Esileht Lapse ootamine 2019 aasta põhipuhkus, dekreet(alates 03.08)

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 2019 aasta põhipuhkus, dekreet(alates 03.08)

Postitas:

Tere.

Minul selline küsimus. Kui ma olen otsustanud jääda dekreeti alates 03.08.19 (sünnitustähtaeg 04.09.19), siis kas mul on õigus võtta välja sellel aastal kogu põhipuhkus (28 päeva) ja kui tööandja nõustub, siis ka dekreedi eest saadavad 11 lisa päeva?
Või tuleb arvestus ikkagi jaan – 02.08.09 saadavad puhkuse päevad ja siis võimalusel see 11 päeva?

Aitäh, kes mind mu rumaluses aitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 08:32; 04.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin eelmine aasta dekreeti ja dekreet lõppeb nüüd veebruaris ära.
Igatahes ma sain küll 28 päeva puhkust, aga selle sees oli ka dekreedipäevad ehk ma ei saanud kogu puhkust välja võtta sest ma reaalselt ei töötanud aastalõpuni. Lisaks sellele 28 päevale tuli juurde ka selle aasta sees olev dekreedi eest kogunenud 4 päeva, kokku 32 päeva.
Kõige õigem oleks sul võtta ühendust raamatupidajaga, kes arvestab sul kõik välja ja vajadusel ka seletab. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet ei anna lisapuhkepäevi – need 11 päeva on selle 28-päevase põhipuhkuse sees. Põhimõtteliselt saadki terve aasta eest umbes 28 päeva puhkust (kui dekreet lõppeb enne aastavahetust, siis võibolla isegi vähem – sest lapsehoolduspuhkuse ajal puhkepäevi ei saa).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Minul selline küsimus. Kui ma olen otsustanud jääda dekreeti alates 03.08.19 (sünnitustähtaeg 04.09.19), siis kas mul on õigus võtta välja sellel aastal kogu põhipuhkus (28 päeva) ja kui tööandja nõustub, siis ka dekreedi eest saadavad 11 lisa päeva?

Või tuleb arvestus ikkagi jaan – 02.08.09 saadavad puhkuse päevad ja siis võimalusel see 11 päeva?

Aitäh, kes mind mu rumaluses aitavad.

Dekreedi eest ei kogune mingeid lisapuhkusepäevasid, vaid dekreedi eest koguneb põhipuhkust. Ehk kui on põhipuhkus 28 päeva aastas, siis ka dekreediga koos on endiselt puhkus 28 päeva. Sul lõpeb dekreet 20.12.2019 ehk sul koguneb põhipuhkust peaaegu terve aasta eest kokku 27,15 päeva ehk ümardades 28 päeva. See on su põhipuhkus ja selle puhkamist ei saa tööandja sul takistada. Mingeid lisapäevasid ei teki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele! Nii ma ka ise omas peakeses arvasin. Peaasi, et põhipuhkuse saan ja loodetavasti saan selle täies ulatuses enne dekreeti välja võtta. Ehk siis Ilmselt alates Juulist sooviks jääda koduseks.
Eelmise lapsega (2.a tagasi) läksin 35+0 nädalast dekreeti ja laps sündis 36+0. Seekord siis tahaks enne veidi aja maha võtta ikka ka ja mõned muretud ööd veel magada 🙂

Aitäh veelkord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 08:32; 04.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine 2019 aasta põhipuhkus, dekreet(alates 03.08)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.