Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 206 )

Teema: 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)

Postitas:
Kägu

Muidugi oleneb kehakaal pikkusest. Mina olen 155 cm pikk, kaalun 46 kilo ja tegelikult peaksin alla võtma, sest mul on paar kilo ülekaalu. Tahaksin kaaluda 43 (veel parem oleks 42 kilo), aga väga raske on neid viimaseid kilosid kaotada. Need 100 kilosed, kes alguses saavad lihtsalt 10 kilo alla, võiksid uuesti kirjutada kui eesmärgist on puudu 2-3 kilo. Vaatame, kas siis ka nii lihtsalt läheb.

Sa toitumishäirega arsti juurde ei taha minna?

Ei, ma ei taha minna arsti juurde, kellel on toitumishäire. Aga aitäh pakkumast.

Ma arvan et parem kui sa ikka pingutad et 40 kg välja tuleb. Ma arvan ka et sa 42 kilosena ikka parajalt ülekaaluline. Veel parem tee uus teema siis leiad mõttekaaslasi.

Jah 46kg on täiskasvanud naise kohta täielik seakaal. Häbi ka on selline rasvunud põrsas olla?

Mul 11a tütar kaalub sinuga sama palju, aga sina naisena võiksid ikka kaks konti ja nahk välja näha.

Ma tuletan veel kord meelde, et ma olen 155 cm pikk. Ilmselt on sinu tütar minust pikem. Palun mitte ilkuda minu kaalu üle, minu meelest on see minu pikkuse kohta täiesti normaalne. Heameelega oleksin pikem ja kaaluksin rohkem, aga kahjuks ei ole seda pikkust antud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muidugi oleneb kehakaal pikkusest. Mina olen 155 cm pikk, kaalun 46 kilo ja tegelikult peaksin alla võtma, sest mul on paar kilo ülekaalu. Tahaksin kaaluda 43 (veel parem oleks 42 kilo), aga väga raske on neid viimaseid kilosid kaotada. Need 100 kilosed, kes alguses saavad lihtsalt 10 kilo alla, võiksid uuesti kirjutada kui eesmärgist on puudu 2-3 kilo. Vaatame, kas siis ka nii lihtsalt läheb.

Ei, ma ei taha minna arsti juurde, kellel on toitumishäire. Aga aitäh pakkumast.

Ma arvan et parem kui sa ikka pingutad et 40 kg välja tuleb. Ma arvan ka et sa 42 kilosena ikka parajalt ülekaaluline. Veel parem tee uus teema siis leiad mõttekaaslasi.

Jah 46kg on täiskasvanud naise kohta täielik seakaal. Häbi ka on selline rasvunud põrsas olla?

Mul 11a tütar kaalub sinuga sama palju, aga sina naisena võiksid ikka kaks konti ja nahk välja näha.

Ma tuletan veel kord meelde, et ma olen 155 cm pikk. Ilmselt on sinu tütar minust pikem. Palun mitte ilkuda minu kaalu üle, minu meelest on see minu pikkuse kohta täiesti normaalne. Heameelega oleksin pikem ja kaaluksin rohkem, aga kahjuks ei ole seda pikkust antud.

Oot oot kaaluksid rohkem? Miks sa siis ometi tahad 46kg pealt 42kg peale saada? Tunnista endale parem, et sul on toitumishäire ja otsi abi, mitte ära poe oma lühikese pikkuse taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oot oot kaaluksid rohkem? Miks sa siis ometi tahad 46kg pealt 42kg peale saada? Tunnista endale parem, et sul on toitumishäire ja otsi abi, mitte ära poe oma lühikese pikkuse taha.

