Esileht Väikelaps 2021 koolimineja tase praegu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 2021 koolimineja tase praegu

Postitas:

Kas teie sügisel 1. klassi minevad lapsed on praegu kooliks valmis? Mida veel õpite ja arendate? Meil poisslaps oskab lugeda ja arvuta, kuid olekult on üsna tita ja tuulepea veel. Kuskil üksi olla ega käia ei julge. Ei ole eriti vastupidavust teha asju, mis kohe ei õnnestu või milleks pole hetkel tuju. Ta justkui elab hetkes, ei oska ette planeerida ja tagantjärele ei mäleta. Päris muretsen, mis koolis saama hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, eks kogemus õpetab, kui unustab koolis asjad kuskile, küll siis järgmine kord on targem. Kannatust on palju vaja, esimeses klassis on vanema toetus ülioluline. Kõige raskem ongi neile selgeks teha, et miks pärast tunde kodus õppima peab, mitte ei saa kohe õue tormata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõnakuulelik laps on ninakaks läinud 🙂 Võtan seda kui iseseisvumist…

Eks ikka neid asju on, mille jaoks tahaks ise kõrval olla või taibata ennetavalt sõnu peale lugeda. Kui mõni meelde tuleb, siis räägime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 09:37; 22.05 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõnakuulelik laps on ninakaks läinud ???? Võtan seda kui iseseisvumist…

Minu tüdruk täpselt samamoodi, katsetab piire korralikult.

Ise olen ka mures, mis sügisel saab, sest ega ta väga lasteaias koroonaga käinud ole, aga tähed on selged, lugeda oskab, kirjutada samamoodi ja hakkama saab vast ikka. Iseasi on see kuidas tal asjad meeles hakkavad olema, seni on küll paras tuulepea ja pärast vestlust ei mäleta sõnagi, millest just räägitud sai, kõik unustab hoobilt ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piinlik nagu siin tunnistadagi, aga tegelikult mulle tundub, et minu jaanuaris 7-aastaseks saanud tüdruk on suhteliselt igapidi kooliküps. Eelkooli distantsõpet teeb ta arvuti taga iseseisvalt, pärast koos parandada on vaja väga vähe. Loeb hästi, arvude süsteemi jagab miljonini vähemalt (st teoreetiliselt oskaks loendada, saab aru, mis on väiksem, mis suurem), arvutab 100 piires kindlasti peast, suuremate arvudega teeb peast lihtsamaid tehteid, kirjalikult oskab ka ükskõik kui suuri arve liita, kirjalikku lahutamist ma pole veel näidanud. Silmaringi on, eri asju omavahel seostada ja analüüsida suudab hästi. Joonistamises, laulmises ja kehalistes võimetes on vähemalt tubli keskmine. Väga julge ja iseseisev. On käinud mõned korrad, kui keegi viia-tuua ei saanud, ka üksinda trennis (spordikeskus on tulevase kooliga samas majas, meie kodust umbes 700 m), ühtegi vahetusriiet, seepi-nuustikut ega midagi muud maha ei jätnud. Kella tunneb, raha lugeda oskab. Kingapaelu seob, ehkki seda ehk mitte kõige osavamalt (aga tal polegi paeltega jalanõusid peaaegu). Liikluses on mõistlik ja ettevaatlik. Mõistab, et võõrastega ühelgi juhul kaasa minna ei tohi, samas absoluutselt ei karda võõralt täiskasvanult abi paluda, kui tal midagi vaja on: on täiesti omal algatusel küsinud nii kellaaega, teed kui ka viimane kord oli küsinud lausa kõrvalolevas aias toimetanud inimeselt prügikotti, kui tal tuli pähe kraavikaldad inimeste loobitud rämpsust puhtaks korjata (õnneks osutus lahkeks inimeseks :P). See viimane lugu on muidugi küpsuse seisukohast selline vägagi vastuoksuslik. 😀

Aga jah, tegelikult ma ei teagi, kas ja mida peaks temaga veel harjutama või ette valmistama. Tundub, et peaks nagu kohalikku kooli kõlbama küll (me koolikatsetele ei läinud, jõuab hiljemgi kesklinnakooli vahet sõita, kui osutub küllalt nutikaks), aga mul on esimene laps kooli saata, vahest ma ei oska kõige peale mõelda? No lohakas ja kiirustav võib ta muidugi vahel olla, aga minu arust mitte rohkem, kui tema eale kohane on.

