Esileht Väikelaps 2a laps ja öine pissimine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 2a laps ja öine pissimine

Postitas:

Laps on juba pisut üle kuu 100% mähkmevaba. Lisan ka, et võõrutus ei käinud päevapealt, oli üsna pikk ja sujuv protsess ja viimasena jätsimegi ära öise mähkme, kui oli ca 1,5-2 nädalat kuiva mähkmega ärganud, no tundus õige aeg. Nüüd aga minu küsimus – kas ja kuidas saab lapse öist pissimist vähendada, välja õpetada vms?

Hetkel on meil toiminud selline süsteem, et pissib enne ööunne minekut, siis tavaliselt panen läbi une ta potile, kui ise magama lähen 3-4h hiljem ja siis vahepeal sahmib veel öösel ka, parimal juhul ka küsib, aga enamasti panen ise ja tuleb jälle läbi une kenasti piss potti. AGA, kui juhtub, et öösel ei sahmerda/pissile ei küsi või ma lihtsalt ise unisena välja ei tee/ei ärka selle peale, siis tuleb piss voodisse (magangi hetkel lapsega koos). Vahepeal oli nagu väga hästi juba, aga nüüdseks vist juhtub neid öiseid õnnetusi 2-3x nädalas kindlasti.

PS. Pissihäda ajab suuremaks muidugi ka see, et ta on viimasel ajal iga õhtu nõudnud enne unne jäämist vett juua. Ja no ei anna talle kuidagi seletada, et ei saa, mul pole südant talle vett keelata ja no ega ta ei jää nõusse ka 🙂 ja vahel küsib veel ööselgi juua.

Sai nüüd küll pikk jutt, aga on ehk kellelgi mingeid soovitusi jagada?

Kas tõesti peaks mähkme tagasi kasutusse võtma öödeks, enda mugavuseks? See tunduks nii suur tagasiminek. Samas iga öö teda pissitada või märgasid linasid vahetada ka ei jaksa… või on see selline asi, millest laps lihtsalt välja kasvab varsti?

Tänud kaasamõtlejatele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 09:24; 31.07 09:47; 31.07 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes ei saa ma absoluutselt aru, mis point on jätta öösel mähet ära lapsel keda tuleb veel öö jooksul korduvalt potitada (seejuures mitte lapse enda, vaid vanema algatusel) ning sellest hoolimata juhtub õnnetusi. Mida selline iseenda ja lapse piinamine annab? Öise mähkme ärajätmise aeg on ikka siis, kui laps on suuteline kogu öö pissimata magama ja/või juhuslik pissihäda äratab teda öösel piisavalt, et ta ärkaks ning ise pissile küsiks/läheks. Selline öö läbi sehkendamine ainult rikub teie mõlema und.

Praeguse palavaga küll õhtust veejoomist piirama ei hakkaks.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:35; 31.07 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kiusa last ega ennast, las mähe olla öösel kuni hakkab ise ärkama ja vetsu minema. Lapsele seletadki, et need on igaks juhuks kõigi hea une huvides.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:35; 31.07 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma ei jätnudki ju neid ilma põhjuseta ära, kirjutasin ju ka, et mähe oli pikalt kuiv olnud hommikuks ja seetõttu tundus õige aeg. Kas ma oleks pidanud mitu kuud siis laskma tal kuiva mähkmega magada? Ma arvan, et pea igaüks oleks minu olukorras proovinud see mähe ära jätta, kui laps ise näitab, et saab kinni hoitud küll hommikuni. Või eksin…

See öise pissimise tihenemine ongi just viimase aja teema. Muidugi ma saan aru, et praegune variant ei ole meile kummalegi mugav, aga kas te tõesti peale 5-nädalast mähkmevaba olemist paneksite selle mähkme ööseks tagasi alla kahesele?