Kui palju peaks siis 155 cm naine sinu arvates kaaluma? Minu jaoks on normaalne kaal pikkus miinus 110 ja ideaalne oleks veel paar kilo sellest ka maas. Sinu jaoks võib olla ideaalne kaal pikkus miinus 100, eks siin ongi erinevad standardid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Trenn vähemalt alguses on tore ajaviide, aga sellega sa kaalu ei alanda. Mina alustasin algkaal 110kg, käisin kaks kuud trennis 4 korda nädalas – vesivõimlemine, jõusaal, rühmatrennid- Ei läinud alla mitte midagi. Siis võtsin erik orgu toitumiskava – kuu ajaga läks 10kg nagu naksti. Aga antud toitumuskavaga istud vaid köögis. Kuna elutempo oli kiire, siis tegin enda toitudest pildid – kõik mis suhu pistan, enne teen pildi. Sellega olen saanud alla veel 20 kg, seega 30kg miinust on tulnud natukene üle 7 kuuga. Mainin juurde, et 110 oli minu max kaal, ja tuli raseduse + sünnitusjärgise depreka, hormoonid olid ka pikalt sassi – ja see pm 40kg minu kehast on tekkinud kiirelt ca 2 aasta jooksul (millest 9 kuud olin rase).

Piltide tegemisel on ka see tore, et näed mis kell sööd. Mina lähen igapäev magama kuskil 00.00 ajal, ja nüüd enam peale kella 21.00 suhu midagi ei pane. Samuti, see komm mida sööksid, aga kui pead juba pildi tegema. No jätad tihtilugu võtmata. Mina neid paastumisi jms ei usu, mingi hetk annad ju alla – ja mis siis saab- Või tahad kogu elu paastuda? Ega mu pildistamine ka parim viis ei ole – i know, aga hetkel ei ole paremat lahendust leidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Trenn vähemalt alguses on tore ajaviide, aga sellega sa kaalu ei alanda. Mina alustasin algkaal 110kg, käisin kaks kuud trennis 4 korda nädalas – vesivõimlemine, jõusaal, rühmatrennid- Ei läinud alla mitte midagi. Siis võtsin erik orgu toitumiskava – kuu ajaga läks 10kg nagu naksti. Aga antud toitumuskavaga istud vaid köögis. Kuna elutempo oli kiire, siis tegin enda toitudest pildid – kõik mis suhu pistan, enne teen pildi. Sellega olen saanud alla veel 20 kg, seega 30kg miinust on tulnud natukene üle 7 kuuga. Mainin juurde, et 110 oli minu max kaal, ja tuli raseduse + sünnitusjärgise depreka, hormoonid olid ka pikalt sassi – ja see pm 40kg minu kehast on tekkinud kiirelt ca 2 aasta jooksul (millest 9 kuud olin rase).

Piltide tegemisel on ka see tore, et näed mis kell sööd. Mina lähen igapäev magama kuskil 00.00 ajal, ja nüüd enam peale kella 21.00 suhu midagi ei pane. Samuti, see komm mida sööksid, aga kui pead juba pildi tegema. No jätad tihtilugu võtmata. Mina neid paastumisi jms ei usu, mingi hetk annad ju alla – ja mis siis saab- Või tahad kogu elu paastuda? Ega mu pildistamine ka parim viis ei ole – i know, aga hetkel ei ole paremat lahendust leidnud.

Kujuta ette, mõned elavad terve elu nii, et ei söögi hommikusööki ja eneselegi teadmata teevad paastumist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui palju peaks siis 155 cm naine sinu arvates kaaluma? Minu jaoks on normaalne kaal pikkus miinus 110 ja ideaalne oleks veel paar kilo sellest ka maas. Sinu jaoks võib olla ideaalne kaal pikkus miinus 100, eks siin ongi erinevad standardid.

Kui sa kaaluksid 42 (see sinu ideaal), oleks su KMI 17,5. Praegu 46-kilosena on su KMI 19 ja sa leiad, et oled paks ja peaksid alla võtma? Sa oled alakaaluline ja soovid olla veel alakaalulisem. Su ‘standardid’ on ikka päris haiged, sul on toitumishäire ja oma keha tajumise häire, otsi ometi abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Kujuta ette, mõned elavad terve elu nii, et ei söögi hommikusööki ja eneselegi teadmata teevad paastumist.

No see pole eriline piinlemine, kui hommikusöögi harjumust pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See “-110” võib olla pikemate inimeste puhul nii, kes modellikeha poole püüdlevad, aga täiskasvanud naine alla 50 kg ei tohiks küll kaaluda, olgu ta lausa kasvupeetusega lühike (mida sina ei ole)
Kas sinu (pere)arst ei ole liiga madala kaalu kohta kommentaare teinud? Lähedased?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See “-110” võib olla pikemate inimeste puhul nii, kes modellikeha poole püüdlevad, aga täiskasvanud naine alla 50 kg ei tohiks küll kaaluda, olgu ta lausa kasvupeetusega lühike (mida sina ei ole)

Kas sinu (pere)arst ei ole liiga madala kaalu kohta kommentaare teinud? Lähedased?

