Esileht Lapse ootamine 2023 augustikuubeebid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )

Teema: 2023 augustikuubeebid

Postitas:
Kägu

Tere.

Minul peaks tänase seisuga olema 5+1. Olen teinud 2 rasedustest, kus väga õrn teine triip. Eile käisin vereproovi tegemas, mis näitas 37,2 lU/l.

Ootamatult on juba homme arsti vastuvõtt, aga kardan, et see liiga vara.

Ärevus on sees suur ????

Homme ei ole veel midagi eriti näha. Süda veel ei löö. Homme lihtsalt öeldakse, et tule 7-14 päeva pärast tagasi. 7+ on süda kindlasti löömas, 6+ on nii ja naa.

Et pane valmis, et saad veidi muretseda, kuna lähed liiga vara ja midagi suurt näha pole (kui ikka oled oma hetke nädalates kindel, tšükkel oli korrapärane).

Olen ennast juba valmis selleks pannud.

Tahtsin Tartus Tammekliinikusse aega panna, aga see nüüd kolinud ja siis edastati minu kiri ühele arstile, kes võtab Elites vastu. Ütlesin, et sain koduse testi positiivse ja tema siis kutsus homseks vastuvõtule.

Ise ka mõtlen, et natuke vara on, aga käin siis ära. Mis ta seal esimene kord siis pigem teeb, kui alles 5 nädalat on?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid kalkulaatoreid olen guugeldanud ning nende tähtajad on mul teada. Eks seda ma arvasingi, et nende kalkulaatorite abil on tähtajad välja selgitatud.

Küsimusi tekitaski just see, et kas nii vara võetakse arvele ning kas peaksin midagi nõudma hakkama. Kuid tundub ning saan aru, et mul pole veel midagi nõuda, enne järgmist arsti visiiti. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere.

Minul peaks tänase seisuga olema 5+1. Olen teinud 2 rasedustest, kus väga õrn teine triip. Eile käisin vereproovi tegemas, mis näitas 37,2 lU/l.

Ootamatult on juba homme arsti vastuvõtt, aga kardan, et see liiga vara.

Ärevus on sees suur ????

Homme ei ole veel midagi eriti näha. Süda veel ei löö. Homme lihtsalt öeldakse, et tule 7-14 päeva pärast tagasi. 7+ on süda kindlasti löömas, 6+ on nii ja naa.

Et pane valmis, et saad veidi muretseda, kuna lähed liiga vara ja midagi suurt näha pole (kui ikka oled oma hetke nädalates kindel, tšükkel oli korrapärane).

Olen ennast juba valmis selleks pannud.

Tahtsin Tartus Tammekliinikusse aega panna, aga see nüüd kolinud ja siis edastati minu kiri ühele arstile, kes võtab Elites vastu. Ütlesin, et sain koduse testi positiivse ja tema siis kutsus homseks vastuvõtule.

Ise ka mõtlen, et natuke vara on, aga käin siis ära. Mis ta seal esimene kord siis pigem teeb, kui alles 5 nädalat on?

Erakatel teine töömeetod jah vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist saan ka öelda, et liitun augustikuubeebidega, sest novembri lõpus oli juba kodune test positiivne. UH-s käidud ning kaks vereproovi ka kinnitavad rasedust. Esimene rasedus ja esimene laps, seega kõik on esimene.

Kuid mul tekkis võib-olla pigem teistmoodi küsimus, et kas juba nii varajase rasedusega võetakse arvele (kellel siin 4 ja 5 nädalat olnud ja tähtajad juba selged jne)? Mul on järgmine nädal uus visiit, kus siis nii-öelda ametlikult kinnitatakse rasedus, siis peaks jooksma juba 7.nädal. Ei heida kellegile mitte midagi ette ega küsi paha pärast, vaid tahan lihtsalt aru saada, kuidas ning mis alustel see kogu protseduur käib.

Kuigi siiani on kõik korras olnud ning kulgeb nii nagu üks normaalne rasedus peaks kulgema arsti sõnul, siis FB grupiga liitumisel ootan seni, kuni siis olen “ametlikult” rasedana arvele võetud. Kirjutan siis sellele meilile, mis eelnevalt on välja toodud.

Tavaliselt rasedus tuvastataksegi seal alates 6+ kuni 8+ nädalal ja arvele võidakse võtta alles ka 10 nädala kandis.

