Esileht Beebi ja mitmikud 2kuune laps ei maga päeval

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: 2kuune laps ei maga päeval

Postitas:

Minu 2kuune tütar ei taha viimasel paaril nädalal enam päeval üldse magama jääda.

Söödan ära (RP laps, sööb kaua – 45 minutit kuni tund),siis vaatame veidi ringi, võimleme ja umbes 30-45 minutit pärast söögi lõppu oleks nagu valmis magama jääma. Vahel jääb õla pealgi tukkuma. Panen ta siis voodisse, luti suhu ja tüdruk jääb isegi magama, kuid ärkab umbes 15 minuti pärast nuttes ja enam magama ei jää. Ei aita isegi rinna pakkumine. Lisaks ei taha siis enam selja peal üldse olla, tuleb ainult püsti hoida. Ainuke variant uuesti magama saada on kandelinas – panen ta sinna sisse ja umbes 7 minutiga on jälle tudus. Tänu kandelinale on viimasel ajal üldse päevaseid uinakuid teha saanud, muu pole midagi aidanud. “Häda” selles, et tüdruk võtab kaalus kiirelt juurde – esimese kuuga 2 kg, teisel kuul umbes 1,5 kg – ja kaalub juba pea 6,5 kg, mis tähendab, et ma füüsiliselt ei jaksa teda enam linas pikalt kanda.Vankris ta magama ei jää, pigem ärkab just üles.
Öösel magab muidu kenasti – gaasivalud küll kimbutavad ehk punnitamist on kõvasti, aga ärkab ainult ühe korra söömiseks ja muidu teeb umbes kaks 4 – 4,5 h pikkust und. Selline unerütm on suht sünnist saadik olnud.

Ma ise arvan, et häda seedimises ja seetõttu kandelina nii hästi toimibki – saavad krooksud ja puuksud kõik kenasti välja. Annan talle gaaside leevenduseks iga toidukord Cuplatoni, lisaks probiootikume. Gaasivalud on aga üle kuu olnud, rikutud uni on alles hiljutine häda.

Ma tean, et 8nädalasel lapsel võib parajasti käsil olla ka arenguhüpe, kas see võib ka magamist segada? On keegi veel sellise probleemiga kokku puutunud, ega või asi ikkagi mingis tervisehädas olla?

Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 18:38; 02.09 11:30; 02.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisehäda vaevalt, pigem ikka kas mingisugune uneregressioon või on asi režiimis. Kandelina kohta tahaksin küll öelda, et kui 6,5 kg laps juba liiga raske kandmiseks on, ehk ei ole sul sidus päris õige? Mul kõhukott ja kui ikka õigesti timmitud on, ei ole probleemi last väga kaua kanda. Koos täis seljakotiga on pikapeale küll raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on ainus laps või on veel lapsi peres? Küsin seetõttu,e t kas on mingisugune takistus, et laps ei võiks vähemalt korra päevas rahus 1-1,5 h sinu kõhul magada? Paned nt teleri vaikselt taustaks mängima, hoiad nutiseadet, raamatut, veeklaasi jne käepärast, ehk et teed endale ka olemise eelnevalt võimalikult mugavaks ja siis lesidki koos lapsega niimoodi?

Proovi teda magama panna kohe omas voodis, mitte et uinub süles ja sisi tõstad voodisse. Probleem võib olla selles, et ta ju uinub süles, aga siis avastab, et ei olegi enam süles ja paanika. Seda sama probleemi võib märgata ka hiljem, kui soovid last hoida jätta – kui on teada, et keset und on lahkumine, siis tihti on mõistlik lahkuda enne magamapanemise aega – et hoidja paneb magama, siis pole ka paanikat, kui silmi avadel vanemaid kodus pole)

Vankriga on see teema, et osadele lastele ei meeldigi pikk sõidutamine. Eriti kui on muutlik maastik. Mul oli üks selline, et kui nt jäi põldude vahel magama, sisi asfaltile jõudes ärkas üles ja vastupidi – kui äi asfaldil magama, siis ei tohtindu enam põlluvahele minna, maastik pidi olema koguaeg sama. Või kui jätsin vankri kohe seisma, kui ta oli uinunud, siis enam ei tohtindu vankrit liigutada või vastupidi, kui juba jalutasin pikemalt magava lapsega, siis kohe kui vanker jäi seisma, ärkas – ühesõnaga, nii kui vankrirežiim muutus, ärkas laps üles. Ja nii ma jalutuskäikudest loobusingi ja panin ta paari kiigutusega terrassile magama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisehäda vaevalt, pigem ikka kas mingisugune uneregressioon või on asi režiimis. Kandelina kohta tahaksin küll öelda, et kui 6,5 kg laps juba liiga raske kandmiseks on, ehk ei ole sul sidus päris õige? Mul kõhukott ja kui ikka õigesti timmitud on, ei ole probleemi last väga kaua kanda. Koos täis seljakotiga on pikapeale küll raske.

