt 1700-1800 ning meil on kaks last, siis praegu tundub täiesti pointless mehel midagi prognoosima hakata. Kõige lihtsam variant paistab olevat see, et abikaasa jätab omale selle 500eurise maksuvabastuse, kannab iga kuu 100euri minu kogumishoiusesse vm investeerimisvarianti, kuna ka selliselt teenitud tulu pealt peaks ta tulumaksu maksma ja minu tulu nagunii 1200euri kuus ei ületa. Ja siis 1,5 aasta pärast vaatame, kui palju sellest kogumishoiusest riigile peame maksma.
Kõlab nagu plaan.

1700 eur töötasult ei lase TSD raamatupidajal niikuinii maksimaalselt maksuvaba arvestada.
Kogumishoiustelt (kui nad just ülisuured pole) on intress nii pisike, et sellelt makstav tulumaks suurt midagi ei mõjuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:23; 22.11 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 231. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral
(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu 1848 eurot iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

§ 234. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest
(1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata residendist abikaasa eest täiendav maksuvaba tulu 2160 eurot, kui residendist füüsilise isiku ja tema abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot, arvestades lõigetes 2 ja 3 sätestatut.
(2) Täiendavat maksuvaba tulu on õigus maha arvata osas, mille võrra abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu on väiksem lõikes 1 nimetatud täiendavast maksuvabast tulust.
(3) Lõikes 2 nimetatud summa ei või olla suurem kui 50 400 euro ja abikaasade kogu maksustatava tulu vahe.

On kindel, et järgmine aasta see kehtib? Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selliselt võttes oleks näiteks minu abikaasa 1700 eurose brutopalgaga maksuvaba tulu hoopis 6674 eur aastas ehk 556 eur kuus?? Või sain ma praegu millestki väga valesti aru?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:06; 22.11 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean ikka ka üle küsima. Mul viimane palk oli 1248, edasi tuleb ilmselt ka nii vähem kui rohkem. See pole mulle oluline, et iga kuu rohkem kätte saaks, aga tuludeklaratsiooniga saan ikka ülejäänud ju tagasi? Praegu pole mingit avaldust teinud, ei oska mingit summat sinna panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ongi nii et tee mis avalduse tahad aga raamatupidaja peab kinni pidama sellise määra tulumaksu kui seadus nõuab. Lihtsalt ta ei saa muidu TSD järgmine kuu kinnitatud. Käisin just koolitusel kust tolli ja maksuameti inimene rääkis, ise ma raamatupidajana ei tööta aga kahju hakkas neist küll. Muidugi inimesetele on jäänud mulje et otsustavad ise kinnipidamise suuruse üle aga ei, vähem kindlasti ei saa raamatupidaja kinni pidada.

Misasja? Muidugi et saab, kui inimene teeb vastava avalduse! Ainus, mida ei saa, on see, et kui inimese tulud kuus on suured, siis ei saa tulumaksuvaba miinimumi suuremaks arvutada, kui riigi nõutud protsent, aga kui inikene soovib rohkem tulumaksu maksta, sest tal on lisaks palgale muid tulusid, siis see on avalduse alusel võimalik ja raamatupidaja peab sellega arvestama.

Mõte ikka oli et kui inimene teeb avalduse 500€ maksuvabana aga kui tuleb palk ja puhkus koos siis peab raamatupidaja vastavalt seadusele vähendama maksuvaba olgu mis tahes avaldus on kirjutatud.
Kui seadusjärgne maksuvaba tulu on väiksem, kui töötaja avalduses, tuleb tööandjal lähtuda seadusjärgsest määrast maksuvaba tulu arvestamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 21:42; 23.11 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestades et aprillist juulini maksavad enamik eesti börsifirmasid dividende, siis ka puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse saaks seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida jne jne variante on veel mitmeid.

palun seleta see lahti. didvidendiõigus tekib nendel, kes on mingi kuupäeva seisuga aktsionärid. näiteks 1. veebruari seisuga. millise trikiga saad sa “puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida” ja dividende teenida?

sama tahaks teada tegelikult ka ostmise ja müümise kohta. nagu keegi eespool juba ütles, maksavad aktsiatehingud päris palju, eriti välisbörsidel. kas oled kindel, et lootuses aktsiahinna kõikumiselt kasu teenida ei maksa sa tegelikult peale? lisaks maksaksid sa ju kõikidelt nendelt tehingutelt, millelt oled saanud tulu, ka tulumaksu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 23:37; 25.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 231. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral
(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu 1848 eurot iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