Tähtaeg on selge siis, kui tsükkel oli korrapärane ja/või teada OV-aeg. On olenas kalkulaator, mis aitab arvutada ka viimaste päevade järgi, kui kaua oled juba ootel olnud. Otsi netist ”raseduskalkulaator” ja sisesta oma viimase menstruatsiooni esimene päev sinna. Kui tsükkel oli regulaarne, siis arvutab päris täpselt. See tähtaeg muidugi ei pruugi lõplikult jääda, sest laps vöib kasvada omas tempos. Ultrahelis saab täpsema tähtaja.

Minul on juba 11+ nädalat ja pole ka veel arvele võetud. Järgmisel nädalal on oscar ultraheli ja peale seda kohe ämmaemanda aeg. Siis võetakse ka arvele, kui kõik on hästi. ☺️

Eelmise lapsega võeti arvele umbes 9. nädalal. Sellest pole midagi, et nüüd on hiljem.

kas ametlikult võibki siis alles Oscarile minna esimese vastuvõtuna? Kuidas seda Oscari aega pannakse, kui veel arvele pole võetud? Ja kas Niptifyle võib ka enne arvelevõtmist minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist saan ka öelda, et liitun augustikuubeebidega, sest novembri lõpus oli juba kodune test positiivne. UH-s käidud ning kaks vereproovi ka kinnitavad rasedust. Esimene rasedus ja esimene laps, seega kõik on esimene.

Kuid mul tekkis võib-olla pigem teistmoodi küsimus, et kas juba nii varajase rasedusega võetakse arvele (kellel siin 4 ja 5 nädalat olnud ja tähtajad juba selged jne)? Mul on järgmine nädal uus visiit, kus siis nii-öelda ametlikult kinnitatakse rasedus, siis peaks jooksma juba 7.nädal. Ei heida kellegile mitte midagi ette ega küsi paha pärast, vaid tahan lihtsalt aru saada, kuidas ning mis alustel see kogu protseduur käib.

Kuigi siiani on kõik korras olnud ning kulgeb nii nagu üks normaalne rasedus peaks kulgema arsti sõnul, siis FB grupiga liitumisel ootan seni, kuni siis olen “ametlikult” rasedana arvele võetud. Kirjutan siis sellele meilile, mis eelnevalt on välja toodud.

Tavaliselt rasedus tuvastataksegi seal alates 6+ kuni 8+ nädalal ja arvele võidakse võtta alles ka 10 nädala kandis.

Tähtaeg on selge siis, kui tsükkel oli korrapärane ja/või teada OV-aeg. On olenas kalkulaator, mis aitab arvutada ka viimaste päevade järgi, kui kaua oled juba ootel olnud. Otsi netist ”raseduskalkulaator” ja sisesta oma viimase menstruatsiooni esimene päev sinna. Kui tsükkel oli regulaarne, siis arvutab päris täpselt. See tähtaeg muidugi ei pruugi lõplikult jääda, sest laps vöib kasvada omas tempos. Ultrahelis saab täpsema tähtaja.

Minul on juba 11+ nädalat ja pole ka veel arvele võetud. Järgmisel nädalal on oscar ultraheli ja peale seda kohe ämmaemanda aeg. Siis võetakse ka arvele, kui kõik on hästi. ☺️

Eelmise lapsega võeti arvele umbes 9. nädalal. Sellest pole midagi, et nüüd on hiljem.

kas ametlikult võibki siis alles Oscarile minna esimese vastuvõtuna? Kuidas seda Oscari aega pannakse, kui veel arvele pole võetud? Ja kas Niptifyle võib ka enne arvelevõtmist minna?

Ma käisin ikka 7+ juba rasedust tuvastamas, aga siis veel arvele ei võetud.

Muud ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

Ettenähtud uuringud ongi oscar test (vereproov+ultraheli loote väärarengute tuvastamiseks), see ongi umbes 11-13 nädalal (googelda ise seda aega).

Teine on looteanotoomia (LA), mis toimub 20. nädala ringis.

Ise võib juurde osta igasugu lisauuringuid. Paljud uuringud on kirjas ultraheli.ee lehel. Aga neid ei pea muidugi tegema. Väga levinud on veretest Niptify, mis on raskukohasem, u 250-300€ ja saab teada mõningad kromosoomhaiguste vastused ja lisaks lapse soo. Kui on kaksikrasedus, siis peab kallima testi valima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

Ettenähtud uuringud ongi oscar test (vereproov+ultraheli loote väärarengute tuvastamiseks), see ongi umbes 11-13 nädalal (googelda ise seda aega).

