Esileht Väikelaps 2,5-aastane ja tema tujud, jonn jms. MILLAL see üle läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: 2,5-aastane ja tema tujud, jonn jms. MILLAL see üle läheb?

Postitas:

Kuidas saada hakkama 2,5-a lapsega, kes ei allu mitte ühelegi keelule ega palvele?
Laps, kes ärkab hommikul jonnides ja nii see kõik terve päeva kulgeb. Midagi ei meeldi.
Räuskab, togib, sülitab, lõhub. Kodus on suvaliselt klotsiga akna katki visanud, teleri ekraani kahviga augustanud, peegli vastu taldriku visanud ja selle purustanud.
Keelule ei allu, naerab ja teeb edasi.

Mul on 3 last, selline asi tuleb suure üllatusena. Enamus, kellega olen asja arutanud, väidavad kui ühest suust: “faas, läheb üle”! Pedagoogid: ” oi, sul vedanud, et teised pole sellised olnud, see on hull iga!” jnejne

Kuidas mu eelmistel lastel see “faas ” olemata oli? Hetkel ei julge avalikes kohtades käia, sest käitub nagu metsaline.Piinlik on. Aga PEAB, sest ei taha isoleerida. Kõik on saanud samasugust hoolt. Tähelepanu on temal praegu enim- käime teatris, muuseumis, roomame, mängime, voolime. Mänguhoos muidugi lõhub kõik klotsimajad kohe ära, röögatab jne. Joonistates lööb pliiatsid katki ja kortsutab paberi.

Oma vanuse kohta muidu väga terane, hea sõnavara, uudishimulik jne. Aga nagu eile metsast oleks leidnud.
Kõigi arvates “täitsa normaaaaaaalne laps”. Kui juba 20ndada piimaklaasi vastu seina viskas, peale tühjaks joomist….sai jaks otsa.
Pole kunagi ühtegi oma last keelanud ega nendega riielnud, temaga aga hommikust õhtuni üks jant.

Olgu, see on faas. AGA MILLAL SEE MÖÖDUB??? Meil on see üle poole aasta kestnud ja hakkab juba enda ajudele mõjuma.
On kellelgi päriselu näiteid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 18:55; 13.04 19:17; 13.04 19:21; 13.04 23:12; 14.04 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, nii hull ilmselt mitte, aga näiteks nõude loopimine käis meil ka agaralt. Ikka üksjagu läks kausse ja tasse. No üritasid ennetada, söömise ajal kogu aeg terav pilk peal ja nii kui tal mõte sinna poole liikuma hakkas, siis takistasid ja oli söömine läbi. Eks ta hakkas selliseid lollusi tegema ka siis, kui kõht täis oli.
Noh, ja siis üritad kodu võimalikult ohutuks teha, et panedki kõik kõvad ja teravad asjad ära. Kui muidugi teised lapsed ka on, on see ilmselt keeruline.
Kas käitub võõrastega (või näiteks issiga) samamoodi? Või siis suudab ennast viisakalt üleval pidada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi ühtegi oma last keelanud ega nendega riielnud, temaga aga hommikust õhtuni üks jant.

Natuke keelamist kulub ikka igale lapsele ära, eriti kahesele…
_________
Kuidas unega on? Võib-olla oleks rohkem vaja?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:09; 15.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et pesamuna on ära hellitatud ja istub kenasti pähe. Ja muidugi tajub, et ta pole ainuke ja võitleb tähelepanu pärast, näitab trotsi välja. Kas temale pole ka nii palju aega kui oli esimesele/teisele ?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:15; 15.04 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

* teised lapsed on rahuliku loomuga, “toredad” olnud selles vanuses ja praegu ka.
Pole vaja keelata, on piisanud ühest korrast selgitusest. Tema aga ütleb: teen küll!!!
See pole 1 asi päevas, vaid hommikust õhtuni tema järel jooksmine. “ palun ära kiisu, palun ära tee haiget, palun ära loobi, palun ja palun.”