Ah jaa, jonnib ta muidugi küll kohati nagu kohutav kahene, aga see on meil ägenenud juba paari aasta jooksul ja kellegi teisega peale minu ta endale halba käitumist ei luba, seega ma eeldan, et koolielu tema kodused jonnihood vast mõjutama ei hakka. Küllap ma saan mõne tüütu kodutöö pärast temaga veel piike murda, aga ega mul pole ka tegelikult vahet, kas sõdida kodutöö või mõne muu asja pärast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poisslaps oskab lugeda ja arvuta, kuid olekult on üsna tita ja tuulepea veel. Kuskil üksi olla ega käia ei julge. Ei ole eriti vastupidavust teha asju, mis kohe ei õnnestu või milleks pole hetkel tuju.

Meil 9-aastane poiss. Luges ja arvutas ludinal juba 4-aastaselt, hinded on kõik viied ja uusi teadmisi omandab lennult. Aga tuulepea on siiani, üksi ühistranspordiga ei sõida ja kui mõni ülesanne esmapilgul liiga pikk tundub, tuleb nutuvõru ümber suu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie sügisel 1. klassi minevad lapsed on praegu kooliks valmis? Mida veel õpite ja arendate? Meil poisslaps oskab lugeda ja arvuta, kuid olekult on üsna tita ja tuulepea veel. Kuskil üksi olla ega käia ei julge. Ei ole eriti vastupidavust teha asju, mis kohe ei õnnestu või milleks pole hetkel tuju. Ta justkui elab hetkes, ei oska ette planeerida ja tagantjärele ei mäleta. Päris muretsen, mis koolis saama hakkab.

Mul laps samasugune. Harjunud koguaeg minuga olema, suviti maal. Lasteaias ka ainult kindel sõber. Muidu lasteaias käia ei taha. Olen samuti mures. Oskab arvutada, lugeda, mitte soravalt. Joonistada ei meeldi ega oska ka. Eelkoolis sai käia ainult 2 korda, siis tuli koroona peale. Võõraste lastega ei julge suhelda. On üldse selline tasase häälega ja arglik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneksin oma 7-aastase hea meelega teise klassi, kui valida saaksin, aga kuna ilmselt ei saa, siis loodan, et tema õpetaja ikka jaksab talle lisaülesandeid otsida jne. Ta oleks muidu selleks igatepidi küps. Loeb koomiksikogusid ja ka pakse juturaamatuid, on mingi vanema 1.kl matemaatika töövihiku läbi teinud, igatepidi sotsiaalne, julge, laia silmaringiga, loominguline, lasteaia õpetajate sõnul ka püüdlik ja korralik (kodus jah, mitte just alati). Üles kasvanud  ümbruskonnas, kus on palju eakaaslaseid ja ta on saanud palju iseseisvalt õues olla, suhteid luua jne. Joonistab oma vanuse kohta suurepäraselt. Kellatundmine vajab veel kinnistumist ja kirjatehnikaga kipub hirmus lohakas olema (tean, et praegu ei peagi veel siduskirja oskama, aga olen talle siiski veidi proovida andnud). Pliiatsihoid on siiani tavalisest erinev (ei teagi, kui palju seda parandama peaks, arvestades, et ta saab praegu kenasti joonistatud ja kirjutatud). Kohati võib ta paras unustaja olla (minusse), nt trennikotti on ta korduvalt maha jätnud. Kooliteed ja liikluses toimetulemist peame samuti veel harjutama.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemisoskus ja õige pliiatsihoid on muidugi oluline, aga väga tähtis on oskus teistega arvestamine, keskendumisoskus, elementaarne viisakus. Ootan enda lapselt küll, et ta ei trügiks, ei räägiks vahele, hoiaks korda, peaks kokkulepetest kinni, oleks julge esineja, oskaks abi paluda.

