Esileht Väikelaps 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

Postitas:

Tere!
Täna just sain teada, et mu vanema lapse rühmas (2,6a) on tuulerõuged. Täna laps oli kodus, enne seda terve nädal olnud lasteaias. Seega on ta olnud haigetega kontaktis.

Kodus on 8 päevane imik. Loen netist, et peiteaeg on 10-20 päeva! Ehk väga võimalik, et laps on juba nakatunud.

Nüüd mitu küsimust.
Kas peaks vanemat last tõesti 20 päeva kodus hoidma, eeldades, et ta ehk veel pole nakatunud aga võib esmaspäeval ju nakatuda.

Ja kas see haigus nakkab ka rinnapiima söövale imikule? Netis kirjutatakse, et enamasti nakatuvad lapsed alates neljandast eluaastast.

Ning kui raske ja ohtlik haigus on see vastsündinule?

Tänan kõiki vastajaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei päästa kui sa vanemat last 20 päeva kodus hoiad. Meie rühmas eelmisel aastal olid tuulerõuged nov.keskpaigast kuni aprillini.

Soovitan sul beebi kõrvalt üldse vanem laps kodus hoida, eriti praegusel viirusteperioodil.
Vastsündinule on raskeks haiguseks ka nohu.
Lisaks kergem on olla kodus kahe terve lapsega kui kahe haigega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava vastsündinu sai ka nii tuulerõuged ja veetis nädalaid karantiinis haiglas – väga raskelt võib vastsündinul see kulgeda.
Jäta kindlasti suur laps koju ja looda, et pole veel nakatunud.
Kui oleks juba 3-4 kuune imik, siis ma nii ei paanitseks – aga tegemist Sul ikka väga pisi-pisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peiteaeg võib olla tõesti kuni 3 nädalat. Neljandast eluaastast nakatumine on minu arvates täiesti utoopiline teooria – tegemist on nakkushaigusega, mis vanustest ei tea küll mitte midagi:)

Muud tarka ei oskagi soovitada. Ma ei kujuta ette kui kergelt või raskelt võib üks vastsündinud neid põdeda. Meil oli siin pühade aeg nüüd rõugetelaine kodus. Läks nii, et lasteaialaps põdes suht kergelt, ei mingit palavikku, 40-50 täppi ja asi ants. Samas pisem põdes päris rängalt. 2 päeva kõrge palavik, keha üleni villis ja nüüd kärnas, villid tekkisid isegi suhu ja \”tänu\” sellele lõppes ka meil rinna andmine, sest tal oli valus imeda, ainult röökis rinnal. Kui selline stsenaarium peaks imikule tulema, siis võib see päris õudne olla:S

Ma ei teagi, mis ma teeks. Kas neil oma rühmas on ka juba nakatunuid? Üldjuhul ma vist hoiaks lapse mõnda aega kodus. Ka suurem laps võib sul nakatumise korral raskelt põdeda ning pisikese kõrvalt on ikka raske põetada, ise ju ka väsinud, suurem laps vajab haigse aeg rohkem tähelepanu jne. Seega oleks ju nii omal kui lastel lihtsam, kui praegu veel ei peaks lapsed seda põdema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida varem ära põeb seda parem,aga ei pruugigi hakata,kuna ta pisike veel,aga ää pabista kui põeb pole ka hullu mul kaksikud olid 2kuudja2 päeva vanad kui põdesid paar täppi oli aga kui 2aastaseks said põdesid täiega kohe uuesti….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on pisike ajal, kui ta võiks tõenäliselt haigestuda, juba 1-kuune, mitte enam päris vastsündinu. Meie beebi (4k4n rp- laps) just paraneb tuulerõugetest, sai samuti suuremalt vennalt. Palavikku meil polnud, aga ville 200-300 vahel. Teda see väga ei paistnud segavat, magas ja sõi kenasti. Ainult silmist oli näha, et poja on haige.
Võimalusel hoia jah last kodus, aga tõenäoliselt on ta siiski nakkuse saanud.
Haigestumise korral soovitan mina ainuõige ravivahendina briljantrohelist, sest ei saialilletinktuur ega kiidetud uudne ravim Poxclin mõjunud, villid tahtsid hakata põletikuliseks minema. Panin briljantrohelist ja silmnähtavalt tõmbas punetus tagasi ja kiirenes paranemine.
Olge tublid, sest kahjuks haigus vanust ei küsi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastsündinu nakatumisel on oluline ka see, kas ema on põdenud- kui on, siis on veidi suurem tõenäosus, et võib titest mööda minna.

mina jätaks igal juhul lapse koju ja mitte ainult 20p, sest omadest kogemustest võin öelda, et enamasti ei nakatu kõik lapsed korraga ja need tuulerõuged võivad seal rühmas veel jupp aega tiirutada- mul endal oli 4 last,haiguse tõi koju kõige vanem laps koolist, edasi nakatusid 2ndl pärast 2. ja 4. laps ning veel 2ndl hiljem 3. laps, seega läks meil praktiliselt 1,5k täppide tähe all