Ainus, mis on OK, on magamine. Nii lõuna, kui öö.
Kuigi jah, viimasel nädalal ca 2h peksab seina, nõuab vett ja loobib tekki, enne kui magama jääb.
Ärkab nutuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 18:55; 13.04 19:17; 13.04 19:21; 13.04 23:12; 14.04 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kolmas laps selline, kes loobib asju, sh ka nõusid. Kaheselt tegi seda rohkem, nüüd vähem. Teeb seda siis, kui kurjaks saab või ma teda keelan. Nii hull, nagu teemaalgatajal, asi õnneks ei ole. Mina ikkagi keelan ja tõstan õrnalt teise tuppa voodi peale. Ust päris kinni ei pane. Minu omale natuke aitab.

Korra lõhkus tigedusest mingi kausi ära ja astus killu jalga. Peale seda nõusid nii palju enam ei loopinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:20; 14.04 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab midagi sellist öelda, et hellitatud? On täpselt samamoodi kõike saanud ja tehtud, kui teistega.
Eelmistega läksin nende 1a8k tööle, praegu saab laps kohe 2a ja 7k. Ma olen kodus-tema päralt sest keegi ei taha teda vaadata/ hoida.
Ei ole “hellitatud”, selle sõnaotseses mõttes. See on suhteliselt nõme jutt, et pähe istunud. Äkki istus pähe? Olen neid päheistujaid küllaga näinud,see pole võrreldav.

tundub, et pesamuna on ära hellitatud ja istub kenasti pähe. Ja muidugi tajub, et ta pole ainuke ja võitleb tähelepanu pärast, näitab trotsi välja. Kas temale pole ka nii palju aega kui oli esimesele/teisele ?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 18:55; 13.04 19:17; 13.04 19:21; 13.04 23:12; 14.04 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et siin peetakse seda halvaks aga kui minu poiss selliseks muutus, panin ta nurka. Mõjus. Õnneks seda üle 3x vaja ei läinud. Lõpuks jõudis kohale, et mul on tõsi taga.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 20:53; 13.04 22:35; 14.04 14:03; 15.04 19:42; 22.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi ühtegi oma last keelanud ega nendega riielnud, temaga aga hommikust õhtuni üks jant.

Natuke keelamist kulub ikka igale lapsele ära, eriti kahesele

Et kui vaja pole siis keelad lihtsalt keelamise pärast? Niisama? Igaks juhuks? 😀

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsid millal see üle läheb ? Oota,poole aasta pärast on asi veel hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks see üle ca 3.5selt aga mul poiss vaid üritas lüüa ja asjadega loopida. Ma selles mõttes olen paras fuuria küll, et kui vaja peidan loobitavad asjad ära ja ei tauni sellist käitumist. Kui lõi(üksikud korrad), läks nurka või oma tuppa jonnima. Reageerisin kohe esimestel kordadel.
Meelega ta tegi seda vaid need paar korda, kui nurka sattus. Muidu sellise käitumise süüks üldjuhul oli 1) väsimus
2) nälg
3) lihtsalt paha tujuga päev

Ja kuna mul läks laps varajult lasteaeda, oli suur süüdlane ka lasteaia stress.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 20:53; 13.04 22:35; 14.04 14:03; 15.04 19:42; 22.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan. Aasta siis veel.
( suvel ilmselt korjan kastitäie palderjani endale).

* ei aita “karistamised”.

