Esileht Väikelaps 2,5 aastane poiss – kas see on kokutamine?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 2,5 aastane poiss – kas see on kokutamine?

Postitas:

Mu laps on rääkinud muidu kenasti. Kõiki sõnu ei oska veel õigesti öelda, osadel sõnadel on algustäht vale, osadel sõnadel jääb lõpp puudu. Eelmisest kolmapäevast aga järsku laps hakkas kiiremini rääkima. Hästi palju jutustab nüüd aga nüüd nagu mulle tundub, et see on kokutamine. Mind ennast jubedalt häirib see. Näiteks ütleb oma nime, siis nime kaks viimast tähte- mi kordab mitu korda. Samuti muudel sõnadel tuleb – siis on lele ja järgmine sõna. Võtan täna ka kindlasti arstiga ühendust, aga kas kellegil veel nii. Kas see tuleb sellest, et laps tahab kiirelt rääkida aga ei tule kohe järgmist sõna ja siis eelmist kordab või asi ikka viitab tõsisemale probleemile. Kui ütlen talle, et nii ei tohi korrata, et ütle terve lause nii, siis kordan ees ja siis vastab laps ka korralikult ilma kordamata mingit silpi, tähte.

igal juhul tänud ette, kes viitsivad vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 13:07; 23.01 13:12; 23.01 13:39; 26.01 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ühes teises kogelemise teemas vastasin, et ilmselt tuleb see sellest, et mõte jõuab sõnadest ette, tekitab takerdus. Seda nimetatakse kõnetakistuseks ja üldjuhul on normaalne ealine iseärasus.
Ma arvan, et see ikka erutusest, kiirest, lausa tormilisest sõnavara kasvust jne 🙂
Võta rahulikult. Kui see jääb tõesti pikema perioodi peale kestma (nt paar kuud veel samamoodi ja progresseeruvalt), siis võta logopeediga ühendust.

See siis minu arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 13:11; 23.01 13:27; 23.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Ma ise loodan ka, et see nii on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 13:07; 23.01 13:12; 23.01 13:39; 26.01 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mind ennast jubedalt häirib see. Kui ütlen talle, et nii ei tohi korrata, et ütle terve lause nii, siis kordan ees ja siis vastab laps ka korralikult ilma kordamata mingit silpi, tähte.

igal juhul tänud ette, kes viitsivad vastata.[/tsitaat]
Tahtsin veel seda Sulle lisada, et SINA pead nüüd küll olema maru rahulik. Ja sellised heasoovlikud soovitused lapsele: räägi nüüd rahulikult, korda minu järel õigesti jne. (sinu puhul lausa: EI TOHI NII) ainult süvendavad probleemi. Jälgi, et Sul oleks rahulik õhkkond kodus, ka taustamüra. Ole ise rahulik. Kui torkida, keelata, norida, võib see tõesti päris kogeluseks üle minna.
Sina keskendu jutu sisule ja ära tee sellest mõnest üksikust kõnetakistusest lapse jaoks probleemi. Jälgi paar kuukest, siis vaata edasi. Kui kogelemine jätkub, mine pea nõu logopeediga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 13:11; 23.01 13:27; 23.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei. Ise arvasin, ka et kas ikka teen õigesti kui ütlen, et nii ei tohi rääkida. Aga edaspidi keskendun lapse jutule, mida edasi tahab öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 13:07; 23.01 13:12; 23.01 13:39; 26.01 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel lisaks :)))
Tähtis on eeskuju. Tema ütleb valesti, Sina lihtsalt oma eeskujuga (hääldus, lauseehitus) annad õige malli ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 13:11; 23.01 13:27; 23.01 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel oli samamoodi kuu tagasi(laps oli siis 2,8 aastane). Eriti palju oliseda kogelemist tahet väljendavates lausetes. Näiteks laps tahtis öelda: \”ma tahan seda raamatut\”, tegelikkuses tuli aga välja nii: \”ma, ma, ma tahan seda raamatut\”. Ehk siis mõte jooksis eest ära lihtsalt 🙂
Paar nädalat kestis see ja siis kadus märkamatult ära

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tegemist ei olnudki suure probleemiga. Tänaseks laps räägib jälle kenasti. Sai ikka mõned päevad nalja ka, asi läks ikka hullemaks. Mind ennast ikka häiris see väga. Ja siis ikka ütlesin ühel päeval, ära ütle oma nime nii, see pole sinu nimi, et korrutas ma,ma,ma nime lõpust. Järgmisel päeval kui hakkas midagi ütlema, siis kui jälle nagu kokutas, hakkas ise naerma ja tegi pausi ning püüdis siis õigesti öelda. Ma siis alati kordasin seda lauset mida laps ütles aeglaselt järgi. Jumal tänatud, et tänaseks räägib jälle kenasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 13:07; 23.01 13:12; 23.01 13:39; 26.01 14:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps 2,5 aastane poiss – kas see on kokutamine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.