Kes ütles, et ei tohiks? Sina? Või on sul viidata millelegi – mingi teaduslik uurimus, kus on öeldud, et 50 kg on normaalne piir?

Kehamassiindeksit arvestades on ok, kui 155 cm pikkune inimene kaalub 45 kg. Jah, muidugi on variant, et inimene teeb trenni kõvasti ja lihasmass on korralik, lähebki üle 50 kg ka. Samas, kui ei ole eriti liikuv inimene siis see 5 kg juures (et saada sinu standardite järgi miinimumkaal, mis ühel täiskasvanud naisel olla võiks) on kõik rasv kuskil siseorganite ümber ja mujal.

Mida rohkem loen, seda rohkem imestan, kui palju on neid isehakanuid teadureid kuskilt pähetaotud väidetega nagu “täiskasvanud naine ikka ei tohiks alla 50 kg kaaluda”, “hommikusöök on päeva tähtsaim söök, seda ei tohi vahele jätta”, “inimene peab ikka lisaks vähemalt 2 liitrit vett päevas sisse kaanima”. Ja kui ei tee neid asju, mis siis? Kõik tervisenäitajad on korras, enesetunne hea jne, aga ikka peab nii olema, sest maast madalast on seda pähe taotud? Lähevad samasse klassi nagu lastele räägiti, et toas ei tohi vilistada, maja läheb põlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures liiga madala kaaluga võivad igasugused terviserikked kaasneda, näiteks vähenenud viljakus.
Nii et see eelnev kirjutaja võiks järele mõelda mida suust välja ajab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See 9 korda postitanud 46kg naisisik, üks küsimus: Miks sa ronid teise inimese teemasse kemplema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kusjuures liiga madala kaaluga võivad igasugused terviserikked kaasneda, näiteks vähenenud viljakus.

Nii et see eelnev kirjutaja võiks järele mõelda mida suust välja ajab.

Jah, tean väga hästi. Seepärast kirjutasingi, et KUI tervisenäitajad on korras. Liiga kõrge rasvaprotsent on ka paljude tervisehädade põhjuseks (diabeet, südamehaigused, vähk, kõrge vererõhk, alaselja probleemid jne). Ja paljudel, kes on normaalkaalu ülemise piiri peal (kehamassiindeksi järgi), on keha rasvaprotsent üle normi. Ehk siis tahan öelda, et tervislik kehakaal sõltub nii paljudest muudest asjadest veel, kui vaid pikkuse ja kaalu suhe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See 9 korda postitanud 46kg naisisik, üks küsimus: Miks sa ronid teise inimese teemasse kemplema?

Usun, et ajad inimesed sassi. Ma ei kaalu 46 kg ja ei ole kordagi seda siin väitnud. Postitanud küll aga olen tõesti.

“Kemplen” seetõttu, et näen nii palju valearusaamu ja kuna see teema siin on kaalulangetuse kohta ja jutt selle peale läks, siis pidasin vajalikuks sõna sekka öelda. Nagu sinagi ilmselt pidasid vajalikuks mu “kemplemisele” tähelepanu pöörata. Mu meelest Perekoolis juba ammu ei peeta täiesti algsest teemast kinni, vähemalt kehakaalust ma siiski räägin, mitte ei lähe igas suvalises teemas õigekirja üle arutlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui naine enam lapsi ei soovi, siis peab ka oma viljakuse peale mõtlema? Tean vägagi saledaid naisi, kes kindlasti alakaalulised ning sünnitanud. Samas olen kuulnud, et just ülekaalulised pidavat kannatama vähenenud viljakuse all. Arstid soovitavad alla võtta. Ülekaalulisus tekitab palju rohkem tervisehädasid, kui alakaalulisus. Iga päev ülekaalulisena elades lühendatakse oma eluiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui naine enam lapsi ei soovi, siis peab ka oma viljakuse peale mõtlema? Tean vägagi saledaid naisi, kes kindlasti alakaalulised ning sünnitanud. Samas olen kuulnud, et just ülekaalulised pidavat kannatama vähenenud viljakuse all. Arstid soovitavad alla võtta. Ülekaalulisus tekitab palju rohkem tervisehädasid, kui alakaalulisus. Iga päev ülekaalulisena elades lühendatakse oma eluiga.

