Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )

Teema: 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, ma vist olen proovinud kõiki dieete, mõned kilod alla saanud, aga ikka näitab kaal täna 90kg:( Kas ma söön nii valesti, huvitav. Päevas liigun suht palju- jalutan aktiivsuskella järgi umbes 5km päevas. Paar korda olen nii 83 lähedale saanud, millepeale mõelnud, et nii hea kaalunumbri juures võin vahel patustada ja JÄLLE kaal märkamatult 90 juures.
Kirjutage palun, kuidas teie nii hästi hakkama saite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, ma vist olen proovinud kõiki dieete, mõned kilod alla saanud, aga ikka näitab kaal täna 90kg:( Kas ma söön nii valesti, huvitav. Päevas liigun suht palju- jalutan aktiivsuskella järgi umbes 5km päevas. Paar korda olen nii 83 lähedale saanud, millepeale mõelnud, et nii hea kaalunumbri juures võin vahel patustada ja JÄLLE kaal märkamatult 90 juures.

Kirjutage palun, kuidas teie nii hästi hakkama saite?

kõndima pead 20 km

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga pane oma nädala menüü kirja

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju kaloreid sisse sööd? Muud loogikat ei ole kui süüa vähem kaloreid, kui ära tarbid. Kui oled aktiivsem, saad rohkem süüa veidi.

Ilmselt on vastus jah selles, et sa sööd valesti. Kalkuleeri enda päevane kalorivajadus ja hakka jälgima, palju kaloreid sööd.

Millised su tavalised päevased toidukorrad on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, tõenäoliselt sööd sa väga valesti. Aga selle üle saab otsustada siis, kui oleks sinu tavapärane menüü ja kogused kirjas.
Ja 5 km on väga vähe, mitte suht palju. OK, oleks see 5 km siis ühes jutis ja nii kiiresti, et võtab hingeldama, siis oleks abiks.
Mina olen saanud 25 kg alla piirates toidukoguseid, mõned asjad viskasin menüüst täiesti välja (sai, suhkur sh puuviljad) rämpstoitu ja poolfabrikaate ma nagunii ei tarbinud ennegi. Trenni tegema hakkasin siis, kui kaal oli alla läinud, ujuma, rattaga sõitma, kõndima pikki maid. Süsivesikute vähendamine on kõvasti abiks, aga mina palju ei suutnud, kohe tekkis nõrkus, oleks tahtnud ainult voodis lebada ja magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5km päevas ei ole kusagilt otsast palju.. kui muud füüsilist ei tee, siis ma nimetaksin seda minimaalseks liikumiseks.

Kindlasti sööd valesti kah, valed asjad, valed kogused jne. Ole aus! Arvesta ka joogist tulevaid kaloreid. Alkohol nt lisab neid küll ja veel, lisaks igasugused näksimised ja isud, mis sellega kaasneb.

Mingit imenippi ei ole kaalulangetuseks aga samas ei pea ka midagi ebainimlikku tegema. Esiteks vaata ausalt üle oma menüü. Igasugused suva ampsud ja näksimised lõika kohe välja. Korralikud eined! Võta aega söömiseks – seda viga teevad paljud, et süüakse nö käigupealt või muu tegevuse kõrvalt. Nt arvutu taga passidea, teleka ees vms. Niimoodi on väga lihtne jõhkralt üle süüa.

Tekita endale aeg söömiseks, istu laua taha ja söö korralikult ja rahulikult oma tegevusse süvenedes. Niimoodi taipad varsti, et tegelikult saadab su oma aju signaali, et aitab ja rohkem pole vaja.

Proovi võimalikult palju ise teha ja nullist, saad ülevaate, et millest su söök päriselt koosneb.

Ära karista end eksimuse eest, kui teinekord eksid ja patustad, siis see ei tähenda, et nüüd enam vahet ei ole.

Minu jaoks toimis ka see hästi, eta tegelikult ei keelanud endale midagi otseselt, lihtsalt enamasti proovin korralikult toituda. Peolauas torti võib ikka võtta aga iga päev ei ole pidupäev ja torditükke on erinevas suuruses 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

38 kilo 15-17 kuuga, oleneb kuidas perioodi algust vaadata. Intermittent fasting ehk vahelduv(?)paastumine. Mina sõin P-N ainult kella 14 ja 19 vahel. Ja sellel ajal kõike, mida tahtsin. Üldiselt kaks tõsist toidukorda – praadi, koos kartulite ja kõigega. Torti, kommi, mida iganes tahtsin ja nii palju kui tahtsin, aga ainult selles ajavahemikus. Ega väg palju ju korraga torti sisse ei suuda ajada, kui enne oled korraliku prae söönud. Muul ajal ainult vett, sukruta teed. Isegi rasvlahustuvaid vitamiine (D, A) ei võtnud muul ajal. Loomulikult ka mitte alkoholi.

