Esileht Väikelaps 2,5a imelaps

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 2,5a imelaps

Postitas:

Tuttaval on 2, 5 a laps, kes tundub imelaps. Ronib ja jookseb ja turnib juba väikesest peale igal pool üksinda. Mingit abi ei vaja. Liugu laskma õppis ise vist juba 1,5a. Juba oskab sõita abiratastega jalgrattaga. Pole vist asja, mida see tuttava laps ei oskaks.

Minu 3a laps sõidab alles jooksurattaga ja ei oska isegi vändata veel. Samuti ei saa kõrgemale ronimisega ise hakkama. Kuidas oma laps ka nn tubliks õpetada?

Kuidas on üks laps nii võimekas ja teine mitte? Kas on lootust, et minu laps nn areneb järgi?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, mul üks lastest (tüdruk) kõndis üsna kindla jalaga juba 8-kuusena. Mul oli endal seda hirmus jälgida, aga ära keelata ka ei saanud. Ta oli lihtsalt sedavõrd pisike ja kerge, et ta füüsiliselt sai seda teha. Järgmine laps oli juba raskem ja kohmakam, tema hakkas kõndima alles veidi peale aastat. Täna kõnnib täpselt sama hästi kui vanem õde! 😉

Mõned on varasemad, mõned hilisemad. Võrrelda ei ole mõtet, kadedust tunda ei ole mõtet.

Muideks, minu kogemus õpetas mind hoopis tundma rõõmu sellest, kui laps areneb füüsiliselt enam-vähem ühes tempos oma ohutunnetuse ja pidurdusmehhanismiga. Väike piiga tuiskas alatasa ringi ja ma tundsin tihti, et mul on liiga vähe käsi. Järgmise lapsega saime rahulikult koos maailma uurida ja ühiselt toimetada, ei pidanud pidevalt tulekahju kustutama.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub täitsa tavaline laps see su tuttava laps. Kui lasta lapsel turnida jne siis ta oskabki. Lapsel on loomuses ronida, turnida, joosta. Loo ainult võimalused lapsele. Enda laps sai abikatega ratta kui oli 1,5 ja hakkas kohe sõitma sellega. Oleks saanud jooksuka oleks hakanud sellega. Samuti laps ronis ja turnis kõrgele juba ennem kui käia oskas. 2-aastaselt läks juba seinaronimise trenni.

Vanemal lapsel ei olnud jalgratast väiksena, ka ei olnud tal võimalusi ronimiseks ja tema neid asju ka ei osanud. Aga tema jällegi rääkis väga palju varakult ning tal oli väga hea mängimise oskus. Mängimine jällegi nooremat last ei huvitanud, tema ainult rahmeldaks ja roniks. Samuti oli nooremal lapsel kõne aeglasem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu lapsel võib mingis eas avalduda hoopis teistsugune võimekus mida sellel lapsel, keda kirjeldad, ei tule üldse, isegi kui pingutab. Oluline on see, et sina vaata ja avasta seda, mida SINU laps oskab või mille vastu ta huvi tunneb, ära sea endale eeskujuks teisi, eriti kui need teised on sellised, kellel on mingi lausa kaasasündinud osavus. Ära võrdle oma last teistega, hinda ikka ainult tema enda võimete pealt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka sellised alalhoidlikud lapsed, kes ei ronigi kuhugi tundmatusse kohta. Loo neile ükskõik millised tingimused. Ka täiskasvanute seas on erinevaid inimesi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed on normaalsed. Nii ongi.

Palju sõltub sellest, millised võimalused on ees.

Näiteks meie ostsime koju mänguväljaku, kui vanem laps oli 1a10k. Loomulikult alguses beebikiigus. Aitasin üles ronida liumäele jne. Umb 2a3-4k hakkasime harjutama suure lapse kiigu peal kiikumist.