§ 234. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest
(1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata residendist abikaasa eest täiendav maksuvaba tulu 2160 eurot, kui residendist füüsilise isiku ja tema abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot, arvestades lõigetes 2 ja 3 sätestatut.
(2) Täiendavat maksuvaba tulu on õigus maha arvata osas, mille võrra abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu on väiksem lõikes 1 nimetatud täiendavast maksuvabast tulust.
(3) Lõikes 2 nimetatud summa ei või olla suurem kui 50 400 euro ja abikaasade kogu maksustatava tulu vahe.

On kindel, et järgmine aasta see kehtib? Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selliselt võttes oleks näiteks minu abikaasa 1700 eurose brutopalgaga maksuvaba tulu hoopis 6674 eur aastas ehk 556 eur kuus?? Või sain ma praegu millestki väga valesti aru?

Selgituseks,kui sinu abikaasa töötasu on 1700 eur,siis maksuvaba kuus on ainult 222,22 ja ei sentigi rohkem.Võid ju kirjutada maksuvaba avalduse 500-le, aga saad ikka 222,22.Aasta maksuvaba tulu on 12*222,22=2666,64
Kasuta julgelt palgakalkulaatorit ligilähedase maksuvaba leidmiseks.Sinna tuleb sisesetada Summa,märgid ära,et tegemist on brutotöötasuga ja aasta 2018.Paremale poole ilmub kohe ka maksuvaba summa.
http://www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 11:49; 24.11 12:58; 24.11 13:04; 24.11 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 231. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral
(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu 1848 eurot iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

§ 234. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest
(1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata residendist abikaasa eest täiendav maksuvaba tulu 2160 eurot, kui residendist füüsilise isiku ja tema abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot, arvestades lõigetes 2 ja 3 sätestatut.
(2) Täiendavat maksuvaba tulu on õigus maha arvata osas, mille võrra abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu on väiksem lõikes 1 nimetatud täiendavast maksuvabast tulust.
(3) Lõikes 2 nimetatud summa ei või olla suurem kui 50 400 euro ja abikaasade kogu maksustatava tulu vahe.

On kindel, et järgmine aasta see kehtib? Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selliselt võttes oleks näiteks minu abikaasa 1700 eurose brutopalgaga maksuvaba tulu hoopis 6674 eur aastas ehk 556 eur kuus?? Või sain ma praegu millestki väga valesti aru?

Selgituseks,kui sinu abikaasa töötasu on 1700 eur,siis maksuvaba kuus on ainult 222,22 ja ei sentigi rohkem.Võid ju kirjutada maksuvaba avalduse 500-le, aga saad ikka 222,22.Aasta maksuvaba tulu on 12*222,22=2666,64
Kasuta julgelt palgakalkulaatorit ligilähedase maksuvaba leidmiseks.Sinna tuleb sisesetada Summa,märgid ära,et tegemist on brutotöötasuga ja aasta 2018.Paremale poole ilmub kohe ka maksuvaba summa.
http://www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator

sellest kalkulaatorist ei ole ju mingit kasu, kui me räägime abikaasa arvelt tulumaksuvabastuse suurendamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.11 23:03; 18.11 22:45; 22.11 13:09; 24.11 12:21; 24.11 13:38; 24.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin on läbiv teema,et ei osata maksuvaba summat avaldusse kirjutada,siis omal töö juures soovitasin neile ,kel on ainult palgatulu(kuus summa erinev) ja mis jääb kuus vahemikku 1200-2099 teha prognoosarvutus jooksva aastanumbri põhjal.Sisenedes e-maksu-ja tolliameti andemetesse leiab kiirviidete alt TDS koondandmetest iga töötaja oma aastate/kuude kaupa igakuised brutotöötasu numbrid.Seal tuleb tähelepanu pöörata lahtrile VM summa,mis on siis brutotöötasu.Hetkel on 2017 kohta kümne kuu summa.Mina soovitasin võtta 2016 aastast nov. ja dets. VM summad.Siis saad kokku nn. terve aasta brutotöötasu.Selle summa paned palgakalkulaatorisse.(http://www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator)summa kõrvale vali aastas,märgi ära, et see on brutopalk ja aasta 2018.Paremale poole ilmub Arvesta maksuvaba tulu (bruto) lahtrisse kogu aasta maksuvaba summa.Selle jagad 12-ga ja saada ühe kuu keskm.maksuvaba summa.Nüüd on see koht,kus igaüks otsustab,mis summa ta paneb avaldusse,kas selle mis tuli eelnevalt arvutades või väiksema,aga vähemalt on see hetkel mingikski orientiiriks.(ps.arvutusest suuremat summat meil töö juures keegi ei soovinud panna,kuna ei soovita halba üllatust,kui 2019 aastal läheb tulude deklareerimiseks) Need,kes meil tööl selle arvutusprotsessi ise läbi tegid,leidsid ,et see ei olegi nii hirmus raketiteadus,aga alguses kostus ainult ma ei oska ja ma ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 11:49; 24.11 12:58; 24.11 13:04; 24.11 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 231. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral
(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu 1848 eurot iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

