Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2+2m reegel tervete vahel

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 2+2m reegel tervete vahel

Postitas:
Kägu

Kuidas teil praeguse piiride lõdvenemise valguses, kas imelik ei ole näiteks sõbrannadega kokku saades 2m hoida kui kõik olete kogu aeg terved olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole imelik. Varem oli vastik, kui keegi vestluse käigus liiga lähedale trügis või lausa puudutama kippus, õlale patsutama, kätt pigistama jne. Nüüd on hea eemale hoida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole, 2m saab vabalt jalutada ja juttu ajada, pole mingit vajadust lähemale trügida. Esimese emotsioon on nähes, et kallistama tahaks küll tormata, aga saame hakkama. Imelik on sellist asja küsida- kui vaja, siis vaja. Sel reeglil on nagu päris knkreetne eesmärk olemas, oled tähele pannud?
Jah, mina olen istunud korralikult kodus, käinud ainult 1xndl toidupoes jne. Tean ja usaldan, et sama on teinud ka mu head tuttavad-sõbrannad, sest nad ei ole lollid. Seega on tõenäosus, et me emb-kumb oleme haiged, parajalt väike, aga kunagi ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas teil praeguse piiride lõdvenemise valguses, kas imelik ei ole näiteks sõbrannadega kokku saades 2m hoida kui kõik olete kogu aeg terved olnud?

Kui on sõbranna saab ju kokkuleppida. Küsimus on võimaluses haigestuda. Et kas sõprus on väärt haigestumist? Kui on, siis võite ju riskida, äkki ei ole te just hiljuti kokkupuutunud nakatunutega ja olete enda teadmata viirusekandja. Kas sa suudaks edasi elada, kui tead, et oled oma lähedased nakatanud? Või annaksid sõbale andeks, kui tead, et tema kaudu oled haigestunud? Vasta nendele küsimustele ausal ja aruta asi sõbrannaga läbi. Kui leiate, et sõprus ikka ülekõige ja lähedus, siis annate ju andeks nii endale kui teisele kui miskit juhtub. Suure tõenäosusega ei juhtu, aga võimalus ikkagi on? Mis saab sõprusest, kui üksteist nakatate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll imelik, vanasti gripihooajal ju 2-meetrist vahet ei hoitud. Ja miks on sõbranna ohtlikum kui nt vanemad või õed-vennad. Hoiate nendega ka nt õhtusöögilauas vahet?
Aga tegelikult on see inimese enda asi kui palju ta kardab või mitte ja seda peaks austama.
Mina pole kunagi olnud kallistajainimene olnud ja jumal tänatud, et see komme nüüd pisut pausil on. Mind tõesti ahistab kui keegi mind kallistada tahab.
Häirib mind hoopis väikene silmakirjalikkus, nt poes on riiulite vahel inimesed peadpidi koos, aga see-eest hoiame lettide ees vahet, mistõttu looklevad kassajärjekorrad riiulite vahel või ei saa aru enam kust algab ja kus lõppeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa esitad sellise küsimuse PK introvertidele? Nende meelest on normaalne distants 5 m.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ka vaidleme tülitseme ja mina õiendan aina. Laste arust ei saa see piirang igavesti kesta. Praegu on see igavesti neil juba käes. Mina ise käin küll poes. Aga ma siiski püüan hoida vahet ja mööduda. Ags sõpradega on suhtlemine ikka pikem ja lähem neil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei hoia küll lähedastega mingit kahte meetrit. Lähedastega on see naeruväärne.
Sõbrannasid-sõpru on vähe ja kui kohtume siis hoiame enne kriisiaegset distantsi. Kallistajad pole me keegi olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On küll imelik, vanasti gripihooajal ju 2-meetrist vahet ei hoitud. Ja miks on sõbranna ohtlikum kui nt vanemad või õed-vennad. Hoiate nendega ka nt õhtusöögilauas vahet?

No kuidas sellest nii raske aru saada on! Sama pere liikmed, kes koos elavad on paratamatult niikuinii koos olnud ja kõik nakkused omavahel ära jaganud juba – pole vaja õhtusöögil distantsi hoida enam. Kui külla sõidavad vanemad, kes muidu eraldi elavad, siis loomulikult tuleb nendega ka õhtusöögilauas distantsi hoida! Sõbranna elab ka eraldi (tavaliselt) ja temaga peab distantsi hoidma!

See, et vanasti gripihooajal oli teistmoodi, see unusta lihtsalt igaveseks ära. Sellist aega ei tule enam kunagi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuidas sellest nii raske aru saada on! Sama pere liikmed, kes koos elavad on paratamatult niikuinii koos olnud ja kõik nakkused omavahel ära jaganud juba – pole vaja õhtusöögil distantsi hoida enam. Kui külla sõidavad vanemad, kes muidu eraldi elavad, siis loomulikult tuleb nendega ka õhtusöögilauas distantsi hoida! Sõbranna elab ka eraldi (tavaliselt) ja temaga peab distantsi hoidma!

See, et vanasti gripihooajal oli teistmoodi, see unusta lihtsalt igaveseks ära. Sellist aega ei tule enam kunagi!

