Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 25 nädalat rasedust ja väljakannatmatu vaagnaluu valu

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 25 nädalat rasedust ja väljakannatmatu vaagnaluu valu

Postitas:

Tere

Olen 25 nädalat lapseootel ja kannatan tohutut vaagnaluu valu, mis kiirgab mööda tuharaid jalgadesse. Suhtlesin antud teemal ka ÄE-ga, ütles, et vaagnaluud pehmenevad ja nö venivad, mis tekitabki ebamugavustunde. Aga mina tunnen, et lihtsalt ebamugavusest on asi kaugel ja kardan, et et ehk on see valu tingitud hoopis 2 aasta tagusest traumast vaagnale – kukkusin rulluiskudelt. Siis ei tuvastatud murdu, küll aga oli arstil kerge kahtlus mõrale, mida pildis hästi ei saanud aru. Tekib küsimus, et kui trauma ongi see põhjus, siis mis saab edasi ja kuidas see kõik mõjutab sünnitust? Kas ehk on kellelgi midagi sarnast juhtunud ja oskab kaasa rääkida?

Tänud ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 10:26; 21.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan pöörduda ortopeedile ja küsida nõu. Ämmaemandad ja naistearstid korrutavad nagu mantrat, et sümfüüsivalu on täiesti normaalne ja möödub iseenesest. Tegelikult on sümfüüsivalu olulisel määral leevendatav füsioteraapiaga (nt Kõhukliinik tegeleb sellega väga edukalt) ning teatud juhtudel peaks kaaluma keisrilõiget (dokumenteeritud vaagnatrauma on suht tõsine argument). Sümfüüsivalu tekib tõesti sellest, et vaagnaliidused lõdvenevad ja vaagen n-ö vajub laiali. Kui on karta, et vaagen ei ole kunagisest traumast korralikult taastunud, siis see võib valu suurendada küll.

Nii et jah. Pöördu ortopeedile ja küsi asjalikku nõu. Naistearsti teadmised ja huvi piirdub sellega, et sina ja laps jääksite ellu – sümfüüsivalu pole eluohtlik. See, kas sa pärast sünnitust kõndida ka saad, on juba järgmise erialaspetsialisti probleem ja selle aruteluga naistearstid end (minu kogemuse põhjal) ei koorma.

Soovitused:
– külasta Kõhukliiniku füsioterapeuti esimesel võimalusel ning ka pärast sünnitust
– hoia rüht korras, ära kanna kõrgeid kontsi ega tee tegevusi, mis viivad raskuskeskme liialt ette
– kui vähegi võimalik, küsi ekspertnõu ortopeedilt
– bandaaži asemel soovitab Kõhukliinik vaagnavaludega rasedatele ja sünnitanutele Serola puusavööd (https://www.sinuelu.ee/serola-sakroiliakaalvoo-suurused-s-xl-6816 )

Ja olgu öeldud, et paljudel tõesti saabki see valu otsa kohe peale sünnitust. Mul võttis paraku mitu aastat ja kroonilise valu foonil tekkisid täiendavad probleemid vaagnapiirkonnaga. Samal ajal kuulsin vist kümneid kordi, et “see on normaalne” ja “küll kunagi läheb üle”, ilma et keegi oleks mind läbigi vaadanud (rääkimata röntgenist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui valu kiirgab mööda tuharat jalgadesse, on pigem tegu radikulaarse valuga ehk lülisambas oleva seljaajukanalist lähtuvate närvijuurte valuga. Ilmslet emakas surub kuhugi peale.
Sümfuus asub ikka eespool.
2 aastat tagasi olev trauma on kindlasti paranenud ja selliseid kaebusi ei tohiks tekitada. Sünnitust ei mõjuta see trauma mitte kuidagi.

