Esileht Väikelaps 2,5-aastane magama kl 23

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 2,5-aastane magama kl 23

Postitas:

Tere

Kuulen siit ja sealt, et see on nii vale, et minu laps läheb magama kl 23. Mõnikord ka hiljem. Kõik muudkui imestavad, et laps peaks magama minema kl 20-21 ajal. Aga miks? Tean mitmeid, kelle lapsed ärkavad sünnist saadik 5-6 ajal hommikul. Mulle tundub see tōeline piin. Minu laps ärkab enamasti kl 10, tihti pean teda ka äratama.

Kui lõunaund ei maga, siis läheb ööunne 21-21.30 ajal. Üritan teda siiski lõunaunne panna iga päev, kui see on võimalik, sest mulle tundub, et ta on liiga väike veel lõunaune ärajätmiseks.

Mis te siis arvate? Kas on üldse mingit põhjust muretsemiseks?

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3a läheb 22 ja ärkab tavaliselt 7:30-8:00 vahel. Umbes selline graafik on tal olnud ca aasta. Enne seda läks ka hiljem ning ärkas 9 paiku hommikul. Kui teile nii sobib, siis ei näe probleemi. Need asjad ka ajas muutuvad. Probleem tekib lasteaia ja kooliga – kumbagi ei saa laps minna ca 11:30-ks (kui ta 10 ärkab, siis nii see umbes ju on) ning siis tuleb hakata ümber harjuma, kui see kuidagi loomulikult paika ei lähe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb samamoodi 2,5 aastane 23 paiku magama ja ärkab umbes 10. Lõunaumd magab 1,5-2,5 tundi. Unetunnid saab täis ja ei näe sellises graafikus mingit probleemi.  Meile sobib. Vanem laps oli samasugune, kui hakkas lasteaias ja koolis käima, siis nihkus kuidagi loomulikult see magama mineku ja ärkamise aeg varasemaks.
Eriti suvel ja ilusate ilmadega oleks imelik laps 20.00 magama panna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai harjutatud magama kell 9, et meil mehega oleks oma aeg kahekesi. Kella 5-6 ärkamise vastu pole midagi- vajadusel saab magada koos lapsega lõunat ja lasteaias käies on see hea, sest meil äratus 5.45, et Tallinnasse tööle-lasteaeda jõuda õigel ajal

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleemi pole, kui olete kodused ja kõigile sobib.

Probleemid tekivad lasteaia-kooliga (kui just koolis õhtuses vahetuses ei käi).

Aga mis puutub sellesse, et kahju last kl 20 ilusal suvisel ajal magama panna, siis mina ütleksin, et sama kahju on ka sellest, kui laps ilusa hommikupooliku lihtsalt maha magab. Kui on kuumad suveilmad, siis just see hommikupoolik on kõige parem aeg õues mängimiseks, pole veel nii roiutav. Keskpäevast hakkab päike juba liiga tegema ja pärastlõunal kütab päike õhu tapvalt kuumaks.

Mina oma lapse selles vanuses püüdsin ikka 21 ajal voodisse saada. Samas on ta mul pigem pika unega ja hommikul kaua magaja, lisaks 2,5-aastaselt päevaunne enam ei jäänud, nii et häda ikka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga hilja minu arust, aga ise tead. Minu 5a laps läheb magama kell 21, ja väiksemana läks kell 19.30-20. Magas veel ka lõunaund kodus, selle lõpetas kodus 3-aastaselt ja lasteaias läheb ka nüüd voodisse, teinekord uinub seal, teinekord mitte. Seda sellepärast, et ma ise näen, kuidas laps väsib ära tegelikult õhtuks. Üleväsinud laps aga ei lähe üldse niipea magama. Voodisse minnes juba veerandtunniga uinub.

Ärkab 7-7.30, peseb hambad, riietub, kammime juuksed ja 8 on lasteaias. 8.30 hommikusöök.

Suvepuhkuse ajal ei kavatse magamisaega muuta eriti, kuigi suvel õhtuti ilmselt mängime niikaua õues kuni jääbki aega söömiseks, pesemiseks, unejutuks ja magamajäämiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka esimene laps läks hilja magama. Meile oli nii kõige lihtsam, et minna koos magama, ja hommikuti oli siis see vaikne rahulik hetk täiskasvanutel. Muidu oleks hea kui pime aeg ja lapse uni võimalikult kattuks, aga no meie vööndis, suvel on kogu aeg valge ja talvel kogu aeg pime, nii et vahet pole. Hiljem kui vaja aja peale kuhugi jõuda, ei valmistanud ümber harjumine probleemi. Nagu reisile minnes nihutada lihtsalt on elu paari tunni võrra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke nii nagu teie perele sobib. Kui hetkel sobib teie perele see, et laps läheb hilja magama, siis las ta läheb. Kui vaja lasteaeda või kooli minna, küll siis hakkab varem magama minema. Ja päeval ka tegelikult magama ei pea. Kui laps vajab päevadt und, siis tuleb talle seda võimaldada. Aga kui laps püsib probleemideta õhtuni üleval ja päevane magamajäämine on vaevaline, siis mina sel küll mõtet ei näe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete kodused ja sinu graafikuga nii sobib, mis vahet seal on, KUNA ta täpselt magab, peaasi, et unevajaduse täis magab. Tean ka peresid, kus laps on hilja üleval, et õhtuinimestest vanematega aega veeta, aga magab hommikul pikalt, et vanemad saavad nt intensiivselt tööd teha hommikuti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 2,5-aastane magama kl 23