Teine on looteanotoomia (LA), mis toimub 20. nädala ringis.

Ise võib juurde osta igasugu lisauuringuid. Paljud uuringud on kirjas ultraheli.ee lehel. Aga neid ei pea muidugi tegema. Väga levinud on veretest Niptify, mis on raskukohasem, u 250-300€ ja saab teada mõningad kromosoomhaiguste vastused ja lisaks lapse soo. Kui on kaksikrasedus, siis peab kallima testi valima.

jaa ma olen selle kõigega kursis, 2 last juba olemas, pidasin silmas seda, et kui ma ei soovi UH enne 12 ndl, siis pole nö kohustuslik arvele võtta enne Oscarit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Facebooki grupp on salajane ja väljaspoolt keegi ei näe. Chatis vaikselt tutvume, meid on seal juba 6. Grupiga on hea liituda, et siis näen, kellega tegu et kindlasti õige inimese chatti saaks lisatud. Mõtle ja anna emailile märku ????

 

A

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna vastuvõtul. Arst kinnitas raseduse, aga usub et see kukub ära. ???? Kuna üleeile tehtud HgC tase oli ainult 37,2 ä. Samuti oli näha nn vedelikuga kogu, mis oli ebatasaste piiridega. Arst imestas, et miks ei ole juba määrima hakanud. Arvatavasti nv ikka hakkavad siis päevad arsti sõnul. Kui ei hakka, siis esmaspäeval uut veretesti tegema. Aga kahjuks Arst lootust ei andnud.

????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

Ettenähtud uuringud ongi oscar test (vereproov+ultraheli loote väärarengute tuvastamiseks), see ongi umbes 11-13 nädalal (googelda ise seda aega).

Teine on looteanotoomia (LA), mis toimub 20. nädala ringis.

Ise võib juurde osta igasugu lisauuringuid. Paljud uuringud on kirjas ultraheli.ee lehel. Aga neid ei pea muidugi tegema. Väga levinud on veretest Niptify, mis on raskukohasem, u 250-300€ ja saab teada mõningad kromosoomhaiguste vastused ja lisaks lapse soo. Kui on kaksikrasedus, siis peab kallima testi valima.

jaa ma olen selle kõigega kursis, 2 last juba olemas, pidasin silmas seda, et kui ma ei soovi UH enne 12 ndl, siis pole nö kohustuslik arvele võtta enne Oscarit?

Ikka enne peaks tegema. Ilma ei pane reeglina keegi Oscari aega ja kui sa saad selle 12+ nädalal, siis on ka vist hüvitistega mingi jama. Vähemalt vanasti oli see just juriidiliselt probleem.
Ja seda tasub ka teada, et arvele võetakse ikka alati esimesel visiidil…vahet pole kas arsti või ämmaka. Lihtsalt rasedakaart vormistatakse hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks algas mul täna verejooks. ???? seega see rasedus püsima ei jäänud. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

Ettenähtud uuringud ongi oscar test (vereproov+ultraheli loote väärarengute tuvastamiseks), see ongi umbes 11-13 nädalal (googelda ise seda aega).

Teine on looteanotoomia (LA), mis toimub 20. nädala ringis.

Ise võib juurde osta igasugu lisauuringuid. Paljud uuringud on kirjas ultraheli.ee lehel. Aga neid ei pea muidugi tegema. Väga levinud on veretest Niptify, mis on raskukohasem, u 250-300€ ja saab teada mõningad kromosoomhaiguste vastused ja lisaks lapse soo. Kui on kaksikrasedus, siis peab kallima testi valima.

jaa ma olen selle kõigega kursis, 2 last juba olemas, pidasin silmas seda, et kui ma ei soovi UH enne 12 ndl, siis pole nö kohustuslik arvele võtta enne Oscarit?

Ikka enne peaks tegema. Ilma ei pane reeglina keegi Oscari aega ja kui sa saad selle 12+ nädalal, siis on ka vist hüvitistega mingi jama. Vähemalt vanasti oli see just juriidiliselt probleem.

Ja seda tasub ka teada, et arvele võetakse ikka alati esimesel visiidil…vahet pole kas arsti või ämmaka. Lihtsalt rasedakaart vormistatakse hiljem.

keegi siin mainis, et arvele alles 12ndal ja sp mõtlesingi, et juriidiliselt kuidas.. kas keegi on täpsemalt kursis?

