Esileht Väikelaps 2a vaktsineerimine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 2a vaktsineerimine

Postitas:

Tere!
Mure järgmine – käisin esmaspäeval lapsega vaktsineerimas. Eile lõunast lapsel käsi paistes ja kõva kui pakk ning punane (palavikku ei ole nagu hoiatati). Laps ise rõõmus ja vahel kui küsin, siis ütleb, et valus, vahel jälle, et ei ole valus. Perearsti sõnul see lihtsalt kõrvalmõju. Kuna täna ikka sama ja vbl veel natuke hullem, siis ikka muretsen kas see on ikka normaalne? Kas kellegil veel samamoodi olnud ja kaua võib käsi sedasi paistes olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal oli täpselt samuti süstekoht punane ja kuum, aga laps muidu rõõmus. Teisipäeval sai süsti ja reedeks kadus punetus ära. Kuna käisime umbes samal ajal teise uuringuga seoses ka lastearstil, siis küsisin ka temalt selle vaktsiini kohta ja ta ütles, et see reaktsioon tekibki tavaliselt alles neljandal korral vaktsiini läkaköha komponendile ja soovitas järgmine vaktsineerimine(6-7 aastaselt) kasutada võimalusel vaktsiini, mis ei sisalda läkaköha komponenti (muidu võib reaktsioon olla veel hullem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud seekord kaasas ka vaktsineerimispassi ja ma ei küsinud arstilt üle mille vastu vaktsiin tehti 🙁 Seda saan muidugi hiljem täpsustada ja lasta kande passi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktiinide puhul on kõik kõrvalmõjud n o r m a a l s e d. Seda kuuleb enamus perearstide käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee viinakompressi ja valu vastu paratsetamool.

Ulatuslik paistetus on vastunäidustus edaspidiseks läkakõha vaktsiiniks. Mis aga täpselt ulatuslik paistetus tähendab, otsi palun ise. Mul ei ole definitsioon täpselt peas ja seep. ei kirjuta siin praegu.
Perearstid üldjuhul vastunäidustustele tähelepanu ei pööra, sest nemad saavad lisatasu suure vaktsineeritute % pealt. Igasugune arsti poolne vastutus on vaid deklaratiivne, reaalselt neil vastutus puudub täielikult. Vastunäidustustest räägitakse aga tagantjärele kui juba haiglas oled (isiklik kogemus kahjuks selline)

http://www.sam.ee -> ravimiregister
siit leiad vaktsiini infolehe.
Otsingusse \”infanrix\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt on viisikvaktsiinist?
Kas 2 aastasele tehakse süst juba käsivarde?

Küsin, kuna ei julgenud lasta oma pojale 2 aastaselt seda vaktsiini teha, kuna 6 kuuselt saadud viisikvaktsiini 3 süst andis nii tugeva lokaalse reaktsiooni, et sisuliselt lapse kogu reie eesmine pind oli paistes (tulikuum, kõva, väga valus ja ka palavik). Ehk siis 3 kuuselt olid väikesed kõrvaltoimed, 4,5 kuuselt tugev turse süstekohal ja palavik ja 6 kuuselt oli asi juba päris jube.

Vabandust, et teemasse sisse trügisin, aga ma ei tea mida edasi teha. Rohkem vaktsineerida pole julgenud ja perearst ka midagi tarka ei oska öelda. Kas see äge lokaalne reaktsioon on piisav põhjus, et edaspidisest vaktsieneerimisest loobuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süst oli jah käsivarde ja perearsti juures ning ka perearsti nõuandetelefonilt öeldi, et midagi märga peale ei tohi panna, seega viinakompress on vastunäidustatud. Võib kesta koguni 4-5 päeva ja peale panna midagi külma ja kuiva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane jahe kompress või külm kapsaleht peale või hoia külma kotti läbi riide 15 min. iga paari tunni järel. Ma kasutasin külma kapsalehte mille kinnitasin elastse võrguga.
Sama vaktsiini tehakse ka 1.-l eluaastal 3 korda- kas siis probleeme polnud? Nt. siin on vaktsineerimiskalender http://www.pak-lm.ee/?q=node/24

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps 2a vaktsineerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.