Esileht Sünnitus 27+6 enneaegne

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 27+6 enneaegne

Postitas:

küsimus siis selline et kas kellelgi on kogemust kui beebi on enneaegselt sünndinud. Nimelt 27+6 ja kaalus 950g. millised on kogemused ja kui kiiresti beebikene kosus??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehe õel ja mehe vennanaisel sündis ühel 27 nädalat ja teisel 26+ paar päeva.
õelaps praegu keskkoolis ja probleeme pole.
vennalaps on kahene.neerud ei tööta korralikult on astma,südamega probleeme ja üldse selline agressiivne laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, miks sellist asja üldse küsid? Kas sul enneaegse sünnituse oht või juba laps käes?
Minul 28+2 ja kardan enneaegset last-palju põletikke üksteise otsa ja elu pingeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kosumisega läheb ikka kaua aega,esialgu on ta ju intensiivis pikkaaega ja hiljem lastehaiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka lapsega peale sündi haiglas, küll mitte enneaegsuse tõttu. Kohtusin seal naisega, kelle laps sündis 28 nädalal. Tean, et tema oli haiglas kokku 2,5 kuud. Laps kaalus sündides 980 grammi. Kui koju sai siis oli laps vist midagi 2300g vms. Üldiselt ollakse haiglas ikka niikaua, kuni jõuab kätte tegelik lapse sündimise aeg. Kui on ka muid probleeme, siis muidugi kauem. Sügavalt enneaegseltel kontrollitakse kindlasti silmi, sest on oht, et silma võrkkest irdub. Kindlasti tehakse ajuuuringud ning aja möödudes neid korratakse. Mis sellest naisest ja beebist on saanud, seda ma ei tea, kui otseselt mingeid väärarenguid ajus vms ei leitud. Öeldakse vist et 1/3 sügavalt enneaegsetest lastest areneb normnaalsest ning on tulevikus tavaline laps. 2/3 lastest esineb aga kergemaid või raskemaid puudeid.
Tean rohkem rääkida Tartu haiglast, sest ise olin seal. Kus haiglas Sina?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav laps sündis 800-grammisena. esimesed eluaaastad olid ikka muret ja vaeva kuhjaga täis. tunnistan ausalt, minul tekkis mõte, miks peab meditsiin sellise hinnaga neid pisikesi päästma, sest elujõulisusest oli see laps väga kaugel.

nüüd hakkab kooli minema ja nagu täiesti tavaline laps. ja mina häbenen oma mõttevälgatust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis 28+4 , veidi üle 1 kilo. Olime 2,5 kuud haiglas ja koju saades oli 2.5 kg. Oli jah pisike, algul oli vaja iga päev inhaleerida ja anda vitamiini ja rauda ja valke, aga see polnud eriti raske. MIngeid probleeme ei olnud mulle näha, need olid lihtsalt arsti ettekirjutused.

Nüüd on 3 täis. POle ta eriti haige olnud, pole ka teistest pisem enam ja on väga elav ja nutikas. Käib lasteaias,saab hästi hakkama. Tänapäeva meditsiin aitab enneaegseid üsna edukalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis 26+5 ca 700g poeg. Kokku haiglas 3k 3ndl alguses. Esimene aasta oli selline kergelt öeldes keeruline. Teisel ja kolmandal aastal hakkasid taanduma arengulsied teemad, kuid kimbutama pidevad haigsued, mis kulgesid raskelt. Nüüdseks 5-aastasena alles bronhiaalastma, kerge haigestumine hingamisteede viirustesse. Väga tundlik ja omamoodi tüüp on, aga võib-olla oleks seda ka ajalisena sündinuna. Nüüd, kui meil pisike ajaline beebi kõrval, siis võin öelda, et areng on nagu öö ja päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cuting, tohib küsida mis haiglas lapseke on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus 27+6 enneaegne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.