Just, oled kuulnud. Kusjuures keegi ei võrdle siin ülekaalisust ja alakaalisust. Kuid paneb mõtlema juba selline sõnavõtt alakaalisuse propageerimesest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes siin palju on alla võtnud (30+ kg), kas teil nahk lötendama ka jäi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Osteoporoos tekib, ja kuidas veel. Normaalselt ladestunud nahaalune rasvkude on naisel tervislik, see hoiab östrogeeni taseme kõrgemal, ja eriti pärast menopausi. Kõhnad lähevad prõksti pooleks ja istuvad pärast ratastoolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osteoporoos tekib, ja kuidas veel. Normaalselt ladestunud nahaalune rasvkude on naisel tervislik, see hoiab östrogeeni taseme kõrgemal, ja eriti pärast menopausi. Kõhnad lähevad prõksti pooleks ja istuvad pärast ratastoolis

Ja paksukesed kukuvad libedaga pliks ja plaks, aga ikka terved ja kobedad? Nüüd räägite juba elust peale menopausi? Kahtlen siiralt, et menopausiealised naised siin kaaluga maadlevad ning oma viljakuse pärast muretsevad. Vast ikka nooremad.

Äkki lõpetaks siin selle ülekaalulisuse propageerimise. Soovite paksud olla, siis laske käia. Aga mis te nendest saledatest hirmutate? Las nad elavad rahus. Lahked inimesed jagavad isegi soovitusi teile, aga miski ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovin nädala intermitten paastumist. Kõik oleks nagu korras. Toiduaknas söön kaks korralikku einet. Ülejäänud aja joon umbes 3.5-4 l vett, teen kaks korda päevas kerget liigutamist, enne toidukorda ei joo vett. Mure siis selles, et kõht ei lähe tühjaks! Isegi siis kui alustan uut akent, pole tekkinud näljatunnet. Joon liiga palju vett, liiga suured portsjonid, liigutan vähe? Või see ongi raske algus? Muidu toitumine ise mulle meeldib. Kaal seisab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar nõuannet, kes hakkavad vahelduvpaastuga tegelema. Tegelikult on asi väga lihtne ju, mingit “paastu” iseenesest ei ole (tehniliselt on paast vähemalt 24t toidust loobumine, alustage lihtsamast), on söögiaeg ja söögita olemise aeg. Ei ole ka mingit ahastust nagu dieedi puhul, et ma nüüd “eluaeg” või mitu nädalat enam ei või süüa sokoaadi, rammusaid toite jne. Saab homme, saab mõne tunni pärast, seda on palju lihtsam taluda.

# paastujookideks sobivad vesi, teed (kõik teed, eriti roheline, muidugi magustamata), must ja suhkruta kohvi. Võib olla mullivesi, sidruni, ingveriviiludega maitsetatud, kohvi sisse võib panna maitseaineid (muskaatpähkel, kaneel jms). EI SOBI magusainetega veed-karastusjoogid, ka nt cocacola Zero jms- magusained põhjustavad ikkagi insuliini tõusu ja lõhuvad paastu. Kõik suhkrut sisaldavad joogid töötavad paastu vastu, ka kookoseveed jms. Kui tarbid jookidega üle 5 kcal tunnis, siis see on juba paastust väljas.

# tuleb ikkagi vaadata, mida suhu panna. Paastu mõte on hakata rasvu põletama, selleks peab keha ära kasutama esiteks oma glükogeenivarud. Aga on suur vahe, kas selle 16 tunnise paastuaja läheb keha üle rasvapõletamisele 6 tunni pärast, kui nt viimane toit on olnud liha+salat ja vähe süsivesikuid, mida enne on tarvis ära kulutada (siis on rasva põletamiseks 10 tundi) või on viimane toit olnud hiigelkausitäis pastat, millega võib kehal aega minna 12 tundi ja rasvapõletamiseks jääb aega ainult 4 tundi. Seeda, ikkagi on suur vahe, mida sööd. Magusat, süsivesikurikkaid jne asju võiks siis süüa söögiperioodi alguses. Ei pea ketodieeti jälgima, alla võtab niisama ka, aga tõhususe vahe on.