Nurgast tuleb ära, oma tuppa saates on hüsteerias, ähvardan asjad prügikasti visata, ütleb- viska!
Jonnib, haugub vastu. Näiteks tõmbab raamaturiiulist raamatud maha ja siis tallub nende peal. Palun lõpetada või tagasi panna või selgitan- teda ei huvita. Huvitab järgmine sahtel, mis tagurpidi tõmmata. Hommikust õhtuni.
Õues meeldib aga ka seal jonnib, viskab pikali, togib teisi või loobib kivi või liivaga.
Selline tüüp, et ükski keeld ei mõju, külalised meil käia ei taha ja jube häbi on.
Olen hakanud karjuma ta peale, ise muidugi iga kord nutan ka. Kujutan ette, mis trauma saab röökivast emast. Ükspäev tutistasin teda ja endal oli hiljem niiii halb.
Ei suuda enam ennast taltsutada. Sajad päevad järjest, hommikust õhtuni. Teiste pereliikmetega on ka selline.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 18:55; 13.04 19:17; 13.04 19:21; 13.04 23:12; 14.04 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh aeg. Ja mina mõtlesin, et meie lapselaps on eriliselt kange iseloomuga, kui kolmanda keelamise peale veel edasi koera sabast kiskus ja neljandal korral alles aru sai, et keeld on tõsine ja lihtsalt röökis 5 minutit järjest.
Ühtki nõud pole kunagi visanud, kedagi löönud, mänguasju pildunud,aga nii mitmegi keelu peale algul vaid naerab ja teeb demonstratiivselt edasi.
Mu oma lastega võrreldes on ta ikka hull tegelane.
Aga sellisest asjast, nagu siin kirjeldatakse, kuulen tõesti esimest korda elus. Ja ma olen ikka päris palju lapsi üles kasvatanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps teab, et sa ei keela teda kunagi, vastupidi. Kui praegu keelama ei hakka, õpetama ei hakka käitumist, ma ei kujuta ette, mis tulevikus teeb kui on koolilaps ja teismeline? Anna andeks, aga ma ei lubaks kunagi lapsel telekat augustada või aknaid purustada, lõhkumisest, rauskamisest ja klaaside lennutamisest rääkimata.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:54; 17.04 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõrast last on muidugi raske hinnata teda nägemata, aga selline agrssiivsus tundub ikka natuke liig. Selge see, et 2,5ne jonnib ja 3aastane jonnib veelgi rohkem (kõik see kaasneb iseseisvumisega + sõltub iseloomust ja kasvatusest), aga selline pidev asjade (vihaga?) purustamine teeks mind ka murelikuks. Kas perearstiga oled rääkinud? Võib-olla saab ta lastepsühholoogile suunata? Ma ei taha sellega väita, et lapsel tingimata midagi “viga” on, vaid äkki saab psühholoogi juures käies ise mingi hingerahau tagasi või häid nõuandeid, kuidas sedasi käituva lapsega hakkama saab. Parem reageerida varem kui hiljem. Olen näinud väga tarka last normaalsest hoolivast intelligentsete vanematega perest, kes oma käitumiselt oli (on jätkuvalt!) väga agressiivne, väga kergelt vihastas ja läks endast välja. Aastatega see iseenesest kui kasvuraskus küll üle ei läinud, vaid süvenes ja lapse jõud ka aina kasvas. Seega minu meelest on hea, kui vanem näeb probleemi juba praegu ja tahab reageerida juba praegu. Ja kui ongi tegemist lihtsalt ealise iseärasusega, siis kuhugi igaks juhuks abi otsimiseks pöördumine ju midagi halvemaks kindlasti ei tee. Samas on tugev võimalus, et hoitakse ära veel suuremad probleemid tulevikus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma algselt ka kirjutasin- OLEN spetsialistidega sel teemal rääkinud, konsulteerinud ja käinud “abi” küsimas.

Minu teema ei ole diagnoosi otsimine. KÕIK on ühest suust öelnud, et tegemist on “kaheste eripära” ja ilmaasjata seda iga kuratlikuks ei kutsuta. ( mul on soovitatud kümneid raamatuid lugeda jne).
KÕIK on väitnud, et see on FAAS ja see läheb üle.

Minu küsimus oli neile, kel on “hullumeelne” kahene majas olnud. MILLAL see üle läheb.

Mõni siia kirjutaja soovitab keelata jms. Mida ma teen siis? Keelamine, suunamine jne toimubki ju päevad läbi. Kirjutasin ka seda.

