Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 206 )

Teema: 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Postitas:
Kägu

Milleks – et peale dieedi lõppu mingi poole aastaga kaal uuesti puusadele koguda? Ei aitäh, ma kunagi seda proovinud. Teen edaspidi vajadusel enne oma jõutrenni 20 minuti asemel 35 min jooksul ja vb söön vahepalaks kahe võiku asemel ühe. Selles suhtes, et praegu, 65 kilo peal langeb praeguse kaloraaži juureski kaal väga ilusti, siin paluvad 90 kilosed abi. GARANTEERIN sulle, et kui ta siinseid imelisi soovitusi järgiks ja sööks 800 kalorit, siis annaks ta kahe nädalaga alla.

Tegelikult sel kommenteerijal on õigus. Mingil hetkel enam kaal alla ei lähe ning siis tuleb kas treenida rohkem või süüa vähem. Muud võimalust ei ole. Kui treenid rohkem, siis suurem isu ja hakkad rohkem sööma. Kuni lõpuks alla annad. Kaalulangetuse juures on siiski põhiline toitumine.
Sesmõttes pole nende isikute õpetusi mõtet kuulata, kes ideaalkaalu pole veel saavutanud. Kui oleksin siinsete “võta 1 kg kuus alla” soovitusi kuulanud, siis oleksin endiselt paks edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult sel kommenteerijal on õigus. Mingil hetkel enam kaal alla ei lähe ning siis tuleb kas treenida rohkem või süüa vähem. Muud võimalust ei ole. Kui treenid rohkem, siis suurem isu ja hakkad rohkem sööma. Kuni lõpuks alla annad.

No see suurem iseu jutt on individuaalne. Mul ei ole näiteks trennipäevadel suurem isu. Ütleks, et söön lausa vähem, kui trennivabadel päevadel.
Ja trenni teen ca 3-4 korda nädalas. Jõusaali v jooksu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näljakuuride propageerijatele tahaks öelda, et kaloraaž, mis lubab päevas ära süüa kas mõned banaanid või kilo sellerit või kolm õuna, ei saa mitte kuidagi jätkusuutlik olla. 1200 kcal on miinimum selleks, et oma organismi tuksi ei keeraks ja seda läheb kehal vaja juba hingamiseks ja silmade pilgutamiseks. Kui te veel tööl tahate käia ja ehk kusagil isegi veel (teatris, sõbrannaga jalutamas), siis peate ikka pisut lisama. Aga üks viga on küll, mida kaalulangetajad vahel teevad – nad ei arvuta kaalu langedes oma kalorivajadust ümber. Iga kilo kadumisega teie päevane kalorivajadus langeb, seega tuleb seda pidevalt korrigeerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga oluline on mõista, et toit on väga palju enamat kui kalorid – see on ka mikro-ja makrotoitained, mida meie keha vajab. Ka trenn pole lihtsalt viis kaloreid põletada või võimalus rohkem süüa, vaid vajalik koormus meie organismile, eriti südamele. Üldiselt on nii, et näljutage end palju tahate, aga palun-palun ärge andke seda halba ja ebatervislikku nõu inimestele, kes toitumisega sinapeal ei ole. WHO soovitab süüa mitte alla 1100kcal päevas, vähemalt sellest võiks kinni pidada.

Ja palun ärge solvuge ega kukkuge miinustama, ma siiralt soovin teemaalgatajale parimat lihtsalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näljakuuride propageerijatele tahaks öelda, et kaloraaž, mis lubab päevas ära süüa kas mõned banaanid või kilo sellerit või kolm õuna, ei saa mitte kuidagi jätkusuutlik olla. 1200 kcal on miinimum selleks, et oma organismi tuksi ei keeraks ja seda läheb kehal vaja juba hingamiseks ja silmade pilgutamiseks. Kui te veel tööl tahate käia ja ehk kusagil isegi veel (teatris, sõbrannaga jalutamas), siis peate ikka pisut lisama. Aga üks viga on küll, mida kaalulangetajad vahel teevad – nad ei arvuta kaalu langedes oma kalorivajadust ümber. Iga kilo kadumisega teie päevane kalorivajadus langeb, seega tuleb seda pidevalt korrigeerida.

Ikka saab. Vanemad supermodellid on tänspäeval samuti kõhnad ja nad on seda aastakümneid olnud. Jackie O olla 600 kalorit päevas tarbinud elu lõpuni. Ja on üsna palju inimgruppe, kus nälgimine on elystiil. Ei keera see tervist tuksi, vastupidi, elatakse tervidlikylt kauem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jackie O olla 600 kalorit päevas tarbinud elu lõpuni. Ja on üsna palju inimgruppe, kus nälgimine on elystiil. Ei keera see tervist tuksi, vastupidi, elatakse tervidlikylt kauem.