§ 234. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest
(1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata residendist abikaasa eest täiendav maksuvaba tulu 2160 eurot, kui residendist füüsilise isiku ja tema abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot, arvestades lõigetes 2 ja 3 sätestatut.
(2) Täiendavat maksuvaba tulu on õigus maha arvata osas, mille võrra abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu on väiksem lõikes 1 nimetatud täiendavast maksuvabast tulust.
(3) Lõikes 2 nimetatud summa ei või olla suurem kui 50 400 euro ja abikaasade kogu maksustatava tulu vahe.

On kindel, et järgmine aasta see kehtib? Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selliselt võttes oleks näiteks minu abikaasa 1700 eurose brutopalgaga maksuvaba tulu hoopis 6674 eur aastas ehk 556 eur kuus?? Või sain ma praegu millestki väga valesti aru?

Selgituseks,kui sinu abikaasa töötasu on 1700 eur,siis maksuvaba kuus on ainult 222,22 ja ei sentigi rohkem.Võid ju kirjutada maksuvaba avalduse 500-le, aga saad ikka 222,22.Aasta maksuvaba tulu on 12*222,22=2666,64
Kasuta julgelt palgakalkulaatorit ligilähedase maksuvaba leidmiseks.Sinna tuleb sisesetada Summa,märgid ära,et tegemist on brutotöötasuga ja aasta 2018.Paremale poole ilmub kohe ka maksuvaba summa.
http://www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator

sellest kalkulaatorist ei ole ju mingit kasu, kui me räägime abikaasa arvelt tulumaksuvabastuse suurendamisest.

Igakuiselt ei saa sa midagi suurendada.Alles deklareerides saad sa täiendavat maksuvaba tulu abikaasa eest kasutada ja sedagi teatud tingimustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 11:49; 24.11 12:58; 24.11 13:04; 24.11 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 231. Täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral
(1) Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik, kes peab ülal kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu 1848 eurot iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

§ 234. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest
(1) Residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata residendist abikaasa eest täiendav maksuvaba tulu 2160 eurot, kui residendist füüsilise isiku ja tema abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot, arvestades lõigetes 2 ja 3 sätestatut.
(2) Täiendavat maksuvaba tulu on õigus maha arvata osas, mille võrra abikaasa maksustamisperioodi maksustatav tulu on väiksem lõikes 1 nimetatud täiendavast maksuvabast tulust.
(3) Lõikes 2 nimetatud summa ei või olla suurem kui 50 400 euro ja abikaasade kogu maksustatava tulu vahe.

On kindel, et järgmine aasta see kehtib? Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selliselt võttes oleks näiteks minu abikaasa 1700 eurose brutopalgaga maksuvaba tulu hoopis 6674 eur aastas ehk 556 eur kuus?? Või sain ma praegu millestki väga valesti aru?

Selgituseks,kui sinu abikaasa töötasu on 1700 eur,siis maksuvaba kuus on ainult 222,22 ja ei sentigi rohkem.Võid ju kirjutada maksuvaba avalduse 500-le, aga saad ikka 222,22.Aasta maksuvaba tulu on 12*222,22=2666,64
Kasuta julgelt palgakalkulaatorit ligilähedase maksuvaba leidmiseks.Sinna tuleb sisesetada Summa,märgid ära,et tegemist on brutotöötasuga ja aasta 2018.Paremale poole ilmub kohe ka maksuvaba summa.
http://www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator

sellest kalkulaatorist ei ole ju mingit kasu, kui me räägime abikaasa arvelt tulumaksuvabastuse suurendamisest.