Minu jaoks samuti uus kogemus, sest mu eelmised lapsed on väga vagurad olnud käitumiselt. Hetkel ei allu keelamistele. Ta nagu ei kuule, kui palun lõpetada. Ignoreerib. Vihaga need asjad ei toimu.

See selleks, hetkel ei vajanud abi kaasatundmisel, soovisin ( kordan) teavet, mis hetkel see möödub!
Nagu arst, pedagoogid, psühhiaater ka ütles- mul on vedanud, et eelmised lapsed on rahulikud olnud ( see ei pidanud olema tavapärane).
Tuli üllatusena.

Tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 18:55; 13.04 19:17; 13.04 19:21; 13.04 23:12; 14.04 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega meie ei saagi ju öelda täpselt, millal see üle läheb. See on individuaalne. Mõnel lapsel vb alles see peruood hakkab, kui teisel see just üle läheb.
Oma lapse kohta võin öelda, et kusagil 4a muutus minu poiss rahulikumaks. Aga see ei välista, et nüüd 5sena üldse jonni polek. On küll, aga see on hoopis teistsugune kui see kohutav 2 ja 3.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 20:53; 13.04 22:35; 14.04 14:03; 15.04 19:42; 22.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See selleks, hetkel ei vajanud abi kaasatundmisel, soovisin ( kordan) teavet, mis hetkel see möödub!
Nagu arst, pedagoogid, psühhiaater ka ütles- mul on vedanud, et eelmised lapsed on rahulikud olnud ( see ei pidanud olema tavapärane).
Tuli üllatusena.

Tänan

Minul oli ka esimene laps (poeg) natuke tasakaalukam. Teine laps – tütar – oli 2a veel enam-vähem, aga muutus “hullumeelseks” u 2,5 aastaselt. 3a ja edasi polnud ka suurt parem.

Millal see üle läheb? Minu tütar on saab maikuus 3,5 ja nüüd vaatan, ohoo – jonni ja märatsemise hoogusid on jäänud aina harvemaks, enamasti saab ilma jonnita üles tõustud ja jonnita magama mindud ning päeval on ka enamuse ajast rahulik. Nii et meil kestis märatsemise “tipp-periood” vist u aasta.

Kusjuures, enda teeneid ma lapse märatsevaks fuuriaks ja nüüd jälle rahulikumaks muutumises absoluutselt ei näe – mina olen omameelest käitunud kogu aeg ühtemoodi (mitte liiga leebelt) – aga tüdruk lihtsalt muutub.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 16:49; 22.04 19:50; 29.04 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli seda lugedes esimesena pähe, et okei, sa räägid ja keelad, aga mis siis saab, kui jutt ei aita? Ähvardad mänguasjad ära viia, aga kas päriselt viid ka? Tühja ähvardamise jõuetuse saavad lapsed ülikiiresti selgeks, st ema näägutab pidevalt, aga midagi reaalset ei järgnegi.

Mõtle välja plaanid B ja C, st kuidas sa reageerid, kui sõnadest pole kasu.
Mul on küll teemaalgatajaga võrreldes ülilebod lapsed, aga minu (ja mehe) sõna maksab, me ei aja niisama sooja auru suust välja. Oleme mänguasju prügikotti korjanud ja ära viinud küll, aitas väga hästi. Minema ei visanud, lapsel oli need nädal hiljem võimalik välja lunastada. Esialgne hüsteeria oli muidugi võimas, aga eks siis seletasime veel kord, miks selline asi juhtus.

Jonn on eraldi teema, jonn ei ole päevad läbi näkku irvitamine ja laamendamine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ükskord uuristab vesi ka kivisse augu. Jätka kindlakäelist sekkumist, aga ära ise sinna juurde emotsioneeri. Sekkumine selles mõttes, et keelatud asja tegemine lõpetatakse, alati ei pea karistama. Kiida teda asjade eest, mida ta teeb hästi. Nt- ilus torn, ilus pilt, pani ise püksid jalga vmt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:20; 14.04 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

* teised lapsed on rahuliku loomuga, “toredad” olnud selles vanuses ja praegu ka.