Noorem laps aga on selle mänguväljakuga üles kasvanud. 1,5 ronis ise üles liumäele – siis veel seisin julgestuseks taga, aga 2a ei viitsind ammu enam juures passida. Praegu on ta 2a4k ja kiigub suure lapse kiigu peal väga suure hooga, ja veel karjub, et suuremaks, suuremaks. No see kiik ei võimalda nii suurt hoogu nagu laps tahaks 😀

Kui vanem laps läks jooksukalt vändakale 3,5aasaselt, sisi veel kuu varem tundus ka mulle, et ta ei sa akunagi pedaale selgeks. Harjutas venna 3-rattalisel 😀 Samas noorema puhul ma ei imesta, kui ta juba enne 3a läheb vändakale, sest eeskuju on ju kõrval – küsimus on pigem tema pikkuses, et kas ulatab pedaale vajutama 🙂 Muidugi on tema ka jooksukaga olnud alates 1,5a. Ja ongi füüsiliselt aktiivsem – otsib koguaeg võimalusi kuskilt kõrgelt alla hüppamiseks…õnneks seni ta tajub oma võimeid ja liiga kõrgelt pole hüpanud 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik lapsed on erinevad 🙂
Minu esimene laps on ka füüsiliselt üsna aktiivne, 2,5aastaselt ei olnud 10km järjest jooksurattaga mingi probleem ringi lasta. Eks me ise oleme teda julgustanud ka. Ei keela tal turnida ja ronida. Ei keelanud seda kohe algusest peale. Last julgestan pigem distantsilt, st ma ei hoia tal käest ja ei aita liiga palju aga olen alati all teda püüdmas jne 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg sõitis 1a1k ise mäesuuskadega mäest alla. Liumäe trepist ronis üles 9-kuusel, suurest liumäest lasi ise alla 1a3k vanuselt. Praegu pooleteistaastaselt harjutame vaikselt rulatamist, püsti peal püsib, natuke saab edasi ka. Aga… Ma kindlasti ei arva, et ta on imelaps. Esiteks on lapsed erinevad nagu juba eespool mainiti. Minu pojal on lihtsalt suur huvi liikuda ja erinevaid asju proovida. Teiseks on vanemad erinevad, me oleme väga palju õues, lubame tal tegutseda, ei hoia üle. Loomulikult jälgime, et olukord poleks ohtlik, aga väikseid kokse lubame saada, et õpiks oma võimeid tundma. Kusjuures kõndima hakkas ta “hilja”, aasta ja kolmenädalaselt. Ja siis üsna kohe paningi suuskadele. Käisime ka iga päev, sest üsna sageli tassiti mulle hommikukohvi juurde oma suusasaapaid, et “noh, lähme juba”. Samas hulljulge ta pole, kunagi pole olnud muret, et kukutab end diivanilt või toolilt alla. Ja talle meeldib ka joonistada, raamatuid vaadata, liivakastis istuda. Selline huvitav kombo aktiivsest ja rahulikust. Kindlasti ei arva ma, et ta on kuidagi parem, kui lapsed, kes neid asju ei tee. Tema lihtsalt on selline. Ja meie pere elustiili see sobib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse niimoodi võrrelda ja kadetseda? Lapsed arenevad erinevalt, aga enda laste pealt võin öelda, et kui milleski üks on “tublim” olnud, varem tegema hakanud, siis mõne aasta pärast ei ole sel mingit tähtsust, sest lõpuks on ikka areng ühtlustunud. Meil oli noorem laps selline, kes 10-kuuselt kõndis, ronis jne, ei kukkunud, sai füüsiliselt väga hästi hakkama (trepid, redeleid, kuskil kõõlumine – kõik tema lemmikud). Selline teistest ees füüsilises arengus ja osavuses