Igakuiselt ei saa sa midagi suurendada.Alles deklareerides saad sa täiendavat maksuvaba tulu abikaasa eest kasutada ja sedagi teatud tingimustel.

jah, ma tean, aga selle kohta oligi ju tsiteeritud käo küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.11 23:03; 18.11 22:45; 22.11 13:09; 24.11 12:21; 24.11 13:38; 24.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ikka aru saanud, kas ühisdeklar kaob ära ja kuidas on on lood täiendava maksuvabastusega laste pealt??

kehvasti on. eriti kehvasti on siis, kui üks ei töõta ja veel kehvemini on koolituskuludega siis, kui üks ei tööta ja teise palk on üle lubatud maksimumi.

ma tõstatasin mõni aeg tagasi selle teema, otsin sulle lingi kohe.

lubasin küll, aga mul polnud aimugi, et pk otsing nii mõttetu on, seega pead ise otsima. mingi tulumaksuteema oli, kust asi arenema hakkas, st pealkirjas minu meelest ei olnud viidet ühisdeklaratsioonile.

Mõtlesid vist seda.Siin on juttu ühisdeklaratsioonist,mida enam ei ole.
https://foorum.perekool.ee/teema/2018-aasta-maksususteem/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 11:49; 24.11 12:58; 24.11 13:04; 24.11 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestades et aprillist juulini maksavad enamik eesti börsifirmasid dividende, siis ka puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse saaks seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida jne jne variante on veel mitmeid.

palun seleta see lahti. didvidendiõigus tekib nendel, kes on mingi kuupäeva seisuga aktsionärid. näiteks 1. veebruari seisuga. millise trikiga saad sa “puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida” ja dividende teenida?

sama tahaks teada tegelikult ka ostmise ja müümise kohta. nagu keegi eespool juba ütles, maksavad aktsiatehingud päris palju, eriti välisbörsidel. kas oled kindel, et lootuses aktsiahinna kõikumiselt kasu teenida ei maksa sa tegelikult peale? lisaks maksaksid sa ju kõikidelt nendelt tehingutelt, millelt oled saanud tulu, ka tulumaksu.

erinevad eesti börsifirmad maksavad dividende täiesti eri aegadel: nt märtsist oktoobrini sel aastal. Dividende saab siis, kui omandad aktsiad hiljemalt 3 päeva enne seda kui nimekiri lukku läheb. Kui nimekiri fikseeritud, vöid kohe maha müüa ja midagi uut osta. Eesti aktsiate teenustasude tavaline miinimumtasu tavakliendile on 3,2€. Osades pankades, nt Swed on neile, kes tihedamalt väärtpaberitehinguid teevad 2x väiksem teenustasu. Kui summa onsuurem, on ka tasu suurem, nt 5000€ tehingu pealt mingi 7-8€. Pöhjamaade aktsiate teenustasud on tsipa suuremad, ca 18€ tehing, läti-leedu sama,mis eesti.
Tulumaksu ei pea maksma iga tehingu pealt juhul, kui teed tehinguid investeerimiskonto süsteemis. Vöid rahus jätta teenitud kasumi arvele ootama järgmisteks tehinguteks vöi järgmiste lollakate seadusemudatusteni.
Soome ja rootsi börsil on köikumine päris suur. Nt ühe nädala vöi paari jooksul 10% kasumit teenida pole mingi probleem, kui end asjaga kurssi viia. Nt eile töusis rootslaste Fingerprint hommikust keskpäevani üle 22%, täna tegi trikke sommide Angri birds, kukkus vahepeal 9,1-le (hea ostukoht) ja päeva löpul hakkas uuesti töusma jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ikka aru saanud, kas ühisdeklar kaob ära ja kuidas on on lood täiendava maksuvabastusega laste pealt??

kehvasti on. eriti kehvasti on siis, kui üks ei töõta ja veel kehvemini on koolituskuludega siis, kui üks ei tööta ja teise palk on üle lubatud maksimumi.

ma tõstatasin mõni aeg tagasi selle teema, otsin sulle lingi kohe.

lubasin küll, aga mul polnud aimugi, et pk otsing nii mõttetu on, seega pead ise otsima. mingi tulumaksuteema oli, kust asi arenema hakkas, st pealkirjas minu meelest ei olnud viidet ühisdeklaratsioonile.