Loomulikult ei hoia me ammu eraldielavate tuttavatega mingit distantsi. Totraks ei maksa ka minna. Kõik läheb edasi nii, nagu varem. Igaühele oma, kes tahab, istugu jah söögilauas 2 meetri kaugusel, edu sellega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidasingi mõttes silmas eraldielavaid õdesid-vendi, suguvõsa ja nende peresid jne.
Aga edu neile, kes kõike kardavad ja edu neile, kes midagi ei karda. Lähen nüüd hoopis jooksuringile ja turgutan end.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sedamööda, kuidas reegleid kogu maailmas leevendatakse ja haiguse levik väheneb, sedamööda vähendame ka enda isoleeritust. Ei järgi täpseid kuupäevi, aga nt kui öeldakse, et 500 inimest siseruumis on lubatud 1.juulist, siis arvestame sellega. Samuti ei mõõda mõõdulindiga vahet ei poes ega mujal, aga võõrastega katsume mõistuse piires distantsi hoida ja lähematega vastavalt võimalusele. Ei pea kallistama ega ninapidi koos olema, aga kerget vahet hoiame ja sugulastega ja võimalusel jutleme õues.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10000000000000000001 korda on seletatud, et gripp ei ole nii kergesti nakkav ja mõni laliseb ikka gripist. Isegi meie gripifanaatikust staarperearst on seda tunnistanud.
Keegi ei saa 100% kindel olla enda kor. viiruse vabas olekus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varsti on kolm kuud täis, ja IKKA ei saa teatud kontingent kõige lihtsamatele asjadele pihta! Et kellega peab hoidma 2m ja oma koos elavate pereliikmetega ei pea jnejne… on sildid, on pildid, on lihtlausetega ja 4a tasemel reeglid, kuidas veel saaks lihtsamalt asja seletada?
Jah, ka meie lõdvendama oma piiranguid, käime õues teistega jalutamas ja lapsed mängimas jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kriis. Elan üksi. Vajan suhtlust. Kohtun täna sõbraga A, seejärel kohtun homme sõbraga B. Et mis valem see võiks olla, mis ei lubaks mul eelneva suhtluse põhjal kohtuda ülehomme A ja Bga koos? 2 meetrit? Lähen sõbrannale külla ja siis istume 2 meetrise vahega ta köögis? Aa, õigus, siis kui 2 m on ikka veel jõus, siis vist ei tohigi külla minna… Sest siseruumis pole ju pikemal olemisel enam vahet, kas on 2 m või 4, viirus levib rääkides ikka.
Loomulikult saavad mõtlevad inimesed aru, et see kõik on absurd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, kinod tehakse lahti, mis kahest meetrist te räägite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga need, kelle tutvusringkonnas on kohtumisel kallistamine siiani tavaline olnud, kuidas nüüd käitute, kui kohtute sõbrannaga ja tema hakkab teid harjumuspäraselt kallistama? Mida teete? Taganete ja röögatate? See kõik toimub ju nii kiiresti, et vaja kähku reageerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga need, kelle tutvusringkonnas on kohtumisel kallistamine siiani tavaline olnud, kuidas nüüd käitute, kui kohtute sõbrannaga ja tema hakkab teid harjumuspäraselt kallistama? Mida teete? Taganete ja röögatate? See kõik toimub ju nii kiiresti, et vaja kähku reageerida.

Siis viskame nalja et praegu ei kallista ja lähme niisama laiali.
Keegi pole vägisi kallistama kippunud. Ja kui kallistaks, siis kallistaks vastu. Kaua see jant kestab! Jah, avalikes kohtades, kaupluses jne hoian ikka distantsi, oma tuttavate ja sõprade seas on kõik terve mõistusega ja kahe meetri reegel on pigem naljategemise koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, kinod tehakse lahti, mis kahest meetrist te räägite?

