Esileht Tööelu, raha ja seadused. 24h tööpäev

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 24h tööpäev

Postitas:

Võimalus minna töökohale, kus valved on 24h ja palk parem. Kui keeruline on üldse nii pikki valveid teha kahe lasteaias käiva lapse kõrvalt? Jagage kogemusi, kas on väga väsitav ja võtab tervise lõpuks läbi?

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sõltub, kas peab kogu aeg tööd tegema või on öösel rohkem puhkeaeg. Ja kas koju tulles saad puhata. Paljudele meeldib kuna sel juhul kuus vähe tööpäevi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis, oli küll selline töö, et täiesti olenes päevast. Mõnikord oli ka öösel palju tööd, mõnikord jälle praktiliselt vaikus. Töise vahetusega kulus aeg väga kähku. Mõnevõrra vajab selline graafik muidugi harjumist ja ega ta igaühele ei sobi ka. See-eest kui äraharjuda, siis ei taha tavalisest töögraafikust enam midagi teada, väga meeldib. Meil oli valida kas mitu 12h vahetust või 24h ja enamus tahtis just neid pikki. Isegi vahetati kokku omavahel. Veidi vahetamist ja töine periood ja tekkiski isevalitud ajal palgaline vaba nädal.
Igatahes on selline parem kui mitu ööd järjest teha, päevane magamine pole ikka üldse sama mis normaalne öine. Mulle sobib öösel tööl olla küll.
Mis tervisesse puutub, siis täiesti oleneb inimesest, mõni ei saa midagi aru, teisel hakkavad probleemid.
Huvitav kus veel lubatakse 24h teha, paljudes kohtades pandi keeld peale.
Lastega inimesel nõuab see tugivõrku kes nendega tegeleb see 24h, ülejäänud aja saab ise olla.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 16:02; 30.07 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus on usaldusv@@rne lapseoidja, siis ei ole probleemi. Tervise peale hakkab siis, kui t6esti peab 24 tundi uleval olema ja j@rgmisel p@eval magada ka ei saa.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 17:34; 30.07 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen arst. 24-32 h järjest olen tööl olnud juba ülikooliajast alates, seega u 15 aastat. Mingil eluperioodil kuulusid tööpäevade algusesse ja lõppu ka 100-150 km autosõidud. Jah, hakkab tervisele, eelkõige une- ja söömishäired. Jah, kenasti saab lasteaialastega hakkama, kui kodu toetab. Ei, ei saa nö rohkem vabu päevi. Vähemalt meditsiinis. Ainult ületunde saab juurde. Kuidas ma keeldun lisavalvest, kui väga palutakse ja ma tean, et kedagi teist pole võtta?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen arst. 24-32 h järjest olen tööl olnud juba ülikooliajast alates, seega u 15 aastat. Mingil eluperioodil kuulusid tööpäevade algusesse ja lõppu ka 100-150 km autosõidud. Jah, hakkab tervisele, eelkõige une- ja söömishäired. Jah, kenasti saab lasteaialastega hakkama, kui kodu toetab. Ei, ei saa nö rohkem vabu päevi. Vähemalt meditsiinis. Ainult ületunde saab juurde. Kuidas ma keeldun lisavalvest, kui väga palutakse ja ma tean, et kedagi teist pole võtta?

Mina nt ei võta pere arvelt ühtki lisavalvet, aga eks see muidugi oleneb paljudest asjaoludest. Kellel kuidas.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 17:34; 30.07 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saa nö rohkem vabu päevi. Vähemalt meditsiinis. Ainult ületunde saab juurde. Kuidas ma keeldun lisavalvest, kui väga palutakse ja ma tean, et kedagi teist pole võtta?

Meil sai ka ületunde teha kes tahtis, aga vabad päevad olid hinnatumad. Vabade päevade saamisega vahetades ja graafikut tehes ei olnud üldiselt probleeme. Valdavalt oli graafik paigas ja korraga oli mitu inimest tööl. Juhtus tõepoolest, et nelja asemel oli tööl kolm kes siis katsid vahetuse.
Tervisega oli nagu enne kirjutasin, mõni ei saanud midagi aru ja mõnel hakkasid kohe jamad. Ei sobi öine töö ja pikad vahetused loomulikult kõigile.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 16:02; 30.07 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tegin 24 tunniseid vahetusi kui ma olin 19. Oli ikka masendav küll mõelda see hommik tööle minnes, et koju saad alles järgmine hommik.
Mina sain sel töökohal natuke magada ca kl 2-3 aeg, tunni v kaks. Aga ülejäänud aeg oli kogu aeg töö. Hommikul peale seda 24 tunni vahetust, komberdasin poolunes koju, ja magasin seda vahetust välja umbes poolteist päeva.