  1. raseduse kulgu saab ka korduva hcg-ga kinnitada, seega uh pole otseselt vajalik nii vara
0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa aru ei saa? Mitte keegi ei pane sulle Oscari aega niisama ilma, et oleks ennem uh-ga veendutud kas loode ja südametöö üldse olemas. Kui Oscaris käidud vormistatakse rasedakaart, vähemalt Pelgus selline järjekord.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

HCG ei näita seda, kui rasedus katkenud on ja  HCG võib jätkata kasvamist ka peale raseduse katkemist!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa aru ei saa? Mitte keegi ei pane sulle Oscari aega niisama ilma, et oleks ennem uh-ga veendutud kas loode ja südametöö üldse olemas. Kui Oscaris käidud vormistatakse rasedakaart, vähemalt Pelgus selline järjekord.

omg mida sa hüppad? ????

ainult 2 UH on kohustuslikud – Oscar ja LA

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

HCG ei näita seda, kui rasedus katkenud on ja HCG võib jätkata kasvamist ka peale raseduse katkemist!

üldjuhul siiski ei tõuse. Elujõulise raseduse kohta on see piisav info – UH ju samuti iga nädal ei tehta, katkeda võib millal iganes ja verejooks annab sellest märku. UH ei garanteeri, et südametöö püsima jääb jne

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wow, teema 2 lehekülge pikk ja juba paar tükki on asunud omavahel ärplema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Wow, teema 2 lehekülge pikk ja juba paar tükki on asunud omavahel ärplema.

    tõesti kurb, et ei või nõu küsida ilma, et ninna karatakse… huvitav, kuidas koroona ajal inimesed hakkama said, kui ainult LA tehti

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Wow, teema 2 lehekülge pikk ja juba paar tükki on asunud omavahel ärplema.

    tõesti kurb, et ei või nõu küsida ilma, et ninna karatakse… huvitav, kuidas koroona ajal inimesed hakkama said, kui ainult LA tehti

Minul on “koroonabeebi” ja kõik vajalikud uuringud tehti (kv, la, plus lõpus veel iga nädal uh, sest oli suur preeklampsia risk). Vb olenes ka haiglast, mina olin pelgus arvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun ka augustibeebidega, tähtaeg peaks olema 25.08.

Teine laps, ees ootamas on 6 aastane.

Enesetunne on veel väga hea, eelmisest lapsest palju neid asju ei mäletagi enam 🙂 Liituksin ka meeleldi fb grupiga, kuid pigem peale 10.01., siis on arsti vastuvõtt ja nädalaid peaks olema 7+4, tahaks südametöö enne ära kuulda 🙂

 

Tervitades,

R

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised testid ja uuringud on need, mis on raseduse ajal ettenähtud ja mida võiks ise lisaks lasta teha?

Ettenähtud uuringud ongi oscar test (vereproov+ultraheli loote väärarengute tuvastamiseks), see ongi umbes 11-13 nädalal (googelda ise seda aega).

Teine on looteanotoomia (LA), mis toimub 20. nädala ringis.

Ise võib juurde osta igasugu lisauuringuid. Paljud uuringud on kirjas ultraheli.ee lehel. Aga neid ei pea muidugi tegema. Väga levinud on veretest Niptify, mis on raskukohasem, u 250-300€ ja saab teada mõningad kromosoomhaiguste vastused ja lisaks lapse soo. Kui on kaksikrasedus, siis peab kallima testi valima.

jaa ma olen selle kõigega kursis, 2 last juba olemas, pidasin silmas seda, et kui ma ei soovi UH enne 12 ndl, siis pole nö kohustuslik arvele võtta enne Oscarit?

Hei!

Loomulikult ei ole ultraheli tegemine mitte kuidagi kohustuslik! Rasedust on võimalik ka muudmoodi tuvastada.

Ainult kodusünnituse puhul on 1 ultraheli tegemine kohustuslik, muud mitte.

Küll aga võib olla keeruline leida ämmaemandat, kes on nõus sellega, et tuvastamisel UH ei tee. Pigem soovitaksin siis pöörduda mõnda erakliinikusse.

Teine variant mida ma ise ilmselt teeksin: ei lähekski ämmaemanda vastuvõtule enne 12ndl ja siis laseks UHga tuvastada ja Oscar testist loobuks ja teeksin tasulise Niptify hoopis (kui tunnen et vajan).