oli umbes neljaseks saamiseni, nüüd kuuesena on selline keskmine laps, kes füüsilises osavuses ja arengus kuidagi eakaaslastest ei eristu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga armas, et iga ema on toonud oma lapse tugevaid ja nõrku külgi. Sest tõepoolest on iga laps hea just sellisena, nagu ta on. Minu laps hakkas hilja kõndima, hilja rääkima, ei soovinud esimestel aastatel üldse eriti liikuda. Tahtis ainult kärus istuda. Aga tema arenes väga hästi sotsiaalselt ja emotsionaalselt. Ta oli juba pisikesena suure moraaliga õiglane lepitaja mängudes. Ûhtlasi armastas ta ka juba enne 3aastaseks saamist üksi kodus olla. Algul vaatasime mehega ikka väga veidralt sellele, kui ta ca 2a10k vanuselt palus üksi koju jääda. Jätsime 30minutiks ja ta oli nördinud, et kauem ei saanud olla. Sealt edasi oleme ka pikemalt üksi olla lasknud. Ta pole kordagi ühtki pahandust teinud, on alati üksi olemist nautinud ja iseendaga hakkama saanud. Mind on väga palju hurjutatud sellepärast, aga ma tunnen oma last. Ta ongi selline tubli ja asjalik, nagu see tüdruk filmist “Matilda”. Ta väikevend, kes suvel juba 5 saab, ei suuda 5min ka üksi olla. Ei tasu võrrelda tuttava lapsega. Sinu omal on kindlasti mingi anne, mida su tuttava omal pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps õppis abiratastega sõitma enne 2-aastaseks saamist. ronimisega on alati olnud ettevaatlik ja ei turninud 3-aastasena mitte kusagil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus mõlemad näited olemas. Esimene tütar 3a2k. Alati olnud väga ettevaatlik laps. Ronimise/turnimise vastu hakkas huvi tundma ehk alles pool aastat tagasi. Nüüd juba väga tubli ja asjalik. Samas minu teine tütar 1a1k, oli juba 11k meister ronija. Turnis kappide küljes, ise ronis söögitooli jne. Kindlasti palju õppis suurema õe pealt. Iseloomult ongi hoopis teine laps. Julge, palju uudishimulikum, väga järjekindel ja iseseisev. Lapsed ongi erinevad. Pole see tuttava laps imelaps ega sinu laps imelik. Nagu ma ka juba kirjutasin, siis meie suurem tüdruk avastas turnimise tunduvalt hiljem, praeguseks on arenguga ilusti enda vanustele järgi jõudnud, tuli hiljem aga kiiresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll ta areneb!
Oht on pigem selle esimese lapse arendamisega. Kui ta ei saa oma potensiaalile vajalikku tegevust, võimalusi ja õpetust, on ta varsti üks tavaline laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on väga erinevad – vanem laps õppis kiiresti kõndima, rääkima, füüsiliselt oli osav, koolis oli lihtne, lahtise peaga, viieline. Noorem on aeglasema arenguga igati, kooli kolmeline – samas aga väga musikaalne, mängib erinevaid pille laulab koorides jne.
Kumbki ei ole minu jaoks imelaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval on 2, 5 a laps, kes tundub imelaps. Ronib ja jookseb ja turnib juba väikesest peale igal pool üksinda. Mingit abi ei vaja. Liugu laskma õppis ise vist juba 1,5a. Juba oskab sõita abiratastega jalgrattaga. Pole vist asja, mida see tuttava laps ei oskaks.