Peavad sealgi distantsi kuidagi tekitama ja juunis siseruumis ju max 50 inimest ja 50% täituvuse nõue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähedastega (sh sõbrannadega) ei hoia küll mingit distantsi, see oleks lihtsalt naeruväärne.
Poes mina inimestele selga just ei roni, aga tundub et suurele osale enamusele ei lähe ammu enam see 2 meetri reegel korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoian mõistlikku vahet. Poes nt . Korra mööda jalutada on ok, aga kui järjekord on pikk, siis hoian vahet. Ühistranspordis püüan ka ikkagi vahet hoida. Ei tasu unustada, et need meie koroona positiivsed numbrid on valdavalt need, kes on juba kehvas seisundis haiglasse jõudnud. Tegelikke positiivseid on ilmselgelt rohkem, aga siiski õnneks piisavalt vähe.
Sõpradega on lood nii, et kui ma ikkagi tean, et inimesel ei ole mitte mingeid sümptomeid ja ka kokkupuuteid, siis julgen kokku saada küll. Endal mul on koroonaga palju kokkupuuteid olnud, aga ma kannan alati 100% kaitseriietust ja dessin jne. Seega olen pubas, testil ka korduvalt igaks- juhuks käinud.
Uskuge, keegi meist ei tahaks seda viirust endale külge, ei tea kunagi kuidas see just enda organismiga reageerib, kuigi jah, mehed on tunduvalt rohkem ohustatud. Ei tasu langeda kuhugi äärmustesse, käige väljas jne, aga võõraste inimestega tasub siiski hoida distantsi ( ilmselt ka tuttavatega kui nood just väga arukad ei juhtu olema). Praegu peab hästi teadma mida sa teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on sõbranna saab ju kokkuleppida. Küsimus on võimaluses haigestuda. Et kas sõprus on väärt haigestumist? Kui on, siis võite ju riskida, äkki ei ole te just hiljuti kokkupuutunud nakatunutega ja olete enda teadmata viirusekandja. Kas sa suudaks edasi elada, kui tead, et oled oma lähedased nakatanud? Või annaksid sõbale andeks, kui tead, et tema kaudu oled haigestunud? Vasta nendele küsimustele ausal ja aruta asi sõbrannaga läbi. Kui leiate, et sõprus ikka ülekõige ja lähedus, siis annate ju andeks nii endale kui teisele kui miskit juhtub. Suure tõenäosusega ei juhtu, aga võimalus ikkagi on? Mis saab sõprusest, kui üksteist nakatate?

Minu sõbrannad ja sõbrad on vanuses umbes 35-50 eluaastat. Ma ise olen 37. Keegi meist tervise poolest ei kuulu riskirühma, seega väikese köha ja paar päeva ehk palavikku annaks küll jah vabalt andeks 🙂 Andeks andmise kontekstis tasub küsida, et kas annaksid andeks kui Su sõber Sinult saadud haigusesse sureks. Teisalt tegi ta ise otsuse kui lähedalt Sinuga suhtleb ja kui Sa ise ei teadnudki enda haigusest, siis mida andeks anda? Olen koroona läbi põdenud. Tutvusringkonnas on veel mõned põdenud. Mul oli kaks päeva palavikku ja higistamist, kõik. Tuttavatel sama, kellel kerge köha, kellel kurguvalu. Pole nagu väga andeks anda. Kõhugripi sain kunagi sõbranna lastelt ja isegi selle andsin andeks, kuigi minu jaoks oli see umbes 1000 korda hullem 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sõbrannad ja sõbrad on vanuses umbes 35-50 eluaastat. Ma ise olen 37. Keegi meist tervise poolest ei kuulu riskirühma, seega väikese köha ja paar päeva ehk palavikku annaks küll jah vabalt andeks 🙂 Andeks andmise kontekstis tasub küsida, et kas annaksid andeks kui Su sõber Sinult saadud haigusesse sureks. Teisalt tegi ta ise otsuse kui lähedalt Sinuga suhtleb ja kui Sa ise ei teadnudki enda haigusest, siis mida andeks anda? Olen koroona läbi põdenud. Tutvusringkonnas on veel mõned põdenud. Mul oli kaks päeva palavikku ja higistamist, kõik. Tuttavatel sama, kellel kerge köha, kellel kurguvalu. Pole nagu väga andeks anda. Kõhugripi sain kunagi sõbranna lastelt ja isegi selle andsin andeks, kuigi minu jaoks oli see umbes 1000 korda hullem 😀

Sa ei tea veel tegelikult, kuidas see tulevikus su organismi mõjutab, et see viirus oli. Vara hõigata. Samuti ei tea sa, kellele selle andsid ha kuidas neid ja nende lähedasi mõjutas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei tea veel tegelikult, kuidas see tulevikus su organismi mõjutab, et see viirus oli. Vara hõigata. Samuti ei tea sa, kellele selle andsid ha kuidas neid ja nende lähedasi mõjutas.

Tean ikka. Tean, kellelt sain ja tean, kes sai omakorda minult. Nakatausin suht alguses ja siis uuris Terviseamet veel kõik kontaktsed välja ja testis neid. Enda ahelat vaadates oli see edasikandumine minimaalne. Isegi mu enda elukaaslane ega laps ei saanud positiivset testi. Ka mitte mu ema, kelle juures jõudsin enne haigustunnuste ilmnemist käia, mitte ükski lähem inimene, kellega aktiivselt suhtlesin. Positiivse testi andis vaid üks minu tööalaselt juhendatav, aga nagu inimene ise ka ütles, et ta ongi selline, et korjab kõik nakkused üles. Tema paranes samuti kiirelt ja täielikult. Seltskonnas, kust ma selle ise sain, viibis mitmeid tunde ühes ruumis 30-40 inimest. Positiivse testi andsid hiljem 3. Ja veel hiljem välistati ühe puhul, et ta nakkuse sealt sai, sest ilmnes, et päev hiljem oli tema laps selle hoopis Itaaliast toonud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me musitame, mitte ei kallista. Sõbrannadega. Ei ela Itaalias, ega mujal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhjus, miks terve maailm lukku on keeratud, ongi selles, et end tervena tundvad inimesed on mitmeid päevi väga nakkusohtlikud enne kui neil esimesed sümptomid avalduvad.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 2+2m reegel tervete vahel