Ja vee joomine ei ole meil tingitud kuumast, me ei ole Eestis ja siin riigis, kus elame, ei ole mingit kuumust hetkel. Õhtuti on meil pigem see venitamine, et ei taha veel tuttu minna ja siis palub vett tuua. Ja kui ütlen, et palun ära joo nii palju enne und, siis ta joob veel kolmekordselt ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 09:24; 31.07 09:47; 31.07 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on oktoobris kaheseks saav laps. Ka ärkab kuiva mähkmega. Panen ta öösel 1 kord potile ja see on siis kui ise magama lähen. Järgmine kord on juba hommikul. Aga ma pole mähet ära jätnud. Ühe korra tegi voodisse ja see oli piisavalt hull koristamine, et mähe tagasi panna. See öine mähe pole nüüd küll midagi hullu. Päeval laps juba ise läheb potile, või küsib.
Praegusel kuumal ajal laps joob öösiti ka veel paar korda, seda enam mähet ära ei jätaks.

Sulle soovitan sama – pane mähe tagasi ja kui laps on juba paar nädalat hommikuti kuiv olnud, siis proovi uuesti ilma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paneksin südamerahus mähkme tagasi.

Või siis ei annaks õhtuti ohjeldamatult juua, kui küsimus pole tõelises janus ja vedelikuvajaduses, vaid lihtsalt magamaminekuga venitamises. Selline venitada lubamine on ju muus mõttes ka probleemne, ning kui küsimus pole tõelises vajaduses, siis minu meelest täiskasvanud inimene peaks ikka vastutuse võtma ja piirid seadma, mitte apelleerima “mul pole südant” argumendile. Lapsevanemal peab ikka ka lapse silmis ebapopulaarsete otsuste jaoks südant jätkuma. Muidugi hoopis teine teema, kui laps on päriselt janune.

Ses osas olen nõus, et tõesti, kui laps ärkab 2 nädalat järjest hommikul kuivana (ilma et ma peaksin teda selleks öösiti läbi une voodist välja potile tõstma!), siis tõesti, ka mina oleks katsetanud mähkmest loobumist. Aga kui see põhjustab probleeme ja hiljem selgub, et laps siiski pole veel valmis, ei kõhkleks ma mähet tagasi panna. Ma panen vahel isegi oma nelja-aastasele (loomulikult normaalolukorras juba väga ammu mähkmevabale lapsele) ööseks igaks juhuks mähkme alla, kui õhtul on nt suurem arbuusisöömine vmt erandlik olukord olnud. Tal on raske uni ja ta ei pruugi päris iga kord ootamatu öise pissihäda peale ärgata. Ning igal juhul on meie uni väärtuslikum kui mähkmest hoidumine iga hinna eest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:35; 31.07 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot selle vee joomisega on tõesti nii, et mul pole südant seda ilmselt mitte kunagi keelama hakata. Isegi kui ta pole otseset janune (kuigi kuidas ma selles päris kindel saan olla – mina ei saa ju teada, mida teine inimene, ka mu oma laps, tunneb), siis mul on emana igaljuhul hea meel, et ta seda tarbib, vahet pole, mis ajal. Kui ta küsiks õhtul enne tuttujäämist midagi jaburamat, mahla või mingeid küpsiseid vms, siis muidugi oleks piirid paigas.

Aga aitäh vastajatele, tundub, et tuleb siis tõesti minna poodi ja osta taas see mähkmepakk. Natuke läbikukkunud tunne on küll 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 09:24; 31.07 09:47; 31.07 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma ei jätnudki ju neid ilma põhjuseta ära, kirjutasin ju ka, et mähe oli pikalt kuiv olnud hommikuks ja seetõttu tundus õige aeg. Kas ma oleks pidanud mitu kuud siis laskma tal kuiva mähkmega magada? Ma arvan, et pea igaüks oleks minu olukorras proovinud see mähe ära jätta, kui laps ise näitab, et saab kinni hoitud küll hommikuni. Või eksin…

See öise pissimise tihenemine ongi just viimase aja teema. Muidugi ma saan aru, et praegune variant ei ole meile kummalegi mugav, aga kas te tõesti peale 5-nädalast mähkmevaba olemist paneksite selle mähkme ööseks tagasi alla kahesele?