Pole vaja keelata, on piisanud ühest korrast selgitusest. Tema aga ütleb: teen küll!!!

See pole 1 asi päevas, vaid hommikust õhtuni tema järel jooksmine. “ palun ära kiisu, palun ära tee haiget, palun ära loobi, palun ja palun.”

Ainus, mis on OK, on magamine. Nii lõuna, kui öö.

Kuigi jah, viimasel nädalal ca 2h peksab seina, nõuab vett ja loobib tekki, enne kui magama jääb.

Ärkab nutuga.

Mina lõpetaks selle palumise. Käsk ja keeld on konkreetsed ja vajadusel kahekordsed – üks kord ütled, teise korraga järgneb tagajärg. Ei kauple ega ähvarda niisama. Tubliduse eest kiidad ja ergutad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 4a8k vana ja tal on ikka veel selline periood. Ta pole agressiivne, aga kohutavalt sõnakuulmatu endiselt. Ohutunne puudub täielikult, jookseb pidevalt minu eest ära, sageli õues nt autoteele. Keelamise peale ainult naerab. Nõusid ei loobi, mänguasju küll. Paugutab uksi ja trambib, kui oma tahtmist ei saa. Kasutab väga nõmedaid sõnu. Ma ka ootan muudkui, et see periood mööduks, aga see ei ilmuta mingeid raugemise märke.

Kes ütlevad, et rohkem tuleb rääkida ja selgitada ja keelata, pole lihtsalt ise sellist last kasvatanud. Sada korda räägi, tuhat korda selgita ja miljon korda keela, aga kasu pole mitte miskit. See lihtsalt ei mõju.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mida sa teed, kui ta ei kuula?
Mina olengi tema käega ükshaaval raamatuid riiulisse tagasi pannud, olengi teda voodisse 102938x järjest tagasi viinud, ole ngi poest ilma nädalaostudeta välja marssinud, ruigav jõmm kaenlas – täitsa ausalt, üle 1-2 korra selliseid drastilisi meetmeid kasutama ei pidanud, laps saab väga ruttu aru, kas ema tänitab niisama või mõtleb tõsiselt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps teab, et sa ei keela teda kunagi, vastupidi. Kui praegu keelama ei hakka, õpetama ei hakka käitumist, ma ei kujuta ette, mis tulevikus teeb kui on koolilaps ja teismeline? Anna andeks, aga ma ei lubaks kunagi lapsel telekat augustada või aknaid purustada, lõhkumisest, rauskamisest ja klaaside lennutamisest rääkimata.

sama siin. Ei, ma ei löö last, ei mõnita, ei lükka jmt.
Aga korraliku tõsise näoga samal kõrgusel üksteisele silma vaadates pahase seletamise saab küll.
Olen ka oma tuppa saatnud kordi (osadele emmedele see ei meeldi) ja ära seletanud, et rahunegu maha ja kõrvale vahel istunud, et miks nii teen jmt. Jah röögib, aga mis teha, pärast kallistame.
Laps on nüüd 4+ aastane ja väga hea tubli laps. Oleme hästi lähedased.
Vot ei lase “pähe istuda”. See on nagu metsiku hobuse taltsutamine. Kui sa karm õigel hetkel ei ole, ei saa temast asja ja kaotab igasuguse austuse oma vanemate suhtes, sest emme-issi on niikunii tõugata-tõmmata