Kui eelkoolis pinginaaber ikka kõvahäälselt peeretab, no see ei ole okei. Viisakust, teistega arvestamist tuleb ka ikka kodus õpetada, mitte arvata, et kui ta on hea matemaatikas, siis on ta kooliküps. See oli lihtsalt näide, mis kohe meenus enda lapse eelkooli kogemusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tegelikult tore, kui erinevad need asjad on, mis selle küsimusega pähe tulevad. Minu teemad on pigem seotud sellega, mis saab siis, kui täiskasvanuid lähedal pole.

Üks asi kindlasti liiklus – üksi on laps igati ontlik, aga alles selle kevadega on tulnud enam-vähem kindlus, et isegi kui sõbrad lähevad ees, on hoolikas ja veendub, et autole ette ei jookse vms.

Siis kambavaim – balanss õige käitumise ja kuulumisvajaduse vahel.

Siis kõikvõimalikud ootamatud olukorrad – võti kodus, telefon tühi, vale buss, tee- vm tööd keset koduteed, mõni asi kadunud (unustama enam ei kipu)…

Siis ajaplaneerimine – vaja kooli ja trenni liigselt kiirustamata kohale jõuda.

Jne jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 09:37; 22.05 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka tuulepea. Koolikott ja võtmed hakkavad kindlasti koguaeg kadunud olema.

Lugeda, kirjutada ja arvutada oskab.
Aga KELLA väga ei tunne. Seda peame õppima.
Ja kellaga ärkamist. Ta on senimaani ikka ärganud äratamise peale ja ta lihtsalt äratust ei kuule/pane tähele. Me ei ela Eestis ja siin algab koolipäev kell 9, seega peaks ta ise ärkama, sest minu tööpäev algab kell 8.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil on nii tublid ja iseseisvad lapsed.

Minu lapse koolivalmiduskaardil oli kirjas, et täies mahus pole programmi läbinud. Laps on autist. Lugeda enam vähem oskab, mate üsna nõrk. Püsivust ülesannete täitmiseks on vähe. Oma huvid kipuvad peale. Kooliküps ta pole kindlasti, aga lasteaeda ka ei tahetud jätta. Ma usun, et ta oskaks kooli ise minna, aga ta ei vaata eriti, kas autod tulevad või mis iganes, ma ei julge ise teda kuskile lubada nii. Telefoniga tahab ainult pilte teha, rääkida mitte eriti. Asjalikku infot, eriti distantsilt on temalt raske saada. Sõpru tal pole ja ilmselt ei leia ka niipea. Üksi kodus tahab olla, usun, et 1-2tundi oleks ilusti. Aga iseseisvalt kooliasju kokku panna ja kooli minna ta ei oska kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:51; 24.05 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliküps ta pole kindlasti, aga lasteaeda ka ei tahetud jätta.

See peaks ju sinu, lapsevanema ajada olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loeb a la Naksitrallid, kirjutab pea-aegu vigadeta, ka sulghäälikud, arvutab 20 piires. Seieritega kella tunneb, aga mitte 5min täpsusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliküps ta pole kindlasti, aga lasteaeda ka ei tahetud jätta.

See peaks ju sinu, lapsevanema ajada olema

Kõik instantsid läbi käidud. Laps ise ka tahab kooli minna, vaatab, mis saab. Eks esialgu saadame kooli jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:51; 24.05 19:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps 2021 koolimineja tase praegu