Varem oli Tallinna linna sünnitoetusega seotud tingimus, et rasedusega peab olema arvele võetud hiljemalt 12nädalal. Enam sellist tingimust ei ole. Mine kasvõi 20nädalal ämmaemanda juurde alles tuvastama. Mitte midagi see ei mõjuta 🙂

Minu meelest nii tore näha veel naisi, kes on täielikus usalduses ega kiirusta liiga vara ämmaka juurde ♡

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun tagasihoidlikult siinse teemaga. 12.12 oli IVF siirdamine ning olen nüüdseks teinud 3 veretesti ning tõus on olnud korralik. Täna oli tulemuseks 1939.

Kalkulaatorite järgi on täna 4+6 ja tähtajaks 30.08.2023.

See nüüd esimene rasedus, mis peaks olema järgmine samm? IVF ei olnud riiklikus kliinikus ja seega seal edasised protseduurid läheks tasuliseks. Ilmselt peaksin otsima endale riiklikus sobiva ämmaemanda ja 7.nädalaks uh aja panema?

Serendipity.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun tagasihoidlikult siinse teemaga. 12.12 oli IVF siirdamine ning olen nüüdseks teinud 3 veretesti ning tõus on olnud korralik. Täna oli tulemuseks 1939.

Kalkulaatorite järgi on täna 4+6 ja tähtajaks 30.08.2023.

See nüüd esimene rasedus, mis peaks olema järgmine samm? IVF ei olnud riiklikus kliinikus ja seega seal edasised protseduurid läheks tasuliseks. Ilmselt peaksin otsima endale riiklikus sobiva ämmaemanda ja 7.nädalaks uh aja panema?

Serendipity.

Esimese  kinnitava uh teeb ivf arst ! Pole vahet kas tegid selle riiklikus voi erakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun tagasihoidlikult siinse teemaga. 12.12 oli IVF siirdamine ning olen nüüdseks teinud 3 veretesti ning tõus on olnud korralik. Täna oli tulemuseks 1939.

Kalkulaatorite järgi on täna 4+6 ja tähtajaks 30.08.2023.

See nüüd esimene rasedus, mis peaks olema järgmine samm? IVF ei olnud riiklikus kliinikus ja seega seal edasised protseduurid läheks tasuliseks. Ilmselt peaksin otsima endale riiklikus sobiva ämmaemanda ja 7.nädalaks uh aja panema?

Serendipity.

Esimese kinnitava uh teeb ivf arst ! Pole vahet kas tegid selle riiklikus voi erakas.

Ivf õde helistas mulle ja ütles, et see mu enda valik, kas esimene ultraheli nende juures või mujal, aga pean arvestama, et nende juures on see tasuline. Peale esimest ultraheli pean nendega lihtsalt ühendust võtma ja siis vaadatakse mu ravimid üle.

Ilmselt eelistan siiski riiklikku varianti, sest süstid on päris kulukad (ja ilmselt miinimum 4 nädalat veel) ja kui võimalik tasuta teha, siis lähen seda teed. Erakas ultraheli hind pole ka miskit hullu, aga seal tuleb ilmselt ka konsultatsiooni tasu veel juurde ja see kisub siiski paljuks.

Tahaksin ennast Pelgulinnas arvele võtta, aga kui digiregistratuurist aegu vaatasin, siis raseduse kinnitamise alt ei näinud ühtegi Pelgulinna aega. Kas seal tuleb registreerida teisiti või reaalselt ei olegi vabu aegu?

Serendipity.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Liitun tagasihoidlikult siinse teemaga. 12.12 oli IVF siirdamine ning olen nüüdseks teinud 3 veretesti ning tõus on olnud korralik. Täna oli tulemuseks 1939.

Kalkulaatorite järgi on täna 4+6 ja tähtajaks 30.08.2023.

See nüüd esimene rasedus, mis peaks olema järgmine samm? IVF ei olnud riiklikus kliinikus ja seega seal edasised protseduurid läheks tasuliseks. Ilmselt peaksin otsima endale riiklikus sobiva ämmaemanda ja 7.nädalaks uh aja panema?

Serendipity.

Esimese kinnitava uh teeb ivf arst ! Pole vahet kas tegid selle riiklikus voi erakas.

Ivf õde helistas mulle ja ütles, et see mu enda valik, kas esimene ultraheli nende juures või mujal, aga pean arvestama, et nende juures on see tasuline. Peale esimest ultraheli pean nendega lihtsalt ühendust võtma ja siis vaadatakse mu ravimid üle.