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:15; 15.04 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja võiks ära unustada, kui lihtsad esimesed olid… See oleks pool võitu. Palju lihtsam on ise midagi lubatut ja samas huvitavat ette anda kui tagajärgedega tegeleda ja endale kaasa tunda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 19:09; 15.04 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks ka esmajoones, et kuidas teil unega ja režiimiga lood? Meie lapsel avastati suhteliselt hilja ja tugev allergia, saime nii 3-aastaselt jälile. Oli kohe sünnist saati “pöörane”, kõik vangutasid pead, osad ütlesid, et lapsed ongi erinevad. Allergiast tingituna laps magas kehvasti, me ei saanud üldse aru, milles asi. Alles pärast allergia avastamist ja selle leevendamist saime aru, et laps ei olnud meil hästi maganud ja sellest johtuvalt ka argressiivsem.
Ma ei süüdistaks siin kasvatusmeetodeid, vaid alustaksin välistamisega, ehk siis välistaksin kõik terviseprobleemid ja unevähesuse.
Jonni-iga läheb üle aga tervisehädad ise-enesest üle ei lähe ning selline käitumine on mõne terviseseisundiga ainult progresseeruv.
Pidage vastu!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina jällegi küsiks, et kuidas verbaalse väljendusega on?
Kui laps ei oska ennast sõnadega piisavalt arusaadavaks teha, siis lähevadki kõik muud füüsilised meetodid käiku. Löömine, asjade loopimine, haiget tegemine jne.

Minu oma poiss 2.5selt ei osanud veel hästi rääkida. Ta hakkas üsna hilja rääkima. Alles 2-selt tulid esimesed ära tuntavad sõnad.
Vajas ka logopeedilist abi hilja(3a) lõigatud keelekida pärast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 20:53; 13.04 22:35; 14.04 14:03; 15.04 19:42; 22.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pideva keelamise asemel üritaks:
A) ennetada. Nt lõhub nõusid, siis saabki endale plastikust klaasi ja papist taldrikut. Kui on ette teada olukordi, kus laps pööraseks läheb (nt pood), siis ajutiselt sinna koos ei lähe.
B) õpetada põhjus-tagajärg seoseid. Nt käitub halvasti külas, siis lähetegi kohe minema.
C) pakkuda alternatiivi. Nt klotse visata ei saa, aga palli võib. Olla palju õues, las väsib korralikult ära.
D) kindel päevakava ja söökiajad, lapse režiimiga arvestamine oma tegevuste planeerimisel. Nt väsinud lapsega teatrisse ei lähe.
E) õpetada empaatiat, pakkuda palju tähelepanu ja lähedust, kiita hea käitumise eest.
F) Riielda, kurjustada ja karjuda pole mõtet – sellest vanuses karistamisest veel aru ei saada, aga lapse-vanema suhe kannatab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vastus on, et see ei möödugi, kui ise piire seadma ei hakka. Kahesest saab kolmene, mõne aasta pärast juba viiene ja nii edasi. Pole see mingi iga. Kusjuures, kahene pole veel mingi hull vanus, oota kolmene ära. Kolmeselt kolmekordistub see jonn kõik veelgi. Laps muutub iseseisvamaks siis. Selgitamine nii väikesele ka veel ei aita, ehk neljandast eluaastast on see mõistlik. Enne seda õpib laps suunamise kaudu, sa mitte ei ütle, et lõpetagu tegevus, vaid tõstad lapse eemale ebasoovitud tegevusest. Laps peaks kuulama sõna “ei”. Rohkematest keeldudest ta lihtsalt veel ei saa aru. Juhid tähelepanu mujale. Last telekaga üksinda ei jäta. Ostad ühekordsed nõud tema jaoks ja kohe kui teeb midagi, mida ei peaks, keelad öeldes “EI” või “Ei tohi”.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:54; 17.04 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie seadsime piire tol ajal selgitades ning tegevusi piirates/lõpetades. Nt kui laps poes hakkas midagi kiskuma ütlesime, et ei tohi ja kui veel teeb siis läheme ära ning jätkamise korral lahkusime. Mänguasjadega sama. Kui loopis või lühkus midagi ja keelamisele ei reageerinud siis panime mänguasja ära. Mingil hetkel oli kõrge kapi otsas ikka ohtralt mänguasju. Kuna jäime endale kindlaks siis süsteem toimis hästi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps 2,5-aastane ja tema tujud, jonn jms. MILLAL see üle läheb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.