# sama trenniga, trenn (ja tegelikult just jõutrenn, mitte niiväga kardio) aitab kehal rutem ära põletada kõik toidusüsivesikud ja keha glükogeeni kui samal ajal magamine (st minimaalne energiakulu). Seega on hea teha trenni paastuperioodi alguses, kui kehal on varusid, mida põletada, aga kõik ajad sobivad.

# see kaheksa tundi söögi”aken” ei tähenda, et võib lõhkemiseni pugida 8 tundi vahetpidamata! 🙂 aga üht-teist võib endale lubada ja ei pea ennast süüdi tundma.

https://blog.piquetea.com/beginners-guide-to-intermittent-fasting/
https://blog.piquetea.com/what-to-drink-while-intermittent-fasting/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovin nädala intermitten paastumist. Kõik oleks nagu korras. Toiduaknas söön kaks korralikku einet. Ülejäänud aja joon umbes 3.5-4 l vett, teen kaks korda päevas kerget liigutamist, enne toidukorda ei joo vett. Mure siis selles, et kõht ei lähe tühjaks! Isegi siis kui alustan uut akent, pole tekkinud näljatunnet. Joon liiga palju vett, liiga suured portsjonid, liigutan vähe? Või see ongi raske algus? Muidu toitumine ise mulle meeldib. Kaal seisab.

Et nagu tõesti ei suuda inimene ise selle peale tulla, et kui kaal seisab, siis pole kaloridefitsiiti. Ehk sööd palju.
3-4 l vett päevas on ilmselge liialdus. Piisab lihtsalt liitrist, isegi hästi aiis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, keha lihtsalt harjub veel. Mida sa loodad 1. nädalaga, mitut kilo miinust? oma ootustega võiks reaalseks jääda. Ja kerge kaloridefitsiit aiitab asjale kaasa. Ja 4l vett on ikka natuke liig, sul on reaalselt nii suur janu?
Ja no see pole eriline mure, et kõht ei lähe tühjaks, ketoosis ei olegi näljatunnet, sest veresuhkur ei kõigu. Käin hommikul ka poes enne sööma hakkamist, mingi piin see pole, pigem on hea plaanida, et mida ma täna varsti süüa tahan, mingit näljaste silmadega toidu vahtimist ega näljatunnet tegelikult ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja paast on siis ikka PAAST, st sööki 0.

Kuskilt oli paastu artikli alla kommentaar:
“minul läheb selle IFga juba teine nädal aga tulemused on üsna kasinad. Esimese 7 ööpevaä pärast ei kadunud kehalt mitte grammigi ja ümbermõõdult mitte sentigi. Esimene söögikord on mul kella 12 paiku ja teine enne kella 19, vahepeal ainult vesi ja must kohv, pähleid ja mõned puuviljad. Näljatunnet pole ja mingeid tervislikke muutuseid ka mitte. Nädala lõpus saab 2 nädalat täis, siis on näha, kas tasub samas taktis jätkata. Toitumisel kasutan ma üldiselt kana ja kala, koos ohtra salativalikuga, samuti liigun väga palju, alkot ka ei tarbi aga tulemus on miskipärast 0?”

No vot, inimene pole aru saanud, misasi on paastuaeg ja et see “pähklid ja mõned puuviljad” panevad terve paastu pekki, mida me räägime siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vot, inimene pole aru saanud, misasi on paastuaeg ja et see “pähklid ja mõned puuviljad” panevad terve paastu pekki, mida me räägime siis

Mina ka imestan neid dieeditajaid, kes söövad pähkleid ja viinamarju. Ja seda hilisõhtul enne magamaminekut. Kui neil tekiks kasvõi ööseks kaloripuudujääk, siis saaks loota, et võtab kaalust alla, aga enne magamaminekut puugitakse end täis. Toitumiskava lubab…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks, keha lihtsalt harjub veel. Mida sa loodad 1. nädalaga, mitut kilo miinust? oma ootustega võiks reaalseks jääda. Ja kerge kaloridefitsiit aiitab asjale kaasa. Ja 4l vett on ikka natuke liig, sul on reaalselt nii suur janu?