Ja vee joomine ei ole meil tingitud kuumast, me ei ole Eestis ja siin riigis, kus elame, ei ole mingit kuumust hetkel. Õhtuti on meil pigem see venitamine, et ei taha veel tuttu minna ja siis palub vett tuua. Ja kui ütlen, et palun ära joo nii palju enne und, siis ta joob veel kolmekordselt ????

Jah, paneksin küll, hea uni on tähtis. Kui mähe jälle kuiv ja seda iseseisvalt, st et vajadusel ärkab ise, siis võtaks jälle ära. Võimalik, et su lapsel nt kasvuspurt käsil ja siis on hästi tavaline, et nii väikestel on sel ajal ööd liiga sügava unega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 09:35; 31.07 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin oma tüdrukul ka öise mähkme ära, kui ta oli kahene, aga tema on eluaeg olnud selline, et õhtul enne magamajäämist tahab juua (ma ise ka lapsena tahtsin) ja ka öösel on küsinud. Samuti ärkab ta peaaegu igal öösel ühe korra pissihäda peale. Ja jällegi – olen ise ka eluaeg öösel korra pissil käinud, seega ei näe selles midagi imelikku. Tüdruk enamasti ärkab ise, ainult mõnikord, kui ta on väga väsinud ja hakkab läbi une rapsima ja vinguma, siis küsin ise talt, kas tahab potile ja siis käib ära.

Algul arvasin, et teemaalgataja on ka praeguse kuumusega hädas, aga kui nad üldse Eestis ei elagi ja seal, kus nad on, polegi kuum, siis võib õhtune veejoomine tõepoolest olla lihtsalt üks vahend magamamineku edasilükkamiseks (mina preili kasutab igasuguseid võtteid, et seda hetke edasi lükata). Ja kui öösel õnnetusi kipub juhtuma ning uni väga häiritud on, soovitan ka pigem mähkme tagasi panna. Kuumus või mitte, aga ma pigem annan lapsele juua, kui et keelan ja tal võib tegelikult olla tõesti janu. Käigu siis öösel pissil, aga vedelikupuudus organismis on hullem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kahene (juuni alguses sai kaks). Oli veel ainult öise mähkme peal, kui üks öö proovisin ilma ja tegi püksi ja ärkas üles ka. Siis otsustasingi üldse ilma jätta.
Kasutan selliseid madratsikaitseid: https://www.invaru.ee/abri-soft-pestav-imav-aluslina. Panen need lina alla ja kui teeb alla, siis lina ja madratsikaitse kohe pessu, kuivab kõik õhtuks ära.
Juua saab viimast korda pool 8, siis peab piisama. Päeval joob hästi palju. Kui ongi õhtul hirmus müramine vmt, et palub ikka juua, siis annan, aga proovin siis öistele nihelemistele jaole saada.
Ei taha mähet tagasi panna. Oleme nii suure töö juba ära teinud, nüüd ainult edasi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 2a3k ja samuti 100% vaba juba 2 kuud. Tema pissib õhtul ära ja öösel potile nõuab väga harva. Magab sügavalt ja seni pole õnnetusi olnud, seega öösel teda ise ei ärata pissimiseks. Viimase söögi ja joogi saab 20 ajal. Peale seda magama u 21 ajal. Toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli laps vahepeal lausa mitu kuud öösel kuiv, kui tuli vahepeal periood, kus öösiti pissis. Ta magas nii sügavalt, et ei häirinud teda ka märjad linad.
Kaitsekile oli mardratsi peal olemas.
Paar nädalat kestis ja läks üle. Mina ka ei julgenud mähet uuesti kasutusele võtta. Küll aga kui öine pissimime oleks ikka kuude kaupa edasi kestnud, oleksin ilmselt linade ja tekkide pesu asemel ikkagi mähkme taas alla pannud.
Mingi hetk hakkas laps ise öösiti vetsus käima. Wc on lapse toa vastas. Sain selle järgi aru, et ta unustas öösel tule kustu panna.