Mõtlesid vist seda.Siin on juttu ühisdeklaratsioonist,mida enam ei ole.
https://foorum.perekool.ee/teema/2018-aasta-maksususteem/

jah, just seesama teema, aitäh sulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.11 23:03; 18.11 22:45; 22.11 13:09; 24.11 12:21; 24.11 13:38; 24.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestades et aprillist juulini maksavad enamik eesti börsifirmasid dividende, siis ka puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse saaks seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida jne jne variante on veel mitmeid.

palun seleta see lahti. didvidendiõigus tekib nendel, kes on mingi kuupäeva seisuga aktsionärid. näiteks 1. veebruari seisuga. millise trikiga saad sa “puhtalt eesti börsi dividendiaktsiatesse seda summat selle perioodi jooksul vähemalt 5x investeerida” ja dividende teenida?

sama tahaks teada tegelikult ka ostmise ja müümise kohta. nagu keegi eespool juba ütles, maksavad aktsiatehingud päris palju, eriti välisbörsidel. kas oled kindel, et lootuses aktsiahinna kõikumiselt kasu teenida ei maksa sa tegelikult peale? lisaks maksaksid sa ju kõikidelt nendelt tehingutelt, millelt oled saanud tulu, ka tulumaksu.

erinevad eesti börsifirmad maksavad dividende täiesti eri aegadel: nt märtsist oktoobrini sel aastal. Dividende saab siis, kui omandad aktsiad hiljemalt 3 päeva enne seda kui nimekiri lukku läheb. Kui nimekiri fikseeritud, vöid kohe maha müüa ja midagi uut osta. Eesti aktsiate teenustasude tavaline miinimumtasu tavakliendile on 3,2€. Osades pankades, nt Swed on neile, kes tihedamalt väärtpaberitehinguid teevad 2x väiksem teenustasu. Kui summa onsuurem, on ka tasu suurem, nt 5000€ tehingu pealt mingi 7-8€. Pöhjamaade aktsiate teenustasud on tsipa suuremad, ca 18€ tehing, läti-leedu sama,mis eesti.
Tulumaksu ei pea maksma iga tehingu pealt juhul, kui teed tehinguid investeerimiskonto süsteemis. Vöid rahus jätta teenitud kasumi arvele ootama järgmisteks tehinguteks vöi järgmiste lollakate seadusemudatusteni.
Soome ja rootsi börsil on köikumine päris suur. Nt ühe nädala vöi paari jooksul 10% kasumit teenida pole mingi probleem, kui end asjaga kurssi viia. Nt eile töusis rootslaste Fingerprint hommikust keskpäevani üle 22%, täna tegi trikke sommide Angri birds, kukkus vahepeal 9,1-le (hea ostukoht) ja päeva löpul hakkas uuesti töusma jne

Palun selgita siiski täpsete numbritega, kuidas sa teenid 1200 eurot paigutades ja dividendide peale mängides eesti firmade aktsiaid ostes 300 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 23:37; 25.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun selgita siiski täpsete numbritega, kuidas sa teenid 1200 eurot paigutades ja dividendide peale mängides eesti firmade aktsiaid ostes 300 eurot.

no näiteks ostad aasta jooksul 5x olümpicut, kui see parajasti 1,8 on ja müüd maha, kui see 1,9 on (või ka nt 1,75 ja 1,85). see on ka LHV foorumis mitmel korral ära nimetatud kui täiesti lollikindel rikkaks saamise võimalus, sest olümpic pendeldab nii juba aastaid. vahel isegi rohkemgi: lausa 1,68 kuni 2€ni

noh, võid ka paari korra asemel osta hoopis ekspressi (pendeldab 1,27 ja 1,35 vahel) või nordeconi (vahemikus 1,27 kuni 1,4). aga olympic on alati suht lihtne valik.

näidisnumbrid.
1). 1200€ eest saad 664 O-d, TT 3,2, varuks jääb 1,6.
müüd maha, on sul juba 1,6+ 664×1,9 -3,2=1260
2) nüüd saad osta juba 698 tk, TT 3,2, järgi jääb 40 senti.
müüd maha, on sul 0,4+698×1,9 -3,2=1323,4
jne
edasi arvuta ise

dividendide kohta ei saa sulle lollikindlaid arvutusi pakkuda, sest pole iial ette teada, millised dividendid eeloleval aastal tulevad. aga midagi saab ikka, tuleb oma kõhutunnet usaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.11 12:58; 18.11 18:51; 18.11 19:47; 22.11 10:16; 25.11 00:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun selgita siiski täpsete numbritega, kuidas sa teenid 1200 eurot paigutades ja dividendide peale mängides eesti firmade aktsiaid ostes 300 eurot.