R ja L õhtuti on meil kombeks mehega juua veini, külas käia, väljas söömas või veinitades kas lauamänge mängida või grillida vms. Seega reedeti-laupäeviti ma sõin-jõin ajavahemikus 17.30-22.30. Enne mitte midagi (va kummeli-, piparmündi vms tee, vesi), aga selles ajavahemikus ikka absoluutselt kõike, mida tahtsin.

Esimesed paar nädalat on keeruline, edasi läheb lihtsamalt. Kaal langes kolinal. Hea oli see, et teadsid, et KUI see nö söömise ajaaken avaneb, siis saad tõesti süüa mida iganes ja palju tahad. Olen suur hea toidu austaja ja sushist, pastast, liharoogadest, rasvasest kalast, rasvasest juustust jms loobumine oleks olnud raske. Ja ma ei taha süüa 20 g head juustu. ma siis parem ei söögi, kui narrin ennast selliste kogustega.

Kaal püsib juba 8 aastat, nüüd küll P-N söön ainult 6 tunnise akna jooksul, R-L aga 8-tunnise akna jooksul. Mõni juubel või pulmapidu muidugi läheb graafikust välja, aga siis saan nädalakesega uuesti reele.

Sõbranna kaotas mul 18 kilo sama meetodiga 8-9 kuuga, aga tema söögiaken oli 9.30-14.30, talle sobis nii rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kui palju sa jood vett? Normaalne oleks juua poolteist liitrit päevas, kaalulangutuse ajal rohkem. Kui rakud ei saa piisavalt vett, siis nad hakkavad rasva talletama.
Kõik muud joogid peale vee võiksid kaalulangutuse ajal unustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevas liigun suht palju- jalutan aktiivsuskella järgi umbes 5km päevas.

Selline liikumine tuleb päeva peal tavalise sebimise peale ega ole midagi erilist. Sinu kaalu juures võiks 4-5 korda nädalas vähemalt sama palju lisaks, järjest ja sihipäraselt liikuda (lähedki ja kõnnid 45 min järjest)
Võta see päevakavasse ja kaal juba natuke langeb, garanteeritud.

Kas ma söön nii valesti, huvitav.

Selleks, et vastata, peaks teadma, mida sööd. Kirjuta üles tavapärane päevamenüü.

Paar korda olen nii 83 lähedale saanud, millepeale mõelnud, et nii hea kaalunumbri juures võin vahel patustada ja JÄLLE kaal märkamatult 90 juures.

Üsna tõenäoline, et see patustamine on sinu kaaluprobleemide põhjuseks. Ei tea, mis sinu “patt” on, aga kui sa pole valmis sellest loobuma, jäädki +/- 90-kiloseks. Ja see tähendab mitte tähtajaliselt loobuma, vaid igaveseks tarbimist vähendama selliseks, et sööd seda asja korra 2-3 nädala jooksul, mitte iga paari päeva tagant. Kuni su vaim pole valmis sellise mõttega harjuma, jäädki ootama, kuni 8 jälle ees, siis juba võib natuke “patustada”… jaa-nii-edasi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

38 kilo 15-17 kuuga, oleneb kuidas perioodi algust vaadata. Intermittent fasting ehk vahelduv(?)paastumine. Mina sõin P-N ainult kella 14 ja 19 vahel. Ja sellel ajal kõike, mida tahtsin. Üldiselt kaks tõsist toidukorda – praadi, koos kartulite ja kõigega. Torti, kommi, mida iganes tahtsin ja nii palju kui tahtsin, aga ainult selles ajavahemikus. Ega väg palju ju korraga torti sisse ei suuda ajada, kui enne oled korraliku prae söönud. Muul ajal ainult vett, sukruta teed. Isegi rasvlahustuvaid vitamiine (D, A) ei võtnud muul ajal. Loomulikult ka mitte alkoholi.