Vett ma ikkagi mingil määral piiraks enne magama jäämist. Paar lonksu või pool klaasi on ok ühe korra. Aga kui ta ikka 10x lonksutab ja kokku ikka suure koguse, siis lõpetaks juba seepärast selle andmise, sest see ju saadab lapsele signaali, et niimoodi saab magama minekut edasi lükkata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka laps pikalt päeval mähkmevaba, öösel aga mähkuga. Kaheselt tundus samuti, et saab mähku ära võtta, pikalt oli öösel kuiv. Siis aga hakkas jälle mähkusse tegema. Mina olen töö ja kolme lapse kõrvalt õhtuks piisavalt väsinud, et öiseid potilepanekuid teha ei jaksaks. Öise mähku võtsime ära kolme ja pooleselt ja ka siis juhtus veel aeg ajalt õnnetusi. Kui laps öösel ise ärkab ja hüüab, siis panen potile, aga spetsiaalselt üles ei ärata. Kui teemaalgataja laps pissihäda peale ise ei ärka ja sedasi korduvalt, siis paneksin mähku tagasi. Kui laps ärkab, ema hüüab jms,siis võib ju ka mähkmega last potile panna. Mu meelest öösel pole lapsel suurt vahet, on tal see mähe jalas või mitte, ma ei usu, et mähkme ärajätmine mingil moel põiekontrolli parandaks…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutaks öösel mähet edasi kuni laps, kas lõpetab öösel pissimise või ärkab 100% ise pisdihäda peale (on ok kui ta sind WCsse minekuks äratab). 100% mähkmevabaks loetakse laps ikka siis, kui ta ise alati oma häda tunneb ja potile läheb või vähemalt küsib ning vajadusel suudab peale küsimist ka mõnda aega häda kinni hoida (nt mänguväljakult koju või lähimasse avalikku WCsse jõudmiseni).

Mis puutub aga öisesse pissimisse, siis mähkme ärajätmine seda mitte kuidagi ei vähenda. See sõltub lapse füsioloogiast ja hormoonide tasemest, mida vanemaks saab laps, seda aeglasemaks muutub uriini teke magamise ajal. Teine põhjus võib olla selles, et lapse põiemaht on veel väiksevõitu. Kas ta sul päeval 3 tundi jutti pissimsta püsib? Igatahes anna aega, enamik lapsi kasvab öisest pissimisest ise välja. Loomulikult aitab ka see kui õhtul vähem juua anda, aga ma sügavalt kahtlen, et see on piisav meede lapsele, kes öö jooksul 2 korda pissib. 2-aastane ei peagi veel öösel kuiv olema, aga kui ikka mures oled, suhtle lapse perearstiga, saab teha mõned lihtsad uuringud, millega välistada põletikud vmt lihtsamad põhjused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See emasüda…inimene on nõus magama uriini sees, ärkama öösel mitu korda üles ja võimlema igat moodi, aga õhtust veejoomist nui neljaks ära ei jäta.
Ausalt? Kellel sa niimoodi head teed? Ei ebdale, ei lapsele.
Lõpeta ära. See vesi pole talle mingil moel vajalik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja
Aga aitäh vastajatele, tundub, et tuleb siis tõesti minna poodi ja osta taas see mähkmepakk. Natuke läbikukkunud tunne on küll ????