Meedik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Oma teise rasedusega olin sama asjaga hädas. Esimesed sammud liikuma hakkades tegid teravat põrguvalu ning siis kui oli umbes 20 sammu tehtud, siis läks veidi paremaks. Minul määrati vaid valuvaigistid. Ei mingeid muid nõuandeid. Aga valuvaigistid ei olnud piisavalt tugevad et sellise valu vastu võidelda.
Lõppes kõik sümfüsiolüüsiga peale sünnitust. Vaagnaliiduse laienemine on see vist eesti keeles. Ehk puusad vajusid nö laiali. Ma ei saanud 4 päeva üldse jalgu liigutada, tõstsin kätega neid, kui asendit vahetasin. Olin voodi peal. Mulle tõmmati puusade ümber tugevalt korsett ja see siis aja möödudes aitas ligamentidel paika minna. 4. päeval hakkasin rulaatoriga uuesti käima. See nägi välja nii, et jalga maast tõsta ei saanud. libistasin ainult. Peal olid tramadooli süstid ja veel mingid valuvaikarid. Lisaks ka verevedeldajad,et suurest lamamisest peale sünnitust trombi ei tekiks.
Koju sain, aga kodus trepist üles ei saanud. Jalg ei tõusnud. Mehed tassisid 2. korrusele. Taastumine oli pikk. Käimisel oli pikalt takistus. Sain tõsta jalga küllalt vähe ning edasi liikumine oli aeglane. Jooksma sain uuesti hakata alles pea 9 kuud peale olukorra tekkimist.
Nüüd olen palju selle kohta uurinud. Ega 100% polegi võimalik seda ära hoida. Aga aitab kindlasti puusade kokku tõmbamine korsetiga, kohe tugevalt. Juba raseduse ajal. Ja peale sünnitust ka! kohe korsett puusadele (mitte kõhule ja seljale).
Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 15:46; 02.05 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Oma teise rasedusega olin sama asjaga hädas. Esimesed sammud liikuma hakkades tegid teravat põrguvalu ning siis kui oli umbes 20 sammu tehtud, siis läks veidi paremaks. Minul määrati vaid valuvaigistid. Ei mingeid muid nõuandeid. Aga valuvaigistid ei olnud piisavalt tugevad et sellise valu vastu võidelda.

Lõppes kõik sümfüsiolüüsiga peale sünnitust. Vaagnaliiduse laienemine on see vist eesti keeles. Ehk puusad vajusid nö laiali. Ma ei saanud 4 päeva üldse jalgu liigutada, tõstsin kätega neid, kui asendit vahetasin. Olin voodi peal. Mulle tõmmati puusade ümber tugevalt korsett ja see siis aja möödudes aitas ligamentidel paika minna. 4. päeval hakkasin rulaatoriga uuesti käima. See nägi välja nii, et jalga maast tõsta ei saanud. libistasin ainult. Peal olid tramadooli süstid ja veel mingid valuvaikarid. Lisaks ka verevedeldajad,et suurest lamamisest peale sünnitust trombi ei tekiks.

Koju sain, aga kodus trepist üles ei saanud. Jalg ei tõusnud. Mehed tassisid 2. korrusele. Taastumine oli pikk. Käimisel oli pikalt takistus. Sain tõsta jalga küllalt vähe ning edasi liikumine oli aeglane. Jooksma sain uuesti hakata alles pea 9 kuud peale olukorra tekkimist.

Nüüd olen palju selle kohta uurinud. Ega 100% polegi võimalik seda ära hoida. Aga aitab kindlasti puusade kokku tõmbamine korsetiga, kohe tugevalt. Juba raseduse ajal. Ja peale sünnitust ka! kohe korsett puusadele (mitte kõhule ja seljale).

Edu!

Kõlab hirmuäratavalt…. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 10:26; 21.06 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on tõesti tegemist probleemiga, millele ämmakad ja naistearstid erilist tähelepanu ei pööra ning tõesti on sellised juhtumeid nagu eespool kirjeldatud. Tegin oma lõputöö vaagnavöötme valust, mille üks variant on sümfüüsivalu, aga valu võib esineda ka sakroiliakaalliigeses või mõlemas korraga. Kui viimases, siis on ka reaalne valu kiirgumine tuharatesse. Lõputöö kirjutamise käigus nägin ka uuringuid, kus oli kaasatud naisi, kelle sümfüüs oli raseduse ja loomuliku sünnituse tagajärjel lahknenud enam kui 5cm ja see vajas nö plaatidega kokku panekut peale sünnitust. Teatud juhtudel võib olla vaginaalne sünnitus vastunäidustatud või teatud sünnitusasendid. On täiesti reaalne, et kõnnifunktsioon võib olla häiritud juba raseduse ajal, kuna liigessidemete lõtvumise, keha raskuskeseme muutusega jne muutub keha võime läbi vaagna nö raskust jalgadele edasi kanda. Olen ka ise näinud paari naist, kes peale sünnitust vajasid antud seisundi tõttu koheselt füsioterapeudi sekkumist, ühel juhul soovitasin juba raseduse ajal kasutsda liikumiseks karke. Seega kui tõesti on probleem, soovitan pöörduda füsioterapeudi juurde, kes tegeleb rasedatega ja sünnitusjärgsetega, kes antud teemat ja naiste füsioteraapiat valdab.