no näiteks ostad aasta jooksul 5x olümpicut, kui see parajasti 1,8 on ja müüd maha, kui see 1,9 on (või ka nt 1,75 ja 1,85). see on ka LHV foorumis mitmel korral ära nimetatud kui täiesti lollikindel rikkaks saamise võimalus, sest olümpic pendeldab nii juba aastaid. vahel isegi rohkemgi: lausa 1,68 kuni 2€ni

noh, võid ka paari korra asemel osta hoopis ekspressi (pendeldab 1,27 ja 1,35 vahel) või nordeconi (vahemikus 1,27 kuni 1,4). aga olympic on alati suht lihtne valik.

näidisnumbrid.
1). 1200€ eest saad 664 O-d, TT 3,2, varuks jääb 1,6.
müüd maha, on sul juba 1,6+ 664×1,9 -3,2=1260
2) nüüd saad osta juba 698 tk, TT 3,2, järgi jääb 40 senti.
müüd maha, on sul 0,4+698×1,9 -3,2=1323,4
jne
edasi arvuta ise

dividendide kohta ei saa sulle lollikindlaid arvutusi pakkuda, sest pole iial ette teada, millised dividendid eeloleval aastal tulevad. aga midagi saab ikka, tuleb oma kõhutunnet usaldada.

Ah.. pliis. Esiteks, ma palusin selgitada justnimelt dividendide peale panustamist ja teiseks, sinu jutust jääb mulje, nagu hüppaksid aktsiate hinnad üles-alla nädala jooksul. Aga nii see ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 23:37; 25.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärge siiski unustaga, et EI OLE 1200 eurot terve aasta kasutada, vaid iga kuu lisandub 100 eurot seda “investeerimiseks nii magusat” raha. Ehk veebruaris on meil vaid 100 eurot. Ja märtsis 200. Aprillis on kokku 300 jne. Ja sedagi vaid MAKSIMUMi korral, ehk siis, kui sul on õigus saada 500 eurot tulumaksuvaba minimumi ja sa ei kasuta sentigi.
Mis ulmeteenistusest see üks kägu siin jahub, jääb täiesti arusaamatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 12:19; 18.11 15:40; 19.11 11:30; 26.11 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa ikka aru ,kui palk brutos jääb alla 900 kuus ja anti see tulumaksuvaba paber kätte ,kuhu siis panin ,et arvestataks seda maksuvaba 500 euri,kas siis võetakse tervelt palgalt tulumaks maha kohe maha või kuidas ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 23:03; 01.12 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa ikka aru ,kui palk brutos jääb alla 900 kuus ja anti see tulumaksuvaba paber kätte ,kuhu siis panin ,et arvestataks seda maksuvaba 500 euri,kas siis võetakse tervelt palgalt tulumaks maha kohe maha või kuidas ?

Siis arvestatakse ikka seda tulumaksuvaba miinimumi 500 eurot, sest nagu sa ju ka seal “tulumaksuvaba paberis” ilmselt ise soovi avaldasid…” Palun minu töötasust maha arvata jne…” Lugege ka enne ikka, millele alla kirjutate.

mina olengi nii aru saanud et kui panin 500 siis sellelt ei lähe tulumaksu ,hakatakse arvestama alles sellet summalt mis üle 500 on aga mulle räägiti teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 23:03; 01.12 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olengi nii aru saanud et kui panin 500 siis sellelt ei lähe tulumaksu ,hakatakse arvestama alles sellet summalt mis üle 500 on aga mulle räägiti teistmoodi.

Jah, nii on. Kes sulle ja mida rääkis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen õigesti aru saanud, et kui nt igakuine palk on 1700 (bruto) ja ma nt saan augustis võimaluse lisatööle, millega makstakse igakuiselt veel 1000 (bruto), siis on misiganes tulumaksuvabastuse summa mõttetu, sest ületab aastatulu 25200 ja ma pean 2019 deklareerides tagasi maksma? Mõistlik oleks siis kohe avaldus teha 0 summa peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2018 tulumaksuvaba 500 eurot

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.