Pole just hea näide, see naisterahvas eriti kaua ei elanud. 600 kcal elu lõpuni nüüd küll normaalne pole. Mul on üks sõbranna näljutaja ja seda on ka näost näha. Kolmekümnendates naisterahvas näeb välja nagu 50. Kui võrrelda Jennifer Anistoniga, siis muidugi tükk maad hullem. Nahk on tuhm, juuksed koledad, nägu kortsus jne. Pole just midagi, mille poole püüelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No see suurem iseu jutt on individuaalne. Mul ei ole näiteks trennipäevadel suurem isu. Ütleks, et söön lausa vähem, kui trennivabadel päevadel.

See jutt on väga tore, aga tegelikult ei ole treenimine jätkusuutlik. Ühel hetkel hakkavad kaasnema vigastused ning siis jääb trenn pooleli. Ei ole mõtet vaielda, see on kõigiga nii. Kuna oled harjunud sööma rohkem, siis hakkab ka kaal kohe tõusma. Parim moodus siiski on võtta alla ja siis elada ideaalkaalulisena mõõdukalt treenides.
Isegi tegin kaks kuud trenni ja kaal langes. Olidki pooled kilod kadunud. Aga siis jäi kaal kaheks nädalaks seisma. Oligi nii, et tegin trenni, pidasin dieeti ning kaal ei langenud. See ajas ikka korralikult närvi. Jätsin trenni ära ja korrigeerisin dieeti. Siis langes ka ülejäãnud kaal.
Mina ei propageeri 800-kalorist dieeti. Kahjuks ei lugenud ise kaloreid, seega ei tea, kui palju ma sisse sõin. Minul oli nimekiri toitudest, mida süüa ning sellest pidasin kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See jutt on väga tore, aga tegelikult ei ole treenimine jätkusuutlik. Ühel hetkel hakkavad kaasnema vigastused ning siis jääb trenn pooleli. Ei ole mõtet vaielda, see on kõigiga nii. Kuna oled harjunud sööma rohkem, siis hakkab ka kaal kohe tõusma. Parim moodus siiski on võtta alla ja siis elada ideaalkaalulisena mõõdukalt treenides.

Oot, ma ei saanud nüüd hästi aru-et trenn pole jätkusuutlik ja seda pole mõtet teha? Või, et 3-4 korda nädalas pole mõõdukas? 3 korda nädalas on üldse minimaalne, et tulemusi ka oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult sel kommenteerijal on õigus. Mingil hetkel enam kaal alla ei lähe ning siis tuleb kas treenida rohkem või süüa vähem. Muud võimalust ei ole. Kui treenid rohkem, siis suurem isu ja hakkad rohkem sööma. Kuni lõpuks alla annad.

Ma larbin korralikust trennist tulles mitu tassitäit vett järjest ja siis on kõht miskipärast täis ja söögiisu läinud. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need 800 kalori tegelased on soodad ja/või ei oska (kaloreid) lugeda. Nii selles mõttes et söön-800-kalorit-ja-võtan-juurde (meditsiiniline ime?) kui ka 800-kalorit-on-ok-kogus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need 800 kalori tegelased on soodad ja/või ei oska (kaloreid) lugeda. Nii selles mõttes et söön-800-kalorit-ja-võtan-juurde (meditsiiniline ime?) kui ka 800-kalorit-on-ok-kogus.

Üks oli siin päris igiliikur kohe, 500 kcal-ga päevas võttis maha 200 grammi nädalas, seega praktiliselt üldsegi mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaalulangetuse juures on siiski põhiline toitumine.
Sesmõttes pole nende isikute õpetusi mõtet kuulata, kes ideaalkaalu pole veel saavutanud. Kui oleksin siinsete “võta 1 kg kuus alla” soovitusi kuulanud, siis oleksin endiselt paks edasi.

Räägi siis täpsemalt oma meetodist, sina ka ju (seni) praalid siin niisama.
Mida, kui palju süüa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jackie O olla 600 kalorit päevas tarbinud elu lõpuni.

Aga lisaks sellele käis öösiti sahvris söömas, nt jäätist.

https://www.ohtuleht.ee/801629/jackie-kennedy-figuuri-saladus-oli-range-600-kalori-dieet

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida, kui palju süüa?