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sul nii väike peab sõimes käima, kui ise kodus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa ausalt öeldes üldse aru, miks peab vanem laps sõimes käima praegusel ajal kui kodus on vastsündinu.. Viiruseid liigub muidki ringi, tühipaljas nohugi on vastsündinu jaoks tõsine haigus. Tuulerõugete kohapealt ei oska keegi sulle ennustada, kas suurem sai nüüd nakkuse või mitte. Võib hästi minna ja mõlemad põevad kergelt, aga ei pruugi. Mina igatahes jätaks nüüd suurema vähemaltt aprillini koju, tuulerõuged möllavad rühmas tavaliselt paar kuud (minu laps jäi 5 nädalat pärast esimest juhtu) ja lisaks ka muud hooajalised haigestumised. Ja igaugune jutt, et alla 3-aastasel on kodus emaga igav on jama. Suuremal lapsel on vaja väiksega harjuda ja seda on kõige parem teha rahulikult ja TERVENA kodus olles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli väiksem nädalane, kui suuremal lapsel avaldusid tuulerõuged väga raskel kujul-ta oli siis 8 ja sai need koolist. Laste perearst ütles, et tuulerõuged on väga-väga nakkavad ja kindlasti haigestub ka väiksem. Kõige hullem asja juures veel see, et alla poole aastased ei saa ka immuunsust. Õhkõrn lootus on, et kui ema on põdenud, siis rinnalaps saab rinnapiimast kaitset, aga arst oli rohkem, kui kindel, et ei pääse. Meil aga oli veel hullem variant- oma ema teada ei ole tuulerõugeid põdenud ka mina ise, lisaks veel rinnapiima nappus (pisike sai rpa-d lisaks). Lasin endale vereproovi teha ja sain teada, et mina olen ise tuulerõuged nn. nähtamatult põdenud.
Lõpptulemus oligi see, et väiksem ei jäänudki neisse, ehhkki olime selleks juba valmis. Pole vaja ette muretseda. Ega see mingisugune surmatõbi ole. Minu vanemal lapsel olid need küll väga intensiivsed- 40 palavik, terve keha kaetud hiiglaslike villidega. Tema sai lausa viirusevastast ravimit. Ma ei ole kuulnud, et mõni laps tuulerõugetesse sureks. Armid jäävad ka suurematele.
Võta asja rahulikult. Kui jaksad, võiksid tõesti suurema mõneks ajaks koju jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuulerõuged pidid nakatuma paar päeva enne esimeste punnide tulekut. Võid uurida õpetajalt, kas teie rühmas eelmisel nädalal on nakatunuid (muidugi kõik ei pruugi lasteaeda teatada). Kas on võimalik lapsed eraldada? Vanaema juurde vms? Ausalt öeldes 8-päevase pärast oleks ma küll päris hirmul. Nagu eelnevalt kirjutati, et oleks mõnekuune, poleks hullu aga nädalane imik! Ja võiksid tõesti kaaluda lapse lasteaiast ärajärmist viiruste perioodil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel hakkasid tuulerõuged rühmas pihta oktoobris. minu laps jäi haigeks detsembri lõpus. kusjuures laps puutus päris tihti kokku nende n-ö haigete lastega. nt oli juhus, kus kohal oli 6 last (minu laps sh) ja laupäeval jäi üks nendest kohalolnutest tuulerõugetesse. minu oma aga mitte. kuigi ilmselgelt haigestunud laps pidi olema juba nakkusohtlik.

ehk siis.. lapse 20 päeva kodus hoidmine ei muuda suurt midagi. tuulerõuged möllavad päris pikalt, kuna haigestutakse riburadapidi.

jah, haigus nakkab ka imikule. tean paari juhust, kus imikud on tuulerõugeid põdenud. nt ühel 2-kuusel läks suht kergelt. samas pigem leidub kirjanduses juttu, et täiskasvanutele ja alla 6-kuustele on tuulerõuged ikka väga ohtlikud.

minu laps just põdes tuulerõugeid.. ütleme nii, et väga meeldiv polnud, kuigi õnneks oli ilma palavikuta. villid tekkisid suhu, pepu juurde, silma alla ja peale (sellest tuli pärast ka silmapõletik).. kehast rääkimata.

kui kodus on nii väike teine laps, siis hoiaksin suurem lasteaiast eemal. lisaks tuulerõugetele on ka muid nakkushaigusi.. nohust, köhast, kõhutõbedest rääkimata. minu laps on suht terve senini olnud. aga alates sügisest on ikka u 3 korda meile (st mehele ja mulle) koju köha, nohu, palaviku vmt toonud. kuigi ma ise olen ka suht vastupidav muidu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps 2,6 aastasel sõimes möllavad tuulerõuged, kodus imik. Mis teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.