R ja L õhtuti on meil kombeks mehega juua veini, külas käia, väljas söömas või veinitades kas lauamänge mängida või grillida vms. Seega reedeti-laupäeviti ma sõin-jõin ajavahemikus 17.30-22.30. Enne mitte midagi (va kummeli-, piparmündi vms tee, vesi), aga selles ajavahemikus ikka absoluutselt kõike, mida tahtsin.

Esimesed paar nädalat on keeruline, edasi läheb lihtsamalt. Kaal langes kolinal. Hea oli see, et teadsid, et KUI see nö söömise ajaaken avaneb, siis saad tõesti süüa mida iganes ja palju tahad. Olen suur hea toidu austaja ja sushist, pastast, liharoogadest, rasvasest kalast, rasvasest juustust jms loobumine oleks olnud raske. Ja ma ei taha süüa 20 g head juustu. ma siis parem ei söögi, kui narrin ennast selliste kogustega.

Kaal püsib juba 8 aastat, nüüd küll P-N söön ainult 6 tunnise akna jooksul, R-L aga 8-tunnise akna jooksul. Mõni juubel või pulmapidu muidugi läheb graafikust välja, aga siis saan nädalakesega uuesti reele.

Sõbranna kaotas mul 18 kilo sama meetodiga 8-9 kuuga, aga tema söögiaken oli 9.30-14.30, talle sobis nii rohkem.

Täitsa huvitav, mida su muud tervisenäitajad, sh kolesterool ja süda, veresoonkond sellise asja peale teeb. (pika aja peale just)

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://tap.nutridata.ee/ saad oma päevase energiavajaduse teada ja saad täita toidupäevikut, seal on enamus toiduainete, valmistoitude kalorsused kirjas. Ma väga juuksekarva lõhki pole ajanud, olen enam-vähem kirja pannud, mida söönud olen ja kui mõni päev lähebki kehvemini, siis järgmisel päeval jälle härjal sarvist, tähtis on järjepidevus. Trenni ma ei tee, aga kaal langeb ilusti. Poole aastaga läks 22 kg. 97 kg oli algkaal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võtsin alla 79 pealt 62 peale. Umbes kuue kuuga. Lausdieet. Kõik süsivesikurohked toidud menüüst välja – makaron, leib, sai, riis, tatar, kõik välja. Sõin liha ja salatit. Maiustused, kõik suhkruga joogid ja mahlad menüüst välja. Jõin vett ja teed, kohvi ilma suhkruta. Aga kasutasin suhkruasendat, mille abil võitlesin magusaisuga. Kaalulangetuse ajaks peab siiski loobuma heast-paremast. Kaal niisama ei lange. Eriti kehtib see juhul, kui soovitakse võtta alla neid viimaseid kilosid. Kui 100 pealt püütakse 90 peale saada, siis vast lihtsam.
Mina ekstra trenni ei teinud, sest see tõstab söögiisu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav, mida su muud tervisenäitajad, sh kolesterool ja süda, veresoonkond sellise asja peale teeb. (pika aja peale just)

Kolesterool kukkus, ega ta ennegi üle määra ei olnud. Tervise üle kurta ei saa.

Tegelikult paljud inimesed ju söövadki loomupäraselt sedasi. Näiteks me teame ilmselt kõik saledaid inimesi, kes kunagi ei söö hommikust. Lihtsalt ei taha. Söövad lõuna ajal korralikult, päeva peale ehk närivad midagi või võtavad smuuti. Ja siis õhtul pärast tööd ka söövad, õhtul väga hilja jälle mitte. Lihtsalt mulle ei olnud selline toitumine loomupärane ja seega oli alguses raske. Kuna loomuomaselt olen ma kõige näljasem ca kl 14, siis sättisin oma akna ka nii.

