Esileht Beebi ja mitmikud 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

Postitas:

Tere!
Täna just sain teada, et mu vanema lapse rühmas (2,6a) on tuulerõuged. Täna laps oli kodus, enne seda terve nädal olnud lasteaias. Seega on ta olnud haigetega kontaktis.

Kodus on 8 päevane imik. Loen netist, et peiteaeg on 10-20 päeva! Ehk väga võimalik, et laps on juba nakatunud.

Nüüd mitu küsimust.
Kas peaks vanemat last tõesti 20 päeva kodus hoidma, eeldades, et ta ehk veel pole nakatunud aga võib esmaspäeval ju nakatuda.

Ja kas see haigus nakkab ka rinnapiima söövale imikule? Netis kirjutatakse, et enamasti nakatuvad lapsed alates neljandast eluaastast.

Ning kui raske ja ohtlik haigus on see vastsündinule?

Tänan kõiki vastajaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapiim kahjuks ei kaitse imikut. Aga on suur võimalus ,et ta siiski ei jää haigeks.Samas minul põdes tuulerõgeid 2,5k ja seda üsna kergelt st palaviku ei olnud,ei sügelenud tal need villida ja oli üsna rõõmus ja rõõsa edasi.Ainult ville oli üsna palju u 200 kandis. Määrisin need roheliseks ja paranesid kiiresti,kuna ta ei kratsinud neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu laps ei haigestunud küll vastsündinuna, aga poole aastasena. Laps 100% rinnapiimal. Põdes hästi kergelt. Algul ei saanud aru, punnide järgi ainult. Palavikku ei olnud, vähemalt märgatavat mitte. Lihtsalt ei uskunud, et vanaema sai lasteaias töötades nakkuse tuua. Aga jah, vastsündinu kohta uuri arsti käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga võimalik, et vanem laps on juba nakatunud ja sul polegi enam muud teha, kui oodata.

20-päevasel kodus hoidmisel ei näe ma küll mingit mõtet. Kuna peiteaeg on nii pikk, siis võivad ühe rühma lapsed tuulerõugeid mitu kuud järjest kordamööda põdeda. Seega oleks mõte jätta laps koju ikka tunduvalt pikemaks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just oli vastsündinutest dokfilm, kus öeldi, et alla 3-nädalastel beebidel on kaasasündinud immuunsus ja emalt kaasa saadud antikehad veres veel väga tugevad nakkuste eest kaitsjad, eriti kui laps on rinnapiimal.
Minu 1a ja 3a lapsed põdesid aga väga raskelt… pea 41 kraadise palavikuga ja laialdaselt mädanevate punnidega, mis vajasid ka ab-ravi. Ei olnud lasteaialapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi saab järgmisel nädalal 3-kuuseks ja hetkel tuulerõugetes. Tundub, et läheb kergelt, kuigi ei taha veel ära sõnuda, sest ei tea ju, kuidas see haigus tema immuunsusele mõjub. 100% rinnapiima laps. Palavikku pole, punne vähe ja määrin neid teepuu õliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil praegu 1.10kuusel tuulerõuged ja väga hullult pea aegu haiglasse oleks läind.Arst ütles, et pisemal kindlalt tuleb pääsu pole, et 20päeva oodata(pisem 5kuune).Suurem laps nutab ja karjub nii valus süüa midagi ei saa isegi joomine väga vähene.Igal pool paksult ville täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me tegime Surnumere soola vanni, kui ilmnesid esimesed punnid ja need kaudsid u paari päeva sees, uusi juurde ei tulnud. Ehk kulub kellegi titale marjaks ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse ema on tuulerõugeid põdenud, siis võib rinnapiim mingil määral tuulerõugete vastu kaitsta või aidata kergemini lapsel põdeda. Aga garantiid pole.

Lisaks sellele alla 2a tihti ei saa immuunsust põdemisel ja põevad veelkord. Seega pole mõtet öelda, et mida varem põeb, seda parem. Lisaks vastsündinul niigi alguses palju kohanemist ning ükski haigus pole kökimöki.

Aga algataja asemel ma ilmselt jätaks vanema lapse koju. Võibolla pole veel nakatunud. Minu lapse rühmas nakatusid esimese \”laine\” ajal vähesed. Aga koju jätaks kindlasti päris pikaks sel juhul, ma arvan et vähemalt a la märtsi lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.