Ja no see pole eriline mure, et kõht ei lähe tühjaks, ketoosis ei olegi näljatunnet, sest veresuhkur ei kõigu. Käin hommikul ka poes enne sööma hakkamist, mingi piin see pole, pigem on hea plaanida, et mida ma täna varsti süüa tahan, mingit näljaste silmadega toidu vahtimist ega näljatunnet tegelikult ei ole.

Tänks ja esimesest lausest oleks täiesti piisanud. Ma isegi mõtlen, et alguse teema. Janu täitsa olemas ja vee kogus on jaotatud terve päeva peale. Trenniga, kodus ja tööl rahmeldades võtab ikka vesti märjaks.
Ma just tahangi teada inimeste kogemusi, kas teatud asjad on normaalsed. Nagu ka see, et ei teki näljatunnet. Internetis on samas palju infot ja siiski on ka palju erinevusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar nõuannet, kes hakkavad vahelduvpaastuga tegelema. Tegelikult on asi väga lihtne ju, mingit “paastu” iseenesest ei ole (tehniliselt on paast vähemalt 24t toidust loobumine, alustage lihtsamast), on söögiaeg ja söögita olemise aeg. Ei ole ka mingit ahastust nagu dieedi puhul, et ma nüüd “eluaeg” või mitu nädalat enam ei või süüa sokoaadi, rammusaid toite jne. Saab homme, saab mõne tunni pärast, seda on palju lihtsam taluda.

# paastujookideks sobivad vesi, teed (kõik teed, eriti roheline, muidugi magustamata), must ja suhkruta kohvi. Võib olla mullivesi, sidruni, ingveriviiludega maitsetatud, kohvi sisse võib panna maitseaineid (muskaatpähkel, kaneel jms). EI SOBI magusainetega veed-karastusjoogid, ka nt cocacola Zero jms- magusained põhjustavad ikkagi insuliini tõusu ja lõhuvad paastu. Kõik suhkrut sisaldavad joogid töötavad paastu vastu, ka kookoseveed jms. Kui tarbid jookidega üle 5 kcal tunnis, siis see on juba paastust väljas.

# tuleb ikkagi vaadata, mida suhu panna. Paastu mõte on hakata rasvu põletama, selleks peab keha ära kasutama esiteks oma glükogeenivarud. Aga on suur vahe, kas selle 16 tunnise paastuaja läheb keha üle rasvapõletamisele 6 tunni pärast, kui nt viimane toit on olnud liha+salat ja vähe süsivesikuid, mida enne on tarvis ära kulutada (siis on rasva põletamiseks 10 tundi) või on viimane toit olnud hiigelkausitäis pastat, millega võib kehal aega minna 12 tundi ja rasvapõletamiseks jääb aega ainult 4 tundi. Seeda, ikkagi on suur vahe, mida sööd. Magusat, süsivesikurikkaid jne asju võiks siis süüa söögiperioodi alguses. Ei pea ketodieeti jälgima, alla võtab niisama ka, aga tõhususe vahe on.

# sama trenniga, trenn (ja tegelikult just jõutrenn, mitte niiväga kardio) aitab kehal rutem ära põletada kõik toidusüsivesikud ja keha glükogeeni kui samal ajal magamine (st minimaalne energiakulu). Seega on hea teha trenni paastuperioodi alguses, kui kehal on varusid, mida põletada, aga kõik ajad sobivad.

# see kaheksa tundi söögi”aken” ei tähenda, et võib lõhkemiseni pugida 8 tundi vahetpidamata! 🙂 aga üht-teist võib endale lubada ja ei pea ennast süüdi tundma.

https://blog.piquetea.com/beginners-guide-to-intermittent-fasting/

https://blog.piquetea.com/what-to-drink-while-intermittent-fasting/

Kiidan sada korda su kommentaari! Just seda osa, mis puudutab toitumist täpsemalt ja kaua keha teatud toite põletab. Tänusõnad ka selle eest, et sul on oskus vastata teemale kui sul on reaalseid teadmisi selle osas ja puudub soov lihtsalt plärtsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Janu täitsa olemas ja vee kogus on jaotatud terve päeva peale

Siiski jääb mulje, nagu sul oleks ekstra eesmärgiks see 4 liitrit juua? Ei pea ju *nii* palju jooma (pigem see tundubki liiga palju ja liigne koormus neerudele)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Janu täitsa olemas ja vee kogus on jaotatud terve päeva peale

Siiski jääb mulje, nagu sul oleks ekstra eesmärgiks see 4 liitrit juua? Ei pea ju *nii* palju jooma (pigem see tundubki liiga palju ja liigne koormus neerudele)

Emaausõna ei ole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ma natuke plärtsusin ka, vabandust.