Mõni on jälle huntnäljane just vara või hilja, eks siis nii ka oma söögiaken paigutatakse. Päris palju uuringuid on ka selle toitumisviisi kohta. Oluline on, et söögiajal sööd nagu ikka oleksid söönud ja täpselt seda, mida saab ja mida tahad. Täpselt nii palju, et oleks mõnusalt kõht täis ja täpselt seda kõige paremat, mida hirmsasti tahaks ja kohe kõhutäie. Ilma mingi kalorilugemiseta. Ja lõpetad loomulikult siis, kui kõht kenasti täis, mitte ei suru mingi põhimõtte pärast poolt torti veel vastu tahtmist sisse, kui pool juba söödud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama, mis viimane vastaja – lausdieet. Abivahendina kasutan nutridatat aga reservatsiooniga – ma ei tea, kellele sealne soovituslik päevane kaloraaz (sh baasainevahetuseks vajalik kaloraazh) on, aga selle järgi süües võtaks ma juurde, mitte alla 😀 Nutridatasse panen kirja kõik, ja ma mõtlen, et nii kõik, et isegi joodud tee (loomulikult suhkruta). Menüüst on väljas kõik teravilja tooted, kartul, tatar, riis, qinoa, magus (mida pole nagunii eriti armastanud), marjad ja puuviljad, magusad köögiviljad nagu peet ja porgand. Piimatoodetest tarbin vaid petti ja rasvatut kodujuustu väikses koguses. Päevase kaloraazhi hoian max 700Kcal juures, tavaliselt 500 ja 650Kcal vahel. Lisaks teen 4x nädalas trenni. Sellise dieediga läheb minul alla nädalas 200-500g, algkaal oli 85kg, soovitud 65kg pole veel käes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama, mis viimane vastaja – lausdieet. Abivahendina kasutan nutridatat aga reservatsiooniga – ma ei tea, kellele sealne soovituslik päevane kaloraaz (sh baasainevahetuseks vajalik kaloraazh) on, aga selle järgi süües võtaks ma juurde, mitte alla 😀 Nutridatasse panen kirja kõik, ja ma mõtlen, et nii kõik, et isegi joodud tee (loomulikult suhkruta). Menüüst on väljas kõik teravilja tooted, kartul, tatar, riis, qinoa, magus (mida pole nagunii eriti armastanud), marjad ja puuviljad, magusad köögiviljad nagu peet ja porgand. Piimatoodetest tarbin vaid petti ja rasvatut kodujuustu väikses koguses. Päevase kaloraazhi hoian max 700Kcal juures, tavaliselt 500 ja 650Kcal vahel. Lisaks teen 4x nädalas trenni. Sellise dieediga läheb minul alla nädalas 200-500g, algkaal oli 85kg, soovitud 65kg pole veel käes.

500 kcal päevas? See on ju näljutamine.
Ajasid ehk midagi sassi numbrites? Või pidasid silmas miinuskaloraaži?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugege natuke artikleid (ka teadusartikleid) intermittent fastingu kohta, kes siin arvavad, et tervisenäitajad halvaks lähevad – hoopis paremaks lähevad. Laboratoorsed katsed (loomadel) on näidanud, et eluiga pikeneb, kolesterool läheb alla, veresuhkur on normis, väheneb diabeedioht, vähki haigestumise riskid jne. Inimeste peal tehtud uuringud on näidanud, et need inimesed, kes seda järgivad, on samuti paremate näitajatega. Tihti seda ei tehtagi kaalualandamise eesmärgil, vaid just selleks, et tervem olla ja pikemalt elada, vaimu eksamana hoida jne. Inimene ei olegi loodud sööma kogu aeg nii, et toit käeulatuses on. Vanasti ju inimesed pidasid jahti ja töid ise omale söögi koju, tühja kõhu pealt olid veel paremad söögi koju toojad, sest vaim oli erksam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

500 kcal päevas? See on ju näljutamine.

Ajasid ehk midagi sassi numbrites? Või pidasid silmas miinuskaloraaži?

ei, ei ajanud midagi sassi. proovi nutridataga – 500kcal-ga saab päris palju süüa, kui tead, mida sööd! Kõik toidud tuleb loomulikult ise 0-st teha ja toiduained teadlikult valida.
Mina paraku nende fitlappide ja orgudega alla ei võta, sealne kaloraazh liiga suur + ilmselt minu kehale valed toiduained. Kuna ma ei ole kunagi olnud saiakeste, koogikeste ja magusate jookide sööja/jooja, siis nende piiramisega pole minul võimalik kaalulangust saavutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kõige paremini võtab alla sellise 500- 800 kcal päevas dieediga. Ei, see ei ole näljutamine. Kui sööd tervislikke asju, siis saad korralikud portsud. Ja see, mis siis energiast puudu jääb, võetakse lihadte ja rasva arvelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin tõeline jojo aastaid. Võtsin 5 kilo alla, siis 10 juurde, siis 10 all, siis 15 juurde. Lõpuks kaalusingi 88 kilo.