Pole ju praalinud. Mina olen jõudnud kaalulangetusena ideaalkaalu. Teie olete ju alles poole peal. Esimene pool lähebki kergesti maha. Nagu ütlesin, siis pidasin madalakalorilist dieeti. Ei oska öelda, kui palju kaloreid sisse sõin, aga kirjeldasin, mida sõin. Pakun, et vast mingi 1300-1500 kalorit päevas vast ikka. Võib-olla alguses rohkem. Kui süüa kilo kurke, siis on kõht korralikult täis, aga kaloreid on seal vähe. Alguses sõin juustu ja pähkleid näiteks paki korraga, aga kui sain aru, et kaal enam ei alane, siis pidin loobuma. Väga kaloririkas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida, kui palju süüa?

Pole ju praalinud. Mina olen jõudnud kaalulangetusena ideaalkaalu. Teie olete ju alles poole peal. Esimene pool lähebki kergesti maha. Nagu ütlesin, siis pidasin madalakalorilist dieeti. Ei oska öelda, kui palju kaloreid sisse sõin, aga kirjeldasin, mida sõin. Pakun, et vast mingi 1300-1500 kalorit päevas vast ikka. Võib-olla alguses rohkem. Kui süüa kilo kurke, siis on kõht korralikult täis, aga kaloreid on seal vähe. Alguses sõin juustu ja pähkleid näiteks paki korraga, aga kui sain aru, et kaal enam ei alane, siis pidin loobuma. Väga kaloririkas.

Vabandust, olin tsitaadid sassi ajanud. Sina tõesti andsid juba eespool päris konkreetseid juhiseid. Minu küsimus oli tegelikult mõeldud sellele käole:

Mulle pole vaja midagi garanteerida. Lihtsalt et sina ei ole veel seda 20 kg alla võtnud, rääkimata 25 kg,kõigest 10, aga ikka jagad nõu…
Kõigepealt jõua kasvõi 60 kg

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin tõeline jojo aastaid. Võtsin 5 kilo alla, siis 10 juurde, siis 10 all, siis 15 juurde. Lõpuks kaalusingi 88 kilo.

Avastasin enda jaoks lchf (või keto, kuidas keegi nimetab). Algul olin ÜLIkahtlustav, tundus kuidagi ebatervislik ja väheefektiivne. Aga kui esimese kuuga oli 8 kilo läinud, siis tekkis hasart. 6 kuu pärast olin 25 kg kergem ja ülejäänud 6 kuuga kukkus veel 4. 59 kilo +- 2 kg on nüüdseks juba 4 aastat püsinud. Söön ikka sarnaselt, aga nii rangelt ei järge ei pea, st mõni puuvili satub menüüsse ja vahel ka kooki (tõsi, nisujahu ja suhkur ajavad kõhu valutama, nii et pärast mõtlen, et see kook polnud üldse seda väärt).

Mille eest mulle miinused?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Avastasin enda jaoks lchf (või keto, kuidas keegi nimetab). Algul olin ÜLIkahtlustav, tundus kuidagi ebatervislik ja väheefektiivne. Aga kui esimese kuuga oli 8 kilo läinud, siis tekkis hasart. 6 kuu pärast olin 25 kg kergem ja ülejäänud 6 kuuga kukkus veel 4. 59 kilo +- 2 kg on nüüdseks juba 4 aastat püsinud. Söön ikka sarnaselt, aga nii rangelt ei järge ei pea, st mõni puuvili satub menüüsse ja vahel ka kooki (tõsi, nisujahu ja suhkur ajavad kõhu valutama, nii et pärast mõtlen, et see kook polnud üldse seda väärt).
Mille eest mulle miinused?

Sest 500-800 kcal tarvitajad ei suuda ette kujutada, kuidas 2000-3000 kcal tarbimisega rohkem langetab 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälgin ise ka ketot ja see mõjub hästi. Samas on kõht täis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kuidas 2000-3000 kcal tarbimisega rohkem langetab 😀

Kui te 120 pealt 100 peale tulete, siis vast tõesti. Proovige 65 pealt 60 pealt saada oma 3000 kaloriga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida, kui palju süüa?