Füsioterapeut

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm rasedust, kolm vaginaalset sünnitust. Kolm juhtu sümfüüsivaluga. Esimene alates 34. nädalast, teine alates 6. nädalast, kolmas alates 18. nädalast (see viimane rängim koos küljevaluga; mõlemad kestsid ka pärast sünnitust edasi).

Kahe esimese valu kadus kohe pärast sünnitust. Kolmandaga nii hästi ei läinud. Olin siitsamast PK-st lugenud, et aidata võib, aga ei pruugi, kvartslambiga kiiritamine. Seda olevat ka raseduse ajal välja kirjutatud. Olgu öeldud, et minule piisas pärast sünnitust üle päeva kolmest korrast, et end enam-vähem korda saada, aga olen lugenud, et mõnel pole ka kümnest kasu. Kaks kuud pärast sünnitust nentisin, et vist on päris korras, sest ei mäletanudki, millal valud viimati kimbutasid. Ahjaa, 2 kuud kasutasin ka sünnitusjärgset bandaaži. Õigemini vahepeal isegi kaht korraga, mida sai vastavalt vajadusele kas rohkem puusale või ülespoole rinnakorvini või suurema surve jaoks üksteise peale sikutada. Valisin kõige väiksema suuruse, mis oli õige tegu, sest suuremad oleks üsna kohe liiga avaraks jäänud. https://www.4kids.ee/babyono-sunnitusjargne-bandaaz/

See kolmas kord oli veel selline, et lõpus oli väga valus liikuda. Põhimõtteliselt viimased 6 nädalat liipasin ainult hädavajalikult kodus ringi. Mõistagi pidi lisaks voodist üles tulles õiget asendit kasutada, so jalad põlvest koos põrandale keerata, siis end üles vinnata. Ja magades põlvede vahel patja hoidma. Ka jalg üle põlve ei tohtinud istuda. Küljevalusid leevendas pipraplaaster (1-2 peenikest riba nahal nii kaua, kui suutsin, ja suutsin reeglina ikka lubatud 48 tundi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on esmakordne kogemus sümfüüsivaluga. Kaksikud, 21 nädalat.
Eelnevalt 2 last, 2 vaginaalset sünnitust ja selline terav valu on mulle võõras. Praegu aitab ainult lamamine, isegi istuda ja astuda ei saa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes täpselt nädal 25 paiku hakkas minul see valu mööduma, alul oli selline, et kõndida ei saanud, sammugi astuda ei saanud, metsik valu, käisin toas neljakäpakil. Kõige paremini aitas tugev aroomiõli doTerra Deep Blue, määrisin korralikult jalgevahelt ja vaagna sisse, siis sain kohe liikuda. See õli lihasvalude vastu super hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nüüd ootan 3. last ja alles 24. nädal ning sama jama, nagu teise lapsega. Lugesin füsioterapeudi vastust sellele teemale, et peaks hoolikalt valima sünnitusasendeid ning osadel juhtudel ise sünnitada ei tohigi. Kas keegi teab, kust saada infot, et mis sünnitusasendeid siis kasutada Või peakski kohe füsioterapeudi juurde pöörduma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 15:46; 02.05 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka metsik valu ca 25da nädala paiku. Liikusin aegluubis ja pisar silmis esimesed sammud. Kui natuke liikunud olin läks paremaks. Pidin päevas minimaalselt jalgsi käima, sest muidu oli õhtuks ka lamades väga valus. Ka pikalt istuda ei saanud. Raseduse lõpu poole terav valu kadus, aga tuim valu jäi ikka. Võtsin mõnikord paratsetamooli.

Õnneks peale sünnitust see jama kohe ka kadus. Siit lugedes vaatan, et vedas mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 25 nädalat rasedust ja väljakannatmatu vaagnaluu valu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.