Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2500 € sissemaksmine oma OÜ-sse

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 2500 € sissemaksmine oma OÜ-sse

Postitas:

Saan aru, et see 2500 tuleb sisse maksta hiljemalt 1 a jooksul. Kui hakkan aga seda varem osade kaupa sisse maksma, siis kas on õige, kui kirjutan maksekorralduse peale lihtsalt OÜ sissemakse 1, sissemakse 2 jne? Mis asi on Äriregistris OÜ tegemise ajal lahter “stardikapital?” Ma panin sinna 200 praegu. Kas see tähendab, et kohe tuleb sisse maksta 200€?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 21:31; 08.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisse maksta tuleb nii kuidas sissemaksmise põhikirjas määrasid. Saab ka üldse ilma tähtajata. Maksekorraldusele tuleb kirjutada osakapitali sissemakse. Jupiti vast võib ka, aga eks see jupitamine totter ole.
Stardikapital, oled ikka kindel, et selline mõiste seal oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikirjas saad ära määrata mis aja jooksul pead selle ära maksma. Mina panin omale sinna igaks juhuks, et 5 aasta jooksul.
Ise eelistan pigem maksta korraga või äärmisel juhul kahes osas. Olen aru saanud, et kui teed osakapitali sissemakse, pead ka äriregistrisse tegema taotluse siis andmete muutmiseks, a’la et 500€ sisse makstud osakapitalist. Et noh seal registris olemas siis see info.
Aga selle muutmise algatamine lihtsalt võtab riigilõivu(oli 40?) ja ideeliselt pole mõtekas 500€ kaupa sisse maksta siis.

Selgitusse peab minuteada märkimagi et Osaühingu omakapitali sissemakse siis.

Seda stardikapitali kohta ma küll ei mäleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aru saanud, et kui teed osakapitali sissemakse, pead ka äriregistrisse tegema taotluse siis andmete muutmiseks, a’la et 500€ sisse makstud osakapitalist. Et noh seal registris olemas siis see info.
Aga selle muutmise algatamine lihtsalt võtab riigilõivu(oli 40?) ja ideeliselt pole mõtekas 500€ kaupa sisse maksta siis.

Osakapitali võib sisse maksta täpselt nii mitmes osas, kui tahad. Selgitusse märgid “osakapitali sissemakse”.
Äriregistris muudetakse märge siis, kui kogu põhikirjas ettenähtud OK on sisse makstud, mitte iga 100 euro ülekandmisel. Riigilõiv on 18.-
Viimase sissemakse tegemisele järgneval kuul deklareeitakse summa ka TSD lisal 7.

https://pilvebyroo.ee/osakapitali-sissemaksmine/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 07:53; 09.10 08:34; 10.10 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin sissemakse mitmes osas, selgitusega “osakapitali sissemakse”. Kui summa oli täis, võtsin pangast tõendi osakapitali sissemakse kohta ning esitasin selle äriregistrile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa firmat registreerisid, siis peaksid ju kursis olema, mis tingimused omale panid?Mina valisin sellise variandi, et sissemakse hiljemalt siis kui on pankrot, likvideerimine..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa firmat registreerisid, siis peaksid ju kursis olema, mis tingimused omale panid?Mina valisin sellise variandi, et sissemakse hiljemalt siis kui on pankrot, likvideerimine

Sul oligi plaan “korraks” firma teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 21:31; 08.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul oligi plaan “korraks” firma teha?

Põhikirjas OK sissemakse variandi valimisel ei ole firma plaanitava elueaga mingit pistmist.
Kui valida Osaühingu sissemakseta asutamise korral tasub osanik osa eest täielikult äriseadustiku § 140¹ lõikes 2 või 3 sätestatud nõude esitamisel, võib osanik sissemakse teha vabalt valitud ajal vastavalt enda vajadustele, puudub ajaliselt määratud kohustus, ainsa piiri seab ÄS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 07:53; 09.10 08:34; 10.10 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui firmatulust ostan iga kuu aktsiaid 300 euri eest, nö. investeerin oü kasvukontole, kas see läheb ka arvesse – saan 9 kuuga sissemakse nö aktsiate näol? Kuidas seda vormistada siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mida sa mõtled “firmatulust otsmise” all?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui firmatulust ostan iga kuu aktsiaid 300 euri eest, nö. investeerin oü kasvukontole, kas see läheb ka arvesse – saan 9 kuuga sissemakse nö aktsiate näol? Kuidas seda vormistada siis?

Kui firma ostab aktsiaid ja teenib neilt finantstulu, on see firma vara ja firma tulu.
OK sissemakse teeb osanik aga oma isikliku rahaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 07:53; 09.10 08:34; 10.10 15:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 2500 € sissemaksmine oma OÜ-sse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.