Vabandust, olin tsitaadid sassi ajanud. Sina tõesti andsid juba eespool päris konkreetseid juhiseid. Minu küsimus oli tegelikult mõeldud sellele käole:

Mulle pole vaja midagi garanteerida. Lihtsalt et sina ei ole veel seda 20 kg alla võtnud, rääkimata 25 kg,kõigest 10, aga ikka jagad nõu…

Kõigepealt jõua kasvõi 60 kg

Tahad teada?
Tead,ma ei tea mida süüa, et 25 kg alla võtta. Minu max kaal on olnud 57 kg, praegune nii 54-55kg, suvel 52-53 kg. Ehk ma enam-vähem tean, kuidas aastaid kaalu säilitada ning vajadusel ka kiirelt paar kilo alla saada. Kui jõuad 55kg, võta uuesti ühendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Ime” oleks see siis, kui ärkad ühel kenal hommikul 25 kilo kergemana. Muudel juhtudel on see raske töö vähemalt aasta aega. Kuidas kaalu langetada… pool intenetti on õpetusi täis! Tuleb endale mingi süsteem/dieet/ajakava välja valida ja stick to it!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul hakkas keha ja aju häirekella lööma siis, kui 60 kg kaalule ette tuli. Siis hakkasin kiirelt tegutsema ja korrigeerisin oma söömist. Sain 57 kg peale. Sealt allapoole juba raskem tulla, nüüd olen ca 55 kg peal ja sooviks saada 52 kg peale. Ja seda tõesti teen väga kalorivaese dieediga – 3 päeva nädalas söön normaalselt ca 1600-1700 kalorit, ülejäänud päevad vb 700-800 kalorit. Kaalub liigub vaikselt allapoole. Kuna ma ei liigu eriti, siis ei usu, et see kehale tappev on.

Küsimus selline – kuidas inimesed üldse jõuavad sinna, et alla on vaja võtta 25+ kg? On kogu elu oldud pigem ülekaalus või kuidas mingi häirekell juba varem tööle ei hakka?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

38 kilo 15-17 kuuga, oleneb kuidas perioodi algust vaadata. Intermittent fasting ehk vahelduv(?)paastumine. Mina sõin P-N ainult kella 14 ja 19 vahel. Ja sellel ajal kõike, mida tahtsin. Üldiselt kaks tõsist toidukorda – praadi, koos kartulite ja kõigega. Torti, kommi, mida iganes tahtsin ja nii palju kui tahtsin, aga ainult selles ajavahemikus. Ega väg palju ju korraga torti sisse ei suuda ajada, kui enne oled korraliku prae söönud. Muul ajal ainult vett, sukruta teed. Isegi rasvlahustuvaid vitamiine (D, A) ei võtnud muul ajal. Loomulikult ka mitte alkoholi.

R ja L õhtuti on meil kombeks mehega juua veini, külas käia, väljas söömas või veinitades kas lauamänge mängida või grillida vms. Seega reedeti-laupäeviti ma sõin-jõin ajavahemikus 17.30-22.30. Enne mitte midagi (va kummeli-, piparmündi vms tee, vesi), aga selles ajavahemikus ikka absoluutselt kõike, mida tahtsin.

Esimesed paar nädalat on keeruline, edasi läheb lihtsamalt. Kaal langes kolinal. Hea oli see, et teadsid, et KUI see nö söömise ajaaken avaneb, siis saad tõesti süüa mida iganes ja palju tahad. Olen suur hea toidu austaja ja sushist, pastast, liharoogadest, rasvasest kalast, rasvasest juustust jms loobumine oleks olnud raske. Ja ma ei taha süüa 20 g head juustu. ma siis parem ei söögi, kui narrin ennast selliste kogustega.

Kaal püsib juba 8 aastat, nüüd küll P-N söön ainult 6 tunnise akna jooksul, R-L aga 8-tunnise akna jooksul. Mõni juubel või pulmapidu muidugi läheb graafikust välja, aga siis saan nädalakesega uuesti reele.

Sõbranna kaotas mul 18 kilo sama meetodiga 8-9 kuuga, aga tema söögiaken oli 9.30-14.30, talle sobis nii rohkem.

Täitsa huvitav, mida su muud tervisenäitajad, sh kolesterool ja süda, veresoonkond sellise asja peale teeb. (pika aja peale just)

Kolesterool kukkus, ega ta ennegi üle määra ei olnud. Tervise üle kurta ei saa.

Tegelikult paljud inimesed ju söövadki loomupäraselt sedasi. Näiteks me teame ilmselt kõik saledaid inimesi, kes kunagi ei söö hommikust. Lihtsalt ei taha. Söövad lõuna ajal korralikult, päeva peale ehk närivad midagi või võtavad smuuti. Ja siis õhtul pärast tööd ka söövad, õhtul väga hilja jälle mitte. Lihtsalt mulle ei olnud selline toitumine loomupärane ja seega oli alguses raske. Kuna loomuomaselt olen ma kõige näljasem ca kl 14, siis sättisin oma akna ka nii.