Minu 3a laps sõidab alles jooksurattaga ja ei oska isegi vändata veel. Samuti ei saa kõrgemale ronimisega ise hakkama. Kuidas oma laps ka nn tubliks õpetada?

Kuidas on üks laps nii võimekas ja teine mitte? Kas on lootust, et minu laps nn areneb järgi?

Jah, su laps areneb järgi.

Kui juba jooksukaga sõidab, siis väntama õpetada on lihtne. Abikate abil tõsta tagaratas õhku ja las väntab nagu trenazööril. Aga kui päriselt sõitma tahad lasta, võta abikad ära. Abikatega õpib valesti peale minema – istub sadulasse, paneb mõlemad jalad pedaalidele ja alles siis üritab sõitma hakata. Sellest harjumusest on hiljem väga raske lahti saada.

Laste arendamisega on üldiselt nii, et esmalt pead sa lapses huvi tekitama. Kui lapsel huvi pole, siis julgusta, kuidas tahad, ronima ta ei hakka. Väga motiveerival mõjub endast pisut vanemate seltskond. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline hästi ettevaatlik värskelt kolmeseks saanud poisslaps, kes väga pikka aega ei tundnud huvi turnimise vastu. Paljud sellised uued füüsilised tegevused tunduvad tema jaoks ebameeldivad. Kiikumine hakkas meeldima alles 1a4k vanuses peale pikka harjutamist ja julgustamist. Ujumas oleme käinud pidevalt alates sellest kui ta oli imik, aga ta on trennis ainuke, kes ei taha sukelduda ikka veel ja ise ujumist proovida. Hüppama õppis ka päris hilja ning treppidest kõnnib kohmakalt, kuigi elame kortermajas kus treppidest kõnnime igapäevaselt. Nüüd sai jalgratta ja esialgu ainult nutab, et me selle ära peidaksime. Jooksuratas on tal ammu, aga huvi selle vastu pole. Ta pole osav turnija või kiire jooksja veel ja me ka mehega oleme natuke olnud mures selle pärast, sest ise oleme mõlemad lapsest saati väga osavad turnijad ning sportlikud siiani. Rääkima hakkas ka hiljem ning siiani ei ole selles veel kuigi hea.
Samas lapsele väga meeldib sport ja eelkõige kõik pallimängud nii vaadata kui ka osa võtta. Palli viskamises ja löömises on enamus eakaaslastest ikka palju osavam. Veel on tal suur huvi muusikaliste instrumentide vastu. Trummidel mängib omaloominguliselt erinevaid rütme juba täitsa hästi.
Ilmselt peame ka meie lapsevanematena rõõmustama nende annete üle, mis on meie lapsel ning julgustama teda proovima uusi füüsilisi tegevusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval on 2, 5 a laps, kes tundub imelaps. Ronib ja jookseb ja turnib juba väikesest peale igal pool üksinda. Mingit abi ei vaja. Liugu laskma õppis ise vist juba 1,5a. Juba oskab sõita abiratastega jalgrattaga. Pole vist asja, mida see tuttava laps ei oskaks.

Minu 3a laps sõidab alles jooksurattaga ja ei oska isegi vändata veel. Samuti ei saa kõrgemale ronimisega ise hakkama. Kuidas oma laps ka nn tubliks õpetada?

Kuidas on üks laps nii võimekas ja teine mitte? Kas on lootust, et minu laps nn areneb järgi?

