Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2+2 reegel. Kus veel peale Eesti?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: 2+2 reegel. Kus veel peale Eesti?

Postitas:
Kägu

Olen vahest oma muu maailma sõpradega suheldes tajunud nende üllatust 2+2 reeglit kuuldes, nendel ei olevat ja tegemist pole riikidega, kus viirus rohkem levinud kui Eestis. Viimati kuulsin 1m reeglist ja max 20 inimest, alguses oli selles riigis 2m ja max 5 inimest, kuid seda on juba ammu leevendatud.
Muljetage palun kes teavad, mis reeglid teistes Euroopa riikides praegu kehtivad?

+3
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käisin just Soome Ikeas ja seal 1 meetri reegel.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lätis, Leedus, Poolas, Suurbritannias

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muljetage palun kes teavad, mis reeglid teistes Euroopa riikides praegu kehtivad?

Mis vahet seal on, mis kuskil praegu kehtib, kui sa sinna ju täna-homme ei reisi?
Ülepäeva/nädala ju leevendatakse igas riigis. Nagu meilgi.
Väga hea, et meil veel 2+2 seaduslikult kehtib, saan kõik endast eemale tõrjuda ja keegi väga ei tänitagi.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlase tavalise kilomeetri asemel on eriolukorras 2 meetrit 🙂

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen vahest oma muu maailma sõpradega suheldes tajunud nende üllatust 2+2 reeglit kuuldes, nendel ei olevat ja tegemist pole riikidega, kus viirus rohkem levinud kui Eestis. Viimati kuulsin 1m reeglist ja max 20 inimest, alguses oli selles riigis 2m ja max 5 inimest, kuid seda on juba ammu leevendatud.

Uudistes näitas, et Ameeeikas on sildid väljas hoida 1,5-2m vahet. Imelik, et nad seal ka seda vahet meetrites näitasid. Muidu kasutavad ju miile, tolle ja untse.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanadas ja Ameerikas on mõlemas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem tuleks küsida, kus ei ole seda reeglit. Igal pool, kuhu koroona on jõudnud, on sama reegel, vähemalt distantsi hoidmise osas.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen vahest oma muu maailma sõpradega suheldes tajunud nende üllatust 2+2 reeglit kuuldes,

Siin pole vist raske mingit muud järeldust teha, kui seda, et su “sõbrad” on kahjuks kovidioodid.

Keda mujal maailmas, eriti Inglismaal, Usas, Venemaal, Itaalias jne on ikka väga palju.
Võrreldes eestlaste, soomlaste, rootslaste, singapurlaste jne kultuurrahvastega.

Huvitav, et see on sulle uudiseks.

+15
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin pole vist raske mingit muud järeldust teha, kui seda, et su “sõbrad” on kahjuks kovidioodid.

Keda mujal maailmas, eriti Inglismaal, Usas, Venemaal, Itaalias jne on ikka väga palju.
Võrreldes eestlaste, soomlaste, rootslaste, singapurlaste jne kultuurrahvastega.

Huvitav, et see on sulle uudiseks.

No teema oli ju mõeldud terviseameti ja valitsuse kirumiseks ja kiunu üles tõmbamiseks, kuidas Eestis kodaniku vabadusi piiratakse. Milline muu eesmärk sellel sai üldse olla?

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No teema oli ju mõeldud terviseameti ja valitsuse kirumiseks ja kiunu üles tõmbamiseks, kuidas Eestis kodaniku vabadusi piiratakse. Milline muu eesmärk sellel sai üldse olla?