Tänan vastuse eest!
Kandelina sidumist olen uurinud siit-sealt, vaadanud videosid jms – peaks ikka enam vähem olema. Samas näen, et kui laps sügavasse unne jääb, vajub ta linas jube kössi küll (peale musi tegemiseks tuleb veidi pingutada), aga ma ei ole tahtnud lina ka nii kõvasti keskelt trimmi tõmmata, et tema ja ise enam hästi hingata ei saa 🙂 Pigem on tõenäoliselt asi minu kehvas füüsises – alaselg ja õlad on alati nõrgad kohad olnud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 18:38; 02.09 11:30; 02.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on ainus laps või on veel lapsi peres? Küsin seetõttu,e t kas on mingisugune takistus, et laps ei võiks vähemalt korra päevas rahus 1-1,5 h sinu kõhul magada? Paned nt teleri vaikselt taustaks mängima, hoiad nutiseadet, raamatut, veeklaasi jne käepärast, ehk et teed endale ka olemise eelnevalt võimalikult mugavaks ja siis lesidki koos lapsega niimoodi?

Proovi teda magama panna kohe omas voodis, mitte et uinub süles ja sisi tõstad voodisse. Probleem võib olla selles, et ta ju uinub süles, aga siis avastab, et ei olegi enam süles ja paanika. Seda sama probleemi võib märgata ka hiljem, kui soovid last hoida jätta – kui on teada, et keset und on lahkumine, siis tihti on mõistlik lahkuda enne magamapanemise aega – et hoidja paneb magama, siis pole ka paanikat, kui silmi avadel vanemaid kodus pole)

Vankriga on see teema, et osadele lastele ei meeldigi pikk sõidutamine. Eriti kui on muutlik maastik. Mul oli üks selline, et kui nt jäi põldude vahel magama, sisi asfaltile jõudes ärkas üles ja vastupidi – kui äi asfaldil magama, siis ei tohtindu enam põlluvahele minna, maastik pidi olema koguaeg sama. Või kui jätsin vankri kohe seisma, kui ta oli uinunud, siis enam ei tohtindu vankrit liigutada või vastupidi, kui juba jalutasin pikemalt magava lapsega, siis kohe kui vanker jäi seisma, ärkas – ühesõnaga, nii kui vankrirežiim muutus, ärkas laps üles. Ja nii ma jalutuskäikudest loobusingi ja panin ta paari kiigutusega terrassile magama.

Tänan põhjaliku vastuse eest!
Voodisse olengi pannud kohe uniselt, mitte süles magama kiigutanud. Lisaks veel veidi aega ise kõrval olnud, et ta mind näeks ja saaksin vajadusel lutti kohendada (aga kui juba magama jääb ja lutt välja kukub, enam suhu seda tagasi ei suru).
Pigem on häda selles, et isegi kui ta nii magama jääb, siis ärkab lühikese aja pärast hirmus nutuga üles ja isegi rahustades tagasi unne ei vaju.
Muide, kui olen ta linas magama saanud ja siis mingi aja pärast ümber transportinud tema oma voodisse, ei ole tal probleem veel paar-kolm tundigi edasi magada.
Ei, rohkem lapsi ei ole ja võin enda peal magamist proovida küll. Lihtsalt viimasel ajal ei sobi talle hästi enam kõhu peal magamine ka .. :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 18:38; 02.09 11:30; 02.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et äkki jääb tal peale sööki õhku sisse? See muster, et 10-20min peale uinumist ärkab nutuga, viitab minu arust just sellele. võimalik, et see peamine “kooks” tuleb peale sööki välja, kuid vajaks pikemalt ootamist, et tuleks ka “järelkooksud”. kui laps on juba jupikese aega maganud, siis sisse jäänud õhk hakkab liiga tegema – püsti tõstes see enam “kooksuna” välja ei tule ja tekitab ebamugavust ja valu kõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuse eest!

Kandelina sidumist olen uurinud siit-sealt, vaadanud videosid jms – peaks ikka enam vähem olema. Samas näen, et kui laps sügavasse unne jääb, vajub ta linas jube kössi küll (peale musi tegemiseks tuleb veidi pingutada), aga ma ei ole tahtnud lina ka nii kõvasti keskelt trimmi tõmmata, et tema ja ise enam hästi hingata ei saa ???? Pigem on tõenäoliselt asi minu kehvas füüsises – alaselg ja õlad on alati nõrgad kohad olnud..

Kui laps allapooöe vajub, siis ei ole sidus hästi tehtud. Eeldan, et kasutad FWCCd ehk põhisidust. Üks probleem võib olla juba iste tegemine – kui see jääb liiga lõtv, ei saa pärast pingutamisega eriti päästa midagi. Võimalik, rt seod ka sutsu liiga madalale.
Teiseks, lina tuleb lapse seljal sirgu saada ja piisavalt pingutada, et toetaks ega vajuks ära. Alguses tuleb pingutada pigem rohkem, kui arvad – ei saa sa kuidagi hinge kinni tõmmata.
Kui sidus hakkab õlgadele, siis pead lina õlgadel laiemaks sättima. Muidugi FWCC ongi õlgadele raskemat sorti sidus. Front double hammock on parem vüi siis PWCC.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud 2kuune laps ei maga päeval