Avastasin enda jaoks lchf (või keto, kuidas keegi nimetab). Algul olin ÜLIkahtlustav, tundus kuidagi ebatervislik ja väheefektiivne. Aga kui esimese kuuga oli 8 kilo läinud, siis tekkis hasart. 6 kuu pärast olin 25 kg kergem ja ülejäänud 6 kuuga kukkus veel 4. 59 kilo +- 2 kg on nüüdseks juba 4 aastat püsinud. Söön ikka sarnaselt, aga nii rangelt ei järge ei pea, st mõni puuvili satub menüüsse ja vahel ka kooki (tõsi, nisujahu ja suhkur ajavad kõhu valutama, nii et pärast mõtlen, et see kook polnud üldse seda väärt).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imet ei ole. Fitlap + lapse saamine + imetamis periood jne. Kaal kukkus 110kg pealt 70 peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina kasutan toidukorra asendajat-hea maitsev kokteil, kus on kõik vajalikud vitamiinid, mineraalid olemas. Mõjub küll kaalule. Kui ilmad lähevad paremaks, saab rohkem liikuda. Tahaks 20kg alla saada….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevase kaloraazhi hoian max 700Kcal juures, tavaliselt 500 ja 650Kcal vahel. Lisaks teen 4x nädalas trenni. Sellise dieediga läheb minul alla nädalas 200-500g, algkaal oli 85kg, soovitud 65kg pole veel käes.

Appi, kui rumal. Võtad alla lihaste arvelt, varsti pead kaloraazi veel alandama, sest lihased on need, mis rasva põletavad. Õpikunäide jo-jost.
4 korda nädalas trenniga kulutad ca 2000 kcal- Kuuga võtaksid tavatoitumisegagi kilo alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tap. Nutridata on selles osas ka hea, et kui seda korralikult täidad, siis see distsiplineerib ennast kõike üleskirjutama ja näed ise ka, mida valesti teed. Erik Orgu ei sobinud mulle sellepärast, et mitu korda päevas erineva sooja söögi tegemiseks pole mul aega, aga mul on mõned tema retseptid, mida ma siiamaani kasutan.

Mind aitas väga hästi ka peale kella seitset mittesöömine. Mul on hommikuti tavaliselt kõht üsna tühi, siis sõin korralikult ja lõunal sõin ka korralikult kõhu täis ning õhtul peale seitset enam ei söönud, kui kõht tühi oli, siis jõin köögivilja- või tomatimahla. Igapäevases töörutiinis töötas see süsteem minu puhul väga edukalt.

Loomulikult ma suhkrut väga palju ei söö ja süsivesikuid söön ka vähe. Olen korra ka toitumisnõustaja juures käinud, et nõuandeid saada. Kuna ma tegelikult väga magusat armastan, siis korra nädalas ma luban endale magusasöömist – tavaliselt sätin selle sellele päevale, kus on külaskäik või sünnipäevapidu ja siis ma end väga ei piira, aga loomulikult ei söö ma siis tervet torti ära, vaid ikkagi mõistuse piires. Kui ühtegi üritust ei ole, siis ostan niisama omale šokolaadi või muud, mille järgi parasjagu isu on. Pidevalt ma ennast ei premeeri, vaid tõesti kord nädalas, mõnikord jääb preemiapäev vahele ka. Kaal läheb aeglaselt alla, aga minu jaoks on peaasi, et kaal langeb, mitte ei tõuse.

Natuke motiveerivad mind ka suureksjäänud riided ning mul on mõõdupael, kuhu peale on kõhuümbermõõdu kriipsud tehtud, siis on tore vaadata, kuidas kõht on kõvasti väiksemaks jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kõige paremini võtab alla sellise 500- 800 kcal päevas dieediga. Ei, see ei ole näljutamine. Kui sööd tervislikke asju, siis saad korralikud portsud. Ja see, mis siis energiast puudu jääb, võetakse lihadte ja rasva arvelt.

Jah, muidugi pole näljutamine, päevas võid suisa terve kilo porgandeid sisse süüa.

Lambakari…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

on ainult üks nipp – söö vähem
ja üks fakt – sa ei suuda ealeski nii palju trenni teha, et söömist piiramata alla võtaksid

kui muidu ei saa, siis tee igast asjast mis suust alla läheb telefoniga pilt ja siis ehmatad ise ka ära kui palju sa tegelikult päevas õgid…

Please wait...
Postitas:
Kägu

5km tuleb kokku tavalise (väheaktiivse) eluga, see pole mingi trenn ju! Mine kõrndima ja kõnni teine 5km veel, ühes jutis ja nii, et kergelt higiseks lähed, siis on midagi südamele ja tervisele saanud.