Ah, õige jah.
Unustasin, et oravatel on KÕIK asjad praegu nii pekkis kui üldse olla saavad.
Pevkuriga eesotsas hakkavad varsti pähklite asemel muda närima. Ja trollid on ka perekooli lahti lastud.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lätis on 2m. Mujal seda suurt ei hoitud, kui kassasabas. Seal seisti viisakalt märgitud joontel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Belgias ei või ka poodi minna kahekesi muide, ainult üksinda, poodi lastakse teatus arv inimesi korraga, kehtib täiega 2m reegel ja tegelikult ei ole mingi +2 soositud, nüüd leevendatakse reegleid paar nädalat, avatakse muuseume ja lubatakse külalisi koju kutsuda jne, aga vahemaa reegel on kehtiv. Aprillis oli keelatud isegi autoga sõitmine, v.a. poodi.
Ka liftides on kirjutamata kord, et üks inimene/perekond korraga, mitte keegi ei roni lifti, kui seal on inimesed juba ees. Juba läheb paremini, ei ole 1400 nakatunut ja 500 laipa iga päev…

Kirjuta parem, kus riikides need sinu tuttavad elavad, kes sellistest asjadest midagi kuulnud ei ole?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhtuudishimust tegin teema, lootsin et välismaal elavad eestlased teavad oma koduriikide kohta rääkida. Ja kohe nii ära miinustatud nagu ma oleks teatanud, et mul on korona ja käisin naabrite peale köhimas. Lisaks selgub, et mu sõbrad on kovidioodid, kuna paljudes riikides on AMETLIKUD reeglid teistsugused kui Eestis.
Ja lisaks loen veel, et tahtsin mingit kiusu üles tõmmata.
Eks igaüks näeb asju oma vaatevinklist ja nagu näha, siis mõni kohe oskab igas asjas midagi negatiivset näha ja kiusu üles tõmmata. Minu jaoks oli see süütu ajaviiteteema, vabandan kõigi miinustajate ees, keda see teema valusalt riivas.

+6
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peruus on liikumiskeeld, ühel pereliikmel on lubatud kord nädalas käia toidupoes ja apteegis. Pühapäeviti ei tohi keegi kuhugi minna.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna paljudes riikides on AMETLIKUD reeglid teistsugused kui Eestis.

No too need riigid siis siia nimekirjana välja.
Paljudes, see peaks siis tähendama alates 10 riiki.

Saad mõne lingi päriselus toimuvast, saad ehk ise targemaks ja ehk saad oma kovidioodist sõpragi harida.
Kuna ise ta pole võimeline…

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taanis oli siiani 2+2 reegel, sellest nädalast on nõudeks hoida 1 m distantsi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis sellest reeglist, kui keegi ei pea sellest kinni. Käisin eile Rocca al Mare keskuses, nii liftiga üles kui alla sõites jooksis keegi veel viimasel hetkel sama lifti peale ja ronis praktiliselt selga. Kuigi oleks võinud oodata järgmist lifti.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhtuudishimust tegin teema, lootsin et välismaal elavad eestlased teavad oma koduriikide kohta rääkida. Ja kohe nii ära miinustatud nagu ma oleks teatanud, et mul on korona ja käisin naabrite peale köhimas. Lisaks selgub, et mu sõbrad on kovidioodid, kuna paljudes riikides on AMETLIKUD reeglid teistsugused kui Eestis.

Eks igaüks näeb asju oma vaatevinklist ja nagu näha, siis mõni kohe oskab igas asjas midagi negatiivset näha ja kiusu üles tõmmata. Minu jaoks oli see süütu ajaviiteteema, vabandan kõigi miinustajate ees, keda see teema valusalt riivas.

Millistes riikides täpsemalt distantsihoidmine teemaks ei ole?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Itaalias on 1m.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millistes riikides täpsemalt distantsihoidmine teemaks ei ole?

Valgevenes, Brasiilias.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis sellest reeglist, kui keegi ei pea sellest kinni. Käisin eile Rocca al Mare keskuses, nii liftiga üles kui alla sõites jooksis keegi veel viimasel hetkel sama lifti peale ja ronis praktiliselt selga. Kuigi oleks võinud oodata järgmist lifti.

Mitu kümmend korrust seal on, et need kes on terved inimesed jala ei jõua minna (joosta jõuavad) ?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uudistes näitas, et Ameeeikas on sildid väljas hoida 1,5-2m vahet. Imelik, et nad seal ka seda vahet meetrites näitasid. Muidu kasutavad ju miile, tolle ja untse.