Ilmselt eelistan siiski riiklikku varianti, sest süstid on päris kulukad (ja ilmselt miinimum 4 nädalat veel) ja kui võimalik tasuta teha, siis lähen seda teed. Erakas ultraheli hind pole ka miskit hullu, aga seal tuleb ilmselt ka konsultatsiooni tasu veel juurde ja see kisub siiski paljuks.

Tahaksin ennast Pelgulinnas arvele võtta, aga kui digiregistratuurist aegu vaatasin, siis raseduse kinnitamise alt ei näinud ühtegi Pelgulinna aega. Kas seal tuleb registreerida teisiti või reaalselt ei olegi vabu aegu?

Serendipity.

Registratuuri vôi raseduskeskusesse pead Pelgus helistama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apelsin siin!

Ärevaid hetki on olnud ja ärevus siiani.

19.12 dpo 24 oli hcg 5716

21.12 oli UH, mis mõõtis 5+0 (mul kalender ütles 5+3) ja selle aja kohta oli kõik ok.

22.12 määris pisut

22.12 dpo 27 hcg 6254 – ainult! Ja ma olin väga õnnetu…

27.12 dpo 35 hcg 43500 – annab lootust veel.

Eks 5.01 UH annab kindlama teadmise.

On keegi kogenud või kuulnud sellisest hcg kõikumisest?

Apelsin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apelsin siin!

Ärevaid hetki on olnud ja ärevus siiani.

19.12 dpo 24 oli hcg 5716

21.12 oli UH, mis mõõtis 5+0 (mul kalender ütles 5+3) ja selle aja kohta oli kõik ok.

22.12 määris pisut

22.12 dpo 27 hcg 6254 – ainult! Ja ma olin väga õnnetu…

27.12 dpo 35 hcg 43500 – annab lootust veel.

Eks 5.01 UH annab kindlama teadmise.

On keegi kogenud või kuulnud sellisest hcg kõikumisest?

Apelsin

Peale tuhandet ei peagi  tuubelduma hcg enam kahe kordselt 48h jooksul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heipa!

 

Liitun samuti vaikselt siinse grupiga. Olen esmarase, 5+4 hetkel ning TA peaks kalkulaatori järgi 26.08 olema.

Sümptomitest hetkel hellad rinnad, kõhupuhitus. Rinnad olid algselt väga tundlikud ja ühtlasi ka esmaseks viiteks üldse võimalikule rasedusele, nüüd vaikselt tundlikkus vähenenenud. See on tekitanud ka omajagu hirmu, kas kõik ikka korras, kuid siiani on hcg tõusjoones olnud – natuke rahustab. Arsti vastuvõtt 11.01.

Kui tihti olete hcg mõõtmas käinud ja kuidas üldse ärevuse/muretsemisega toime tulla? Ma ei oleks eales arvanud, et nii palju võin üle mõelda nagu hetkel seda teen. Ka siinse foorumi teemad, mida olen viimasel ajal päris palju läbi kamminud, ei aita kaasa, kuna avastan üha uusi asju, mida ei osanud enne karta ????

 

Efka

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tulemast, Efka, ja palju õnne!

Mis puutub muretsemisse, siis siit võib põhjust juurde saada küll. Samas saab ka lootust ja tuge.

Omast kogemusest tean, et enne esimest katkemist sel jaanuaril ei kartnud midagi, kuna 3 norm rasedust olnud. Küll väga ammu, aga siiski. Kui peale esimest katkemist rasedaks jäin, olin väga õnnelik ja ei uskunud elu sees, et sama asi minuga veel juhtub. Aga juhtus – selle aasta maikuus oli peetumine. Ja nüüd olen jälle rase ja ärevus laes. Alguses tegingi väga tihti hcg ja progesterooni teste. Ärevaid hetki on olnud ja ärevus sees muudkui kasvab – küll eintõuse hcg piisavalt kiiresti, siis ei tunne ma mõni päev end üldse rasedana, siis määrb. Põhjust muretsemiseks on.

Ja muidugi saab nii siit kui dr.Google käest uut infot, mida enne karta ei osanudki 🙂

5.01 on UH, mis peaks kindlust andma, aga ikka mõtlen, et äkki peaks varem erasse minema… See ootamine ja hirm ja ärevus pole kindlasti head ei mulle ega beebile, aga nii raske on olla teadmatuses.

Saatusekaaslaste lood ja kogemused aitavad küll vahel.

Apelsin

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )


Esileht Lapse ootamine 2023 augustikuubeebid