Tänks ja esimesest lausest oleks täiesti piisanud. Ma isegi mõtlen, et alguse teema.

Alguse asi tõesti, keha harjub uue söömisrütmiga, näljatunnet reguleeriv hormoon greliin ja leptiin. Inimese ja teiste loomade kõht hakkab greliini tootma, kui tühjaks saab. Kes paar tundi söönud pole, sellel hakkab veres greliinitase tõusma. Leptiin tõstab põhiainevahetuse taset ning pidurdab toitumist. Leptiin toimib kui “küllastumuse faktor”” hüpotaalamuses, summutades söögiisu. Need on kaks nn näljahormooni. Vahelduvpaastumisega greliini tase langeb ja leptiin tõuseb. Lisaks veel insuliinresistentsus ja insuliinitundlikkus, naistel on tihti probleem insuliinresistentsusega, mida seostatakse PCOS nimelise hormoonhädaga, mis on paljude naiste peavalu ja üks viljatuse põhipõhjusi.
Aga hormoonidega (eriti naissuguhormoonidega) võib teistsuguseid probleeme tulla pikemaaegse paastuga, kui nälgitakse päevi või isegi nädalaid, 16/8 on selles suhtes väga leebe. Esialgu suure hurraaaga “mida rohkem, seda uhkem” pikemalt paastuma ei soovita hakata, ikka tasapisi.

https://www.mindbodygreen.com/articles/is-intermittent-fasting-bad-for-your-hormones-these-are-the-pros-cons

Aga kui selle 8 tunni jooksul süüakse nagu homset päeva ei tuleks, kõike ja palju, sest ju “võib”, süüakse päevane kaloraaz lõhki ja rohkemgi kui enne, siis loomulikult ei saagi mingit kaalulangust tegelikult loota.

Vahelduva paastuga seostatakse igasuguseid tervisehüvesid lisaks kaalulangusele, keha põletiku vähenemine, ajutöö intensiivistub, igasuguseid jutukesi leidub.

Alguses oli kõige hullem minu jaoks lihtsalt meeles pidamine, et kui kell õhtul kukub, siis ei tohi midagi enam suhu panna, ei lapse taldrikult viimast ampsu, ei viinamarja laualt, ei teed meega jms, mis tavaliselt ikka käsi suu vahet käib. Kui see harjumuseks saab, on juba kergem 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahepealseid kommentaare ei lugenud, kuid tahaksin lihtsalt jagada kogemust ühe oma lapsega.
Tegu küll poisiga, kuid ikkagi.
Hakkas ta paisuma kohe sünnist saati. Kerkis nagu saiapäts. Tehti igasuguseid uuringuid, kõik oli korras. Koolis käis korraga kahes trennis, ei miskit. Magusat ei söönud, karastusjooke ei joonud jne. Omaarust tervislikult toitume ka (võrdluseks – poisi vanem vend on alakaaluline ja noorem vend normaalkaalus). Ikka pontsakas. 15-aastaselt hakkas eriti hästi juurde võtma.
Siis tegime toidutalumatuse testi.
Päris punases olid piimatooted (nii laktoos, kui kaseiin), muna, tomat pluss veel paar asja, mida ta nagunii ei söönud.
Poiss jättis menüüst piimatooted, muna ja tomati välja ja nüüd on ilus sire poiss. Kõhupuhitustest sai ka lahti.
Ja siis mõtled, et miks ma ei võinud seda testi varem teha….
Nt oli varem poisi tavapärane hommikusöök muna ja peekon või omlett vms.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 206 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 25+ kg kaalust alla võtnud naised, kirjutage siia oma imest ja menüüst:)