Kus sa seda nägid? New Yorgi linnas ja äärelinnas on 6 jalga see vahemaa. Meetrid ja liitrid ajavad keskmisel ameeriklasel ikka täiesti juhtmed krussi. Järjekordade jaoks on jooned maha märgitud. Poodidesse lastakse ainult maskiga ja teatud arv inimesi. Restoranid on kinni jne. Õnneks lubatakse oma autoga loodusesse sõita ja ei ole mingeid tobedusi, a la kodust kaugemale kui miil ei tohi minna ja koera jalutab droon.

Ausalt öeldes, lugesin meditsiinitöötaja kirjeldust, mida ventileerimine patsiendi jaoks tegelikult tähendab, ja see oli väga rõve ja hirmutav, eriti minusuguse jänese jaoks, kellele juba ninast koroonaproovi võtmine tundub koletu katsumusena.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsiks nõu Eesti kohta. Selline olukord: kästakse kodukontorist päriskontorisse kolida, et kolleege ükshaaval välja õpetada. Õpetamine toimuks siis õpilane-õpetaja ninapidi koos ühe arvuti taga, mingist 1-2m pole juttugi.
Kas sellisest asjast saaks praegu ametlikult keelduda?
Kodukontorist oli nn õppesessioone väga ok teha Skype’i või Teamsi kaudu.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hollandis on 1,5m ja oli 2 inimest grupis reegel. Viimast enam ei jälgita ja nõuta, aga distantsi tuleb hoida endiselt. Tänavad ja poed on nooli ja jooni täis. Osades kohtades juhatavad vabatahtlikud inimesi õigele rajale kõndima. Poodides on üsna ranged piirangud

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saksamaal ka, vähemalt siin, kus mina elan, 2 meetri reeglit pole olnud, on 1,5 m. Aga see sõltub ka kohast. Nt pagariärid jm väiksemad poekesed, kus ruumi pole, on ka 1m vahet nõutud. Poodi saab ka jupikaupa, minu kodu kõrval poes on hommikust õhtuni saba ukse taga, sest see on kitsaste riiulivahedega väike pood. Sisse lastakse nii, et üks tuleb välja, järgmine saab sisse. Mina seal ei käi, sest ei taha sabas passida. Jalutan kaugemale suuremasse poodi. Seda, kui suured kambad nüüd koguneda tohivad, ei teagi, jupphaaval lastakse lõdvemaks kogu aeg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Brasiilias.

Sama “tark” jutt, kui teemaalgatajal.
(kes pole 24h jooksul siiani ühtegi riiki oma lolli jutu näiteks suutnud tuua)

Brasiilias on totaalne sõda käimas, infoks enne targutamist vaata SEDA.

Ja valgevenes pole kodanikud loetud, ehk siis pole mitte mingit vahet, palju neid sureb või ellu jääb, see ei koti mitte kedagi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Norras on kogu aeg 1m olnud.
Sel nädalal võetakse piirangut juba üsna liberaalset. St praktikas pole nagu midagi ebatavalist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhtuudishimust tegin teema, lootsin et välismaal elavad eestlased teavad oma koduriikide kohta rääkida.

No kui sul on see üüratu hulk sõpru “muus maailmas” siis peaksid ju nende kaudu kõige paremini teada saama. Mida sa siin kougid?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siin imestada on? “Muus maailmas” oskavad inimesed reegelid täita, arusaamine nõuetest on parem, kultuur on kõrgem. Loe meie covid’i teemasid ja veendu, kuidas ühel osal on nii pohh ja isetegevust tehti kogu kriisi ajal.
2+2 reegel võiks avalikes kohtades igaveseks jääda. milline nauding, kui keegi sul seljas ei ela! (Muidugi ega kõik ei taju 2m vahemaad ja pereemad imestavad, et mismoodi me ei soovitata viiekesi poes käia – pere oleme ju?).

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2+2 reegel. Kus veel peale Eesti?