Ära põe! Sa ise vast käid korralikult pissil, ei ole vaja läbikukkununa tunda 🙂 Kahjuks lapse eest me käia ei saa
Ise saime just 2a6k-se mähkmevabaks, õnnetusi on juhtunud umbes 1 kord nädalas (nüüd 3-4 nädalat ööselgi ilma). Ei pea seda piisavaks, et tagasi panna. Sel nädalal küsis esimest korda öösel ise 🙂 Muidu ka suurema sahmimise peale pakun potileminekut (läbi une ta saab aru ja keeldub, kui tõsist vajadust pole)
Ma mõtlen, et kui paned uuesti mähkme, äkki selle harjutusmähkme, mis on õhemad ja kergemad. Ei ole nii paks kilehunnik pepu ümber (palav ja ebamugav ju praegu ka), laps tunneb ära kui märjaks läheb, ehk see aitab veidi treenida.
Samal ajal jätkaks jõudumööda öist potitamist ka vajadusel, kui tõesti pissihäda. Endal ka ju aeg-ajalt vaja öösel pissil käia 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kukkuge pikali, aga minul oli üks lastest ka neljasena öösel mähkmega. Enurees, rohtusid ei võtnud, kuigi lasime arstil uurida. Proovisime alarmpükse, öist ülesvõtmist. Igasugu joogi-söögipiirangud kella kuuest õhtul alates niikuinii.
Asi lõppes iseenesest viiendal eluaastal. Leidsin üsna omakasupüüdlikult, et öine poolmagava lapse üles sikutamine, pissiste linade, tekkide ja patjade pesemine on mulle liig mis liig. Sai enureesist lahti. Kui vanuritel kasutatakse mähkmeid ööpäevaringselt, pole allapissivale lapsele patt neid ööseks panna. Puhtust tuleb pidada niikuinii.
Allapissivaid lapsi on ka esimeses kooliastmes igas kahekümneses klassis nii kolm-neli. See on levinud mure. Peaaegu alati kasvatakse sellest välja, kui pole mõnd spetsiifilist viga.
Siiski – igal hommikul peaks sellist last pesema. Kel pissimuret pole, on tundlikud ninad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasena jätsimegi ära öise mähkme, kui oli ca 1,5-2 nädalat kuiva mähkmega ärganud.

Vahepeal oli nagu väga hästi juba, aga nüüdseks vist juhtub neid öiseid õnnetusi 2-3x nädalas kindlasti.

2 nädalat järjest ärkas hommikuti kuiva mähkmega, aga nüüd paned teda öö jooksul 2x potile ja ikka on ülepäeviti hommikuks voodi märg?

Minu meelest on samuti igati loogiline, et öist mähet ei saa sel juhul ära jätta. Parem maga öösel ise ja lase lapsel magada ning jäta öine mähe ära siis kui laps seda enam ei vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene lasp sai 1a7k 100% mähkmevabaks, sh öösel lihtsalt ei pissinud enam. öömähkme jätsin ära, kui umb kuu oli hommikul mähe kuiv. sellest hoolimata 2 kuud hiljem, ehk siis kui 3 kuud polnud öösel pissinud, hakkas alla tegema. Ta polnud siis 2aastanegi veel. Mähet ma tagasi ei panud, algul vahetasingi öösel linu, kui ta ise nuttes ärkas (tihti ei lasknud end häirida ja hommikul avatsasin). Peala epaari nädalat siiski otsustasin, et tund aega enne magamaminemist ei mingit joomist. Ütlesin lihtsalt, et hommikul saab. Toimis.

Vahepeal olid palavadilmad ja loomulik, et tahtis rohkem juua. Mina mähet tagasi ei paneks, kui juba on mindud seda teed, et ilma ja sind ennast öine toimetamine ei sega (või last ei sega märg voodi). Paku talle umbes tund enne magamaminemist omal algatusel juua, jälgi et söögi kõrvale/peale sööki jooks vett. Ja siis viimase tunni jooksul keeldu juu andmast, ütledki, et hommikul jood. sama proovi öösel.