Kui 90 kilo on sinu jaoks +25kg, siis jah, sööd valesti, süstemaatiliselt ja kaua juba, muidu sa nii palju ei kaaluks. Kui sa ei armasta magusat ja saia ei söö (seda räägivad lõviosa rasvunuid, huvitav lausa), siis kuidas on riisi, pasta, karastusjookide jms tühjade süsivesikutega. Kõige üldisem- köögiviljad (nii toorsalatid kui hautatud, vormiroad jne), liha, kala, miinimum valmistoite. Oma päevasest kalorivajadusest tunduvalt vähem (vaevalt, et inimene jõuab 500kcal kaua elada, see on jojotamine, võta eesmärgiks reaalsemad 1200 nt). Rohkem valku, vähem teraviljasüsivesikuid.
Intermittent fasting on päris hea kontseptsioon, ega meie esivanemad ega loomad ka ei söö nii, et toit on kogu aeg hambus!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

500 kcal on küll päevas ikka väga vähe, sellest, mis nutridata pakub päevaseks energiaks olenevalt kaalust, pikkusest, vanusest ja aktiivsusest näiteks 1900, piisab kui võtta maha u 300-500 ja süüa see allesjäänud kaloraaž, nt 1900-400=1500 ja langeb ka kaal ilusti ja ei riku tervist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päevase kaloraazhi hoian max 700Kcal juures, tavaliselt 500 ja 650Kcal vahel. Lisaks teen 4x nädalas trenni. Sellise dieediga läheb minul alla nädalas 200-500g, algkaal oli 85kg, soovitud 65kg pole veel käes.

Appi, kui rumal. Võtad alla lihaste arvelt, varsti pead kaloraazi veel alandama, sest lihased on need, mis rasva põletavad. Õpikunäide jo-jost.

4 korda nädalas trenniga kulutad ca 2000 kcal- Kuuga võtaksid tavatoitumisegagi kilo alla.

Kus su info pärineb? Ei saa ikka nii ühe pulgaga lüüa inimesi. Kui kilod langevad, siis väheneb ka kalorivajadus päevas. Pealegi.. Trenn ei kuluta nüüd niivõrd palju kaloreid, et see päevane kaloraaž nii kõrgeks tõuseks. Minu baasainevahetuse oma on 1300 kcal, kui teen päevas tunni nt spinningut, kulutan 400 kcali. Seega kui söön 2000 kcali, siis võtan juurde, mitte alla (ja muide, olen katsetanud ja võtnud ka juurde). Seepärast inimesed ülekaalulised ongi ja ei tea, miks, et on sinusugused tõelevitajad oma raamatust pähe õpitud 2000 kcaliga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus su info pärineb? Ei saa ikka nii ühe pulgaga lüüa inimesi. Kui kilod langevad, siis väheneb ka kalorivajadus päevas. Pealegi.. Trenn ei kuluta nüüd niivõrd palju kaloreid, et see päevane kaloraaž nii kõrgeks tõuseks. Minu baasainevahetuse oma on 1300 kcal, kui teen päevas tunni nt spinningut, kulutan 400 kcali. Seega kui söön 2000 kcali, siis võtan juurde, mitte alla (ja muide, olen katsetanud ja võtnud ka juurde). Seepärast inimesed ülekaalulised ongi ja ei tea, miks, et on sinusugused tõelevitajad oma raamatust pähe õpitud 2000 kcaliga.

Kuhu see kalorivajadus koguaeg langeb? BAV tuleb ette ju! Ma ütlesin 2000 kcal nädalas 4 trenniga(ok, sul 1600, arvasin, et oled targem ja teed jõudu). 2000 kcal nädalad trenniga kulutada annab 9000 kcal kadu kuus, mis on 1kg. Sa vaidled vastu? Ei oska arvutada või mis su probleem on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan, et teie jututamisse sekkun, aga miks see teema pole ilu- või tervisefoorumis, kuhu kaaluteemad käivad? Muidu küll moded siin usinasti loovad korda ja paigutavad asju ümber, aga mõnikord ei tee nagu märkamagi? Saan aru, et populaarne teema jne, aga mul on päris tõsine vastupidine probleem kehakaaluga (mida on emotsionaalselt üsna raske taluda) ja lihtsalt ei taha seda teemat siin ajaviitejuttude top-is lehvimas näha. Veelkord vabandust.

Edit: ja pole mõtet mu kommentaari miinustada, mul on ju õigus (teema ON vales alafoorumis)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)