Minu imelaps on juba täiskasvanud kes samavanalt samu asju oskas.Turnis lausa igal pool ja puudus ohutunne.
Kooli minnes sai diagnoosi Ath+tugevad autistlikud jooned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks et võite proovida jooksurattalt kohe ilma abikateta rattale üle minna, kui aeg käes. Jooksukas õpetab tasakaalu hoidmist, abikad jälle vähendavad seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oskab enamasti ikka seda, mida teda tegema on õpetatud või millega teda on tutvustatud või mida on teda tegema suunatud. Mõned üksikud oskused tulevad lihtsalt instinktidest (keerama hakkamine, istuma tõusmine, käima hakkamine…). Muud oskused ikka õpitakse. Meie laps sõitis 1a 9k abiratasetega rattaga ise. Ostsime ratta, panime tuppa alguses nii, et tagumine ratas oli õhus ja harjutas ainult väntamist paar päeva, siis viisime õue ja lükkasime natuke tagant ja sõitiski. Usun, et kui poleks talle ratast ostnud ja nii teinud, siis ta poleks lihtsalt õues kellegi käest ratast ära krabanud ja ise sõitma õppinud nii vara 🙂 See, kui last on õpetatud midagi tegema, et tee temast imelast. Vastupidi – normaalne laps õpibki asju, kui teda õpetatase ja julgustatakse. Imelaps oleks see, kes kõike iseseisvalt tegema hakkaks. Kirjeldatud 2,5a laps tundub täitsa tavaline 2,5a laps (minu tutvusringkonna näitel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jooksmine ja ronimine teeb kellestki imelapse? Meil ronisid kõik 2-aastaselt igale poole, loomulikult järelvalve all, ei ole iial mõelnud, et see mingi imelaps on. Liugu lasksid samuti ennem teist eluaastat. Pigem aktiivne ja julge laps. Imelaps on pigem see, kes 2-aastaselt oskab lugeda või oskab rääkida 3-aastaselt võõrkeelt. Mina isiklikult ei ole kohanud last, kes loeks 2a6kuud-3a6kuud vanuselt korralikult. Kas Teie olete? Samas minu tuttav ütleb, et tema ei tea mitte ühtegi last, kes ei ole osanud kolme aastaselt iseseisvalt lugeda, minu jaoks on need imelased. Ja arvutavad samuti kuni 100 piires. Me ei ole enam noored, kuna minu tööks on minilastehoid, siis mul on väikelastega palju kogemusi ja endal on mitu last, kõik juba suuremad. Mind täitsa huvitaks, et kas Teie peres või tuttavate laste seas oskasid lugeda 3-aastaselt. Nb. ei pea silmas kahe ja kolmetäheliste sõnade kokkuveerimist, vaid ikka nii, et loebki korralikult raamatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis tähtsust sellel on? Ma saan aru, et väikese lapse emale tundub see paar aastat juba vaat et kogu elu. Aga kujutage nüüd ette kaht 70-aastast sõbrannat kusagil kohvikus või pargipingil juttu puhumas, ja siis hakkab üks kiitlema: aga minu laps (selleks hetkeks umbes 40-50-aastane), vaat tema ronis juba kaheaastasena puude otsas ja sõitis jalgrattaga…! Ahah, no ja siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 20:39; 07.05 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll ta areneb!

Oht on pigem selle esimese lapse arendamisega. Kui ta ei saa oma potensiaalile vajalikku tegevust, võimalusi ja õpetust, on ta varsti üks tavaline laps.

Milles see oht siis seisneb? Et äkki ei tulegi temast maailmakuulus tsirkuseakrobaat, vaid nt arst või õpetaja, st tavaline inimene?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 20:39; 07.05 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttaval on 2, 5 a laps, kes tundub imelaps. Ronib ja jookseb ja turnib juba väikesest peale igal pool üksinda. Mingit abi ei vaja. Liugu laskma õppis ise vist juba 1,5a. Juba oskab sõita abiratastega jalgrattaga. Pole vist asja, mida see tuttava laps ei oskaks.

Minu 3a laps sõidab alles jooksurattaga ja ei oska isegi vändata veel. Samuti ei saa kõrgemale ronimisega ise hakkama. Kuidas oma laps ka nn tubliks õpetada?

Kuidas on üks laps nii võimekas ja teine mitte? Kas on lootust, et minu laps nn areneb järgi?

Meie lapsed hakkasid mõlemad umbes 2,5-aastaselt ilma abikateta sõitma, poeg tegi 8-kuuselt samme to najal. Tütar õppis omal initsiatiivil kirjutama 4-aastaselt, arusaadavalt ja loetavalt. Praegu on lapsed 6 ja 9. Imelapsi pole kuskil näha. Täiesti tavalised on. Sõbrad, kellega samal ajal lapsed saime ka imestasid mu tütart, poega nii ei märgatud. Nende lapsed olid veidi aeglasemad, aga tänaseks on kõik järgi arenenud ja mu lastel pole enam enam ühtegi tõsist eelist.

Ma arvan, et ära muretse. Anna lapsele aega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps 2,5a imelaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.