Mõni on jälle huntnäljane just vara või hilja, eks siis nii ka oma söögiaken paigutatakse. Päris palju uuringuid on ka selle toitumisviisi kohta. Oluline on, et söögiajal sööd nagu ikka oleksid söönud ja täpselt seda, mida saab ja mida tahad. Täpselt nii palju, et oleks mõnusalt kõht täis ja täpselt seda kõige paremat, mida hirmsasti tahaks ja kohe kõhutäie. Ilma mingi kalorilugemiseta. Ja lõpetad loomulikult siis, kui kõht kenasti täis, mitte ei suru mingi põhimõtte pärast poolt torti veel vastu tahtmist sisse, kui pool juba söödud 🙂

Nii et 24 h jooksul võib süüa vaid 5h jooksul? Olen samast dieedist kuulnud, kuid seal oli 5h asemel 7h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et 24 h jooksul võib süüa vaid 5h jooksul? Olen samast dieedist kuulnud, kuid seal oli 5h asemel 7h.

Neid ongi erinevaid, võid lugeda kirjandust selle kohta, märksõnaks “intermittent fasting” (populaarseim vist on 16:8, ehk siis 16 tundi järjest ei söö ja söömise jaoks on 8 tundi). Isegi üks äpp on selle jaoks, et enda söömata olemise aega jälgida. Üks hea artikkel nt SIIN.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui te 120 pealt 100 peale tulete, siis vast tõesti. Proovige 65 pealt 60 pealt saada oma 3000 kaloriga.

Eelmise nädalaga tulin 69 pealt 66-le.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole sooda. Ja kilokaloreid lugesin pakenditelt väga täpselt ning kaalusin kõik toidud grammipealt ära (sõin kas 1 või 2 korda päevas, st paastusin vahelduvalt). Esimesel nädalal langes kaal üle nelja kilo (vesi?) ja kuu lõpuks olin algusega võrreldes siis üle kolme kilo kergem.

Pidasin täpset päevikut nii toidu kui ka enesetunde kohta ja kogu see kuu vaevasid mind pidevalt unehäired, magasin öösel kas üldse mitte või halvasti ja siis päeval tegin tasa.

Aga jah, tulemus oli nigel ja nüüd veebruaris ei ole enam kaalule roninudki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelmise nädalaga tulin 69 pealt 66-le.

Väga tore. Aga mis su eesmärk on? Kui oled lühike, siis ju 10 kg veel alla võtta. Need viimased kilod ju kõige raskemad. Mul läks ka esimese kuuga 4 kg maha. Aga just 66 kg juures jäigi seisma kaal. Kirjuta siis uuesti, kui oled oma eesmãrgi saavutnud ning õpeta siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tore. Aga mis su eesmärk on? Kui oled lühike, siis ju 10 kg veel alla võtta. Need viimased kilod ju kõige raskemad. Mul läks ka esimese kuuga 4 kg maha. Aga just 66 kg juures jäigi seisma kaal. Kirjuta siis uuesti, kui oled oma eesmãrgi saavutnud ning õpeta siis.

2 aastat tagasi sain 2 kuuga 64-lt 55-le. Nii et ei näe põhjust, miks ka seekord ei peaks saama. Muidugi kaloraaz ei ole lähiajal enam 2-3000, sest keha tahab koguaeg vähem. Teen ketot ja söön aknas. Ja trenn loomulikult, jõutrenn.
Olen 165 cm pikk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen ketot ja söön aknas. Ja trenn loomulikult, jõutrenn.

Tubli. Aga kõigile see keto ei sobi. Minul läheb näiteks enesetunne nii halvaks, et ei suuda mõelda ega töötada. Aga tore, et sulle toimib ja sobib. Kunagi lugesin teaduslikku kirjandust, siis kirjeldas, et nii madalakalorisusega kui ka keto dieet on enam-vähem ühesuguse produktiivsusega. Seega, mis kellele sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen ketot ja söön aknas. Ja trenn loomulikult, jõutrenn.

Tubli. Aga kõigile see keto ei sobi. Minul läheb näiteks enesetunne nii halvaks, et ei suuda mõelda ega töötada. Aga tore, et sulle toimib ja sobib. Kunagi lugesin teaduslikku kirjandust, siis kirjeldas, et nii madalakalorisusega kui ka keto dieet on enam-vähem ühesuguse produktiivsusega. Seega, mis kellele sobib.

Mis asi on keto?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 206 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)