Mõne lapsega on tõesti nii, et ei jää ise kuivaks ilma dressuurita.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla 2-aastasele võib tõesti mähkme uuesti jalga panna, aga meil oli laps ka veel 3-aastaselt hädas öise pissimisega. Jätsime öise mähkme ära vist 2,5-aastaselt, sest see muutus tema jaoks juba alandavaks ning ega see tervisele ka kuidagi hea ei ole. Samas peab ütlema, et kui mähe oli jalas, siis ta püsis enamasti kuiv, samas kui ilma mähkmeta enamasti pissis.

Pärast mähkme äravõtmist läks veel üle poole aasta, enne kui ta iseenesest öise pissimise lõpetas. Enne seda panime korra öö jooksul potile (selleks ei pea lapsega koos magama – ma näiteks läksin ise magama südaöö paiku ja siis potitasin lapse ära) ning siis enamasti püsis voodi kuiv. Voodis on madratsikaitse, selle peal kokkulapitud suurem tekikott, sest mäletan sünnitusmaja aegadest, et endal oli ikka jube vastik kilelina peal magada. Voodipesu on meil palju, nii et vahetamine pole eriline probleem. Kui laps magab emaga samas voodis ja teist võimalust pole, siis muidugi on hoopis teine lugu.

Mingit raamatut lugesin, kus justnimelt ei soovitatud last öösiti potitada, sest muidu pole lapsel motivatsiooni ise enda põie eest vastutama õppida. Mulle tundub see teooria jabur, aga võibolla mõne teise lapse ja vanuse puhul võib sellest ka tõetera leida. Minu lapse jaoks on märjas voodis ärkamine igal juhul äärmiselt alandav – seega öösiti ikka pigem potitasin, sest ma ei taha, et ta end halvasti tunneks selle ebameeldiva omapära tõttu.

Ja nagu näha – kui põie ja aju koostöö lõpuks küpseks saab, siis lõpetab nagunii öise pissimise ära või siis hakkab öösiti ise üles ärkama ja ise potile minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see muutus tema jaoks juba alandavaks

No see on küll vanemate “teene”, et lapsele on tundub alandav mähkmega magada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3a nii, et õhtul käib enne und pissil, kui magama jääb ja juba sügavalt magab, panen talle mähkme, sest tal on esimene uni nii raske, et ta pissib läbi une (äratamine ei aita ja olen teda magavana potitada proovinud, siis pissi ei tee, mõttetu solgutamine). Mõnikord, eriti nüüd kuumadega ta öösel ärkas ja võttis ise mähkme ära, no kuum oli, siis oli hommikuni kuiv, kui see esimese une pissi mähkmesse sai. Ma arvan, et ilma mähkmeta ta oleks 90% pissine, seega mähet ära võtta pole mõtet.
Meil just see sügavas esimeses unes tehtud pissi ei saa ta kuidagi kontrollida ja sellega üles ei ärka. Kui pissihäda veel öösel tekib, siis ärkab ja küsib pissile.

Läbi une potitamine jne ei üpeta last kuidagi õit kontrollima, see on vanemate “lõbu”. Mina paneks mähkme ja magaks ise ja laseks lapsel magada. Varem või hiljem tuleb see põietunnetus kenasti, hakkab ärkama ja põit tunnetama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa 2aastasele ütled, et ära tee midagi, siis nii on – just seda ta teebki, sest tema aju käsib nõnda.

Mina olen nüüd see “lapsepiinajast” vanem, kes on kõiki lapsi potile õpetamise ajal joomise osas veidi piiranud, so 1,5-2 tundi enne magamaminekut ei saa laps kaanida, nagu tahab, vaid pigem lonksukestena. Muul ajal päeval on vaba voli juua, ja praeguseid ilmasid arvestades pakun ka kogu aeg.

Teine asi on lapsele segaste signaalide andmine, et kord mähe on, siis mitte. Kui juba, siis jätta ära igal pool. Selle suve ja käesoleva potitamisega saime meiegi omad vitsad, kui seda reeglit ei järginud. Mõistagi on igal perel omad meetodid ja reeglid, aga meil toimib arusaamine sel moel paremini.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps 2a laps ja öine pissimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.