Esileht Väikelaps 2a8k lapse potil käimine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 2a8k lapse potil käimine

Postitas:
Kägu

Ei oska kuskilt arvamust küsida ja ise ei tea ka enam, mida teha.
Kodus toas saime lapse potil käima enne 2-aastaseks saamist, täpselt ei mäletagi, millal. Igaljuhul hakkas ise potile minema, mähet kasutasime ainult väljas käikudel. 1a9k vanuselt läks lasteaeda, kus alguses viisin alati nii potitrennipüksid kui ka mähkmed, mingi hetk said siis seal ka asja toimima, et mähet hakati kasutama vaid lõunaune ja õueskäigu ajal, kodus lõunaune ajal me mähet juba siis ei kasutanud. Kuskil peale 2a saamist jätsime kodus ka öise mähkme ära. Õnnetusi veel muidugi juhtub. Paistab, et lihtsalt magab nii sügavalt ja ei ärka. Õues olles laps enamus ajast ei ütle kui pissihäda tekib, aga siin ka edusammud vaikselt tulnud, et viimastel nädalatel on hakanud ütlema (nt muuseumisse minnes ütles, palusin oodata nii kaua kui jõuame sisse, siis suutis natuke kannatada), alati kiidan selle eest kui ütleb. Õues olles mõnikord aga ütleb alles siis kui häda juba nii suur, et ta ei suuda kannatada või kui juba on püksi tulnud. Lisaks olen tähele pannud, et kodus ka vahepeal kannatab viimase minutini ja siis juba tilk püksis kui potile jookseb.

Nüüd aga teatati, et ma tooks lasteaeda mähkmed, et õue minnes ja lõunaune ajaks panna ja ma ei oska midagi arvata. Õues käigud nagu ütlesin on meil kodus ka probleem olnud, et ta ei ütle. Samas aga kardan, et mähkme tagasi panek annab lapsele vale signaali, et ongi ok mitte öelda ja püksi teha, või ei?

Mis vanuses teil lapsed on hakanud pissihäda tunnetama nii, et põis ei ole veel ületäitunud ja kuna nö õnnetused on lõppenud? Tean, et öised õnnetused on veel üsna pikalt täiesti normaalne, aga päevased?

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See mähkme asi tõesti õige ei tundu. Aga laps lihtsalt tihedamini potile panna. Iga kord enne õueminekut näiteks. Mul noorem laps suudaks olla pissimata näiteks 09.00 -17.00, aga ma ikkagi panen teda enne õueminekut pissile (u kella 11/12 paiku) ja siis muidugi kuulan, et ta pissiks ka. Lasteaias ju ka õpetaja saab koos temaga pissile minna. Ja enne lõunaund on sama teema, kindlasti koos pissile.  Lõunaune ajaks võid  viia ka veekindla lina, mille saab voodisse panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õnnetused lõppevadki siis, kui laps käib ise potil, kui häda on. seni kui teda vahepeal suunama peab, pole ta päris valmis. minu laps hakkas käima 2a3k ja õnnetusi on pärast seda elu juhtunud alla 5.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem laps oli päeval 2,3 ja öösel 3selt mähkmevaba.

Väiksem hetkel 2,5. Kui on toas palja tagumikuga, käib ilusti potil, kui panen pûksid jalga, teeb pûksi. Kûsin, kas tahab potile ja suunan vahepeal ise ka, aga lôpuks on ikka pûksid märjad. Üsna lootusetu olukord tundub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2a 3kuud nii päeval kui öösel mähkmevaba. Ärkvelolles ütleb, kui häda või jookseb ise potile, öösel hakkab vigisema, siis tõstan potile, pissib ära ja magab edasi. Lasteaias ka mähkemeteta, ka õues ja une ajal. Aga neid pannakse seal potile  enne õueminekut ja enne tudu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses teil lapsed on hakanud pissihäda tunnetama nii, et põis ei ole veel ületäitunud ja kuna nö õnnetused on lõppenud? Tean, et öised õnnetused on veel üsna pikalt täiesti normaalne, aga päevased?

Lapsed ongi selles osas täiesti erinevad. Seda aega on väga raske ette ennustada. Mul on kodus üks 5a, kellel juhtub õnnetusi siiani. Ja ka päeval, eriti just õues kui huvitav mäng on pooleli. Ja see tilk püksis ning viimasel hetkel jooksmine on kestnud juba aastaid. Ma ennetan õnnetusi, et saadan ta enne iga huvitavat tegevust tualetti. Öödega on nii, et nüüd viimased paar kuud alles pole talle enam pidanud igaöist mähet panema. Täiesti normaalne laps ja perearsti muretsemiseks veel põhjust ei näinud, kuigi meie juba aastaid muretseme, sest enamus tutvuringkonna lapsed ikka enne 3a saamist juba 100% kuivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei ole mõtet lasteaiaga sel teemal vaielda. Õpetajad ise näevad kõige paremini, kas laps tuleb õuest kuiva või märja mähmega. Kui ikka 3 päeva viiest on märg, siis on vara lasteaias õue ilma mähkmeta minna. Ära unusta, et sina saad kohe lapsega tegeleda, kui ta ütleb, et nüüd vaja minna. Lasteaias peab õpetaja vaatama, et keegi õue jäävaid lapsi valvaks, kuniks tema sinu lapsega tuppa pissile läheb. Enne õue minekut ja magamist käivad ka lasteaias kõik lapsed WCs, aga paraku on seal toimetamas mitu last korraga, mõni tõmbab vett, kui teine parasjagu pissib, väga raske on seal kuulatada, kes millal täpselt soristab. Ja mida õpetaja tegema peaks, kui su laps ei pissi, ootab 2 või 5 või 10 minutit, teised lapsed on sel ajal juba õueriietes ja higistavad. Pealegi niimoodi tulemuseta potil hoidmine võib hoopis potistreigi põhjustada.

Kui õues päeval õnnetus juhtub? Siis on ju õueriided märjad. Kas siis õhtul saab rühm jälle õue minna või peavad kõik selle ühe õnnetuse tõttu tuppa jääma?

Minul olid lapsed Rootsi lasteaias, kus noored õpetajad tõsimeelselt usuvad, et alla 3-aastasel lapsel ei ole mingit põietunnetust. Mingit juttugi pole lasteaias mähkmeta olemisest, ole sa kodus kasvõi 100% mähkme- ja õnnetusevaba. Ometi hakkavad kõik lapsed ka seal lõpuks potil käima.

Ise jätka ilma mähkmeta õues käimist ja treenimist, küll see lasteaias ka lõpuks tulema hakkab. Lapsed hakkavad ka ühel hetkel seda märkama, kui kellelgi pidevalt õnnetusi juhtub, ega see ka tore pole, kui sa lapsele järele minnes tema rühmakaaslast kõva häälega seletamas kuuled, et Anni pissis täna jälle õues püksi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps 2a8k lapse potil käimine