Praegu on mul väikesed lapsed, ja sellist elu küll ette ei kujutaks. Väldiks sellist töökohta iga hinna eest. Kui võimalus mujale minna, siis mine.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 24h vahetustega töötanud ja mulle meeldib selline graafik kõige rohkem, just selle pärast, et vaba aega on tohutult palju (vahetusi oli sõltuvalt kuust 6-8). Kui läksin sellise graafiku pealt E-R tööle, siis oli esialgu ikka väga masendav, et vaba aega on sisuliselt ainult mõned tunnid õhtuti ja kui kuskile pikemale väljasõidule tahaks minna, siis on ainus võimalus minna nädalavahetusel.

Lapsi ei ole, seega pere osas ei oska kommenteerida, aga tean, et mul üks tuttav on ka nii töötanud ja tema ütles, et väikese lapse kõrvalt oli selles mõttes halb, et nemad sättisid mehega graafikud nii, et kui tema oli tööl, siis mees oleks vaba ja vastupidi ning seetõttu nad said mehega vähe koos olla.

Mind selline graafik ei väsitanud. Ma harjutasin end ka nii, et peale vahetust ma päeval kodus magama ei läinud, vaid olin õhtuni üleval ja siis tuli öösel hea uni. Mul oli ka selline töö, et enamasti sain natukeseks ikka silma kinni lasta, kuigi ega see mingi täisväärtuslik uni ju ei ole, kui oled kogu aeg ikkagi valves. Tervisele hakkas sellisel perioodil, kus meil oli mitu töötajat korraga haiguslehel ja mind pandi ühel kuul tööle nii, et mul tuli kuu peale üle 200 töötunni ja sisuliselt terve kuu ma töötasin 1 tööl, 2 vaba graafikuga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole 24 h kunagi tööl olnud. Küll aga olin mingil eluperioodil 12 h tööl. Mingis vanuses hakkas väga tundma andma. Ja kui jäin rasedaks, siis oli kohe eriti hull. Ma ei suutnud enam mitte kuidagi normaalses elurütmis püsida. Öösel magada ei saanud üldse, ka mitte siis, kui paus tekkis, sest ma lihtsalt ei suutnud nii kiiresti uinuda ja vajadusel kohe üleval olla. Samas, mul oli kolleeg (minust vanem), kellele just sobis nii. Ta jäi nipsust magama, ja oli nipsust üleval. Hommikul läks peaaegu puhanuna koju.

Seega, väga isikupõhine on see öine töö.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen arst. 24-32 h järjest olen tööl olnud juba ülikooliajast alates, seega u 15 aastat. Mingil eluperioodil kuulusid tööpäevade algusesse ja lõppu ka 100-150 km autosõidud. Jah, hakkab tervisele, eelkõige une- ja söömishäired. Jah, kenasti saab lasteaialastega hakkama, kui kodu toetab. Ei, ei saa nö rohkem vabu päevi. Vähemalt meditsiinis. Ainult ületunde saab juurde. Kuidas ma keeldun lisavalvest, kui väga palutakse ja ma tean, et kedagi teist pole võtta?

Lihtsalt ütled, et vabandust aga ei saa. Sul on vaja ka aega iseendale, oma perele, oma elule. Kuidas kõik need teised “keda teist pole võtta” keelduda saavad? See ei ole lõppude lõpuks reatöötaja asi tagada asutuse töö, palk, millele inimesed tahaksid tööle tulla ja et oleks neid töötajaid piisavalt jne, isegi kui sa oled arst. sa ei vastuta patsientide eest oma vaba aja arvelt.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tegin 24 tunniseid vahetusi kui ma olin 19. Oli ikka masendav küll mõelda see hommik tööle minnes, et koju saad alles järgmine hommik.

Mina sain sel töökohal natuke magada ca kl 2-3 aeg, tunni v kaks. Aga ülejäänud aeg oli kogu aeg töö. Hommikul peale seda 24 tunni vahetust, komberdasin poolunes koju, ja magasin seda vahetust välja umbes poolteist päeva.

Praegu on mul väikesed lapsed, ja sellist elu küll ette ei kujutaks. Väldiks sellist töökohta iga hinna eest. Kui võimalus mujale minna, siis mine.

masendav, kui 19aastane ei suuda 24 tundi üleval olla 🙂 me olime ses vanuses vabalt 24 h tööl (õhtust õhtuni), siis läksime veel edasi kuhugi pidutsema, siis mõni tund und ja jälle liikvel 🙂
väikeste laste emal on selline töögraafik minu meelest just ülihea – vabu päevi lastega olemiseks on palju rohkem kui 8-17 tööl käies, lapsed saavad lasteaiast puhkepäevi ning nendel päevadel, kui ema tööl, siis on isa täiskohaga lapsevanem, mis esiteks suurendab isatundeid, sest paratamatult peab isa siis lapsele keskenduma ja temaga tegelema, mis suurendab nendevahelist sidet, ning teiseks ei arva sellist elu elanud mees, et naine koos lastega kodus logeleb ja tema roll peale tööpäeva on diivani kaunistamine.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 24h tööpäev